Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/Personal/phones_programms/programms/Unavailable_tariff_plans/mh_diathesima_euelikta_programmata.pdf

12,3€ το mb κίνηση WAP

7,20€ το mb κίνηση GPRS

Παντού τα ίδια είναι!

 

Δεν έχει άλλο λόγο το συγκεκριμένο θέμα!

Ας το κλείσει κάποιος... :lock:

 

1 ευρώ/ημέρα χρήσης σε οποιονδήποτε συνδρομητή δεν έχει ενεργοποιημένο πρόγραμμα mobile internet.

 

Ακόμη, αν έχεις πρόγραμμα internet και ξεπεραστεί η ενσωματωμένη χρήση χρεώνεσαι στα συμβόλαια 105 ευρώ/GB, στα δε καρτοκινητά δε χρεώνεσαι με τον όγκο, αλλά 1 ευρώ/ημέρα χρήσης.

 

Πού τα είδες τα ίδια; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια μπορουμε να πληρωνουμε και λογαριασμους δεη που εχουν ληξει;

Όχι, ληγμένους δεν γίνεται.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα υπάρχουν υπάλληλοι που έχουν όρεξη για δουλειά και άλλοι που πάνε για να περάσουν την ώρα τους. Αυτό ισχύει και στις Cosmote, Vodafone!

Καλό είναι αν περάσει από την υπόληψη μας ότι κάτι είναι λάθος ή περίεργο από αυτά που μας είπε ο υπάλληλος να μιλάμε με το CC.

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

F2G --ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

5Ε--300Λ ΠΡΟΣ F2G

10E--600 ΠΡΟΣ ΟΛΗ ΤΗ WIND ΚΑΙ Q

20E--1200 ΠΡΟΣ ΟΛΗ ΤΗ WIND ΚΑΙ Q, 1200SMS, 120MB

ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστόν οι τιμές στα συμβόλαια ανεβήκανε, και το παλιό XS που είχα εγώ ως το χαμηλότερο συμβόλαιο της Wind,πλέον αντικαταστάθηκε από το XXS...

Έπειτα από επίσκεψή μου σε κατάστημα Wind,μου είπανε ότι η έκπτωση με τα 8euros θα είναι εφικτή μόνο από συνδρομητές με συμβόλαιο από το S και πάνω...επομένως, όσοι έχουνε XXS και XS, χάνουνε αυτή την έκπτωση....

.

 

Φίλε η έκπτωση με ΦΠΑ αν έχεις double play είναι περίπου 10€

Είναι αλήθεια πως αυξήσανε τα προγράμματα! Εσύ στο πρόγραμμα που έχεις αν δεν αλλάξεις κάτι στο σταθερό ή στο κινητό δεν χάνει την έκπτωση που έχεις ήδη...

Η ανανέωση συμβολαίου δεν επηρεάζει το παλιό σου ΜΗ εμπορικά διαθέσιμο πακέτο!

 

Οπότε δεν σε ενημέρωσαν σωστά ή θες να κάνεις εσύ κάποια αλλαγή! Στα λέω αυτά γιατί οι παλιές εκπτώσεις είναι καλές! Αν έχεις με 10-12€ το πρόγραμμα είναι καλά!

Όπως θα δεις και στα καρτοκινητά πας για πάνω από 10€ το μήνα...

Ανάλογα τη χρήση που κάνεις!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλά είναι αν σκεφτείς οτι τα ΕΛΤΑ και οι τράπεζες(οι πιο φτηνές) πέρνουν 0,80 ευρώ.

 

Με alfa web banking που είχα ρωτήσει δεν κρατάνε προμήθεια ..εκτός αν δώσεις πάγια εντολή

Ισχύει αυτό η φίδια μου έλεγαν?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει αντίστοιχη λύση σαν το Vodafone Full Σήμα για την Wind? Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

οχι,υπαρχει η κλασικη λυση με τον repeater.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αναλογως την περιπτωση φιλε μου. αν εχεις συγκεκριμενο θεμα να σε κατατοπισω με pm.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον να το εχει 150€ ποιο ακριβα απο την αγορα?

Μπορω να παρω απο αλλο καταστημα την επιδοτηση μου?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες

Είμαι κάτοχος του προγράματος wind 1 ( όχι του wind one ούτε του wind flexy zero) το οποίο δεν διατίθεται άλλο στα καταστήματα. Το πρόγραμα αυτό είχε τα εξής χαρακτηριστικά:

Μηδενικό πάγιο, μηδεν δωρεάν χρόνο ομιλίας -αποστολή sms-πλοήγησης, 50% έκπτωση σε δύο αριθμούς wind και το καλύτερο απ'όλα (και φυσικά ο λόγος που το προτίμησα) χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο χωρίς την ελάχιστη των 30" και μετά των 45".

Σήμερα λοιπόν ανακάληψα (λίγο αργά βέβαια) ότι στην ανακοίνωση που εξέδωσε η wind στις 7/2 σχετικά με την αλλαγή της ελάχιστης χρέωσης σε 60" πήρε και εμένα η μπάλα.Η διαφορά στον λογαρισμό μου είναι αρκετά μεγάλη μιας το 80% των κλήσεων που κάνω είναι κάτω από τα 20".

Και έτσι ρωτάω, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω? Ή απλά πρέπει να δεχτώ την (νταβατζιλίκι) αλλαγή στο συμβόλαιό μου?

Link to comment
Share on other sites

από όσο θυμάμαι μπορούσες εντός 1 μήνα από την ανανκοίνωση των αλλαγών, να ακυρώσεις το συμβόλαιό σου.

Μάλλον τώρα θα πρέπει να δεις κάποιο άλλο πρόγραμμα ή καρτοκινητό εφοσον θες ανα δευτερόλεπτο χρεωση και δεν μιλάς πάνω απο 20".

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ακύρωσης του συμβολαίου δεν είναι πρόβλημα αφού έχει περάσει το 12μηνο χωρίς να έχω πάρει την επιδότηση και με μηδενικό πάγιο ας έρθουν και 2 λογαριασμοί ακόμα μέχρι να ακυρωθεί.

 

Το σκάλωμα το έφαγα, αφού διάβασα και τους όρους του συμβολαίου, επειδή σε κανένα σημείο δεν γράφει ότι έχει το δικαίωμα η εταιρία μονομερός να αλλάξει τον τρόπο χρέωσης του προγράματος που επέλεξα. Δεν μιλάω για την τιμή της μονάδας που καθορίζεται από τον τιμοκατάλογο, αλλά για τον τρόπο σε ένα πρόγραμα που ουσιαστικά το μόνο του πλεονέκτημα ήταν αυτό.

Δεν μπορεί να έχει κάποιος π.χ. 60' δωρεάν και να το αλλάξουν σε 50'!!!

Ας το κάνουν σε όλους 5 λεπτά ελάχιστο να κονομίσουν. Αλλά πως? Που θα κάνουν όλοι καταγγελία, ενώ έτσι 15"-15" θα το πνίξουν σου λέει.

 

Δεν ξέρω, είμαι παράλογος? Κρίμα που δεν είμαι αργόσχολος εισοδηματίας.

 

 

Φίλε gorillaz_gr πρόγραμα δεν παίζει με αυτούς τους όρους σε καμία εταιρία. Είδα το καρτοκινητό της Q είναι έτσι. Αλλά αυτή η κάρτα πάντα τελειώνει όταν είναι Κυριακή του Πάσχα στις 3 τα ξημερώματα και ενώ βρίσκεσαι στα Δριμύκλανα της Άνω Ποντοκερασιάς.

Άστα να πάνε.....

 

Χαχαχα τελικά είμαι πολύ χαζός.

Η wind είχε ήδη αλλάξει τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης από 1" σε 45" τον Άυγουστο.

Τι σου κάνει το e-bill :blink:

 

 

Παρόλα αυτά δεν είναι μονομερής αλλαγή όρων συμβολαίου.

 

 

Υ.Γ. Αλλά πολύ χαζός:fool::fool::fool::fool::fool::fool:

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την επιλογή "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρησιμοποιω το pc με συνδεση μεσω κινητου

Στην αρχη, οι ταχυτητες ηταν πολυ καλες, κατοπιν επεσαν σε εκνευριστικες ταχυτητες και φυσικα παιζω με τα νευρα μου πριν σπασω το pc

Το κινητο γραφει επανω οτι εχει δικτυο 3G αλλα απο ταχυτητες καμια σχεση

 

Να σημειωσω οτι ΠΑΝΤΑ το κινητο το εχω/ειχα στο ιδιο σημειο ακριβως

 

Πηρα τηλεφωνο την Q αλλα μαλλον τα ελεγα σε αλλη γλωσσα ή ηταν εκπαιδευμενοι για να απαντανε μονο σε ερωτησεις ''πως θα κανω εκτροπη στην φιλη μου την Σπυρδουλα?''

Καποια στιγμη μου ειπαν και το ακραιο ''μα δεν εχετε 3G στην περιοχη σας''(Μενω Μεσογειων και Κατεχακη)

 

Θα δω 'φως' ή θα πρεπει να παω 10 χρονια πισω?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

1) Μου κάνει ενύπωση που η Q (WIND) έχει τόσο καλές ταχύτητες. :blink:

2) Μήπως στο πακέτο internet που χρησιμοποιείς έχεις περάσει το όριο χρήσης και σου μείωσαν τις ταχύτητες?

Link to comment
Share on other sites

2) Μήπως στο πακέτο internet που χρησιμοποιείς έχεις περάσει το όριο χρήσης και σου μείωσαν τις ταχύτητες?

 

Η πλακα ειναι πως οταν δεν ειχα ενεργοποιησει τιποτα, ειχα 3G ταχυτητες

Σε καποια στηγμη μετα απο μερες κοβεται η ταχυτητα

 

Κατοπιν ενεργοποιω την υπηρεσια ''500mb με 5€'' αλλα η ταχυτητα παραμενει μικρη, απο την αρχη εννοειται

 

Το PC COMPANIOΝ(ωραιο προγραμμα) της sony ericsson αναφερει οτι εχει γινει συνδεση 3G, αλλα οι ταχυτητες παντα χαμηλες

 

Τελικα λετε ειναι δικο μου θεμα/προβλημα ή εχει προβλημα η WIND οπως διαβασα και σε αλλα θρεντ?

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ξεπερασες καποιο οριο του "δωρεαν" 3G internet και σου εριξε την ταχυτητα στα 30-40 Kbps.Εχει συμβει και σε μενα.Και εβαλα καινουργιο πακετο αλλα η ταχυτητα δεν αλλαξε και παλι.Αρα καλη τυχη.Η παρε κανα καινουργιο αριθμο.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την κάρτα και σε κάποιο άλλο σημείο εκτός από το σπίτι σου. Για να δεις άμα φταίει η γραμμή ή η τοποθεσία σου
Link to comment
Share on other sites

Προφανως ξεπερασες καποιο οριο του "δωρεαν" 3G internet και σου εριξε την ταχυτητα στα 30-40 Kbps.Εχει συμβει και σε μενα.Και εβαλα καινουργιο πακετο αλλα η ταχυτητα δεν αλλαξε και παλι.Αρα καλη τυχη.Η παρε κανα καινουργιο αριθμο.

 

 

Οποτε ουτε και εσυ απο τοτε ειδες αυξηση της ταχυτητας?

 

Δημητρη θα δοκιμασω και αλλου και θα σας πω

 

 

edit: Το μεγιστο που κατεβαζω τωρα ειναι 7.5kb/s

Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ουτε και εσυ απο τοτε ειδες αυξηση της ταχυτητας?

 

Δημητρη θα δοκιμασω και αλλου και θα σας πω

 

 

edit: Το μεγιστο που κατεβαζω τωρα ειναι 7.5kb/s

 

Σωστα.Ουτε οταν εβαλα τα 500mb αλλαξε κατι.Και εγω καπου εκει κατεβαζω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...