Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ενα εκτος θεματος προς την διαχείρισή του φορουμ.....Παρακαλω οταν καποιος συντονιστης

σβήνει ενα σχολιο-ποσταρισμα απο καποιο μελος καλο θα ηταν να ενημερωνει

το μελος για ποιον λογο ακριβως εσβησε το ποστ.

 

Ευχαριστω Κωστας.

 

Όπως καταλαβαίνεις ίσως, δεν είναι δυνατόν να στέλνει η ομάδα διαχείρισης ΡΜ σε κάθε έναν του οποίου κάποιο μήνυμα διαγράφεται, καθ' ότι θα έπρεπε να είμαστε 24 ώρες το 24ωρο στον υπολογιστή. Σχετικά με το δικό σου μήνυμα που διαγράφτηκε, σε πληροφορώ ότι μηνύματα με περιεχόμενο απλώς "Σωστος εδω!" δεν προσφέρουν τίποτα στη συζήτηση και είναι αυτονόητο ότι διαγράφονται άμεσα.

 

Επιπλέον, η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί στο τμήμα των συσκευών αφού πλέον δεν έχει να κάνει με το δίκτυο της wind.

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι το One.

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/Statherh---Internet/Gia-ton-idioti.aspx

κοιταξα το large.οκ 3 μηνες δωρεαν και -10ε το μηνα στο κινητο.

αλλα αυτο το <<

Δωρεάν Mobile Broadband για να σερφάρετε στο Ίντερνετ από το WIND κινητό σας για ένα χρόνο >>

 

εννοει δωρεαν inet wap/3g/hsdpa ?απεριοριστο?χωρις οριο mb?

edit:σημερα μου ρθε sms απο wind

<<με το wind 3in1 εχετε broadband παντου.η wind σας προσφερει για ενα χρονο δωρεαν σερφαρισμα στο ιντερνετ με 300μβ/μηνα απο το κινητο σας.>>

Edited by kage
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την προσφορα duble play σε συνδιασμο με κινητο wind ξερει κανεις τι γινεται ακριβος?

 

στο σαιτ γραφουν

 

Έκπτωση 10,33€ στο λογαριασμό του WIND κινητού σας, κάθε μήνα, για πάντα!

Δωρεάν Mobile Broadband για να σερφάρετε στο Ίντερνετ από το WIND κινητό σας για ένα χρόνο

Δωρεάν 2 μήνες για να σερφάρετε απεριόριστα στο Ίντερνετ από το Lap Top σας όπου και αν βρίσκεστε!*

 

οταν λενε * Δωρεάν Mobile Broadband για να σερφάρετε στο Ίντερνετ από το WIND κινητό σας για ένα χρόνο

ποσα ΜΒ δινουν το μηνα? αν το προγραμμα του κινητου εχει ιδη data για ιντερνετ αυτα λειτουργουν προσθετικα?

 

και οταν λεει Δωρεάν 2 μήνες για να σερφάρετε απεριόριστα στο Ίντερνετ από το Lap Top σας δηλαδη δεινουν και στικακι?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ για 300mb έχω ακούσει. Το νου σου όμως γιατί ακούω ότι στα One η χρέωση είναι ανά λεπτό. Έχε το υπόψη σου για την απόφαση γιατί αυτό ανεβάζει πολύ το κόστος!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

 

 

το οτι μπερδευεσαι εσυ δεν σημαινει οτι ολα ειναι χαος!!

οποιος παει σε καταστημα,ενημερωνεται απλα και ξεκαθαρα!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

 

Δεν υπάρχει καθόλου μπέρδεμα. Όλα είναι ξεκάθαρα. Το θέμα είναι να έχεις όρεξη για ψάξιμο και όλα θα ξεκαθαρίσουν. Επίσης θέλει χρόνο. Δεν γίνεται από τη μία στιγμή στην άλλη.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

μπορει καποιος να γραψει τις ρυθμισεις q ιντερνετ ?

εχω το htc diamond, στειλα sms στο 19234 αλλα μου γυρισε απαντηση "η υπηρεσια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας"

ουτε στο site της wind εχει τις ρυθμισεις.

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγίνει το κακό με τους εξωτερικούς συνεργάτες! Λένε ό,τι θέλουν και όπου θέλουν. Ναι κύριοι κάνετε τη δουλειά σας αλλά μην εξαπατάτε τον κόσμο!

 

Και η απάντηση της WIND

-αφού κάνουν 2.000 χιλιάδες αιτήσεις το μήνα ας βγουν και οι 300-400 σκάρτες!

 

Δεν είναι έτσι κύριοι με τις PORCHE στην Κηφισίας.

 

Αυτοί είναι που χαλάνε έτσι το όνομα της εταιρίας.

 

PS: Πρέπει να ξεκαθαρίσουν όταν παίρνουν τηλέφωνο στον άλλο πως είναι εξωτεικοί συνεργάτες και όχι η ίδια η WIND (το κλασσικό που λένε "Σας τηλεφωνούμε από την WIND")

 

Απατεώνες!

Αναρωτιέμαι πως πέφτουν για ύπνο το βράδυ όταν ξέρουν οτι έχουν φάει τα λεφτά από το κάθε παππού! Κύριοι αναρωτιέμαι τί θα λέγατε αν είχατε μπροστά σας τον άλλον.

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,για να βοηθησω μερικους θα σας γραψω την προσωπικη μου εμπειρια/αποψη για το κινητο.Λοιπον εγω εχω το Desire και η κοπελα μου ηθελε κινητο,ετσι ειπα να της παρω ενα απο τα οικονομικα!!Φανατικη του Wildfire black αλλα δυστυχως πολυ δυσκολα το βρισκεις,να μην πολυλογω επειδη δεν τα προσεχει και πολυ πηγαμε στην Wind και πηραμε το 1 απο τα 2 ZTE BLADE που ειχαν(ναι ειχα και εγω ενδοιασμους σχετικα με το κινεζικο κτλ… αλλα συμφερε και ειχε πολυ καλα χαρακτηριστικα).Χθες την νυχτα ασχολιομουν πανω του για κανενα 4ωρο.Χωρις υπερβολη τωρα πιστευω το κινητο για τα λεφτα του τα σπαει!!!Το multitouch του μια χαρα,γρηγοροτατο στα installations,live wallpapers(πραγμα που με εξεπληξε γιατι νομιζω εκανε πιο γρηγορα install και απο το δικο μου).Η οθονη του καταπληκτικη,πολυ ωραια χρωματα,ιχνος πιξελ(με εκανε να σκεφτομαι αν ειναι οντως lcd-tft).Μεσα ειχε ελευθερα 171 MB μνημης και αποτι προσεξα 2-3 προγραμματακια κινεζικα,στα ελληνικα και αγγλικα βεβαια ομως(πληκτρολογιο,task manager).Μπαταρια?Σκεφτειτε οτι 2-3 ωρες εβαζα και ετρεχα προγραμματα,μετα η κοπελα μου για αλλες τοσες ωρες και ακομη ειναι ανοιχτο :P .Καταληγω οτι μπορει να μην εχει στιβαρή κατασκευη(δεν ειναι και χαλια ομως),εχει το ιδιο παχος με το Desire,πιο ελαφρυ,Πολυ καλη οθονη++,γρηγορο+,καλη μπαταρια+ και να προσθεσω οτι δεν μου εκανε το προβλημα με το wifi που λενε μερικοι!Θα σας πω περισσοτερα οταν ασχοληθω κιαλλο μαζι του
Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται το κινητό από την χρήση?

Το πήρες στην τιμή που λένε στα 160€?

Αν ξεκινάς με 170mb ελεύθερα, αν αρχίσεις και βάζεις προγράμματα πού θα πέσει άραγε...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις σχετικά με συσκευές στο αντίστοιχο φόρουμ: My Devices
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγίνει το κακό με τους εξωτερικούς συνεργάτες! Λένε ό,τι θέλουν και όπου θέλουν. Ναι κύριοι κάνετε τη δουλειά σας αλλά μην εξαπατάτε τον κόσμο!

 

Και η απάντηση της WIND

-αφού κάνουν 2.000 χιλιάδες αιτήσεις το μήνα ας βγουν και οι 300-400 σκάρτες!

 

Δεν είναι έτσι κύριοι με τις PORCHE στην Κηφισίας.

 

Αυτοί είναι που χαλάνε έτσι το όνομα της εταιρίας.

 

PS: Πρέπει να ξεκαθαρίσουν όταν παίρνουν τηλέφωνο στον άλλο πως είναι εξωτεικοί συνεργάτες και όχι η ίδια η WIND (το κλασσικό που λένε "Σας τηλεφωνούμε από την WIND")

 

Απατεώνες!

Αναρωτιέμαι πως πέφτουν για ύπνο το βράδυ όταν ξέρουν οτι έχουν φάει τα λεφτά από το κάθε παππού! Κύριοι αναρωτιέμαι τί θα λέγατε αν είχατε μπροστά σας τον άλλον.

αδερφε μου, αυτα γινονται δυχτηχως και φυσικα αυτοι χαλανε την πιατσα και καταστρεφουν τον κοσμακι. γιατι αν ο παππους οπως λες την φαει απο εξωτερικο συνεργατη...και μετα κανει φορητοτητα και δεν ειναι ευχαρηστημενος..και θελει να ξαναγυρισει πισω δεν μπορει για 2 λογους. 1 η αξιοπιστια στην εταιρια και 2ον θα εχει ωφειλες.

Γι αυτο προτιμηστε τα καταστηματα της περιοχης!!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εξαιρετικά ενδιαφέρουσες είναι οι εξελίξεις στη Forthnet, όπου τα δεδομένα είναι πολύ διαφορετικά σε σχέση με πριν από 10 ημέρες. Η μετοχική σύνθεση της εταιρείας έχει πλέον αλλάξει με το ολλανδικό fund Cyrte Investments να έχει αυξήσει πολύ τη συμμετοχή του, ενώ το fund των Ολλανδών δασκάλων (APG) αποχώρησε οριστικά. Παράλληλα, τόσο η Forthnet όσο και η hellas online ανακοίνωσαν ότι οι μεταξύ τους συνομιλίες διεκόπησαν, βάζοντας οριστικό τέλος στην υπόθεση της συγχώνευσης τους.

Με βάση τα υπάρχοντα δεδομένα, στη Forthnet υπάρχουν πλέον δύο βασικοί μέτοχοι: η Emirates International Telecommunications (EIT) με 37,1% και η Cyrte Investments με 24,32%. Όλοι οι υπόλοιποι μέτοχοι έχουν ποσοστά κάτω από 5%. Η μετοχή της εταιρείας ανέβηκε μεν τις τελευταίες ημέρες αλλά κινείται σε επίπεδα κάτω από τα 0,50 ευρώ, τιμή εξαιρετικά χαμηλή. Για τη Cyrte που αγόρασε σίγουρα ήταν μία επενδυτική ευκαιρία.

Το ερώτημα που τίθεται είναι απλό: θα υπάρξει νέος ενδιαφερόμενος για τη Forthnet. Η λογική λέει πως αυτός θα είναι η Wind Ελλάς, οι νέοι μέτοχοι της οποίας δεν κρύβουν ότι θέλουν να κάνουν κάποια κίνηση εξαγοράς. Μπορούν, βέβαια, να χτυπήσουν την hellas online, αλλά με τη Vodafone να ελέγχει εκεί το 18,5% η κατάσταση δεν είναι καθόλου απλή. Αντίθετα, στη Forthnet αρκεί να τα βρουν με την ΕΙΤ και τη Cyrte για να κλείσουν το deal. Το πιθανότερο σενάριο λέει ανταλλαγή μετοχών με τη Wind Ελλάς να εισέρχεται αυτομάτως και στο Χρηματιστήριο Αθηνών. Αυτό που δεν ξέρουμε είναι αν η Nova θα περιλαμβάνεται στο πακέτο ή θα πουληθεί έναντι αρκετών δεκάδων εκατομμυρίων ευρώ, κάνοντας το deal ακόμη πιο ενδιαφέρον.

 

http://www.telecomnews.gr/top-story/997.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αντέχουν να κάνουν κάτι τέτοιο; εδώ με δυσκολία τα βγάζουν πέρα με την wind Μόνη της
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

η wind προς πωληση οχι η forthnet . μην ξεχνατε οτι ο μηδενισμος του χρεους της

της wind ειναι ενα λογιστικο κολπο....

Link to comment
Share on other sites

η wind προς πωληση οχι η forthnet . μην ξεχνατε οτι ο μηδενισμος του χρεους της

της wind ειναι ενα λογιστικο κολπο....

 

εγω εχω την εντυπωση οτι για τη Forthnet λεει οτι πωλειτε!!!!

Link to comment
Share on other sites

η wind προς πωληση οχι η forthnet . μην ξεχνατε οτι ο μηδενισμος του χρεους της

της wind ειναι ενα λογιστικο κολπο....

 

Ε, τώρα μην συγκρίνουμε WIND με FORTHNET να είμαστε και λογικοί!

 

Σκέψου να τραβήξει τους συνδρομητές της FORTHNET και NOVA και να κάνεις προσφορές μαζί με συνδέσεις κινητής!

 

Έτσι θα αποκτησουν και ποιότητα στην σταθερή!

 

Και ουσιαστικά θα μείνει αυτή και η COSMOTE!

 

Τριτοφέρνει η VODAFONE σιγά σιγά!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο πρόγραμμα συμβολαίου είστε στην wind ? Παλιό ή καινούργιο (με τις αλλαγές) ?

 

edit: Αν πρέπει να μπει αλλού, κάποιος πιο αρμόδιος ας το μεταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πάνω στη δημοσκόπηση να γίνει διακριση ανάμεσα στα νέα Μ, L... και στα παλιά!

 

Επίσης, υπάρχουν και τα WIND-100, 200...

 

Ή η δημοσκόπηση αφορά μόνο τα συγκεκριμένα ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ "νέα" προγράμματα;

Αναρωτιέμαι σε τί θα αποσκοπήσει το αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...