Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να περάσω ταινία .Avi και μου λέει πως δεν είναι συμβατό. Τι μπορώ να κάνω για να μην μπω στη διαδικασία να μετατρεπω την ταινία?

 

Σου λέει ότι δεν είναι συμβατό ούσα Λας να το ανοίξεις; Αν ναι κατέβασε Κανά player για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να το αντιγραψω από το pc Sto tab

 

Πως προσπαθείς να το περάσεις στο pad?

Μήπως σου χει γεμίσει η μνήμη του τάμπλετ ?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω ταινία .Avi και μου λέει πως δεν είναι συμβατό. Τι μπορώ να κάνω για να μην μπω στη διαδικασία να μετατρεπω την ταινία?

 

Μη δίνεις σημασία στο μήνυμα, απλά πέρασε την και μια χαρά θα την παίξει. Αν δεν την παίζει βάλε mx player.

Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείς να το περάσεις στο pad?

Μήπως σου χει γεμίσει η μνήμη του τάμπλετ ?

 

Με καλώδιο.. Τελικά δεν έκανε καλή επαφή το καλώδιο στο pc. Υπάρχει τρόπος να γίνει ασύρματα μέσω wifi?

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο.. Τελικά δεν έκανε καλή επαφή το καλώδιο στο pc. Υπάρχει τρόπος να γίνει ασύρματα μέσω wifi?

 

Μπορείς να κατεβάσεις το WiFi file explorer και να το στείλεις μέσω WiFi αρκεί να είναι στο ίδιο δίκτυο ..

Link to comment
Share on other sites

No need.

Μπορείς να μπείς στις ρυθμίσεις (κάπου κοντά στο wifi δεν το έχω μπροστά μου) και να ενεργοποιήσεις την επιλογή ασύρματος αποθηκευτικός χώρος (κάπως έτσι).

Στη status bar μετά σου δείχνει το εικονίδιο, ip, username και pass.

 

Πατάς απλά στο pc Windows key + R (εκτέλεση) και βάζεις την ip. Έστω \\192.168.1.1

Ανοίγει πλαίσιο με στοιχεία και βάζεις πάλι αυτά που σου δείχνει στην στάτους μπαρ.

Έτοιμος, ανταλλάσσεις ότι αρχεία θέλεις.

 

Δυο λεπτά για να το γράψεις, 20 δευτερόλεπτα για να το κάνεις :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Είχα κάποιες αγορασμένες εφαρμογές στο Nexus 10 από google play. Θα εμφανιστούν αυτόματα στο G pad όταν δημιουργήσω το προφίλ με το email μου? Μπορεί η ερώτηση να είναι άσχετη αλλά και γω δεν είμαι πολύ σχετικός..:rolleyes:

Μια από αυτές τις εφαρμογές ήταν η https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homeysoft.nexususb.importer με τη οποία μπορούσα και έπαιζα ταινίες από το stick με τη χρήση OTG. Μπορεί να γίνει αυτό στο G Pad ή πρέπει να αγοράσω σώνει και καλά μια κάρτα mSD για να φορτώνω τις ταινίες εκεί?

 

Sorry που ρωτάω πολλά αλλά είχα βολευτεί με το Nexus 10 και τώρα νιώθω ότι θα έχω πρόβλημα και δεν θέλω να πάω στο Nexus 7 γιατί η οθόνη είναι μικτή και δεν με καλύπτει.

 

Τις εφαρμογές θα πρέπει να τις βρεις εσύ. Θα είναι πάλι αγορασμένες αν μπεις με τον ίδιο λογαριασμό.

Το otg δουλεύει χωρίς έξτρα εφαρμογή (βάζεις το στικάκι και δουλεύει κατευθείαν).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

σε lg g pad v500 8.3 που θα βρω βρε παιδια θηκη keyboards να συνεργαζετε? σε οπιοιο μαγαζι που πηγα βρηκα αλλα δεν ηταν συμβατο. τι προγραμματα κατεβασα με τι app τιποτα σε αυτο το tablet δεν ειχε συμβατοτητα στα πληκτρα εννοω να γυριζει απο την μια γλωσσα στην αλλη. επρεπε να μπω στο menu και απο εκει να αλλαζω την γλωσσα.καμια ιδεα απο καποιον που να εχει το ιδιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους συμφορίτες και συνιδιοκτήτες της υπέροχης ταμπλετας. Από πρώτες εντυπώσεις διαπιστώνω ότι η ταμπλέτα είναι πολύ καλή σε εικόνα, internet, skrolarei υπεροχα και γενικά είναι vfm. Παίζει matroskes, avi, subs...απίστευτο. Έχω κάπoιες ερωτησούλες που μερικές μπορεί να ακούγονται και κάπως... αλλά ως άσχετος μιάς και είναι η πρώτη μου ταμπλέτα θα ήθελα τα φώτα σας:

1. Το έχω σε θήκη voia (stand case) και όταν το ανοίγω πολλές φορές κατευθείαν μου γυρίζει σε landscape και μετά από αρκετές περιστροφές τελικά γυρίζει σε portrait,είναι φυσιολογικό κάνω κάτι λάθος;

2. Το Youtube app που έχει προεγκατεστημένο δείχνει χάλια τα video (pixels), συμβαίνει και σε άλλους χρήστες;

3. Έχοντας κάνει μέχρι τώρα 3 φορτίσεις αποφορτίσεις (στο 7-10%) το φορτίζω (έχει σημασία αν είναι απενεργοποιημένη η ταμπλέτα ή όχι;). Εχθές το βράδυ για 1η φορά την φόρτισα στο 100%, την άφησα ανοιχτή χωρίς wifi έκλεισα τις υπόλοιπες εφαρμογές και είχα batttery drain έπειτα από 6,5 ώρες 10%, λογικό ή όχι ;

4.Όντως άσχετως από root και από αναγνώσεις που έκανα στο forum αξίζει να κάνεις root? Τι προσδίδει;Επίσης σε θέμα εγγύησης τι ακριβώς ισχύει εάν κάνω root? Χάνεται;

5. Ο chrome δεν υποστηρίζει εάν έχω καταλάβει καλά flash plugins διορθώνεται ή πρέπει να χρησιμοποιώ άλλο πρόγραμμα και εάν ναι ποιο προττείνεται;

6. Ποιες είναι οι εφαρμογές που πραγματικά μπορούν να με βοηθήσουν εάν τις εγκαταστήσω από άποψη λειτουργικότητας (π.χ. go launcher, autohide soft keys, rotation locker, adfree, cleanmster)? Υπάρχει επίσης εφαρμογή φωτογραφίας όπως έχουν τα Ipad αλλοιώνει τις φωτογραφίες;

7. Ενδιαφέρομαι να του προσθέσω αυτή την κάρτα αξίζει; http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html

8. Τέλος έχετε εντοπίσει κάποιο bluetooth keyboard;

Sorry για το μακροσκελές κείμενο, αλλά θεώρησα ότι καλύτερα να τα συγκεντρώσω παρά να τα κάνω ένα, ένα

Tnks

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές από τις παραπάνω ερωτήσεις που παραθέτει ο φίλος, τις έχω και εγώ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρατήρησα ότι στο δεξί άκρο (στο ύψος της μέσης) της οθόνηςς υπάρχει μία λευκή κηλίδα όπου το λευκό ή τα ανοικτά χρώματα είναι πιο λευκά (ξεθωριασμένα). Παραδόξως όταν επάνω του πέφτει κάποιο πολύ σκούρο χρώμα π.χ. μαύρο. εξαφανίζεται .

 

Να το πάω procordia? (σημειωτέον είναι απέναντι από το σπίτι μου!) ή να το αφήσω (με ενοχλεί πάντως). Δεν θέλω να το πάρουν να το ανοίξουν, να το διορθώσουν δήθεν και μετά να γίνει χειρότερο.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω διαβάσει ολόκληρο το παρόν τοπικ και δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο.

Δεν μιλάω για pixel αλλά για μία κηλίδα 1-2 χιλ. (είναι μεγάλη δηλαδή συγκριτικά).

Δεν πρέπει πάντως να το είχε από πριν γιατί το είχα ψάξει εξονυχιστικά. 09.02.2014 το αγόρασα. Θα δω τι θα κάνω γιατί όντως τώρα το βλέπω συνεχώς και μεταξύ μας δεν θέλει και πολύ προσοχή για να το δει κάποιος.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε μερικά ποστ πιο πίσω να δεις πιο χρησιμοποιώ.

δηλαδη ποσο πιο πισω? εψαξα και βρηκα μονο ενα. μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν μιλάμε για καμένα πίξελ αλλά για μια κουκίδα 2 χιλιοστών περίπου που φαίνεται εντονότερη στα ανοιχτά χρώματα (λευκό ,κίτρινο, κ.λ.π.) και λιγότερο έως καθόλου σε σκούρα χρώματα πχ. μαύρο.

Κατέβασε μία εφαρμογή από το σόπ για τεστ της οθόνης σου και πες μου αν έχω δίκιο.

 

Η περιγραφή που κάνεις είναι ακριβέστατη επομένως αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.

Λέω να το πάω αύριο αφού είναι πολύ κοντά και βλέπουμε.

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

...

3. Έχοντας κάνει μέχρι τώρα 3 φορτίσεις αποφορτίσεις (στο 7-10%) το φορτίζω (έχει σημασία αν είναι απενεργοποιημένη η ταμπλέτα ή όχι;). Εχθές το βράδυ για 1η φορά την φόρτισα στο 100%, την άφησα ανοιχτή χωρίς wifi έκλεισα τις υπόλοιπες εφαρμογές και είχα batttery drain έπειτα από 6,5 ώρες 10%, λογικό ή όχι ;

...

8. Τέλος έχετε εντοπίσει κάποιο bluetooth keyboard;

...

Tnks

 

3. Είναι υπερβολική η κατανάλωση για 6,5 ώρες σε αδράνεια.

8. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GV6S64Y/ref=oh_details_o01_s00_i00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε kostas02 εχουμε και λεμε

2.Ναι ειχαν και αλλοι προβλημα με το youtube.Νομιζω το εσβησαν και εβαλαν παλαιοτερη εκδοση

3.Το ταμπλετακι πεφτει παρα πολυ δυσκολα απο το 100%. Κατι ειχες ξεχασει ανοιχτο.Σε πιο παλιο post εχω ανεβασει 15ωρες αναμονη με 100% μπαταρια και πηγαινε κι αλλο αν δεν το πειραζα

4.Το root εννοειται πως αξιζει και δεν χανεις καμια εγγυηση αφου δεν εχουμε knox οπως η samsung.Ξεrootαρεις με δυο κλικ και εισαι ετοιμος.

5.Αν θες flash να χρησιμοποιεις τον μαμα launcher ειναι πολυ καλος.

6.Αν γινεις root μπορεις να εγκαταστησεις το greenify που για μενα ειναι απο τις καλυτερες εφαρμογες για android.Επισης σου προτεινω και το wakelock detector για να δεις τι ''ξυπναει'' το tablet σου και σου τρωει την μπαταρια ενω εχεις κλειστη την οθονη.

7.Ναι η καρτουλα ειναι πολυ καλη εχω την 16αρα

Ελπιζω να βοηθησα!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω sounic aggmanos για τη βοηθεια σας!το youtube το βγαζω μονο μεσω root-η η το βγαζω απο τις ρυθμισεις που εχει τις εφαρμογες;

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Ποστ 1841 δηλαδή μία σελίδα πίσω.

Εχτές το έγραψα.

οκ http://www.ebay.com/itm/Tronsmart-T1000-Miracast-DLNA-Ezcast-Airplay-Wireless-Dongle-HDMI-Mirror-iPTV-TV-/281275354156?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item417d514c2c εχει διαφορα με το δικο σου αυτο ?

Edited by sakis1234567
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω διαβάσει ολόκληρο το παρόν τοπικ και δεν θυμάμαι να έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο.

Δεν μιλάω για pixel αλλά για μία κηλίδα 1-2 χιλ. (είναι μεγάλη δηλαδή συγκριτικά).

Δεν πρέπει πάντως να το είχε από πριν γιατί το είχα ψάξει εξονυχιστικά. 09.02.2014 το αγόρασα. Θα δω τι θα κάνω γιατί όντως τώρα το βλέπω συνεχώς και μεταξύ μας δεν θέλει και πολύ προσοχή για να το δει κάποιος.

 

Να το πας για σερβις μπορει να στο αντικαταστησουν;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...