Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ να δω αγώνες στο sportlemon.tv αλλά είναι σαν να μην υποστηρίζει το streaming video.

Καμία λύση;

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις αγορασα την συκγεκριμενη εφαρμογη (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epsxe.ePSXe) Μιλαμε ειναι απιστευτο το τι μπορεις να κανεις με αυτο το ταμπλετ. Ειναι τερατακι πραγματικα. Η εφαρμογη ειναι playstation 1 emulator. Το ειχα δοκιμασει παλιοτερα σε μια δυπιρινη κινεζικη ταμπλετα αλλα τα αποτελεσματα ηταν τραγικα. Με το LG απλα πεταει. Εβαλα να παιξω λιγο Abe's Oddyse και θυμηθικα τα παλια.!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω αγώνες στο sportlemon.tv αλλά είναι σαν να μην υποστηρίζει το streaming video.

Καμία λύση;

 

Πράγματι, το μόνο που δεν έχω κατορθώσει ως τώρα είναι να δω ποδόσφαιρο streaming στον browser. Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

 

Και κάτι ακόμα: Το vlc φαίνεται σαν να εξαφανίζει την (ενοχλητική) κάτω γραμμή με τα κουμπάκια πλοήγησης. Μπορεί να το δοκιμάσει και κανείς άλλος να επιβεβαιώσει; Έχει σημασία, γιατί αν μπορεί να το κάνει μια εφαρμογή, θα μπορούν και άλλες, εφόσον ο προγραμματιστής το φροντίσει.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως πειραματιζομουνα με το G Pad σημερα, παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις -> ρυθμισεις για προγραματιστες, εκει εχει μια ρυθμιση που λεει ''ενυσχηση αποδοσης CPU'' . Αυτο τι κανει το εχει δοκιμασει κανεις? Boostarei την CPU? Να το αφησω τσεκαρισμενο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως πειραματιζομουνα με το G Pad σημερα, παρατηρησα οτι στις ρυθμισεις -> ρυθμισεις για προγραματιστες, εκει εχει μια ρυθμιση που λεει ''ενυσχηση αποδοσης CPU'' . Αυτο τι κανει το εχει δοκιμασει κανεις? Boostarei την CPU? Να το αφησω τσεκαρισμενο?

 

Μήπως κάνει overclocking στο CPU από εκεί? Θα λεγα να μην το πειράξεις αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Να το είχαν περιλάβει σαν επιλογή αν ήταν επικίνδυνο;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παρω ενα bluetooth χειριστιριο για το Lg G pad. Επιδει δεν εχω την δυνατοτητα να παρω απο εξωτερικο, υπαρχει κατι απο Ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα 2 μέρες οταν το βάζω για φόρτιση στην πριζα, μου βγαζει ενα σηματάκι "χαμηλή φόρτιση"..... καμια ιδεα????

 

Δοκίμασε σε άλλη πρίζα. Μου το κάνει καμιά φορά σε συγκεκριμένη πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα 2 μέρες οταν το βάζω για φόρτιση στην πριζα, μου βγαζει ενα σηματάκι "χαμηλή φόρτιση"..... καμια ιδεα????

 

Δεν θέλω να είμαι ο Κάκος μάντης αλλά αυτό θυμίζει η χαλασμενος φορτιστής η τσακισμενο καλώδιο. Άλλαξε τα και δοκίμασε παλι:cool:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να δω αγώνες στο sportlemon.tv αλλά είναι σαν να μην υποστηρίζει το streaming video.

Καμία λύση;

 

Εμενα μια χαρα μου τα δειχνει ολα και ζωντανα παντως. Αν ακομα δεν μπορειτε να δειτε απο το sportlemon , υπαρχει και αυτη η εφαρμογη που δειχνει τα σημαντικοτερα ματσ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.FootballLiveStream

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω βρε παιδιά εμένα είτε με τον default είτε με chrome δεν παίζει τίποτα και μαλιστα βγάζει ότι δεν υποστηρίζεται Edited by wilmott
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

 

Με html5, χωρίς φλας, δεν δουλεύει;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει full html5 η σελίδα γιατί όχι;

Αλλα για flash, χρειάζεσαι flash όπως είναι λογικό :)

 

Ps

O chrome δεν υποστηρίζει flash. Η το έχεις εγκαταστήσει είτε όχι, το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει μηνυμα για virus .... τι να κανω? Υπαρχει καποι αναλογο κ αξιολογο προγραμμα antivirus??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.αγορασα ενα LG g pad v 500 και προσπαθω να βαλω το email μου . βαζω username και password και μετα με παει σε μια σελιδα που μου ζηταει διευθυνση διακομιστη γραφει(msn.com) τομεα ( ειναι κενο) ονομα χρηστη (υπαρχει το ονομα χρηστη) κωδικος προσβασης (υπαρχει ο κωδικος προσβασης) παταω επομενο και μου γραφει ρυθμιση ελλιπης(αδυνατη συνδεση με τον διακομιστη, ελεγξτε τη συνδεση και τισ πληροφοριες πριν δοκιμασετε ξανα). παρακαλω οπως με βοηθησετε να βαλω τις σωστες ρυθμησεις για να εισελθω στο outlook. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει μηνυμα για virus .... τι να κανω? Υπαρχει καποι αναλογο κ αξιολογο προγραμμα antivirus??

Ναι υπάρχει, βγάλε το avast και μην ασχολείσαι αν βάζεις εφαρμογές από το play store που έχουν καλές κριτικές και αρκετά downloads. Κατά 99% θα είσαι εντάξει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τις τελευταιες 2 μερες μου πεταει μηνυμα για virus .... τι να κανω? Υπαρχει καποι αναλογο κ αξιολογο προγραμμα antivirus??

 

Μάλλον είναι η διαφήμιση κάποιας σελίδας η εφαρμογής. Δεν γίνεται να σου πετάει μήνυμα για ιούς το σύστημα.

Τα antivirus είναι σπατάλη πόρων και δεν χρειάζονται στο Android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.αγορασα ενα LG g pad v 500 και προσπαθω να βαλω το email μου . βαζω username και password και μετα με παει σε μια σελιδα που μου ζηταει διευθυνση διακομιστη γραφει(msn.com) τομεα ( ειναι κενο) ονομα χρηστη (υπαρχει το ονομα χρηστη) κωδικος προσβασης (υπαρχει ο κωδικος προσβασης) παταω επομενο και μου γραφει ρυθμιση ελλιπης(αδυνατη συνδεση με τον διακομιστη, ελεγξτε τη συνδεση και τισ πληροφοριες πριν δοκιμασετε ξανα). παρακαλω οπως με βοηθησετε να βαλω τις σωστες ρυθμησεις για να εισελθω στο outlook. ευχαριστω!

 

Το είχα ρωτήσει και γω παλιότερα :) Τελικά έκανα αααζήτηση στο google, και βρήκα όλες τις ρυθμίσεις ;)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Και το lag εξακολουθεί να υπάρχει...καινούργιο ''θύμα''...Rayman Fiesta Run...σε σημείο να μην παίζεται το παιχνίδι...

 

Τελικά εντόπισα το πρόβλημα...Το full!screen είναι υπαίτιο για το lag στα παιχνίδια...Το απενεργοποίησα και λύθηκε το θέμα,κανένα πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι.Πλέον βαριά παιχνίδια όπως real racing 3 k dungeon hunter 4 τρέχουν απροβλημάτιστα...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις υπαρχει επιλογη για 1080p, αλλα οταν βαλω ενα βιντεο 1080p κατω αριστερα μου βγαζει ρυθμιση μεχρι 720p μονο.

Πολλα απο τα βιντεο δεν ειναι τραβηγμενα για να παιζουν σε 1080p. Οποτε και για αυτο σου βγαζει κατω αριστερα μεχρι 780p. Σε αλλα βιντεο θα σου βγαλει 360 η 1080. κανε δοκιμη και θα δεις.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και ολα καλα μεχρι που εγκατέστησε εκ νέου στο προφίλ του δεύτερου χρήστη το fb και στη σελίδα σύνδεσης παγώνει η εικόνα δεν μπορεις να κανεις τίποτα.Κανω επανεκκινηση το ταμπλετ και στρώνει .Κανω αποσύνδεση πάω να ξανασυνδεθω και τζίφος πάλι τα ίδια παγωμένη σελίδα !Τι να συμβαίνει ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία,

υποψήφιος αγοραστής, :) είμαι ανάμεσα σε GPAD και nexus7.

μια ερώτηση, έχει κάποιος το nova go,παίζει κανονικά?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...