Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα που ειναι με 4, ουτε προβολακια εχει ουτε μπλε γραμμες.δεν ξερω ομως αν εχει νακανει με το σιριαλ,4
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ο tsf shell launcer μπαίνει στο tablet μας?Δημιουργεί κολλήματα ? Τον έχει δοκιμάσει κάποιος?Χρειάζεται root?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδω και 2 εβδομάδες, μπορώ να πώ οτι είμαι ευχαριστημένος κατα 90%.Δεν είμαι 100% γιατί σχεδόν πάντα όταν παίζω παιχνίδια παρατηρώ έντονο lag και πτώση του frame rate.Έχω δοκιμάσει διάφορα παιχνίδια και το παρατηρώ σχεδόν σε όλα.Περισσότερο όμως παίζω Real Racing 3 k Candy Crash.''Βαρύ'' το πρώτο,''πανάλαφρο'' το δεύτερο.Παρολ'αυτά το παρατηρώ και στα δύο,υπάρχουν στιγμές όπου σέρνονται.Πρίν ανοίξω τα παιχνίδια έκλεισα όλες τις ενεργές εφαρμογές,έτρεξα και το Clean Master μπάς και απελευθερωθεί παραπάνω ραμ,αλλά τίποτα.Στις εφαρμογές απο τα 1.7GB ram(αλήθεια,2GB ram δεν υποτίθεται οτι έχει??),τα 800-900Mb είναι απασχολημένα,αλλά δε νομίζω οτι αυτό είναι το πρόβλημα.Στόκ ρούτ είμαι,δεν έχω πειράξει κάτι,σε γενικές γραμμές πάει σφαίρα το τάμπλετ.Καμμιά ιδέα για το τι συμβαίνει??:confused::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο tsf shell launcer μπαίνει στο tablet μας?Δημιουργεί κολλήματα ? Τον έχει δοκιμάσει κάποιος?Χρειάζεται root?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

 

Δεν τον χρησιμοποιώ, αλλά τον έβαλα για να δω αν δουλεύει, δε βλέπω κάποιο πρόβλημα μια χαρά μου φαίνεται. Root δε μου ζήτησε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

.Στις εφαρμογές απο τα 1.7GB ram(αλήθεια,2GB ram δεν υποτίθεται οτι έχει??)

 

Από ότι έχω καταλάβει σε όλες τις συσκευές Android, η ονομαστική ποσότητα μνήμης δεν είναι ποτέ η πραγματική.

 

Εγώ το διαπίστωσα όταν την πάτησα με το L7 κινητό μου που αγόρασα πρόσφατα όπου η πωλήτρια μου είπε ότι έχει 512 ΜΒ αλλά από ότι είδα στην πραγματικότητα η μνήμη ανέρχεται στα 380 ΜΒ περίπου (και δεν μιλώ για την διαθέσιμη αλλά για την συνολική). Προφανώς δεσμεύεται κάποια ποσότητα για το λειτουργικό και η οποία δεν εμφανίζεται ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως και με τον χωρο αποθηκευσης, ετσι και με την ραμ. Ποτε δεν εχεις διαθεσιμο για χρηση το αναφερομενο.

Σε καμια περιπτωση βεβαια δεν φταιει η ραμ ακομα και αν σου λεει οτι εχεις 100mb ελευθερα.

Δεν ξερω αν δεν εχει γινει σωστο optimize για το chipset η φταιει κατι στο software της lg.

Δεν ειχα παντως ποτε καποιο lag με next launcher που δεν ειναι και πουπουλο να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου τάμπλετ εδω και 2 εβδομάδες, μπορώ να πώ οτι είμαι ευχαριστημένος κατα 90%.Δεν είμαι 100% γιατί σχεδόν πάντα όταν παίζω παιχνίδια παρατηρώ έντονο lag και πτώση του frame rate.Έχω δοκιμάσει διάφορα παιχνίδια και το παρατηρώ σχεδόν σε όλα.Περισσότερο όμως παίζω Real Racing 3 k Candy Crash.''Βαρύ'' το πρώτο,''πανάλαφρο'' το δεύτερο.Παρολ'αυτά το παρατηρώ και στα δύο,υπάρχουν στιγμές όπου σέρνονται.Πρίν ανοίξω τα παιχνίδια έκλεισα όλες τις ενεργές εφαρμογές,έτρεξα και το Clean Master μπάς και απελευθερωθεί παραπάνω ραμ,αλλά τίποτα.Στις εφαρμογές απο τα 1.7GB ram(αλήθεια,2GB ram δεν υποτίθεται οτι έχει??),τα 800-900Mb είναι απασχολημένα,αλλά δε νομίζω οτι αυτό είναι το πρόβλημα.Στόκ ρούτ είμαι,δεν έχω πειράξει κάτι,σε γενικές γραμμές πάει σφαίρα το τάμπλετ.Καμμιά ιδέα για το τι συμβαίνει??:confused::confused::confused:

 

Καλησπερα, φιλε μου και εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα. Με serial number 3 και μου κανει την μπλε γραμμη αλλα δεν με ενοχλει καθολου μιας και ισα ισα φενεται. Για το lag που λες δεν μου εχει κανει κατι ποτε. Μεχρι στιγμης οτι παιχνιδι εχω βαλει παει σφαιρα. Για βαλε ενα antivirus και ριξε ενα scan να δεις τι παιζει. Το εχεις κανει ροοτ? Μηπως καταλαθος αφαιρεσες καποιο προγραμμα απο clean master που χρειαζοτανε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, φιλε μου και εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα. Με serial number 3 και μου κανει την μπλε γραμμη αλλα δεν με ενοχλει καθολου μιας και ισα ισα φενεται. Για το lag που λες δεν μου εχει κανει κατι ποτε. Μεχρι στιγμης οτι παιχνιδι εχω βαλει παει σφαιρα. Για βαλε ενα antivirus και ριξε ενα scan να δεις τι παιζει. Το εχεις κανει ροοτ? Μηπως καταλαθος αφαιρεσες καποιο προγραμμα απο clean master που χρειαζοτανε?

 

Ρε παιδιά υπάρχουν ιοί στο android? Χρειάζονται τα antivirus? Κατά τη γνώμη μου όχι. .

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από internet είσαι οκ ή μήπως έχεις πολύ ασθενές σήμα στο wifi? Το ρωτάω γιατί όταν δεν έχεις καλό σήμα καμία φορά κάνει ψιλοκολληματάκια στο surfing.. Άρα μπορεί να παίζει κάτι ανάλογο και στα παιχνίδια...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο. Υπήρχε πρόβλημα με υπερθέρμανση και τις μαύρες συσκευές το οποίο επιλύθηκε?

 

Δεν έχει ακουστεί κατι εδώ στο φόρουμ. Εγώ που έχω το μαύρο, ζεσταίνεται φυσιολογικά εως λίγο :)

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, φιλε μου και εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα. Με serial number 3 και μου κανει την μπλε γραμμη αλλα δεν με ενοχλει καθολου μιας και ισα ισα φενεται. Για το lag που λες δεν μου εχει κανει κατι ποτε. Μεχρι στιγμης οτι παιχνιδι εχω βαλει παει σφαιρα. Για βαλε ενα antivirus και ριξε ενα scan να δεις τι παιζει. Το εχεις κανει ροοτ? Μηπως καταλαθος αφαιρεσες καποιο προγραμμα απο clean master που χρειαζοτανε?

 

Φίλε από internet είσαι οκ ή μήπως έχεις πολύ ασθενές σήμα στο wifi? Το ρωτάω γιατί όταν δεν έχεις καλό σήμα καμία φορά κάνει ψιλοκολληματάκια στο surfing.. Άρα μπορεί να παίζει κάτι ανάλογο και στα παιχνίδια...

 

Τιποτα απο ολα αυτα παιδια,σφαιρα παει το ταμπλετ,χωρις προβολακια κ μπλε γραμμες.Mkv ταινια βλεπω χωρις προβλημα.Εχω κανει ρουτ,αλλα δεν εχω πειραξει τιποτα απο εφαρμογες του συστηματος.Antivirus δε νομιζω οτι χρειαζεται,δεν εχει τετοια θεματα το android...Με το ιντερνετ δεν υπαρχει θεμα,φουλ σημα κ σερφαρισμα χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθως επαιζα το παιχνιδι the room 2 παρατηρησα οτι ζεστενετε αρκετα εως πολλυ θα ελλεγα. Επισεις εκανα το game minimize ωστε να ανοιξω λογο την φωτεινοτητα και οταν την πηγα κοντα στο 90 % μου λεει οτι η φωτεινοτητα δεν μπορει να αυξηθει περισσοτερο λογο υψηλης θερμοκρασιας.

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθως επαιζα το παιχνιδι the room 2 παρατηρησα οτι ζεστενετε αρκετα εως πολλυ θα ελλεγα. Επισεις εκανα το game minimize ωστε να ανοιξω λογο την φωτεινοτητα και οταν την πηγα κοντα στο 90 % μου λεει οτι η φωτεινοτητα δεν μπορει να αυξηθει περισσοτερο λογο υψηλης θερμοκρασιας.

 

Σας εχει τυχει κατι τετοιο?

 

Ναι μην αγχώνεσαι, συμβαίνει αυτό. Πριν παίξεις οποιοδήποτε game καλό είναι να μειώσεις τη φωτεινότητα όσο περισσότερο μπορείς. Έτσι δεν θα σου ζεσταθεί πάρα πολύ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Υπόψην, ότι αν το φορτίζεις ταυτόχρονα ζεσταίνεται ακόμα περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχουν ιοί στο android? Χρειάζονται τα antivirus? Κατά τη γνώμη μου όχι. .

 

H γρήγορη απάντηση είναι όχι, δεν χρειάζεσαι antivirus. Έχω 4+ χρόνια android και δεν κόλλησα ποτέ κάποιο ιό. Έχει να κάνει κυρίως με την ασφάλεια του λειτουργικού (που είναι linux). Η πιο γενική απάντηση όμως είναι ότι κανένα περιβάλλον δεν είναι 100% απρόσβλητο σε επιθέσεις, που μπορούν να πάρουν και άλλες -πλην των ιών- μορφές. Χρειάζεται προσεκτική χρήση για να μη βρεθείς σε λίγες βδομάδες γεμάτος εφαρμογές που στέλνουν δεδομένα σε τρίτους ή σου προβάλλουν με το ζόρι διαφημίσεις κλπ.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Ναι μην αγχώνεσαι, συμβαίνει αυτό. Πριν παίξεις οποιοδήποτε game καλό είναι να μειώσεις τη φωτεινότητα όσο περισσότερο μπορείς. Έτσι δεν θα σου ζεσταθεί πάρα πολύ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Υπόψην, ότι αν το φορτίζεις ταυτόχρονα ζεσταίνεται ακόμα περισσότερο!

 

Οκ ευχαριστω! Να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια. Για να απενεργοποιησω τον αυτοματο συχρονισμο δεδομενων, απλα απο τις ριθυμισεις ξετσεκαρω το κουτακι η πρεπει να κανω και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω! Να ρωτησω κατι αλλο ρε παιδια. Για να απενεργοποιησω τον αυτοματο συχρονισμο δεδομενων, απλα απο τις ριθυμισεις ξετσεκαρω το κουτακι η πρεπει να κανω και κατι αλλο?

 

Η πάνω απο το παράθυρο των ειδοποιησεων ξετσεκαρεις το στρογγυλό εικονίδιο

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Να ρωτήσω πως το κάνουμε ρουτ; καποιον οδηγό δηλαδή.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2554121

 

Aλλα δες λίγο και την προηγούμενη σελίδα

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Να ρωτήσω πως το κάνουμε ρουτ; καποιον οδηγό δηλαδή.

 

Εγω το εκανα πανευκολα με το kingo root. Ειναι γελιο να το κανεις. Μονο πρεπει να ενεργοποιησεις απο το ταμπλετ σου τον εντοπισμο σφαλματων usb, η αλλιως debugging mode.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται το gpad έκανε την αρχή για να ακολουθήσουν και άλλοι! :D Ήδη η Huawei έβγαλε τάμπλετ σχεδόν αντιγραφή του δικού μας! Και φημολογείται ότι προς το καλοκαίρι έρχεται και το nexus8 ( =gpad GPE με άλλο όνομα :p )

 

Για άλλη μια φορά, μπράβο στην LG για αυτά που προσφέρει και για τις τιμές της!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε στην Αμερική η αναβάθμιση του G2,οπότε πλησιάζει και η ώρα για το G Pad:):):)

http://www.droid-life.com/2014/02/23/kit-kat-update-now-available-for-att-htc-one-and-lg-g2/

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουμε και πολλά από την κιτ κατ, το pad πετάει και με jb. Η αυτονομία είναι το μόνο μας θέμα. Αν βελτιωθεί έστω και λίγο, προσωπικά θα μαι πολύ ευχαριστημένος. Ααα, και να γινόταν ένα κλικ πιο γρήγορο δεν θα με πείραζε πάντως !! :p :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουμε και πολλά από την κιτ κατ, το pad πετάει και με jb. Η αυτονομία είναι το μόνο μας θέμα. Αν βελτιωθεί έστω και λίγο, προσωπικά θα μαι πολύ ευχαριστημένος. Ααα, και να γινόταν ένα κλικ πιο γρήγορο δεν θα με πείραζε πάντως !! :p :p

 

Μαλλον κατι δεν παει καλα με την μπαταρια σου.Εγω μια χαρα την βλεπω την αυτονομια του

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...