Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον πηραμε τη 10b αλλα δεν αλλαξε τπτ.Παλι στην 4.2.2 ειμααστε και προστεθηκε και ενα προγραμμα,το drive.Αυτα!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον πηραμε τη 10b αλλα δεν αλλαξε τπτ.Παλι στην 4.2.2 ειμααστε και προστεθηκε και ενα προγραμμα,το drive.Αυτα!

 

Κάποια άλλη διαφορά στην όλη εμπειρία? Για να δούμε μήπως στρώσει και η κατανάλωση λίγο... Εμένα πάντως δεν μου χει έρθει κάτι ακόμα.

 

ΥΓ :μόλις ήρθε.... γράφει πάντως όταν πας να την κάνεις ότι η ενημέρωση αφορά τις εφαρμογές...

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?? Τι τρομερο εχει η 4.4 κ πρεπει να την παρουμε οπωσδηποτε? Τι αλλαγες θα γινουν κ ποσο σημαντικες ειναι αυτες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το tablet εδώ και τρεις μέρες και ήθελα να ρωτήσω και εγώ για την αναβάθμιση. Να την κάνω ή επειδή θέλω να το κάνω root να την αφήσω? Και μήπως υπάρχει κανα δωρεάν πληκτρολόγιο για να αλλάξει αυτό της LG; έχω το go keyboard τώρα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το tablet εδώ και τρεις μέρες και ήθελα να ρωτήσω και εγώ για την αναβάθμιση. Να την κάνω ή επειδή θέλω να το κάνω root να την αφήσω? Και μήπως υπάρχει κανα δωρεάν πληκτρολόγιο για να αλλάξει αυτό της LG; έχω το go keyboard τώρα

 

Το swiftkey να βάλεις!

Link to comment
Share on other sites

Για να αστειευτώ λιγάκι...απο bloat πάντως πάει καλά το ταμπλετάκι...φούλ!Ίσως να μου προκαλεί αρνητική εντύπωση γιατί εχω νεξους 7...αλλά πολύύύύύ bloat ρε παιδί μου!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχεις το νεξους και το g pad το εχεις δοκιμασει σε ξενο η μαγαζιου? Τα καταστηματος δεν ειναι αντιπροσωπευτικα δειγματα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχεις το νεξους και το g pad το εχεις δοκιμασει σε ξενο η μαγαζιου? Τα καταστηματος δεν ειναι αντιπροσωπευτικα δειγματα.

 

Εχω το νεξους 2012,και πρόκειται να αλλάξω τάμπλετ τις επόμενες ημέρες.Είμαι μεταξύ του g pad και του καινούργιου νέξους,κατά 90% θα πάρω το g pad.Σε μαγαζί το εχω δεί,πάνω απο 3-4 φορές και μου έχει κάνει εντύπωση το bloat tis LG.Αλλά δεν τρέχει μια,συνήθεια είναι...εξάλλου λογικά θα μπορώ να τις απεγκαταστήσω με ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Εχω το νεξους 2012,και πρόκειται να αλλάξω τάμπλετ τις επόμενες ημέρες.Είμαι μεταξύ του g pad και του καινούργιου νέξους,κατά 90% θα πάρω το g pad.Σε μαγαζί το εχω δεί,πάνω απο 3-4 φορές και μου έχει κάνει εντύπωση το bloat tis LG.Αλλά δεν τρέχει μια,συνήθεια είναι...εξάλλου λογικά θα μπορώ να τις απεγκαταστήσω με ρουτ

 

Πέρνα μια custom και είσαι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα μια custom και είσαι ΟΚ

 

Αν και δεν εχω τρελλές γνώσεις στο να το κάνω,σίγουρα θα προσπαθήσω.Καμμιά ιδέα για το ποιά είναι η πιο σταθερή-καλή?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω τρελλές γνώσεις στο να το κάνω,σίγουρα θα προσπαθήσω.Καμμιά ιδέα για το ποιά είναι η πιο σταθερή-καλή?

 

Εγώ την cmb χρησιμοποιώ και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σταθερότητας. Αφου σου αρέσουν οι nexus συσκευές θα σου αρέσουν αυτού του είδους οι roms. Έχει και άλλες παρόμοιες (cyanogen, mahdi)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια υπευθυνη απαντηση απο καποιον που το εχει δοκιμασει!Αν περασω custom rom θα ειναι τοσο ομαλο σαν το optimus g ας πουμε;(sorry αλλα αυτο εχω και με αυτο μπορω να συγκρινω!)

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση σχεδον εξαφανιζονται τα προβολακια

 

Πραγματικά! Εμφανίζονται σε χαμηλότερη φωτεινότητα και δεν είναι ιδιαίτερα ενοχλητικά ακόμα και με 0% φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω μια υπευθυνη απαντηση απο καποιον που το εχει δοκιμασει!Αν περασω custom rom θα ειναι τοσο ομαλο σαν το optimus g ας πουμε;(sorry αλλα αυτο εχω και με αυτο μπορω να συγκρινω!)

 

Όχι δεν φτάνει το optimus g.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω ότι τα προβολάκια φαίνονται πλέον πολύ λιγότερο(τόσο λίγο, που δύσκολα το παρατηρείς αν δεν το ξέρεις) Βρε λες να εξαφάνισαν και τη μπλε γραμμή? :p Ας το τσεκάρει κάποιος με μπλε γραμμή ! :)
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου φαίνονται ακόμα λιγότερο τα προβολάκια! Εκτός και αν είναι placebo επειδή το είπατε :p
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα φιλοι μου.Και εμενα φαινονται λιγοτερο τα προβολακια, μετα το update, για τη μπλε γραμμη ακομα δεν το εχω τσεκαρει
Link to comment
Share on other sites

Παιδία είναι πλέον 100% σίγουρο οτι πλέον τα προβολακια είναι σχεδόν ανύπαρκτα πρέπει να πας την φωτεινότητα στο 6% και εκεί ίσα που φαίνονται. Μπλε γραμμή και bleeding δεν είχα ποτέ αρα αυτην την στιγμή κρατάω το καλύτερο android tablet στην αγορά με την κακαλύτερη οθόνη !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Σωστο αυτο με τα προβαλακια!!!!!! Πολυ πολυ καλυτερα αν κ για μενα δεν ηταν προβλημα αφου θα επρεπε να εισαι μαζοχιστης για να καθεσαι να βαζεις φωτεινοτητα απο 10% και κατω κ να δουλευεις το ταμπλετ..... the best tablet at 299€ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα....επειδή τα video στο YouTube πιξέλιαζαν στην 5 έκδοση αφαιρουσα τα update και πήγαινε στην 4 έκδοση και όλα παίζαν μια χαρά. Αλλά τώρα με το update του tablet αν αφαιρέσω τις ενημερώσεις του YouTube μένει στην 5 έκδοση η οποία έχει θέμα με το tablet ίσως λόγω ανάλυσης γιατί όπως είπα όταν τρέχεις το βίντεο σε full screen πιξελιαζει. κατέβασα apk της 4 έκδοσης αλλα δεν μπαίνει ίσως λόγο οτι είναι παλιά έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση και δεν μου την περνάει γιατί καταλαβαίνει πώς έχω κάνει root. Το root το είχα κάνει με το kingo και έχω βάλει και busybox. Έχει συμβεί σε κανένα σας;
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση και δεν μου την περνάει γιατί καταλαβαίνει πώς έχω κάνει root. Το root το είχα κάνει με το kingo και έχω βάλει και busybox. Έχει συμβεί σε κανένα σας;

 

Τι σου λεει δηλαδη? Εμενα μου κανε κανονικα update παρολο το ρουτ και το buzybox... και μαλιστα φαινεται να μη χαθηκε το ρουτ! βεβαια δεν ειχα βαλει το kingo... ισως να φταιει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω την αναβάθμιση και δεν μου την περνάει γιατί καταλαβαίνει πώς έχω κάνει root. Το root το είχα κάνει με το kingo και έχω βάλει και busybox. Έχει συμβεί σε κανένα σας;

 

Ολα οκ με kingo σε μενα.Κατι αλλο φταιει

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...