Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό Πάσχα.

Αξίζει η αγορά του σήμερα;το βρηκα απο στοκ στην κλιμακα των 150 ευρώ;υπαρχει κατι αλλο για τη μικρή μου και για μενα:);

Lollipop πηρε;

Ευχαριστώ πολύ!

Που το βρήκες πες μας.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από αγγελία.

Το έχω στα χέρια μου... :)

Κάποιος οδηγός για να του περάσω Lolli???Αξίζει να βάλω έτσι δεν είναι?

Έτοιμη και η loli,

Άψογο!! Καλή Ανάσταση

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Που το βρήκες πες μας.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Edited by spirospatra
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη καλο μηνα και χρονια πολλα To V500 αγορασες? Ακριβα παντως το πηρες 150 ευρω και απο αγγελια κι ολας. Το Public το εχει παει 119 ευρω απο οτι ειδα και οχι μονο αυτο... Εγω με τον συζυγο μου περσι τα ειχαμε αγορασει απο Πλαισιο 199 ευρω και οταν κατεβασε και αυτο την τιμη εξαντληθηκε οπως και στα Media M. Λογικα το εκανες εσυ Lollipop ετσι? Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα!ναι το v500!την κορεάτικη εβαλα με τον οδηγο του xda.Αγχωθηκα λίγο που έβαλε το μήνυμα για διακοπή επικοινωνίας αλλά μετά προχώρησε και όλα κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τον αντρα μου την κορεατικη εχουμε αλλα ολα ειχαν παει οκ! Παντως ειναι πολυ ωραιο με το lollipop.Απορω που η LG τα V500 τα αφησε με το Kit-Kat.Αλλα να ειναι καλα η CyanogenMod!!! Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχίζει και τα φτύνει σιγά σιγά η μπαταρία μου...1 μέρα με το ζόρι,νορμαλ χρηση
Link to comment
Share on other sites

κ το πρόβλημα είναι ότι κάποιο αντίστοιχα καλό τάμπλετ σε λογική τιμή δεν κυκλοφορεί...

 

Σωστά...οπότε ξεζούμιζμα και όσο αντέξει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα.Αν πιάνουν τα χέρια σου υπάρχουν καποια βίντεο στο YouTube πως να την αλλάξεις μόνος σου,αλλα θέλει τα κατάλληλα εργαλεια.Εκτός αν το στειλεις στην Procordia λιγότερο πιστεύω θα σου στοιχίσει απο το να αγορασεις καινούργιο.
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με procordia:

 

Αλλαγή μπαταρίας σε LG V500 G Pad --> €33,50

 

Κι έχεις και ταμπλετάρα και δεν χρειάζεται να βρίσκεις μπαταρίες από Κίνα ούτε να κάνεις εγχειρίσεις... Έτσι κι αλλιώς απ΄ ό,τι είδα στο ebay (ομολογώ βιαστικά) δεν υπάρχει μπαταρία κάτω από 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...φυσικά το πας εκεί ακόμα και αν πιάνουν τα χέρια σου

 

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα.Αν πιάνουν τα χέρια σου υπάρχουν καποια βίντεο στο YouTube πως να την αλλάξεις μόνος σου,αλλα θέλει τα κατάλληλα εργαλεια.Εκτός αν το στειλεις στην Procordia λιγότερο πιστεύω θα σου στοιχίσει απο το να αγορασεις καινούργιο.

 

Μόλις μίλησα με procordia:

 

Αλλαγή μπαταρίας σε LG V500 G Pad --> €33,50

 

Κι έχεις και ταμπλετάρα και δεν χρειάζεται να βρίσκεις μπαταρίες από Κίνα ούτε να κάνεις εγχειρίσεις... Έτσι κι αλλιώς απ΄ ό,τι είδα στο ebay (ομολογώ βιαστικά) δεν υπάρχει μπαταρία κάτω από 20 ευρώ.

 

Τι λές?:blink::blink:33 ευρώ και έχεις καινούργια μπαταρία?Καλή φάση!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι 33.50€ για μπαταρία.Στον άντρα μου για ταινιοκορδελα του πηραν γυρω στα 50€.Δυστυχώς επειδή ηταν root εχασε την εγγυηση αλλα δεν μπορούσε τοτε να το ξερουταρει γιατι δεν μπορούσε να το φορτώσει καθόλου.Μονο αν το πας να τους παιρνεις τηλεφωνο να τους το θυμιζεις γιατι μπορει να λενε π.χ μια εβδομάδα αλλα το κρατάνε περισσότερο το tablet!
Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development/v500-cyanogenmod-13-0-t3259135

Μετα απο την Lollipop 5.0.2 εβαλα αυτη την rom-gapps,, ευτυχως που υπαρχει και οι XDA!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development/v500-cyanogenmod-13-0-t3259135

Μετα απο την Lollipop 5.0.2 εβαλα αυτη την rom-gapps,, ευτυχως που υπαρχει και οι XDA!!!

 

αυτη εχω και εγω αλλα εχει θέμα στa video στο youtube , μου παγώνει η εικόνα ενω συνεχίζει και παίζει ο ήχος

κατά τα αλλα είναι εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω και εγω αλλα εχει θέμα στa video στο youtube , μου παγώνει η εικόνα ενω συνεχίζει και παίζει ο ήχος

κατά τα αλλα είναι εξαιρετική

Κοιταξες για ενημερωση? Γραφουν μεσα οτι λυθηκε το θεμα του youtube και καποιο με το wi-fi που ειχε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eνα συντομο βιντεο με την cm 13,ακομα δεν εχω τελειωσει με τις ρυθμισεις βεβαια...

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

ναι τη τελευταία εχω αλλα δυστυχώς μου το κανει ακομα κυρίως στις καλές ποιότητες

κατα τα αλλα πολύ καλη ρομ με πολυ καλη αυτονομία (που αυτο μετράει για εμένα) για tablet 2+ χρόνων

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα,όλα δουλεύουν τέλεια.Το πρόβλημα με το πάγωμα στο YouTube το διαβάζω και απο άλλον χρηστη στους xda και νομιζω το έλυσε...
Despina!
Link to comment
Share on other sites

περιεργο.. τι να πω θα ξανακανω clean install (αν κ βαριέμαι ασύστολα γιατι εχει κάρο settings για τις εφαρμογές που έχω ) μπας και στρώσει
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε καλυτερα μια καθαρη εγκατάσταση εγώ την πέρασα εχτες, και την πέρασε και ο σύζυγος που τις έχει δοκιμάσει όλες.Μέχρι τώρα δεν μας έβγαλε κάτι.Ας ελπισουμε να συνεχισει έτσι.

Παρακατω ειναι και το βιντεο που ανεβασα στο youtube...

Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως εχω περασμένη την exodus και το ταμπλετάκι πάει μια χαρά χωρίς κανένα κόλλημα...
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα δουλεύει στην exodus? Δεν θυμάμαι αν είναι αυτή αλλά σε μια nightly cm 12 δεν λειτουργούσε η μπροστινή κάμερα...αλλα εκτος αυτου δεν ειναι marchmallow.Eγω Lollipop ειχα της LG Edited by pepi75
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή κάμερα δουλεύει στην exodus? Δεν θυμάμαι αν είναι αυτή αλλά σε μια nightly cm 12 δεν λειτουργούσε η μπροστινή κάμερα...αλλα εκτος αυτου δεν ειναι marchmallow.Eγω Lollipop ειχα της LG

 

Το πιστευεις οτι δεν την έχω ανοίξει καν?Τι να την κάνω??:lol::lol:

6.0 ειναι η exodus

Link to comment
Share on other sites

6.0 ειναι? Για να ξαναμπω στους xda γιατι οταν εψαξα βρηκα μονο για cm 12 exodus. Σου εχει βγαλει καποιο θεμα? Π.χ επανεκινησεις η κοληματα στο youtube που εγρααφε ο φιλος snoof

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development/rom-team-exodus-v500-t3135844 Αυτην βρισκω μονο εγω απο exodus και αλλη μια που εχουν βγαλει cm13 ειναι της AOSP που και αυτη ειναι παρα πολυ καλη rom.Μπορεις να μου βαλεις ενα λινκ να διαβασω για αυτην που μου λες εσυ?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

6.0 ειναι? Για να ξαναμπω στους xda γιατι οταν εψαξα βρηκα μονο για cm 12 exodus. Σου εχει βγαλει καποιο θεμα? Π.χ επανεκινησεις η κοληματα στο youtube που εγρααφε ο φιλος snoof

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/orig-development/rom-team-exodus-v500-t3135844 Αυτην βρισκω μονο εγω απο exodus και αλλη μια που εχουν βγαλει cm13 ειναι της AOSP που και αυτη ειναι παρα πολυ καλη rom.Μπορεις να μου βαλεις ενα λινκ να διαβασω για αυτην που μου λες εσυ?

 

6.0 έγραψα?Συγγνώμη λάθος,5.1 είναι.Την έχω περάσει πολύ καιρό και νόμιζα οτι έγραφα για το νεξους 5 που είχα, και πέρναγα διάφορες ρομ.Κανένα θέμα σε καμία εφαρμογή,ούτε ενα τυχαίο reboot.Την εχω περάσει και εχω σταματήσει να ασχολούμαι με το τάμπλετ,τόσο σταθερή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...