Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό θα κάνω αύριο και θα ενημερώσω!

Και για του λόγου το αληθές αν και δεν φαίνεται πολύ καλά.

https://www.dropbox.com/s/pplb4qrguqi5l6p/IMAG1155.jpg

 

EDIT: Το πήγα σήμερα πρωί πρωί.

Μου είπαν ότι μάλλον πάει για αλλαγή οθόνης. Θυμάμαι ότι την είχαν αλλάξει σε έναν φίλο και εμφανίστηκαν άλλα προβλήματα.

Ελπίζω να μην πήγα να φτιάξω τα λίγα (λευκή κηλίδα) και να χάσω τα πολλά (απουσία μπλε γραμμής και καθόλου προβολάκια).

Οψόμεθα

Edited by wilmott
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ ψωνισα από Κίνα, 10€, πολύ καλό, το Μονό μειονέκτημα στο κάθετα δουλευη Μονό η πρώτη σκαλα:)

 

Πόσο καιρό έκανε να σου έρθει από Κίνα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα. Εχετε πολυ ωραια παρεα εδω και ειπα να μπω κι εγω...

Λοιπον καθησα και διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες για το gpad.! Ειμαι απιστευτα ψημενος ( :love:) για το ταμπλετ αλλα διαβασα τα θεματακια που εχει και ξενερωσα καπως. Θελω πολυ να το παρω. Τι λετε εσεις που το εχετε? εχω μερικες αποριες.

1. λυθηκαν τα θεματα με μπλε οθονες κτλ?

2. κανει αναβαθμιση λειτουργικου ?

3. τι ειναι η εκδοση google play edition?

Mηπως να περιμενω κανα 2 μηνες ακομα?

Δεν ειχα ποτε μου ταμπλετ.

Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια σας.

 

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα. Εχετε πολυ ωραια παρεα εδω και ειπα να μπω κι εγω...

Λοιπον καθησα και διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες για το gpad.! Ειμαι απιστευτα ψημενος ( :love:) για το ταμπλετ αλλα διαβασα τα θεματακια που εχει και ξενερωσα καπως. Θελω πολυ να το παρω. Τι λετε εσεις που το εχετε? εχω μερικες αποριες.

1. λυθηκαν τα θεματα με μπλε οθονες κτλ?

2. κανει αναβαθμιση λειτουργικου ?

3. τι ειναι η εκδοση google play edition?

Mηπως να περιμενω κανα 2 μηνες ακομα?

Δεν ειχα ποτε μου ταμπλετ.

Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια σας.

 

:thanks:

 

1 τα θέματα λύθηκαν

2 μολις διαβασα στο techblog.gr οτι θα πάρει σε λιγο καιρο.

3 μαλλον δεν μας αφορα γιατι δεν εχει ακουστει οτι θα ερθει Ελλάδα

το ταμπλετάκι ειναι σουπερ! μην σε προβληματίζει. παρενθεση: ημουν κι εγω απ΄τους ατυχους αγοραστες προβληματικού αλλά μου το άλλαξαν κι όλα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλως σας βρηκα. Εχετε πολυ ωραια παρεα εδω και ειπα να μπω κι εγω...

Λοιπον καθησα και διαβασα σχεδον ολες τις σελιδες για το gpad.! Ειμαι απιστευτα ψημενος ( :love:) για το ταμπλετ αλλα διαβασα τα θεματακια που εχει και ξενερωσα καπως. Θελω πολυ να το παρω. Τι λετε εσεις που το εχετε? εχω μερικες αποριες.

1. λυθηκαν τα θεματα με μπλε οθονες κτλ?

2. κανει αναβαθμιση λειτουργικου ?

3. τι ειναι η εκδοση google play edition?

Mηπως να περιμενω κανα 2 μηνες ακομα?

Δεν ειχα ποτε μου ταμπλετ.

Ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια σας.

 

:thanks:

 

Έχω το ταμπλετάκι περίπου 3 μήνες και μπλέ οθόνη δεν έχω δει.

Μέχρι τώρα έχει γίνει μια αναβάθμιση λογισμικού από την LG. Όσον αφορά το λειτουργικό, επίκειται αναβάθμιση σε 4.4 kitkat, σύμφωνα με άρθρα που έχουν δημοσιευθεί στο εξωτερικό.

Η Google Edition έκδοση είναι κυρίως για τις Η.Π.Α., με μηδαμινές (?) πιθανότητες κυκλοφορίας στην Ελλάδα.

Εν κατακλείδι, θα σου προτείνω την αγορά του, με βάση τις εντυπώσεις μου μέχρι τώρα. Αλλά για να είσαι σίγουρος για το τι αγοράζεις, γιατί μιλάμε για ~270 ευρώ και όχι για 5, πήγαινε σε κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικών και κάνε επιτόπου σύγκριση. Είμαι σίγουρος ότι μόλις το επεξεργαστείς θα σου φύγει το ξενέρωμα που αναφέρεις και θα προβείς στην αγορά του.

RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

4.4 Θα πάρουμε σε 1-2 μήνες

 

Δελτίο Τύπου: Η LG Electronics (LG) ανακοίνωσε ότι η αναμενόμενη αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS για το smartphone LG G2 θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα έως το τέλος αυτού του μήνα.

 

«Φροντίζουμε για την άμεση διάθεση οποιασδήποτε αναβάθμισης λειτουργικών συστημάτων έχουμε ολοκληρώσει και αυτό αποτελεί έναν από τους πολλούς παράγοντες που βελτιώνουν συνεχώς την εμπειρία των χρηστών μας», δήλωσε ο κ. Δημήτρης Βάθης, Mobile Communications Sales Manager, LG Electronics Hellas. «Εκτός από τα νέα λειτουργικά χαρακτηριστικά, η αναβάθμιση 4.4 KitKat OS για το LG G2 περιέχει μια σειρά από βελτιώσεις που ενισχύουν καθολικά την εμπειρία του χρήστη. Είμαστε σίγουροι ότι οι Έλληνες καταναλωτές θα απολαύσουν τη διαφοροποιημένη αξία που προσφέρει η τελευταία μας αναβάθμιση».

 

Με την αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS το LG G2 αναπαράγει μουσική πιο αποτελεσματικά και υποστηρίζει τη λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας ακόμα και όταν χρησιμοποιείται η εφαρμογή εύρεσης θέσης (location mode), επεκτείνοντας έτσι τη ζωή της μπαταρίας και κατά συνέπεια την εμπειρία χρήσης. Η τελευταία έκδοση Android OS δίνει αξιοσημείωτο προβάδισμα στην ταχύτητα, επιτρέποντας στο G2 να κάνει χρήση των εφαρμογών 17% γρηγορότερα σε σχέση με πριν, ενώ χάρη στη μηχανή πλοήγησης Chromium, η περιήγηση στο διαδίκτυο είναι ταχύτερη. Επιπλέον, με τη χρήση της νέας εύχρηστης λειτουργίας Google Cloud Printer η εκτύπωση εγγράφων μέσω Wi-Fi ή Bluetooth γίνεται πανεύκολα και γρήγορα.

 

Η αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS για τo μοντέλο LG G Pad 8.3 θα είναι διαθέσιμη από τις αρχές του δεύτερου τετραμήνου του 2014 ενώ για το μοντέλο LG G Flex θα είναι διαθέσιμη μέσα στο δεύτερο τετράμηνο του 2014. Ωστόσο, καθώς οι ανάγκες και οι απαιτήσεις κάθε αγοράς και των αντίστοιχων πάροχων ποικίλουν, η ημερομηνία της διάθεσής του μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τη χώρα. Περισσότερες πληροφορίες θα ανακοινωθούν σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω κι εγω πολυ. Το πηρα... :up: το εχω εδω και το ψαχουλευω. Ωραιο φαινεται.

Ειναι το πρωτο μου tablet. :yahoo:

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

4.4 Θα πάρουμε σε 1-2 μήνες

 

Δελτίο Τύπου: Η LG Electronics (LG) ανακοίνωσε ότι η αναμενόμενη αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS για το smartphone LG G2 θα είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα έως το τέλος αυτού του μήνα.

 

«Φροντίζουμε για την άμεση διάθεση οποιασδήποτε αναβάθμισης λειτουργικών συστημάτων έχουμε ολοκληρώσει και αυτό αποτελεί έναν από τους πολλούς παράγοντες που βελτιώνουν συνεχώς την εμπειρία των χρηστών μας», δήλωσε ο κ. Δημήτρης Βάθης, Mobile Communications Sales Manager, LG Electronics Hellas. «Εκτός από τα νέα λειτουργικά χαρακτηριστικά, η αναβάθμιση 4.4 KitKat OS για το LG G2 περιέχει μια σειρά από βελτιώσεις που ενισχύουν καθολικά την εμπειρία του χρήστη. Είμαστε σίγουροι ότι οι Έλληνες καταναλωτές θα απολαύσουν τη διαφοροποιημένη αξία που προσφέρει η τελευταία μας αναβάθμιση».

 

Με την αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS το LG G2 αναπαράγει μουσική πιο αποτελεσματικά και υποστηρίζει τη λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας ακόμα και όταν χρησιμοποιείται η εφαρμογή εύρεσης θέσης (location mode), επεκτείνοντας έτσι τη ζωή της μπαταρίας και κατά συνέπεια την εμπειρία χρήσης. Η τελευταία έκδοση Android OS δίνει αξιοσημείωτο προβάδισμα στην ταχύτητα, επιτρέποντας στο G2 να κάνει χρήση των εφαρμογών 17% γρηγορότερα σε σχέση με πριν, ενώ χάρη στη μηχανή πλοήγησης Chromium, η περιήγηση στο διαδίκτυο είναι ταχύτερη. Επιπλέον, με τη χρήση της νέας εύχρηστης λειτουργίας Google Cloud Printer η εκτύπωση εγγράφων μέσω Wi-Fi ή Bluetooth γίνεται πανεύκολα και γρήγορα.

 

Η αναβάθμιση Android 4.4 KitKat OS για τo μοντέλο LG G Pad 8.3 θα είναι διαθέσιμη από τις αρχές του δεύτερου τετραμήνου του 2014 ενώ για το μοντέλο LG G Flex θα είναι διαθέσιμη μέσα στο δεύτερο τετράμηνο του 2014. Ωστόσο, καθώς οι ανάγκες και οι απαιτήσεις κάθε αγοράς και των αντίστοιχων πάροχων ποικίλουν, η ημερομηνία της διάθεσής του μπορεί να διαφέρει ανάλογα με τη χώρα. Περισσότερες πληροφορίες θα ανακοινωθούν σύντομα.

 

Άντε σιγά σιγά...:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μονο το g2 και το g pad θα παρει;

Εμεις με τα g στην απ'εξω;

Ντεμεκ ναυαρχιδα σου λεει μετα! :lol:

 

Edit: Μπαμπα,μπαμπα τι ειναι αναβαθμιση;;

Δε ξερω γιε μου, LG εχω!

 

Ετσι για να γελασουμε και λιγο!

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο διαβασμα και ψαξιμο απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του ''μικρου'' πυραυλου!!! Αγορα απο media markt με σειριακο απο αρχιζει απο 4... εχει προβολακια αν κατεβασεις τη φωτεινοτητα κατω απο 6%... δεν με ενοχλει..μπλε γραμμη δεν ειδα πουθενα.

Ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και ακομα το ψαχνω!!

Μια απορια.. μπαινω internet απο το μαμα explorer, στο facebook δεν δειχνει τη συνομηλια και αν μου στειλουν μυνημα το δειχνει μονο αν κανεις refresh.. εχει κανεις καμια ιδεα για ποιο λογο το κανει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα 2 μέρες κολλάει που σέρνεται το έχει αντιμετώπιση και κάποιος άλλος.? Είμαι ροοτ και Δεν έχω περάσει κάτι τής τελευταίες εβδομάδες
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα 2 μέρες κολλάει που σέρνεται το έχει αντιμετώπιση και κάποιος άλλος.? Είμαι ροοτ και Δεν έχω περάσει κάτι τής τελευταίες εβδομάδες

 

Περισσότερα για το πρόβλημά σου για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε. Πιο ρομ, πότε το κάνει...κλπ

Link to comment
Share on other sites

Official είναι και στο YouTube και στο browser o launcher και γενικά όταν το δουλεύω όλο και κάπου θα κολλήσει η θα κάνει κάποιο lag
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο διαβασμα και ψαξιμο απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του ''μικρου'' πυραυλου!!! Αγορα απο media markt με σειριακο απο αρχιζει απο 4... εχει προβολακια αν κατεβασεις τη φωτεινοτητα κατω απο 6%... δεν με ενοχλει..μπλε γραμμη δεν ειδα πουθενα.

Ειναι το πρωτο μου ταμπλετ και ακομα το ψαχνω!!

Μια απορια.. μπαινω internet απο το μαμα explorer, στο facebook δεν δειχνει τη συνομηλια και αν μου στειλουν μυνημα το δειχνει μονο αν κανεις refresh.. εχει κανεις καμια ιδεα για ποιο λογο το κανει?

Ευχαριστω.

 

Το πρόβλημα που είναι; Το refresh? Προσωπικα, και notifications και μηνύματα, στον υπολογιστή, το κινητό και στο τάμπλετ μόνο μετά από refresh βγαίνουν...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν δειχνει καθολου τη συνομηλια ουτε και ποιος ειναι online, δηλαδη ανοιγει τη σελιδα κανονικα οπως στον υπολογιστη αλλα δεν δειχνει αυτα τα 2, ειναι λες και εχεις κλεισει τη συνομηλια αλλα δεν βρησκω κατι για να την ανοιξω
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν δειχνει καθολου τη συνομηλια ουτε και ποιος ειναι online, δηλαδη ανοιγει τη σελιδα κανονικα οπως στον υπολογιστη αλλα δεν δειχνει αυτα τα 2, ειναι λες και εχεις κλεισει τη συνομηλια αλλα δεν βρησκω κατι για να την ανοιξω

 

Κατέβασε από το play store to Facebook και τοτε δοκιμασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Official είναι και στο YouTube και στο browser o launcher και γενικά όταν το δουλεύω όλο και κάπου θα κολλήσει η θα κάνει κάποιο lag

 

Το πιο πιθανον ειναι οτι εχεις πολες εφαρμογες ανοιχτες ταυτοχρονα η κατι βαρη εχεις εγκαταστησει (Skype κλπ...). Προσπαθησε να σβησεις μερικες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για να έχω εικονίδια με αριθμό ειδοποιήσεων (πχ facebook) πρέπει να αλλάξω launcher;

 

Ακριβώς. Πρέπει να εγκαταστήσεις ένα launcher, που να υποστηρίζει τη συγκεκριμένη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιά είναι η τελευταία παρτίδα; Αναγράφεται στο S/N (τα τρία πρώτα νούμερα) όπως και στο G2;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...