Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!! Και καλή εβδομάδα!! Αποφάσισα μετά από καιρό να βάλω τον nova launcher μιας και τον έχω αγορασμένο αλλά παρατήρησα ότι σε landscape mode κολλάει του κερατά... Το έχει και κάποιος άλλος αυτό??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!! Και καλή εβδομάδα!! Αποφάσισα μετά από καιρό να βάλω τον nova launcher μιας και τον έχω αγορασμένο αλλά παρατήρησα ότι σε landscape mode κολλάει του κερατά... Το έχει και κάποιος άλλος αυτό??

 

Όντως και σε εμένα κολλάει, αλλά δεν τον δουλεύω ποτέ έτσι οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές που κάνω κάτι και θέλω να δω ένα μήνυμα το αφήνω έτσι... Αν ξέρει κάποιος να μας πει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουμε και πολλά από την κιτ κατ, το pad πετάει και με jb. Η αυτονομία είναι το μόνο μας θέμα. Αν βελτιωθεί έστω και λίγο, προσωπικά θα μαι πολύ ευχαριστημένος. Ααα, και να γινόταν ένα κλικ πιο γρήγορο δεν θα με πείραζε πάντως !! :p :p

 

Θα διαφωνήσω,εχθρός του καλού είναι το καλύτερο...Παντού και πάντα υπάρχει χώρος για βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε κάποια συμβουλή ρε παιδιά για την μπαταρία μου? Υποπτεύομαι ότι δεν την έχω στρώσει καλά για αυτό δεν μου κρατάει όσο σε σας... Να την αφήσω να ξεφορτιστεί τελείως μπας και καλυτερεύσει? να της κάνω calibration? Πείτε καμιά ιδέα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα διαφωνήσω,εχθρός του καλού είναι το καλύτερο...Παντού και πάντα υπάρχει χώρος για βελτιώσεις.

 

Δεν έχεις και άδικο! Απλά αυτό που λέω είναι ότι και τώρα πετάει το μηχάνημα :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καποιοι λενε για την οθονη του g pad οτι ειναι σκουρα. Εκατσα και εκανα μερικα τεστ σε ταινιες full hd. Εβαζα να παιζει η ηδια ταινια στο g pad και στο pc ταυτοχρονα. Εκανα pause σε μαυρες σκηνες και παρατηρησα οτι ενω στο pc στα μαυρα σημεια εβλεπες κατι, στο g pad δεν εβλεπες τιποτα. Τοτε καταλαβα οτι γινεται αυτο επιδει το g pad εχει χαμηλομενο το contrast.

 

Οποτε αν σε καποιον δεν του αρεσει αυτο, διορθονεται πανευκολα. Κατεβασα το προγραμματακι απο play store, το screen adjuster. Εκει εχει ρυθμιση να ανεβαζεις το contrast οσο θελεις. Προτεινω να το βαλετε απο -0 σε -50. Πραγματικα η οθονη αλλαξε, το προγραμμα τα σπαει. Εχει διακοπτη on-off οποτε μπορουμε να το εχουμε on μονο οταν πχ βλεπουμε μια ταινια. Δοκιμαστετο, ειναι αυτο

 

https://play.google.com/store?hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε κάποια συμβουλή ρε παιδιά για την μπαταρία μου? Υποπτεύομαι ότι δεν την έχω στρώσει καλά για αυτό δεν μου κρατάει όσο σε σας... Να την αφήσω να ξεφορτιστεί τελείως μπας και καλυτερεύσει? να της κάνω calibration? Πείτε καμιά ιδέα..

 

Προσωπικα δουλευω φωτεινοτητες 35-50% και εχω κλειστους τους συγχρονισμους.Δοκιμασε και εδω ειμαστε :)

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε κάποια συμβουλή ρε παιδιά για την μπαταρία μου? Υποπτεύομαι ότι δεν την έχω στρώσει καλά για αυτό δεν μου κρατάει όσο σε σας... Να την αφήσω να ξεφορτιστεί τελείως μπας και καλυτερεύσει? να της κάνω calibration? Πείτε καμιά ιδέα..

 

Μην πολυστεναχωριέσαι. Ούτε γω είμαι στις ώρες που αναφέρονται από κάποιους :( Ένα πεντάωρο παίζει αν ζοριστώ να το χτυπήσω με χαμηλή φωτεινότητα και απλή χρήση, αλλαα 6 και 7 ούτε με σφαίρες. Άσε που το ΣΚ το πήρα μαζί μου στο πανεπιστήμιο. Φώτα, κακό, το έβαλα σε φωτεινότητα 70. Δυόμισι ώρες και καπούτ! Μόνο προβολή pdf και ελάχιστο wifi! Δυστυχώς απαράδεκτο :(

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως ειναι ο συγχρονισμος?

 

Πολύ χοντρικά: να μπαίνει στο ίντερνετ και να σου λέει αν έχεις νέα emails, facebook notifications, αν εχεις αλλαγή στις επαφές, στέλνει τις ενημερωμένες στη google και αντίστροφα στέλνει τις επαφ'ες του gmail στο κινητό, το ίδιο με καταχωρήσεις στο ημερολόγιο, το ίδιο με αρχεία του google drive, το ίδιο με καρτέλες, ιστορικό, αγαπημένα του chrome (αν και αυτό νομίζω θέλει και ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις του chrome) και τέτοια διάφορα...

Συγχρονίζεται/ενημερώνεται δηλαδή το προφίλ σου στο ίντερνετ με ότι αλλαγές κάνεις, από όπου τις κάνεις, είτε μέσω υπολογιστή, είτε κινητού.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Sync

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Και καλή εβδομάδα!! Αποφάσισα μετά από καιρό να βάλω τον nova launcher μιας και τον έχω αγορασμένο αλλά παρατήρησα ότι σε landscape mode κολλάει του κερατά... Το έχει και κάποιος άλλος αυτό??

 

Τι εννοείς κολλάει;

Δεν έχω διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα με το Nova προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ασύρματο WiFi dongle για σύνδεση στην tv υποστηρίζει live streaming για αγώνες από την ταμπλέτα στην tv?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χοντρικά: να μπαίνει στο ίντερνετ και να σου λέει αν έχεις νέα emails, facebook notifications, αν εχεις αλλαγή στις επαφές, στέλνει τις ενημερωμένες στη google και αντίστροφα στέλνει τις επαφ'ες του gmail στο κινητό, το ίδιο με καταχωρήσεις στο ημερολόγιο, το ίδιο με αρχεία του google drive, το ίδιο με καρτέλες, ιστορικό, αγαπημένα του chrome (αν και αυτό νομίζω θέλει και ενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις του chrome) και τέτοια διάφορα...

Συγχρονίζεται/ενημερώνεται δηλαδή το προφίλ σου στο ίντερνετ με ότι αλλαγές κάνεις, από όπου τις κάνεις, είτε μέσω υπολογιστή, είτε κινητού.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Sync

 

Σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Και το lag εξακολουθεί να υπάρχει...καινούργιο ''θύμα''...Rayman Fiesta Run...σε σημείο να μην παίζεται το παιχνίδι...
Link to comment
Share on other sites

Και το lag εξακολουθεί να υπάρχει...καινούργιο ''θύμα''...Rayman Fiesta Run...σε σημείο να μην παίζεται το παιχνίδι...

 

Θυμάμαι το προηγούμενο σου ποστ. Στο μοναδικό παιχνίδι που έχω θέμα είναι το Colin Mac Ray. Και περισσότερο πιστεύω είναι κακοφτιαγμένο πάρα ότι φταίει η ταμπλέτα.

Από την άλλη δοκίμασες πριν παίξεις να κάνεις reboot; Ειδικά αν πρόκειται για παιχνίδι απαιτήσεων. Και εννοείται πως τρέχεις μόνο αυτό. Όχι άλλες εφαρμογές στο background.

Εάν έχεις δοκιμάσει τα παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα, στη θέση σου, θα έκανα ένα factory reset. Αν είχα πάλι το πρόβλημα θα το πήγαινα για σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα με εκπλησει το ταμπλετακι!Μην ακουσω παραπονα για διαχειριση μπαταριας και αυτονομια.Δεν γινεται μονο το δικο μου να το κανει αυτο.Λογικα ολα πανω κατω εδω παιζουν.

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο μου χρόνο τελικά τον πετυχαίνω βλέποντας ταινίες. Εκεί λοιπόν έχω ένα ρυθμό της τάξης του 10% ανά 45λεπτά το οποίο φαίνεται να είναι κοντά στο δικό σου. Εκτός ταινίας φαίνεται το πιέζω πολύ και την καταναλώνει πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο μου χρόνο τελικά τον πετυχαίνω βλέποντας ταινίες. Εκεί λοιπόν έχω ένα ρυθμό της τάξης του 10% ανά 45λεπτά το οποίο φαίνεται να είναι κοντά στο δικό σου. Εκτός ταινίας φαίνεται το πιέζω πολύ και την καταναλώνει πιο γρήγορα.

 

Μονο με browsing ειναι αυτος ο χρονος, με παραπανω απο το μισο βιντεακια youtube απο mobile world congress 2014

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακουγεται οτι η lg θα βγαλει την 4.4 kit kat. Ξερει κανεις αν υπαρξουνε σημαντικες βελτιωσεις? Κατι ακουσα για βελτιωση της μπαταριας καθως και αυξηση των επιδοσεων της συσκευης. Αληθευει?
Link to comment
Share on other sites

Μονο με browsing ειναι αυτος ο χρονος, με παραπανω απο το μισο βιντεακια youtube απο mobile world congress 2014

 

Ε άρα λοιπόν είναι καθαρά θέμα χρήσης η κατανάλωση της μπαταρίας και κατά τα άλλα έχει καλή αυτονομία.

 

@ sakias1979

φίλε μου υποτίθεται ότι η κιτ κατ κάνει ακριβώς αυτό δηλαδή προσφέρει καλύτερη αυτονομία με μια μικρή αύξηση επιδόσεων. Απ εκεί και πέρα μόνο στην πράξη θα ξέρουμε που εστιάζονται οι πραγματικές διαφορές σε σχέση με την jb. :)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι το προηγούμενο σου ποστ. Στο μοναδικό παιχνίδι που έχω θέμα είναι το Colin Mac Ray. Και περισσότερο πιστεύω είναι κακοφτιαγμένο πάρα ότι φταίει η ταμπλέτα.

Από την άλλη δοκίμασες πριν παίξεις να κάνεις reboot; Ειδικά αν πρόκειται για παιχνίδι απαιτήσεων. Και εννοείται πως τρέχεις μόνο αυτό. Όχι άλλες εφαρμογές στο background.

Εάν έχεις δοκιμάσει τα παραπάνω χωρίς αποτέλεσμα, στη θέση σου, θα έκανα ένα factory reset. Αν είχα πάλι το πρόβλημα θα το πήγαινα για σέρβις.

 

Νομίζω οτι εντόπισα το πρόβλημα.Είμαι ρουτ και εχω εγκαταστήσει το full!screen,το οποίο κρύβει την κάτω μπάρα με τα on screen κουμπιά.Ψάχνοντάς το στο xda,είδα οτι είχαν το ίδιο πρόβλημα με εμένα και πρότειναν την απεγκατάσταση της συγκεκριμένης εφαρμογής.Το έκανα,αλλά επειδή δεν είχα πολύ χρόνο,δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.Βελτίωση πάντως είδα με μια γρήγορη ματιά που έριξα.Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα με εκπλησει το ταμπλετακι!Μην ακουσω παραπονα για διαχειριση μπαταριας και αυτονομια.Δεν γινεται μονο το δικο μου να το κανει αυτο.Λογικα ολα πανω κατω εδω παιζουν.

 

To average σου screen on, είναι 5 και 11, ντάξει κάπου εκεί είμαι και γω, ίσως λίγο λιγότερο, καμια σχέση με τα 7ωρα που αναφέρθηκαν κατά καιρούς :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι στο 7ωρο πάντα.

Η χρήση ως τώρα είναι browsing, tapatalk, hd livestream, manga reader,fb,viber.

Στον άλλο χρήστη browsing, flappy bird, youtube.

Πάντα με 50- 60% φωτεινότητα. Αν τύχει κανένα βράδυ και κατεβάσω φωτεινότητα στο 30 για να μην κουράζονται τα μάτια, περνάω τις 7 ώρες.

 

Με το full!screen είχα και εγώ θέματα. Το lag που έβγαζε ακόμα και στα transitions το κατάλαβα από την 1η μέρα και το έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το gpad μας αλλα σχετικο με την lg.... Ασ δουμε τι έρχεται...

 

https://www.youtube.com/watch?v=dhW2QY-iV8s

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Εχει κανεις τηλεοραση LG να δοκιμασει το LG TV remote; Streaming σας κανει κανονικα την εικονα στο Pad; Σε ενα φιλο μου βγαζει προβλημα και δε μπορει να συνδεθει καθολου το Pad.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...