Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε sdaoulas απο επισημα δικα τους χειλη ακουσα 3 διαφορετικες εκδοχες εκ διαμετρου αντιθετες σχετικα με το θεμα μας. Η μια εξ αυτων ηταν πως μου το αλλαζουν αλλα ολες οι υφισταμενες παρτιδες το ιδιο παρουσιαζουν.Οταν δε τους ζητησα να μου το αντικαταστησουν με καποιο δικο τους που αυτοι θεωρουν πως δεν παρουσιαζει το ιδιο δεχτηκαν προς τιμην τους με ευκολια αλλα μονο με αναστροφη πωλησης απο το καταστημα αγορας.Επεμεινα ,αναφεροντας ως παραδειγμα την δικη σου περιπτωση,,να μου δωσουν αυτοι καποιο αλλα ειπαν πως δεν το κανουν και ουδεποτε το εκαναν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους μπορώ να Μεταφέρω εφαρμογές και παιχνίδια στην sd κάρτα αν Ναι και πως(παρακαλείται να μου πείτε αν την έχετε δοκιμάσει και λειτουργεί ευχαριστώ)
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τα προβολακια μας λνε πως τα δικαιολογει η συγκεκριμενη τεχνολογια .Ας τα ξεχωρισουμε και ας παρουμε απαντηση για την μπλε γραμμη.

 

Εμενα παντως δεν εχει τπτ απο τα δυο και δεν ασχοληθηκα με το doa καθολου για ενα ψευτοbleeding που εχω πανω αριστερα.Ημουν τυχερος μαλλον

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν εχει τπτ απο τα δυο και δεν ασχοληθηκα με το doa καθολου για ενα ψευτοbleeding που εχω πανω αριστερα.Ημουν τυχερος μαλλον

 

Δηλαδή φίλε μου μας λες οτι αν χαμηλωσεις τη φωτεινοτητα στο 0-5% και πας σε άσπρο φόντο στο κατω μέρος δεν εμφανίζει τα ´´προβολακιά´´ ;;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Φιλε sdaoulas απο επισημα δικα τους χειλη ακουσα 3 διαφορετικες εκδοχες εκ διαμετρου αντιθετες σχετικα με το θεμα μας. Η μια εξ αυτων ηταν πως μου το αλλαζουν αλλα ολες οι υφισταμενες παρτιδες το ιδιο παρουσιαζουν.Οταν δε τους ζητησα να μου το αντικαταστησουν με καποιο δικο τους που αυτοι θεωρουν πως δεν παρουσιαζει το ιδιο δεχτηκαν προς τιμην τους με ευκολια αλλα μονο με αναστροφη πωλησης απο το καταστημα αγορας.Επεμεινα ,αναφεροντας ως παραδειγμα την δικη σου περιπτωση,,να μου δωσουν αυτοι καποιο αλλα ειπαν πως δεν το κανουν και ουδεποτε το εκαναν.

 

Μαλλον το μυαλο μου παει στο γεγονος οτι το δικο μου εκτος απο την μπλε γραμμη ειχε και αλλα θεματα που ισως εγω δεν προλαβαβα τα δω και γι'αυτο ισως μου το αντικατεστησαν. Οπως ειπα και πριν το νεο tablet εχει πιο φωτεινη οθονη απο το παλιο. Αφου και η γυναικα μου το ειπε που περισσοτερο αυτη το δουλευει.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου μας λες οτι αν χαμηλωσεις τη φωτεινοτητα στο 0-5% και πας σε άσπρο φόντο στο κατω μέρος δεν εμφανίζει τα ´´προβολακιά´´ ;;

 

Οχι το εχω δοκιμασει πολλες φορες

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φίλε έχω πάρει μια με 12 ευρώ όλα μαζί και ένα μια χαρα

 

 

Παιδιά μεγάλη προσοχή στις πάμφθηνες flash μνήμες που πουλάνε τα κινεζομάγαζα στο ebay. Είναι γνωστό εδώ και χρόνια, πως βάζουν μπροστά controller που λέει στο σύστημα ότι έχει 64 GB (π.χ.) για να γράψει και η πραγματική μνήμη από πίσω είναι 512Mb ή και λιγότερο. Το αποτέλεσμα είναι ότι γράφεις όλα όσα θες χωρίς πρόβλημα και μετά δεν μπορείς να διαβάσεις τίποτα.

 

To ebay μιλάει σχετικά με το πρόβλημα αυτό εδώ:

 

http://www.ebay.com/gds/All-About-Fake-Flash-Drives-2013-/10000000177553258/g.html

 

Από εδώ μπορείτε να κατεβάσετε και το εργαλείο για να έλεγξετε αν η κάρτα που πήρατε είναι μούφα ή όχι.

 

http://www.heise.de/download/h2testw.html

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το μυαλο μου παει στο γεγονος οτι το δικο μου εκτος απο την μπλε γραμμη ειχε και αλλα θεματα που ισως εγω δεν προλαβαβα τα δω και γι'αυτο ισως μου το αντικατεστησαν. Οπως ειπα και πριν το νεο tablet εχει πιο φωτεινη οθονη απο το παλιο. Αφου και η γυναικα μου το ειπε που περισσοτερο αυτη το δουλευει.

 

Το αντικαθιστουν απο οτι καταλαβα ευκολα.....αλλο ομως λεω....δεν σου στελνουν αντικατασταση κατευθειαν απο την lg αλλα μονο αναστροφη πωλησης απο το καταστημα που το εχεις παρει. Επεμειναν πως δεν εχουν στειλει ποτε αντικατασταση αυτοι.Εσυ ειπες σου το εστειλαν απο την lg η μεσολαβησαν και στο εστειλε το καταστημα αγορας? Ειναι σημαντικο γιατι ισως διαθετουν αυτοι κομματια που ξερουν τι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Το αντικαθιστουν απο οτι καταλαβα ευκολα.....αλλο ομως λεω....δεν σου στελνουν αντικατασταση κατευθειαν απο την lg αλλα μονο αναστροφη πωλησης απο το καταστημα που το εχεις παρει. Επεμειναν πως δεν εχουν στειλει ποτε αντικατασταση αυτοι.Εσυ ειπες σου το εστειλαν απο την lg η μεσολαβησαν και στο εστειλε το καταστημα αγορας? Ειναι σημαντικο γιατι ισως διαθετουν αυτοι κομματια που ξερουν τι ειναι.

 

Φιλε μου δεν ξερω αν το πλαισιο μου το αντικατεστησε απο οπου το ειχα παρει. Εγω το εστειλα στην lg για επισκευη και μου τηλ και μου ειπαν οτι θα μου στειλουν καινουριο. Τωρα αν το πλαισιο πηρε μερος σε ολη αυτη την διαδικασια που να ξερω. Η lg μου το εστειλε μεσω κουριερ με μια βεβαιωση αντικαταστασης.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φίλε μου μας λες οτι αν χαμηλωσεις τη φωτεινοτητα στο 0-5% και πας σε άσπρο φόντο στο κατω μέρος δεν εμφανίζει τα ´´προβολακιά´´ ;;

 

Φίλε μου, ούτε εγώ έχω τα "προβολακια" ούτε κάποιο bleed. Είχα βάλει και φωτο πιο πριν.

Μάλλον ο,ως πρέπει να έχω την μπλε γραμμή αλλά είναι τόσο αδιόρατη και λεπτή (αν πρόκειται για αυτην, αυτό που βλεπω) που πραγματικά είναι τουλάχιστον γελοίο ν' ασχοληθεί κανείς.

 

Όλα αυτά τα λέω για να μην γενικευουμε αυτό το πράγμα. Δεν το εμφανίζουν όλα. Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα ή όχι αλλά σίγουρα δεν το έχουν ολα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για να ξέρω αν το δικό μου που τα εμφανίζει έχει πρόβλημα όπως όλα τα πρώτα ταμπλετ. Βέβαια το κάνει με φωτεινότητα μηδενική που φτανει όταν τελειώνει η μπαταρία. Τώρα προσπαθώ να δω που βγάζει υποθετικά τη μπλε γραμμή και δεν ξέρω που να κοιτάξω αν είναι να το γυρίσω!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Χαμος!!:!: Παιδες απ οτι φαινεται μαλλον εχουμε καποια αναβαθμισουλα!! αυτο βρηκα πριν λιγο..! δειτε μπας κ σας εχει ερθει τιποτα.. σε εμενα δεν εχει ερθει παντως.. :D

 

Στο url : http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/web_model_list.jsp?country=GR&model=LGV500

 

Επισης ειχα αναφερθει κ παλιοτερα:

μπορειτε να κατεβασετε την νεα εκδοση απο την lg στο url : http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn="CSN"

Στο CSN βαζετε τον κωδικο που θα τον βρειτε στις πληροφοριες λογισμικου της συσκευης σας!! (χωρις τα εισαγωγικα " ")

Στη σελιδα θα βρειτε στο sw_url> το συνδεσμο που θα κατεβασετε το νεο λογισμικο.

Edited by xirosiman
Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις για τους κατοχους...

1.Κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορείς να απεγκαταστήσεις(και όχι να ''παγώσεις'') το bloatware της LG,χωρίς να είσαι ρούτ ή κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή.Ισχύει?

2.Το GPS πως πάει,κάποιο πρόβλημα-κόλλημα?

3.Το nexus 7 2012 που έχω τώρα,το έχω σε 0% φωτεινότητα μέσα στο σπίτι(όπως και το ν4),χωρίς κανένα πρόβλημα,ίσα ίσα με βολεύει αφάνταστα.Βάζοντας τη φωτεινότητα του Gpad στο ίδιο επίπεδο,θα έχω πρόβλημα?Θα φαίνονται σημάδια,μπλέ γραμμές και όλα όσα έχουν αναφερθεί?Γιατί με τόσα που έχω διαβάσει εδω μέσα,αρχίζω και το ξανασκεφτομαι να το αγοράσω...

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις για τους κατοχους...

1.Κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορείς να απεγκαταστήσεις(και όχι να ''παγώσεις'') το bloatware της LG,χωρίς να είσαι ρούτ ή κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή.Ισχύει?

2.Το GPS πως πάει,κάποιο πρόβλημα-κόλλημα?

3.Το nexus 7 2012 που έχω τώρα,το έχω σε 0% φωτεινότητα μέσα στο σπίτι(όπως και το ν4),χωρίς κανένα πρόβλημα,ίσα ίσα με βολεύει αφάνταστα.Βάζοντας τη φωτεινότητα του Gpad στο ίδιο επίπεδο,θα έχω πρόβλημα?Θα φαίνονται σημάδια,μπλέ γραμμές και όλα όσα έχουν αναφερθεί?Γιατί με τόσα που έχω διαβάσει εδω μέσα,αρχίζω και το ξανασκεφτομαι να το αγοράσω...

 

1. ναι νομιζω πως με το titanium backup μπορεις κ να διαγραψεις εφαρμογες εφοσον εισαι root.

2.ουτε καν. ειναι απιστευτα γρηγορο κ οσες φορες το χρησιμοποιησα δεν ειχα θεμα.

3. δεν το γνωριζω καθως δν εχω το νεξους. αλλα οχι δεν θα εχεις κανενα θεμα. η αγορα του αξιζει κ θα μεινεις ευχαριστημενος. Οι μπλε γραμμες κ αυτα ειναι λεπτομεριες μεγαλες. τουλαχιστον εγω δεν αντιμετωπισα καποιο προβλημα στην χρηση με την μπλε γραμμη αν κ την εχω. Προχωρα στην αγορα σου αφοβα, θα το λατρεψεις!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για να ξέρω αν το δικό μου που τα εμφανίζει έχει πρόβλημα όπως όλα τα πρώτα ταμπλετ. Βέβαια το κάνει με φωτεινότητα μηδενική που φτανει όταν τελειώνει η μπαταρία. Τώρα προσπαθώ να δω που βγάζει υποθετικά τη μπλε γραμμή και δεν ξέρω που να κοιτάξω αν είναι να το γυρίσω!

 

Κατέβασε το backlight bleed test, βάλε μαύρο χρώμα και κατέβασε την φωτεινότητα τέρμα. Όπως θα βλέπεις κάτω τα soft keys, δεξιά θα πρέπει να δεις μια αμυδρή μπλε κάθετη γραμμή, σύριζα στο τέρμα ακριβώς της οθονης.

Ομολογώ ότι δεν είμαι και εγώ απόλυτα σιγουρος γιατί είναι τόσο αμυδρή που ισα-ίσα καταλαβαίνεις την ύπαρξή της. Είναι όμως το μόνο που βλέπω ως μπλε γραμμή. Όσο και αν προσπάθησα δεν είδα τίποτα άλλο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για να ξέρω αν το δικό μου που τα εμφανίζει έχει πρόβλημα όπως όλα τα πρώτα ταμπλετ. Βέβαια το κάνει με φωτεινότητα μηδενική που φτανει όταν τελειώνει η μπαταρία. Τώρα προσπαθώ να δω που βγάζει υποθετικά τη μπλε γραμμή και δεν ξέρω που να κοιτάξω αν είναι να το γυρίσω!

 

Και το δικο μου υποθετικα απο τα πρωτα ειναι αν οντως ισχυει αυτο με τις παρτιδες αφου εχει ημερομηνια κατασκευης Οκτωβριο του 13.Ομως τπτ απο οσα αναφερεις δεν υπαρχουν.Οποτε ειναι θεμα στο που θα πεσεις για τα "υποτιθεμενα προβληματα".Και οπως εχει χιλιοειπωθει ολα αυτα δεν ειναι καν προβληματα αφου πρεπει να "καψεις" το ταμπλετ για να βγει η μπλε γραμμη η να ριξεις τη φωτεινοτητα εκει που δεν προκειται ποτε να σου χρειαστει για να δεις τα προβολακια.Δεν το λεω για σενα συγκεκριμενα,κουβεντα κανουμε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε το backlight bleed test, βάλε μαύρο χρώμα και κατέβασε την φωτεινότητα τέρμα. Όπως θα βλέπεις κάτω τα soft keys, δεξιά θα πρέπει να δεις μια αμυδρή μπλε κάθετη γραμμή, σύριζα στο τέρμα ακριβώς της οθονης.

Ομολογώ ότι δεν είμαι και εγώ απόλυτα σιγουρος γιατί είναι τόσο αμυδρή που ισα-ίσα καταλαβαίνεις την ύπαρξή της. Είναι όμως το μόνο που βλέπω ως μπλε γραμμή. Όσο και αν προσπάθησα δεν είδα τίποτα άλλο.

 

Απο οτι εχω καταλαβει δεν ειναι αυτη η μπλε γραμμη.Εκεινη εμφανιζεται λιγο πιο μεσα στην οθονη και οχι συριζα.Σε φωτογραφιες εχω δει που την ανεβαζουν.Την ειχε ανεβασει και ενα παιδι εδω στις αρχες.Οποιος δεν βαριεται και θελει οπωσδηποτε να καταλαβει τι ειναι ακριβως ας ψαξει στις πρωτες σελιδες αυτου του θεματος

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τα βρηκα! Μηνύματα #169 και #192. Όχι, τετοιο πραγμα δεν υπάρχει, δηλαδη! Αυτή η οθόνη έχει όντως πρόβλημα. Καταρχήν μιλάμε για τρελό bleeding! Η οθόνη φέγγει από παντού! Είναι καθαρά προβληματική οπότε πολύ σωστά θα πρεπει να γίνει αντικατασταση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τα βρηκα! Μηνύματα #169 και #192. Όχι, τετοιο πραγμα δεν υπάρχει, δηλαδη! Αυτή η οθόνη έχει όντως πρόβλημα. Καταρχήν μιλάμε για τρελό bleeding! Η οθόνη φέγγει από παντού! Είναι καθαρά προβληματική οπότε πολύ σωστά θα πρεπει να γίνει αντικατασταση.

 

Αυτο για να καταλαβουν ολοι τι εννοουμε με τη μπλε γραμμη.Αυτο που νομιζες εσυ fanatike οτι ειναι η μπλε γραμμη το δειχνει στο σχολιο #162

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για να καταλαβουν ολοι τι εννοουμε με τη μπλε γραμμη.Αυτο που νομιζες εσυ fanatike οτι ειναι η μπλε γραμμη το δειχνει στο σχολιο #162

 

Οι εικονες στα σχολια #169 και #192 τις θεωρω υπερβολικες.. δν ξερω αν εχουν βγει ετσι λογο φωτογραφικης μηχανης κ επειδη ειναι απο κοντα. αν οντως φαινεται ετσι η μπλε γραμμη θελουν επιστροφη αμεσως. το αλλο σχολιο στην #162 ειναι πολυ πιο σωστο. τουλαχιστον ετσι ειναι στο δικο μου. Παντως σε χρηση σε σκοταδια , παιχνιδια, hd ταινιες , σερφαρισμα, δν εχω κανενα προβλημα. Το χειροτερο για μενα ειναι να εχει backlight bleed στις γωνιες. Επισης ποτε δν ειχα ουτε εχω αυτα τα λεγομενα "προβολακια".

Link to comment
Share on other sites

Οι εικονες στα σχολια #169 και #192 τις θεωρω υπερβολικες.. δν ξερω αν εχουν βγει ετσι λογο φωτογραφικης μηχανης κ επειδη ειναι απο κοντα. αν οντως φαινεται ετσι η μπλε γραμμη θελουν επιστροφη αμεσως. το αλλο σχολιο στην #162 ειναι πολυ πιο σωστο. τουλαχιστον ετσι ειναι στο δικο μου. Παντως σε χρηση σε σκοταδια , παιχνιδια, hd ταινιες , σερφαρισμα, δν εχω κανενα προβλημα. Το χειροτερο για μενα ειναι να εχει backlight bleed στις γωνιες. Επισης ποτε δν ειχα ουτε εχω αυτα τα λεγομενα "προβολακια".

 

Στο #162 δεν ειναι η μπλε γραμμη.Μπες και στο xda και θα καταλαβεις.Οντως φαινεται υπερβολικο στις φωτογραφιες του φιλου εδω αλλα στο xda εχει πολυ πιο καθαρες για να καταλαβεις τι παιζει.Ειναι μια μπλε γραμμη που εμφανιζεται περιπου ενα ποντο μεσα απο τη δεξια πλευρα της οθονης και σχεδον σε ολο το μηκος της

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις για τους κατοχους...

1.Κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορείς να απεγκαταστήσεις(και όχι να ''παγώσεις'') το bloatware της LG,χωρίς να είσαι ρούτ ή κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή.Ισχύει?

2.Το GPS πως πάει,κάποιο πρόβλημα-κόλλημα?

3.Το nexus 7 2012 που έχω τώρα,το έχω σε 0% φωτεινότητα μέσα στο σπίτι(όπως και το ν4),χωρίς κανένα πρόβλημα,ίσα ίσα με βολεύει αφάνταστα.Βάζοντας τη φωτεινότητα του Gpad στο ίδιο επίπεδο,θα έχω πρόβλημα?Θα φαίνονται σημάδια,μπλέ γραμμές και όλα όσα έχουν αναφερθεί?Γιατί με τόσα που έχω διαβάσει εδω μέσα,αρχίζω και το ξανασκεφτομαι να το αγοράσω...

 

1. Χωρίς root δεν μπορείς να διαγράψεις τις εφαρμογές της LG.

 

3. Αν το G Pad που αγοράσεις έχει το πρόβλημα με τα "προβολάκια", ίσως να σε κουράσει η εμφάνιση τους με τη φωτεινότητα στο 0%, όταν το φόντο της οθόνης είναι άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως, αν και εμένα με έκαιγαν τα καμμένα (καμμένο) πιξελ που είχα και στα δυο, το ταμπλετ έχει θέμα με την οθόνη στις πρώτες παρτίδες.

Ακούστε λίγο τον εαυτό σας/μας (εγώ αυτό έκανα)

"Ε να η μπλε γραμμή δε φαίνεται"

"Τα προβολακια μόνο σε χαμηλή φωτεινότητα"

"Bleeding λίγο, δεν φαίνεται πολυ"

 

Ε εντάξει! Λίγο απ'ολα στην τελική! Δεν έμεινε και τίποτα να βγάλει στην οθόνη αφού τα δικά μου είχαν και καμμένο πιξελ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα ειδοποίηση ενημέρωσης λογισμικού [με ημερομηνία 9/1]. Την 1η φορά δεν κατέβηκε λόγω σφάλματος διακομιστή, αλλά 5 λεπτά αργότερα έκανε κανονική λήψη & εγκατάσταση. Τελικά έγινε αναβάθμιση λογισμικού στην έκδοση V50010b. Δεν έχω ψάξει για τυχόν αλλαγές, αλλά το μόνο που παρατήρησα, επειδή το έχω στην αρχική οθόνη, το widget της accuweather άλλαξε τα χρώματα της χαμηλότερης & υψηλότερης θερμοκρασίας από λευκά σε έγχρωμα...
RedMi Note 8:music:
Link to comment
Share on other sites

Οσα εχω δει εγω .... 8 διαφορετικα ,προβολακια εχουν ολα.

Ηθελα να ρωτησω ομως αν καποιος αλλαξε ταμπλετ που ειχε μπλε γραμμη και στο καινουργιο του δεν ειχε.

 

Tο έχω ένα μήνα από Πλαίσιο. Με καθημερινή χρήση, και έχοντας δοκιμάσει όλους τους φωτισμούς ,δεν έιδα ποτέ μα ποτέ όυτε μπλε γραμμή ούτε προβολάκια

Link to comment
Share on other sites

2-3 ερωτήσεις για τους κατοχους...

...

2.Το GPS πως πάει,κάποιο πρόβλημα-κόλλημα?

..

.

 

Κλειδώνει ταχύτατα, ακόμη και σε κλειστό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...