Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει τέτοιο πράγμα. Μπερδεύεται με το OG το κινητό που έχει τέτοιο mode.

 

 

Ρε παιδια το imei του ταμπλετ που το βρισκω γιατι εχω φαει σκαλωμα!Θελω να το τσεκαρω στο sndeep.info.Στις πληροφοριες υλικου παντως δεν υπαρχει..

 

Δεν έχει imei η ταμπλέτα. Είναι μόνο WiFi. Αν έπαιρνε SIM τότε θα είχε.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει ΙΜΕΙ

 

 

Δεν έχει imei η ταμπλέτα. Είναι μόνο WiFi. Αν έπαιρνε SIM τότε θα είχε.

 

Και πως το τσεκαρω στο sndeep.info;;Τι νουμερο βαζω στο πλαισιο που εμφανιζει;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Και πως το τσεκαρω στο sndeep.info;;Τι νουμερο βαζω στο πλαισιο που εμφανιζει;;

 

Μήπως να βάλεις το serial;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλεις το serial;

 

Δεν το δεχεται.Μου το βγαζει λαθος.Το εχει τσεκαρει κανεις αλλος να πει πως γινεται;;

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με το sn. Δεν ξέρω άλλο τρόπο σ' αυτές τις ταμπλέτες. Αν δεν το δέχεται το site και αν δεν έχει κάποια ρύθμιση ώστε να βάλεις sn αντί imei, τότε μόνο από αντιπροσωπία. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το Greenify με βόλεψε αλλά θέλω να το βάλω και στης κόρης μου που δεν έχει play store και δεν είναι root. . Έχει κανείς το τελευταιο apk να μου το στείλει σε pm? Το έψαξα σε διάφορα αλλά δεν είχα επιτυχια.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοιο πράγμα. Μπερδεύεται με το OG το κινητό που έχει τέτοιο mode.

Μόνο με το sn. Δεν ξέρω άλλο τρόπο σ' αυτές τις ταμπλέτες. Αν δεν το δέχεται το site και αν δεν έχει κάποια ρύθμιση ώστε να βάλεις sn αντί imei, τότε μόνο από αντιπροσωπία. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Sorry μπερδευτηκα με το OG,my bad!Δεν εχει eco mode το g pad!

Το sn μου το βγαζει λαθος...και ηθελα να δω ημερομηνια κατασκευης του ταμπλετ οπως ειχα κανει και με το OG που τσεκαρα οτι οντως ειναι και ολλανδικο οπως μου ειχαν πει και απο το μαγαζι που το πηρα..

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Το Greenify με βόλεψε αλλά θέλω να το βάλω και στης κόρης μου που δεν έχει play store και δεν είναι root. . Έχει κανείς το τελευταιο apk να μου το στείλει σε pm? Το έψαξα σε διάφορα αλλά δεν είχα επιτυχια.

 

Νομίζω ότι το greenify δουλεύει μόνο σε ρουτ συσκευές. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Το Greenify με βόλεψε αλλά θέλω να το βάλω και στης κόρης μου που δεν έχει play store και δεν είναι root. . Έχει κανείς το τελευταιο apk να μου το στείλει σε pm? Το έψαξα σε διάφορα αλλά δεν είχα επιτυχια.

 

εδω εισαι https://www.dropbox.com/s/kacjpr1wxgyygpg/Greenify.v.2.0.b.75.crk.Custom.Patch.apk

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα τελικα 1ον γραφοντας το sn χωρις το τελευταιο ψηφιο 2ον γραφοντας μονο τα νουμερα απο το sn και οχι τα γραμματα!Αυτα για οποιον θελει να τσεκαρει ημερομηνια κατασκευης της ταμπλετας.

Εμενα μου εβγαλε october 2013 οποτε ειναι νεα παρτιδα μαλλον.

Το πηρα απο κωτσοβολο και εχω παρατηρησει μονο bleeding στην πανω αριστερη γωνια..

Με λιγα λογια και ο κωτσοβολος μαλλον εχει νεες παραλαβες για οποιον ενδιαφερεται να το αγορασει και ψαχνει για μαγαζι(οχι δεν δουλευω στον κωτσοβολο!)

 

Edit: τι λεω;;;Μπηκα στο gsmarena και βλεπω για το g pad,released: october 2013...

Εκτος αν ξεκινησαν να τα κατασκευαζουν απο πιο νωρις για να υπαρχει stock :p

Edited by sounik

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

το εχει ξανα γραψει και οφιλος Aeras28

 

http://csmg.lgmobile.com:9002/svc/popup/model_check.jsp?esn=CSN

 

Ανοίξτε αυτή τη διεύθυνση στο Browser, αντικαταστήστε το CSN με αριθμό CSN που θα βρείτε στο κουτί και δείτε την ημερομηνία κατασκευής.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω περάσει custom (cmb), θα με ενδιέφερε να ξαναγυρίσω σε stock ή στη malladus αν μπορούσα να διορθώσω το θέμα του ήχου. Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει ακριβώς για να βελτιώσεις τον ήχο? Μπορείς να βάλεις κάποιο screenshot? Η εφαρμογή λειτουργεί σαν dsp manager?

 

Ουσιαστικά έιναι ένα εξελιγμένο dsp. Στις ρυθμίσεις πηγαίνει settings και βάλε advanced UI. Παίξε λίγο να δεις τι σου ταιριάζει. Επίσης ενεργοποίησε το convolver και κατέβασε IRS (Impulse response samples) δηλαδή έτοιμα setings, κάτι ανάλoγο με το audio beats στα htc. IRS (έχει ένα starters pacK) θα βρεις στο blog του viper4android (στα downloads του) αλλά και πολλά άλλα στο διαδίκτυο. Οι ρυθμίσεις είναι καθαρά θέμα γούστου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σύντομα θα έχω ένα OTG καλώδιο για το gpad. Θ ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται κάποιο app για να 'δει' ότι του συνδέσω (usb stick, δίσκο κλπ) ή αν θα κάνει κατευθείαν αναγνώριση του υλικού. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κανένα link για το συγκεκριμένο καλώδιο;

 

Δεν είναι κάτι δυσεύρετο φίλε μου. Ένα μικρό και φθηνό καλωδιάκι είναι που μπορείς να το βρεις και παντού. Έχει και στο πλαίσιο. ;)

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/periferiaka/kalodia/Turbo-X-Cable-OTG-Micro-USB-USB-M-F-GC.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Είμαι και εγώ πλέον ένας πανευτυχής κάτοχος του LG V500

Μου το έκανε δώρο ο αδελφός μου, ο όποιος το αγόρασε από τα Public της Κύπρου.

 

Το θέμα είναι, ότι έχω και εγώ το πρόβλημα με την μπλε γραμμή και με το bleeding.

Λέω να απευθυνθώ στην αντιπροσωπεία που βρίσκεται στο παλαιό Φάληρο,

πιστεύεται ότι θα μου το αλλάξουν η θα έχω πρόβλημα ???

Link to comment
Share on other sites

Το καταφερα τελικα 1ον γραφοντας το sn χωρις το τελευταιο ψηφιο 2ον γραφοντας μονο τα νουμερα απο το sn και οχι τα γραμματα!Αυτα για οποιον θελει να τσεκαρει ημερομηνια κατασκευης της ταμπλετας.

Εμενα μου εβγαλε october 2013 οποτε ειναι νεα παρτιδα μαλλον.

Το πηρα απο κωτσοβολο και εχω παρατηρησει μονο bleeding στην πανω αριστερη γωνια..

Με λιγα λογια και ο κωτσοβολος μαλλον εχει νεες παραλαβες για οποιον ενδιαφερεται να το αγορασει και ψαχνει για μαγαζι(οχι δεν δουλευω στον κωτσοβολο!)

 

Edit: τι λεω;;;Μπηκα στο gsmarena και βλεπω για το g pad,released: october 2013...

Εκτος αν ξεκινησαν να τα κατασκευαζουν απο πιο νωρις για να υπαρχει stock :p

 

Το πρώτο που πήρα τέλη Νοέμβρη, είχε ημερομηνία κατασκευής τέλη Οκτώβρη. Μετά από service & αντικατάστασή του εξαιτίας των γνωστών θεμάτων, αυτό που πήρα τώρα εντός του '14, έχει ημερομηνία 6/12. Έχω ένα ελάχιστο bleeding πάνω αριστερά και αυτό μόνο στη έναρξη & όχι στην λειτουργία του, όπως είχε και το προηγούμενο, και αυξημένο το φαινόμενο του edge φωτισμού στα κάτω leds, επίσης υπήρχε και στο προηγούμενο, κάπως ασθενέστερο όμως. Δεν θα ξανασχοληθώ, δεν ενοχλεί γιατί ποτέ δεν θα πάει τόσο χαμηλά η φωτεινότητα, μια χαρά είναι όλα.

Ενός φίλου που το πήρε αρχές Δεκέμβρη από mediamarkt, το μόνο που υπάρχει είναι ο edge φωτισμός στα κάτω leds και είναι μετά βίας ορατός ακόμα και σε 5% φωτεινότητα.

Θα ασχοληθώ μόνο με τα ωραία. Root, recovery, ROMs, customisation, κλπ :)

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Είμαι και εγώ πλέον ένας πανευτυχής κάτοχος του LG V500

Μου το έκανε δώρο ο αδελφός μου, ο όποιος το αγόρασε από τα Public της Κύπρου.

 

Το θέμα είναι, ότι έχω και εγώ το πρόβλημα με την μπλε γραμμή και με το bleeding.

Λέω να απευθυνθώ στην αντιπροσωπεία που βρίσκεται στο παλαιό Φάληρο,

πιστεύεται ότι θα μου το αλλάξουν η θα έχω πρόβλημα ???

 

Καλησπερα ταλαιπωρε ταμπλετακια !! Περασα τα ιδια με σενα κ αν θελεις την συμβουλη μου κατευθειαν στο σερβις της lg. Κι εγω εκει το εστειλα. Αργησε βεβαια η ολη διαδικασια ( περιπου 3,5 βδομαδες) γιατι ειχα πετυχει κ περιοδο γιορτων αλλα αξιζε η αναμονη, μου δωσαν εγκριση κ το αντικατεστησα απο το καταστημα που το ειχα αγορασει. Τωρα με το θεμα της κυπρου βεβαια δεν ξερω τι θα γινει... παντως οπως κ να χει κανε αλλαγη... τα καινουρια δεν εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ταλαιπωρε ταμπλετακια !! Περασα τα ιδια με σενα κ αν θελεις την συμβουλη μου κατευθειαν στο σερβις της lg. Κι εγω εκει το εστειλα. Αργησε βεβαια η ολη διαδικασια ( περιπου 3,5 βδομαδες) γιατι ειχα πετυχει κ περιοδο γιορτων αλλα αξιζε η αναμονη, μου δωσαν εγκριση κ το αντικατεστησα απο το καταστημα που το ειχα αγορασει. Τωρα με το θεμα της κυπρου βεβαια δεν ξερω τι θα γινει... παντως οπως κ να χει κανε αλλαγη... τα καινουρια δεν εχουν προβλημα.

 

Γνωριζεις φιλε μου, που βρισκεται το service της LG ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις φιλε μου, που βρισκεται το service της LG ?

 

Η lg συνεργαζεται με το σερβις της procordia μπες να δεις κ. το σαιτ της. procordia .gr

Εχω κρατησει την αποδειξη που στειλαν κ γραφει: κακλειδακης βασιλειος , κριμαιας 7-9 νεο ψυχικο τκ 11526 κ τηλ 210 7777076

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα μπορείς να το γκουγκλαρεις αλλά τες πα.

Η διεύθυνση ειναι:

 

Procordia

Κριμαίας 7 Αθήνα

210-7777076

 

Είναι 2-3 στενά από το νοσοκομείο Ερυθρός Σταυρός προς την Λεωφ. Κατεχάκη στους Αμπελόκηπους.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...