Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για αυτο εχετε αποψη μηπως αξιζει τα λεφτα του?Ramos i9 - Tablet PC Intel Atom Z2580 Dual Core CPU 8.9

Γιατι δεν κάνεις την ερωτησουλα σου εδώ - http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=170 σιγουρα κάποιος θα σου απάντησή;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες απο βδομαδα θα το παρω και γω.

Θελω να παρω και μια 32GB καρτα μνημης.

Πειτε μου μην κανω καμια βλακεια.

Ποια η διαφορα της microSD απο την microSDHC;

Ποια να παρω;

Το LG G pad ποια δεχεται;

 

Hc = high capacity. Και από τις 2 που του έχω δοκιμάσει είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Για στη παρέα ειμαι σε δίλημμα ήμουν έτοιμος να πάρω το lg αλλα με αυτά που διαβάζω εχω απογοητευτεί στα ίδια χρήματα βρίσκω το note8 ποια είναι η γνώμη σας σε ποιο να καταληξω τελικά ευχαριστώ

 

Πρόσεξε μόνο μην απογοητευτείς περισσότερο με το note. Και στο λέει κάποιος fan της samsung.

 

 

Κατι τελευταίο usb otg δέχεται για να συνδέσει κάποιος usb στικακι η σκληρο δισκο όπως κάνω στον γαλαξια μου

 

USB OTG εννοείται πως & δέχεται.

 

 

παιδες απο βδομαδα θα το παρω και γω.

Θελω να παρω και μια 32GB καρτα μνημης.

Πειτε μου μην κανω καμια βλακεια.

Ποια η διαφορα της microSD απο την microSDHC;

Ποια να παρω;

Το LG G pad ποια δεχεται;

 

SDHC θα πάρεις, και να είναι class 10. Όλες τις δέχεται, δεν υπάρχουν περιορισμοί.

Εγώ βρήκα 64GB c10 της samsung στα 23€, πήρα 2, και για το κινητό. Τις περιμένω.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα 64GB c10 της samsung στα 23€, πήρα 2, και για το κινητό. Τις περιμένω.

 

Φιλε μου μαλλον πεταξες τα χρηματα σου διοτι αυτες οι καρτες ειναι 2-8Gb πραγματικα με πειραγμενο firmware να φαινεται ως capacity στα 64gb. Δεν υπαρχει 64G micro SD HC, ολες ειναι XC (eXtended Capacity) και οι τιμες τους ξεκινανε απο τα 40 ευρω (noname).

Μολις ξεπερασεις τον πραγματικο χωρο εγγραφης τα υπολοιπα αρχεια φαινονται σαν corrupted.

Οταν τις δεχτεις τεσταρισε τις και με το h2testw να μας πεις τα αποτελεσματα.

 

Δες κι ενα σχετικο βιντεο εδω

 

(ηθελα να φερω κι εγω μερικες αλλα ευτυχως εψαξα κι εμαθα):)

Link to comment
Share on other sites

USB OTG εννοείται πως & δέχεται.

 

Η συσκευασία περιέχει κάποιο καλώδιο που καταλήγει σε θηλυκό USB ή πρέπει να το προμηθευτεί κάποιος χωριστά;

 

 

Για στη παρέα ειμαι σε δίλημμα ήμουν έτοιμος να πάρω το lg αλλα με αυτά που διαβάζω εχω απογοητευτεί στα ίδια χρήματα βρίσκω το note8 ποια είναι η γνώμη σας σε ποιο να καταληξω τελικά ευχαριστώ

 

Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ και πήγα στο Πλαίσιο και τα είδα δίπλα δίπλα. Το LG πράγματι ανώτερο. Η οθόνη του είναι εξωπραγματική, σαν να διαβάζεις από χαρτί, πανέμορφο, υπέροχη αίσθηση στο χέρι και τρομερά γρήγορο (βέβαια και το samsung γρήγορο ήταν).

 

Στη συγκεκριμένη συσκευή (που ήταν και εκθεσιακή) δεν κατάφερα να δω κάποιο ελάττωμα (κατέβασα και μάυρο wallpaper για να δω την μπλε γραμμή, αλλά μάλλον είχε πολύ φως το μαγαζί και δεν κατάφερα να την δω.

 

Ο μόνος λόγος για τον οποίο θα σκεφτόμουνα να πάρω το Samsung είναι η γραφίδα και το Snote, που καταλαβαίνει ακόμα και τον δικό μου Ελληνικό γραφικό χαρακτήρα, το οποίο είναι πρωτοφανές στα χρονικά. Μερικές φορές ούτε εγώ δεν μπορώ να διαβάσω τα γράμματα μου. Το note είναι μια καταπληκτική ατζέντα για να κρατάς τις σημειώσεις σου και να αλληλεπιδράς μαζί της γενικά με τη γραφίδα. Αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό δεν έχεις κανένας δίλημα.

 

Εμένα μ' αρέσει πολύ η γραφίδα, αλλά και πάλι για LG πάω.

 

Σε κάθε περίπτωση μην πάρεις το Samsung από το πλαίσιο γιατί το δίνει 100 ευρώ παραπάνω (βέβαια σου δίνει και έως 50 "άτοκες" :lol: δόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία περιέχει κάποιο καλώδιο που καταλήγει σε θηλυκό USB ή πρέπει να το προμηθευτεί κάποιος χωριστά;

 

Δεν περιέχεται τέτοιο καλώδιο. Πρέπει να το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον πεταξες τα χρηματα σου διοτι αυτες οι καρτες ειναι 2-8Gb πραγματικα με πειραγμενο firmware να φαινεται ως capacity στα 64gb. Δεν υπαρχει 64G micro SD HC, ολες ειναι XC (eXtended Capacity) και οι τιμες τους ξεκινανε απο τα 40 ευρω (noname).

Μολις ξεπερασεις τον πραγματικο χωρο εγγραφης τα υπολοιπα αρχεια φαινονται σαν corrupted.

Οταν τις δεχτεις τεσταρισε τις και με το h2testw να μας πεις τα αποτελεσματα.

 

Δες κι ενα σχετικο βιντεο εδω

 

(ηθελα να φερω κι εγω μερικες αλλα ευτυχως εψαξα κι εμαθα):)

 

Δηλαδή αυτή εδω: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=151192927742 είναι μούφα ;;; Δεν είναι 32 gb ;;; Αν δεν είναι επειδή την έχω παραγγείλει και έχει περάσει η προθεσμία που έπρεπε να είχε έρθει, να ανοίξω υπόθεση στο ebay να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

 

EDIT: Μάλλον την βρήκα την απάντηση μου στο επίσημο site της samsung. http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards-accessories/ Υπάρχουν τελικά και 64 gb microSDHC Pro όχι όμως 64 gb microSDHC σκέτες.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Πήρα το ταμπλετ κ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις πρώτες ημέρες. Από θήκη έχετε να προτείνετε τίποτα; Έψαχνα λίγο αλλά δεν βρίσκω κάτι, ούτε την επίσημη της lg!
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... τόσο πολύ όσο εσύ όντως δεν το έχω ψάξει. Αν ισχύει αυτό, για αυτό υπάρχει το dispute στο ebay και σου επιστρέφουν τα λεφτά. Θα τις τσεκάρω πάντως. Thanks για την ενημέρωση.

 

Από επίσημα χείλη της LG σε mail που απάντησε σε κάποιον από xda, είναι στα σχέδια τους να βγάλουν kitkat για G2 & G Pad.

Edited by Stavros_595
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτή εδω: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=151192927742 είναι μούφα ;;; Δεν είναι 32 gb ;;; Αν δεν είναι επειδή την έχω παραγγείλει και έχει περάσει η προθεσμία που έπρεπε να είχε έρθει, να ανοίξω υπόθεση στο ebay να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

 

EDIT: Μάλλον την βρήκα την απάντηση μου στο επίσημο site της samsung. http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards-accessories/ Υπάρχουν τελικά και 64 gb microSDHC Pro όχι όμως 64 gb microSDHC σκέτες.

 

 

Η καρτα που παραγγειλες δεν γνωριζω αν ειναι γνησια (το πιθανοτερο ειναι πως οχι με αυτη την τιμη) ομως το πιθανοτερο ειναι να εχει 32Gb real capacity αλλα μαλλον οχι και Class 10 (οχι πως υπαρχει προβλημα απλα γραφει λιγο πιο αργα)

 

Το προβλημα με τις απατες εντοπιζετε στις 64Gb που οπως ειπα παραπανω τις πουλανε 15 και 20 ευρω και εχουν πειραγμενο firmware.

 

Επισης μην μπερδευεσε, ΟΛΕΣ οι 64Gb ειναι XC (eXtended Capacity) και οχι HC. ΗC ειναι μεχρι 32Gb http://en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital#SDHC

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τάμπλετ...

Άσπρο ή μαύρο χρώμα να διαλέξω ? και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τάμπλετ...

Άσπρο ή μαύρο χρώμα να διαλέξω ? και γιατί?

 

Αυτό είναι θέμα προσωπικής αισθητικής! Πάντως στο μαύρο φαίνονται οι δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τάμπλετ...

Άσπρο ή μαύρο χρώμα να διαλέξω ? και γιατί?

 

Εγώ πάντως που τα είδα και τα 2 δίπλα δίπλα διάλεξα το άσπρο. Το μαύρο εκτός ότι έκανε δαχτυλιές πολύ γρήγορα (μόνο που το έπιασα μια στιγμή), μου φάνηκε υπερβολικά μαύρο. Ίσως αν ανάψει η οθόνη να κάνει ωραία αντίθεση αλλά όπως το κρατούσα ήταν υπερβολικά μουντό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τάμπλετ...

Άσπρο ή μαύρο χρώμα να διαλέξω ? και γιατί?

 

Το άσπρο αναδεικνύει τον ωραίο του σχεδιασμό, αλλά το μαύρο είναι πιο κομψό. Διάλεξε αλλα πρόσεχε να ανοίξεις το κουτί πριν φύγεις από το κατάστημα! Δε μπορεί, σε μένα έτυχε ασυμφωνία 2 στα 3 :p Επίσης, κατά μια φίλη μου, το άσπρο έμοιαζε με ψυγείο :lol:

 

Να κάνω κι ένα update σχετικά με το πρόβλημα που είχα με το wifi. Μετά την αντικατάσταση, η νέα συσκευή δουλεύει άψογα, ενώ δεν εμφανίζει υπό καμία συνθήκη τα 'προβολάκια' στην κάτω πλευρά, όπωςέκανε η άλλη. Αντίθετα έχει εύκολα διακριτή μπλε γραμμή σχεδόν μόλις δουλέψει κανα πεντάλεπτο. Μικρό το κακό... :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...σκέφτομαι και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο τάμπλετ...

Άσπρο ή μαύρο χρώμα να διαλέξω ? και γιατί?

 

Άσπρο χωρίς άλλη σκέψη. Γεμίζει μετά από 5 λεπτά με θολούρες από τα δάχτυλα όπως λένε οι υπόλοιποι. Άσε που από ότι είδα το άσπρο ταιριάζει καλύτερα (σαν αντίθεση) με sleeve θήκες κάθε χρώματος. (βέβαια υποκειμενική άποψη). :p

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να μου το φερει ο αι βασιλης οταν το ανοιξω τι τεστακια να του κανω να δω αν εχει κανα προβλημα.

επισης επειδη το θελω για ελαφρια χρηση δλδ κανα ιντερνετ κανα εμαιλ αντε κ ανα βιντακι εχουν παρουσιαστει λαγκαρισματα?

τελος, εχω hotmail. μπορω να το βαλω στο android να κατεβαζω εφαρμογες και να στελνω/λαμβανω εμαιλ ή πρεπει να εχω gmail?

 

πρωτη φορα ασχολουμαι με android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!...... Από θήκη έχετε να προτείνετε τίποτα; Έψαχνα λίγο αλλά δεν βρίσκω κάτι, ούτε την επίσημη της lg!

Προσωπικά, πήρα αυτήν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να μου το φερει ο αι βασιλης οταν το ανοιξω τι τεστακια να του κανω να δω αν εχει κανα προβλημα.

επισης επειδη το θελω για ελαφρια χρηση δλδ κανα ιντερνετ κανα εμαιλ αντε κ ανα βιντακι εχουν παρουσιαστει λαγκαρισματα?

τελος, εχω hotmail. μπορω να το βαλω στο android να κατεβαζω εφαρμογες και να στελνω/λαμβανω εμαιλ ή πρεπει να εχω gmail?

 

πρωτη φορα ασχολουμαι με android.

 

Ότι και να του έκανα εγω, δεν έχει 'λαγκάρει' καθόλου, πόσο μάλλον στις χρήσεις που αναφέρεσαι. Τετραπύρινο για, με 2άρα RAM.

Όσον αφορά το e-mail, ναι υπάρχει προεγκατεστημένο app που μπορείς να εισάγεις όλες τις διευθύνσεις σου. Λογικά σε κάθε συσκευή με android.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να μου το φερει ο αι βασιλης οταν το ανοιξω τι τεστακια να του κανω να δω αν εχει κανα προβλημα.

επισης επειδη το θελω για ελαφρια χρηση δλδ κανα ιντερνετ κανα εμαιλ αντε κ ανα βιντακι εχουν παρουσιαστει λαγκαρισματα?

τελος, εχω hotmail. μπορω να το βαλω στο android να κατεβαζω εφαρμογες και να στελνω/λαμβανω εμαιλ ή πρεπει να εχω gmail?

 

πρωτη φορα ασχολουμαι με android.

Ασε τα τεστακια φίλε μου κ κάτσε να χαρεις την συσκευή σου...και αν έχει κατι θα στο δείξει στην χρήση ,μην παιδεύεις το κεφάλι σου με τεστ .

Google account μπορείς να φτιάξεις με το hotmail σου -https://accounts.google.com/SignUp?continue=http://www.google.com/&hl=en

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πήρα αυτήν και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος!

 

Την ίδια στην ίδια τιμή είχε και στο service της LG, ίσως να την προωθούν και καλά αντί επίσημης μέχρι νεοτέρας. Αλλά να σου πω την αλήθεια, δεν μου γέμισε το μάτι για τέτοια λεφτά. Μου φάνηκε πολύ λεπτό το υλικό, θεώρησα ότι δεν θα προστατεύει, και θα φθαρεί γρήγορα, γούστα και απόψεις είναι βέβαια αυτά. Προσωπικά, προτίμησα κάτι πιο απλό αλλά πολύ πιο ποιοτικό, απλή θήκη μεταφοράς. Μέχρι να βγει ένα σοβαρό flip.

 

http://www.amazon.de/gp/product/B00H5LHMFS/ref=s9_simh_gw_p147_d3_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=080YM8QFKQVM2NAAXRRM&pf_rd_t=101&pf_rd_p=433191967&pf_rd_i=301128

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά την πήρα και γω την tabletara, όλα τέλεια το έχω λιώσει και δεν μου βγάζει ούτε για πλάκα την μπλε γραμμή.....απ ότι είδα αν κατεβάσω την φωτεινότητα κάτω απ το 20% όντως σε λευκό φόντο φαίνονται τα προβολακια αλλα αυτό δεν το θεωρώ καν πρόβλημα γιατί πρώτον έτσι είναι η οθόνη και δεύτερον ποτέ δεν παίζει να κατεβάσω την φωτεινότητα κάτω απ το 50%, βασικά την φωτεινότητα την έχω πάντα στο 70% ακόμα και στο απόλυτο σκοτάδι. Επίσης δεν υπαρχει Κανένα light bleeding το μαύρο είναι πάρα πολύ καλό και σας το λέω αυτο έχοντας για κινητό το Note 2. Μόνο ένα μικρό θεματάκι έχω στο οποίο δεν φταίει το tablet αλλά η εφαρμογή του YouTube. Το πρόβλημα είναι οτι η εφαρμογή του YouTube με τα τελευταία updates οταν βάζεις να δεις βίντεο σε full screen κάνει ενα πολύ ελαφρό πιξελιασμα εννοείτε είναι επιλεγμένο να δείχνει HD απλά οταν πατας τα βελάκια που μεγαλώνει όλο το Βίντεο σε landscape mode βλέπεις οτι η εικόνα πιξελιαζει λίγο. Πώς κατάλαβα οτι φταίει το YouTube απλα αλλα HD video ας πουμε απ το dailymotion τα παιζε μια χαρά. Πώς έλυσα το πρόβλημα εύκολα απλά πήγα στις εφαρμογές βρήκα το YouTube και έσβησα της ενημέρωσης και το άφησα στην αρχική έκδοση 4.5.17. με το που έπαιξα βιντεάκι σε αυτήν την έκδοση όλα τέλεια καθόλου πιξελιασμα. Απλά πρέπει κάποια στιγμή το YouTube να διορθώσει το πρόβλημα. Λογικά το κάνει λόγος μεγέθους. Αν και η 4 έκδοση του YouTube είναι μια χαρά μου αρέσει περισσότερο απ την καινούργια. Edited by elessar86
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο tablet, αν και είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο nexus 7.

Σκληρό δίσκο μπορούμε να συνδέσουμε με otg καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για το συγκεκριμένο tablet, αν και είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο nexus 7.

Σκληρό δίσκο μπορούμε να συνδέσουμε με otg καλώδιο?

 

Και γω βρίσκομαι σε αυτό το δίλημμα καιρό τώρα και το μόνο που με φοβίζει είναι μήπως τελικά μακροχρόνια εμφανίσει σημαντικό θέμα η οθόνη του gpad.

 

Σύμφωνα με όσα λέγονται δύο σελίδες πίσω, ναι δέχεται δίσκο με otg καλώδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...