Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν τα πήρα πίσω και έβαλα αμέσως νέα παραγγελία στο bang.

23.59$ για το μπλε και ζήτησα να σταλεί με το Netherland post γιατί λέει σε 5-7 μέρες θα το έχω.

Για να δούμε αν ισχύει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα Power Bank που παιρνει μια 18650 μπαταρια.Η μπαταρια που θα το βαλω πρεπει να ειναι protected ή εχει προστασια η πλακετα του PB ?

 

Η σελιδα ποιο κατω εχει εναν συνδεσμο

If you want to buy battery, please click the following links to visit our eBay store. Thanks.

http://www.ebay.com/itm/390552081744?tfrom=390848453424&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal

 

γιατι δεν παραγγελνεις απο'κει μια? Παντος νομιζω οτι λεγοντας Power Bank κατι αλλο ενοουμε, ποιο... ολοκληρωμενο :):)

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχοντας δουλεψει τετοιες μπαταριες να πω οτι 9/10 δεν εχουν ουτε τη μιση χωρητικοτητα που λενε, δλδ ολες αυτες οι ανωνυμες, των 1-2 ευρω δεν κανουν τπτ.. Για να ειναι καλες οι μπαταριες πρεπει να ειναι επωνυμες και ακριβες. Και.. βαριες

Γι`αυτο εχω εντυπωσιαστει με το Xiaomi, στην τιμη του σκεφτομαι μεχρι να το παρω για να του βγαλω τις μπαταριες...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει πριν 3 μέρες από geekbuying και μου το έστειλαν με tracking number σήμερα! Έκανα όμως το εξής κόλπο που έπιασε. Την επόμενη ημέρα της παραγγελίας μου ζήτησα refund. Μου ζήτησαν χθες για ποιον λόγο και ότι ήδη το είχαν πακετάρει για να το στείλουν. Τους γράφω στείλτε το αλλά αμεσα. Και σήμερα πήρα tracking number
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο τι λετε? --> http://www.vickmall.com/100-original-pineng-pn-938a-10000mah-power-bank-pn-938a.html ξερω οτι ειναι πιο ακριβο απο το xiaomi αλλα θελω να αγορασω απο το vickmall, το καλυτερο μαγαζι απο κινα για μενα με διαφορα και εχει out of stock εδω και μερες το xiaomi.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο τι λετε? --> http://www.vickmall.com/100-original-pineng-pn-938a-10000mah-power-bank-pn-938a.html ξερω οτι ειναι πιο ακριβο απο το xiaomi αλλα θελω να αγορασω απο το vickmall, το καλυτερο μαγαζι απο κινα για μενα με διαφορα και εχει out of stock εδω και μερες το xiaomi.

 

Για μενα ειναι legit. Και μονο που το ζυγισαν... respect (ελπιζω να ειναι αληθεια). Και το μαγαζι εγγυηση.

Αλλα η τιμη του ομως..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι legit. Και μονο που το ζυγισαν... respect (ελπιζω να ειναι αληθεια). Και το μαγαζι εγγυηση.

Αλλα η τιμη του ομως..

 

Ναι η τιμη ειναι ακριβη το ξέρω, τους ρωτησα με email ποτε θα εχουν το xiaomi in stock ξανα και περιμενω απαντηση, οταν μου πουν θα γραψω και εδω αν ενδιαφέρεται κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα παραγγείλει πριν 3 μέρες από geekbuying και μου το έστειλαν με tracking number σήμερα! Έκανα όμως το εξής κόλπο που έπιασε. Την επόμενη ημέρα της παραγγελίας μου ζήτησα refund. Μου ζήτησαν χθες για ποιον λόγο και ότι ήδη το είχαν πακετάρει για να το στείλουν. Τους γράφω στείλτε το αλλά αμεσα. Και σήμερα πήρα tracking number

Παλληκάρι μου μάλλον δεν γνωρίζεις τι εστί κινεζική αγορά.

Tracking number μπορεί να πάρεις και την επόμενη μέρα της αγοράς, αλλά δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Εγώ είχα tracking 10 μέρες και δεν το έβλεπε κανένα site.

Τα δίνουν χωρίς να έχουν ξεκινήσει τα πακέτα, ενώ τα στέλνουν πραγματικά πολλές μέρες μετά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παλληκάρι μου μάλλον δεν γνωρίζεις τι εστί κινεζική αγορά.

Tracking number μπορεί να πάρεις και την επόμενη μέρα της αγοράς, αλλά δεν σημαίνει απολύτως τίποτα.

Εγώ είχα tracking 10 μέρες και δεν το έβλεπε κανένα site.

Τα δίνουν χωρίς να έχουν ξεκινήσει τα πακέτα, ενώ τα στέλνουν πραγματικά πολλές μέρες μετά.

 

Δυστυχως ισχυει.Οτι και να αγορασεις απο Κινα το κανουν αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από kokolokor5a >

παρηγγειλα ενα Power Bank που παιρνει μια 18650 μπαταρια.Η μπαταρια που θα το βαλω πρεπει να ειναι protected ή εχει προστασια η πλακετα του PB ?

 

Η σελιδα ποιο κατω εχει εναν συνδεσμο

If you want to buy battery, please click the following links to visit our eBay store. Thanks.

http://www.ebay.com/itm/390552081744?tfrom=390848453424&tpos=unknow&ttype=price&talgo=origal

 

γιατι δεν παραγγελνεις απο'κει μια? Παντος νομιζω οτι λεγοντας Power Bank κατι αλλο ενοουμε, ποιο... ολοκληρωμενο :):)

 

Βασικα δεν χρειαζομαι power bank.Απλα ετυχε και ειδα αυτο,το οποιο το παρηγγειλα απο το tinydeal και με κατι ποντους που ειχα συν ενα κουπονι,το πηρα για 17 σεντς του ευρω :p

Ο αλλος λογος ειναι οτι εχω και καποιες μπαταριες Sanyo 18650,που καθονται και ειπα να τις αξιοποιησω .. :)

Απλα δεν εχουν προστασια.Λογικα πρεπει να εχει στο PCB της πλακετας του power bank. .Ετσι δεν ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παραγγειλω απο merimobiles ενα xiaomi power bank αλλα αναρωτιεμαι τι να επιλεξω για αποστολη. Εχει honk kong\china post με free delivery αλλα και singapore post με 6 ευρω. ΤΟ δευτερο προτεινεται και απο το site και λεει πως αποστελλεται στις μισες μερες σε σχεση με το αλλο. Γενικα, για singapore εχω ακουσει καλα λογια απο εδψ μεσα. Τι λετε εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να παραγγειλω απο merimobiles ενα xiaomi power bank αλλα αναρωτιεμαι τι να επιλεξω για αποστολη. Εχει honk kong\china post με free delivery αλλα και singapore post με 6 ευρω. ΤΟ δευτερο προτεινεται και απο το site και λεει πως αποστελλεται στις μισες μερες σε σχεση με το αλλο. Γενικα, για singapore εχω ακουσει καλα λογια απο εδψ μεσα. Τι λετε εσεις;

 

Και εγώ ήμουν μεταξύ merimo και banggood, αλλά προτίμησα το bang γιατί είχε δωρεάν την αποστολή με Ολλανδικό ταχυδρομείο που έρχεται πιο γρήγορα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν μεταξύ merimo και banggood, αλλά προτίμησα το bang γιατί είχε δωρεάν την αποστολή με Ολλανδικό ταχυδρομείο που έρχεται πιο γρήγορα.

Και ήρθε όντως; Είναι αξιόπιστο αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με banggood και μου τα μασούσε για την αποστολή. Ζήτησα επιστροφή χρημάτων και είπαν ότι θα την κάνουν.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Και ήρθε όντως; Είναι αξιόπιστο αυτό;

Προχτές παρήγγειλα και ήδη έχει μπει το μπλε 10.400 bank σε κατάσταση shipped μέσω Ολλανδίας.

Για να δούμε.

Αν κάνει κάτω από 2 βδομάδες να φτάσει θα είναι πολύ καλό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και γω απο merimobile το xiaomi 10400.Εξωτερικά δειχνει γνησιο απο κατι φωτογραφιες,δεν τσεκαρα κατι αλλο.

Φανταζομαι το φορτιζω με καλωδιο φορτιστη one plus που βγαζει 2Α ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα και γω απο merimobile το xiaomi 10400.Εξωτερικά δειχνει γνησιο απο κατι φωτογραφιες,δεν τσεκαρα κατι αλλο.

Φανταζομαι το φορτιζω με καλωδιο φορτιστη one plus που βγαζει 2Α ετσι ;

 

Μπορείς να το ζυγίσεις ακριβώς με ζυγαριά κουζίνας ; θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. .

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ζυγίσεις ακριβώς με ζυγαριά κουζίνας ; θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως. .

 

Εννοειται φιλε μου.

Μολις σχολασω το βραδακι ή αύριο πρωί..

Γιατί αν επιτρέπεται;;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήμουν μεταξύ merimo και banggood, αλλά προτίμησα το bang γιατί είχε δωρεάν την αποστολή με Ολλανδικό ταχυδρομείο που έρχεται πιο γρήγορα.

 

εγω με banggood καμια χρεωση αργει βεβαια λιγο 25 μερες ακριβως εκανε αλλα δεν εδωσα φραγκο οταν εφτασε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...