Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν πας στο 20.000 που ανάφερα μερικά ποστ πιο πάνω και που έχει όλα ζητάς, είναι βέβαια μεγαλύτερης χωρητικότητας, αλλά πολύ ποιοτικό.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Το έχω δει το 20αρι Xiaomi αλλά δεν έχει Type-C input αλλά micro-USB.

Και το δεύτερο είναι η φορητότητα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές μέρες ψαξίματος, και αφού έχω μάθει απ'έξω τα sites από την πιο μικρή εταιρία μέχρι την πιο μεγάλη και όλα τα ελληνικά και ξένα e-shops, παρήγγειλα το παρακάτω Tronsmart 10400mAh. Input και output type-c με Quickcharge 3.0 και output πάλι με Quickcharge 3.0.

Η παραγγελία έγινε από Γερμανικό Amazon αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος.

 

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-presto-10400f88e37b6ea411a403d25ffeb0503852e.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές μέρες ψαξίματος, και αφού έχω μάθει απ'έξω τα sites από την πιο μικρή εταιρία μέχρι την πιο μεγάλη και όλα τα ελληνικά και ξένα e-shops, παρήγγειλα το παρακάτω Tronsmart 10400mAh. Input και output type-c με Quickcharge 3.0 και output πάλι με Quickcharge 3.0.

Η παραγγελία έγινε από Γερμανικό Amazon αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος.

 

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-presto-10400f88e37b6ea411a403d25ffeb0503852e.jpg

 

Πολύ ενδιαφέρον. Ψήνομαι κι εγώ μη σου πω, να το τσιμπήσω...

Nα φανταστώ ότι η έξοδος βγάζει τα κλασικά 5V @ 2.1/2.4 ampere όταν συνδέσεις συσκευή μη συμβατή με Quick Charge;

Edited by Troll_Hunter
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον. Να φανταστώ ότι η έξοδος βγάζει τα κλασικά 5V @ 2.1/2.4 ampere όταν συνδέσεις συσκευή μη συμβατή με Quick Charge;

Προφανώς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ναι, όντως, τώρα μπήκα στο λινκ και είδα ότι έχει τεχνολογία αναγνώρισης βέλτιστης τάσης/έντασης ανάλογα με τη συσκευή που θα συνδέσεις, όπως οι περισσότερες καλές εταιρίες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως, τώρα μπήκα στο λινκ και είδα ότι έχει τεχνολογία αναγνώρισης βέλτιστης τάσης/έντασης ανάλογα με τη συσκευή που θα συνδέσεις, όπως οι περισσότερες καλές εταιρίες. ;)

Tronsmart anker xiaomi BlitzWolf τις θεωρώ από τις αξιόπιστες μάρκες για power bank και σχετικά vfm.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Tronsmart anker xiaomi BlitzWolf τις θεωρώ από τις αξιόπιστες μάρκες για power bank και σχετικά vfm.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος και από 2-3 διαφορετικά μοντέλα TP-LINK που έχω. Πραγματικά σκυλιά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος και από 2-3 διαφορετικά μοντέλα TP-LINK που έχω. Πραγματικά σκυλιά.

Ναι επίσης πολύ καλή εταιρεία ότι έχει βγάλει είναι πολύ καλό και σε πολύ καλές τιμές.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετές μέρες ψαξίματος, και αφού έχω μάθει απ'έξω τα sites από την πιο μικρή εταιρία μέχρι την πιο μεγάλη και όλα τα ελληνικά και ξένα e-shops, παρήγγειλα το παρακάτω Tronsmart 10400mAh. Input και output type-c με Quickcharge 3.0 και output πάλι με Quickcharge 3.0.

Η παραγγελία έγινε από Γερμανικό Amazon αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος.

 

http://www.tronsmart.com/products/tronsmart-presto-10400f88e37b6ea411a403d25ffeb0503852e.jpg

Αφού το πήρες από το ΑμαΖον, γιατί δεν δίνεις λινκ απο εκεί;

Πόσο το πήρες;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρες από το ΑμαΖον, γιατί δεν δίνεις λινκ απο εκεί;

Πόσο το πήρες;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Ορίστε μια καταχώριση από το γερμανικό Amazon. Στέλνει Ελλάδα λέει. Στα 27.99€ η τιμή του.

 

https://www.amazon.de/dp/B01GWH6CHO/ref=twister_B01LW5R020?_encoding=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρες από το ΑμαΖον, γιατί δεν δίνεις λινκ απο εκεί;

Πόσο το πήρες;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Να σου φέρω κι ένα κουταλάκι να σε ταΐσω; Σοβαρά τώρα; Έχω φάει 20 ώρες σε ψάξιμο και το μοιράζομαι εδώ για να το πάρει και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, βάζω λινκ για να δείτε ακριβώς τα χαρακτηριστικά, και σε πειράζει να κάνεις μια αναζήτηση με το συγκεκριμένο keyword??

Το ίντερνετ στα καλύτερα του...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να σου φέρω κι ένα κουταλάκι να σε ταΐσω; Σοβαρά τώρα; Έχω φάει 20 ώρες σε ψάξιμο και το μοιράζομαι εδώ για να το πάρει και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, βάζω λινκ για να δείτε ακριβώς τα χαρακτηριστικά, και σε πειράζει να κάνεις μια αναζήτηση με το συγκεκριμένο keyword??

Το ίντερνετ στα καλύτερα του...

Άδικα ασχολείσαι φίλε μου. Αμέσως το βρήκα αυτό που πρότεινες και να σε καλά που το μοιράστηκες μαζί μας.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να σου φέρω κι ένα κουταλάκι να σε ταΐσω; Σοβαρά τώρα; Έχω φάει 20 ώρες σε ψάξιμο και το μοιράζομαι εδώ για να το πάρει και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, βάζω λινκ για να δείτε ακριβώς τα χαρακτηριστικά, και σε πειράζει να κάνεις μια αναζήτηση με το συγκεκριμένο keyword??

Το ίντερνετ στα καλύτερα του...

Ε ναι ρε φίλε, αφού κάνεις τον κόπο να το αναφέρεις και να βάλεις λινκ, γιατί να μην βάλεις λινκ από εκεί που το πήρες;

Στο Αμαζον μπορεί να έχει διαφορετικά μοντέλα.

 

King δεν πας να ποστάρεις τίποτα εικονακια;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε φίλε, αφού κάνεις τον κόπο να το αναφέρεις και να βάλεις λινκ, γιατί να μην βάλεις λινκ από εκεί που το πήρες;

Στο Αμαζον μπορεί να έχει διαφορετικά μοντέλα.

 

King δεν πας να ποστάρεις τίποτα εικονακια;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Γιατί φίλε μου αν κάνεις τον κόπο να πας λίγο πιο κάτω στη σελίδα που παρέθεσε το παιδί θα δεις ότι σου έχει έτοιμα λινκ για όλα τα αμαζον... Ψαξου λίγο...

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα στα 29$ το ΧΙΑΟΜΙ 20.000.

http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-20000mAh-Power-Bank-2---White-375372.html

 

Το μόνο που έβγαινε με μεταφορικά κάτω από 30$ για μένα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Σήμερα ήρθε το θηρίο.

Εξαιρετικό design και ωραίο το σαγρε λευκό για να πιάνεται καλά.

 

Έβαλα και συγκριτική φώτο με το ΧΙΑΟΜΙ 10400.e59201e188e9bcf830f66d9f105f734c.jpg3889b426837b516641e16933283f8334.jpg

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γομάρι είναι το άτιμο. Πολύ όμορφο πάντως. Το 2 είναι εε ; πόση ώρα κάνει να φορτίσει με qc 3.0;
Δεν έχω qc φορτιστή.

 

Επίσης το εντυπωσιακό είναι ότι έχει σχεδόν ίδιο βάρος με το 10400 και σε μέγεθος είναι 1/4'μεγαλύτερο.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το παρακάτω powerbank της Romoss στα 10000 mAh από Geekbuying.

 

http://www.geekbuying.com/item/Original-ROMOSS-Polymos-10-Air-10000mAh-Dual-USB-Li-polymer-Power-Bank-Mobile-Power-Charger---White-363298.html

 

Δείχνει αρκετά ποιοτικό και ελαφρύ. Ενώ και η προσφορά στα 15€ είναι πολύ καλή, αφού κάνοντας μια γρήγορη ψαχτική, παίζει από 30€ και πάνω.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για power bank με quick charge και στην είσοδο, πολύ ενδιαφέρον το Tronsmart που ποσταρίστηκε πιο πάνω, αλλά ενδιαφέρομαι για κάτι σε Blitzwolf. Βλέπω στο σάιτ τους αλλά δε μπορώ να εντοπίσω κάποιο με είσοδο quick charge. Όντως δεν έχουν κάτι τέτοιο ή δεν ψάχνω καλά; :blink:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Chuwi 10050

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Chuwi 10050

Πολύ ενδιαφέρον. Το έχεις στην κατοχή σου; Διάβασα κάποιες κριτικές και σε όλες οι κάτοχοι δηλώνουν ευχαριστημένοι. Ισχύει αυτό που διάβασα ότι πρέπει να πατήσεις το πλήκτρο λειτουργίας για να αρχίσει η φόρτιση και δεν ξεκινάει αυτόματα όταν συνδέσεις το καλώδιο, και ότι σταματά να στέλνει ρεύμα όταν τελειώσει η φόρτιση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω λεπτομερειες, το ειχα παρει για ενα φιλο μου, δεν το εχω δουλεψει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν έχει έρθει σε φυσικά καταστήματα το νέο Xiaomi 20000 (με τις δύο θύρες usb; )

Aν ναι, πού μπορώ να το βρω;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Tronsmart. Μικρό σε μέγεθος, ελαφρύ, με S8+ δουλεύει κατευθείαν το fast charging, έχει δύο καλώδια μέσα το ένα από USB type-A σε type-C κι ένα type-C σε type-C, κι ένα πουγκί μεταφοράς.

Μπορεί να φορτίσει δύο συσκευές ταυτόχρονα γιατί παρόλο που έχει ένα output το type-C input λειτουργεί και σαν output ταυτόχρονα. Εκεί όμως δε φορτίζει quick charge.

Το ίδιο το power bank φορτίζεται μέσω της input type-C με Quickcharge 3.0.64b3c51139a04e6d7d4943699e3a9088.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το Tronsmart. Μικρό σε μέγεθος, ελαφρύ, με S8+ δουλεύει κατευθείαν το fast charging, έχει δύο καλώδια μέσα το ένα από USB type-A σε type-C κι ένα type-C σε type-C, κι ένα πουγκί μεταφοράς.

Μπορεί να φορτίσει δύο συσκευές ταυτόχρονα γιατί παρόλο που έχει ένα output το type-C input λειτουργεί και σαν output ταυτόχρονα. Εκεί όμως δε φορτίζει quick charge.

Το ίδιο το power bank φορτίζεται μέσω της input type-C με Quickcharge 3.0.64b3c51139a04e6d7d4943699e3a9088.jpg

Το φορτίζεις με ότι φορτιστή να ναι, με τον ανάλογο χρόνο που θα κάνει να φουλάρει σύμφωνα με τα αμπέρ ή έχει κάποιες συγκεκριμένες οδηγίες φόρτισης; πχ μόνο με qc φορτιστή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...