Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι 10000ma στα 3.7volt. Στα 5 που γίνεται μετατροπή είναι 7000ma. Όλα έτσι είναι κανένα δεν βγάζει τα πραγματικά ma στα 5volt.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ειναι QC1 το συγκεκριμενο power bank; Λιγο δυσκολο το βρισκω να ειναι παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Άγνωστο.....

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι QC1 το συγκεκριμενο power bank; Λιγο δυσκολο το βρισκω να ειναι παραπανω.
Quick charge 2 είναι 100%

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/11770462/Xiaomi-Mi-Powerbank-v2-20000mAh.html

 

Καλημέρα, είναι το original έτσι; δε θα χουμε θεμα;

Είναι το Original ναι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Quick charge 2 είναι 100%

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι το Original ναι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Είναι, το έχω από το κατάστημα, και το πουλάω, σφραγισμένο.

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπέρα, προσπαθώ να παραγγείλω απο banggood το xiaomi powerbank 2 10000mah, και λεει οτι δε στελνει στην ελλαδα. επισης στο gearbest δε το χει καθόλου. Από αλλου παίζουν αυθεντικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Εχετε να προτεινετε κανενα οικονομικο power bank απο 6000 mah και πανω; Μιλαω για αγορα απο Ελλαδα. Δεν με νοιαζει αν θα χει quick charge ή διπλες εξοδους. Το μονο που με νοιαζει ειναι να μην εχουμε ατυχηματα. :) Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το xiaomi powerbank 2 που υποστηρίζει και ταχεία φόρτιση. Το ερώτημα μου είναι το εξής, ποιος είναι ο πιο ασφαλής τρόπος να το φορτίζω; Στο κουτί είχε κλασικά το καλώδιο usb/micro usb. Για φόρτιση σε pc είναι πακέτο γιατί με 10000 χωρητικότητα θα τελειώσει αύριο. Μπορώ να το φορτίσω με φορτιστή από τηλέφωνο που υποστηρίζει ταχυφόρτηση ή με ένα οποιοδήποτε φορτιστή; Ένα παλιό που έχω το φορτίζω με ότι να ναι αλλά αυτό θέλω να το προσέξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Εχετε να προτεινετε κανενα οικονομικο power bank απο 6000 mah και πανω; Μιλαω για αγορα απο Ελλαδα. Δεν με νοιαζει αν θα χει quick charge ή διπλες εξοδους. Το μονο που με νοιαζει ειναι να μην εχουμε ατυχηματα. :)

 

Εγώ το πήρα με 24€ από skroutz. Δύο μέρες το έχω και έχω φορτίσει δύο φορές το p8 lite και μια φορά το j5 2016. Όλα αυτά με ένα γέμισμα και ακόμα έχει. Προς το παρόν όλα καλά. Η πραγματική του χωρητικότητα είναι μικρότερη και το γράφει κιόλας, αν θυμάμαι 6900 αλλά κάνει δουλειά. Σε σχέση με ένα που είχα που είχε χωρητικότητα 2000 αυτό μου φαίνεται μπαταρία αεροπλάνου.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω βολευτεί τα Pineng Power bank.Ειχα πάρει ένα το Νοέμβρη από banggood,και εχει βγει μια χαρά.

Τωρα που υπαρχει θέμα με τις αποστολές πηρα απο το επισημο καταστημα τους στο Ali,και όλα πήγαν σούπερ.Αξιόπιστο κ συνεπέστατο το μαγαζι,αποστολή με Τουρκικο,κ το χω στα χέρια μου. Όποιος θέλει εδω https://pineng.aliexpress.com/store/2204160?spm=2114.10010108.0.0.1zaiFd

Πήρα ξανά αυτό σε άσπρο τωρα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα, προσπαθώ να παραγγείλω απο banggood το xiaomi powerbank 2 10000mah, και λεει οτι δε στελνει στην ελλαδα. επισης στο gearbest δε το χει καθόλου. Από αλλου παίζουν αυθεντικά?
Μια χαρά τι έχει στο gearbest.

Ξαναδεστο

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα στα 29$ το ΧΙΑΟΜΙ 20.000.

http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-20000mAh-Power-Bank-2---White-375372.html

 

Το μόνο που έβγαινε με μεταφορικά κάτω από 30$ για μένα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα καν οτι βγαινουν με qc 2 τα powerbanks. Μια χαρα. :)

Αυτό εδώ πχ.

 

f1d35b5a8a979d82c8b7523685001128.jpg

 

Απο τα καλύτερα power bank φορτίζει και φορτίζεται με Quick charge 3 δηλαδή σε κάτω από 7 ώρες πλήρη φόρτιση αν έχεις κατάλληλο φορτιστη. 26 ευρώ και με πόντους με βγαίνει 20 ευρώ. Sold out αυτή τη στιγμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ πχ.

 

f1d35b5a8a979d82c8b7523685001128.jpg

 

Απο τα καλύτερα power bank φορτίζει και φορτίζεται με Quick charge 3 δηλαδή σε κάτω από 7 ώρες πλήρη φόρτιση αν έχεις κατάλληλο φορτιστη. 26 ευρώ και με πόντους με βγαίνει 20 ευρώ. Sold out αυτή τη στιγμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Ε αυτό έγραψα πιο πάνω ότι αγόρασα.

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτό έγραψα πιο πάνω ότι αγόρασα.

 

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Δεν ανοίγει ρε συ μέσω Tapatalk νόμιζα έλεγες για το Quick charge 2. Από τα καλύτερα power bank είναι και σε εξαιρετική τιμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει ρε συ μέσω Tapatalk νόμιζα έλεγες για το Quick charge 2. Από τα καλύτερα power bank είναι και σε εξαιρετική τιμή.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Πρέπει να στο κόβει το adaway..

Χρησιμοποιείς;;

 

Εγώ έχω blitzwolf quick charge 3 και φορτίζει και φορτίζεται σφαίρα παιδιά με καλο φορτιστή!!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να στο κόβει το adaway..

Χρησιμοποιείς;;

 

Εγώ έχω blitzwolf quick charge 3 και φορτίζει και φορτίζεται σφαίρα παιδιά με καλο φορτιστή!!

Ναι χρησιμοποιώ έχω βάλει το redirect viglink στην white list αλλά πάλι. Έβαλα την έκδοση 5.7.2 και έχω μόνο αυτό το θέμα. Με την 7αρα δεν έχω τέτοιο θέμα και χωρίς να βάλω στην white list αλλά έχει άλλα θέματα.

 

Και τα BlitzWolf εξαιρετικά power bank και έχουν 2 usb θύρες όλα τα μοντέλα που έχει βγάλει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, πηρα ενα powerbank του κιλου https://www.skroutz.gr/s/9843153/GOLF-Tiger-804-10400mAh.html απο σκρουτζομαγαζο και ενω στις πρωτες δοκιμες φορτιζε τις συσκευες μου οπως θα περιμενα σε ταχυτητα, σημερα που το χα φτασει κατω απο 50% (2 λαμπακια αναβαν απο τα 4) φορτιζει βασανιστηκα αργα.

 

Συγκεκριμενα το Redmi Note 4X με 4000 mah ενω φορτιζει με 1% ανα 1,5 λεπτο με φορτιστη 2A, αυτο το φορτιζει 1% ανα 5 λεπτα. Μιλαω παντα για φορτιση απο την εξοδο των 2A. Δεν εχω προλαβει πληρη αποφορτιση. Με το που το φορτισα σε ενα διαστημα 2 ημερων φορτιζα μερικως καποιες συσκευες μου.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, πηρα ενα powerbank του κιλου https://www.skroutz.gr/s/9843153/GOLF-Tiger-804-10400mAh.html απο σκρουτζομαγαζο και ενω στις πρωτες δοκιμες φορτιζε τις συσκευες μου οπως θα περιμενα σε ταχυτητα, σημερα που το χα φτασει κατω απο 50% (2 λαμπακια αναβαν απο τα 4) φορτιζει βασανιστηκα αργα.

 

Συγκεκριμενα το Redmi Note 4X με 4000 mah ενω φορτιζει με 1% ανα 1,5 λεπτο με φορτιστη 2A, αυτο το φορτιζει 1% ανα 5 λεπτα. Μιλαω παντα για φορτιση απο την εξοδο των 2A. Δεν εχω προλαβει πληρη αποφορτιση. Με το που το φορτισα σε ενα διαστημα 2 ημερων φορτιζα μερικως καποιες συσκευες μου.

Άστο να αδειάσει τελείως και φορτισε το τέρμα. Κάποιο σκάλωμα θα έφαγε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Άστο να αδειάσει τελείως και φορτισε το τέρμα. Κάποιο σκάλωμα θα έφαγε.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Μεχρι να αδειασουν τα εναπομειναντα 3000 mah (περιπου) με τετοιο ρυθμο που δινει ρευμα τα λεμε σε καμια βδομαδα. :p

 

Το θεμα ειναι να το στειλω πισω τωρα που ειναι λιγω ημερων. Εκτος εαν πιστευεις πραγματικα οτι μπορει να φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...