Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σκόνη είναι ο χειρότερος εχθρός της οθόνης. Οι κόκκοι της ειναι που δημιουργούν τις μικρές γραμμούλες πού λέει ο Βαγγέλης.

Μια συσκευή με θήκη TPU η σιλικόνης εγκλωβίζει αμέσως σκόνη.

Οι κόκκοι με την τριβή είτε στην τσέπη είτε κατά την χρήση τους δημιουργούν πολύ εύκολα.

Μόνο οι samsung flip διώχνουν την σκόνη με το υλικό που έχουν στο εσωτερικό τους.

Το Note 2 το έδωσα μετά από 9 μήνες χωρίς καμία απ αυτές τις γραμμούλες. Το ίδιο τώρα και το S4 μετά από 4,5 μήνες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η σκόνη είναι ο χειρότερος εχθρός της οθόνης. Οι κόκκοι της ειναι που δημιουργούν τις μικρές γραμμούλες πού λέει ο Βαγγέλης.

Μια συσκευή με θήκη TPU η σιλικόνης εγκλωβίζει αμέσως σκόνη.

Οι κόκκοι με την τριβή είτε στην τσέπη είτε κατά την χρήση τους δημιουργούν πολύ εύκολα.

Μόνο οι samsung flip διώχνουν την σκόνη με το υλικό που έχουν στο εσωτερικό τους.

Το Note 2 το έδωσα μετά από 9 μήνες χωρίς καμία απ αυτές τις γραμμούλες. Το ίδιο τώρα και το S4 μετά από 4,5 μήνες.

 

Ετσι είναι Κωστα, όπως τα λες. Αλλα αν δε χρησιμοποιείς flip type με υλικο εσωτερικα που "καθαριζει" ταυτόχρονα και την οθονη?

και αν δουλευεις και σε εργοταξιο?

γενικα οι κοκκοι σκόνης ακομα και με την τριβη από το ανθρωπινο χερι σακατευουν κάθε οθονη.

Για αυτό ζελατινα η θηκες τυπου flip type με σωστο υλικο εσωτερικα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν θα βγει το ροζ γυαλί της spigen που είναι για S4 στο note 3 ?
Link to comment
Share on other sites

+1 υπέρ της original flip. Όσο για screen protector (αηδιάζω και μόνο στο άκουσμα του ονόματος, μου θυμίζει προφυλακτικό), δεν πρόκειται ποτέ να βάλω τέτοιο πράγμα στη συσκευή μου και να καταδικάσω τον εαυτό μου να στερείται ισοβίως το αέρινο άγγιγμα της οθόνης. Πολλές φορές που παίζω με συσκευές συναδέλφων και φίλων με screen protectors αηδιάζω να τις βλέπω και να τις αγγίζω. Έχω πολλά ελαττώματα, αλλά μαζοχιστής δεν είμαι...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

+1 υπέρ της original flip. Όσο για screen protector (αηδιάζω και μόνο στο άκουσμα του ονόματος, μου θυμίζει προφυλακτικό), δεν πρόκειται ποτέ να βάλω τέτοιο πράγμα στη συσκευή μου και να καταδικάσω τον εαυτό μου να στερείται ισοβίως το αέρινο άγγιγμα της οθόνης. Πολλές φορές που παίζω με συσκευές συναδέλφων και φίλων με screen protectors αηδιάζω να τις βλέπω και να τις αγγίζω. Έχω πολλά ελαττώματα, αλλά μαζοχιστής δεν είμαι...

 

Προφανώς δεν έχεις δοκιμάσει tempered glass της Spigen. Δοκίμασε και θα αλλάξεις γνώμη. Οι ζελατίνες και εμένα με αηδιάζουν μετά από κάποιο διάστημα, αλλά δυστυχώς Spigen δεν υπάρχουν για πολλές συσκευές. Πάντως, ακόμη και αυτές κάνουν γρατζουνιές, παρά τα μαχαίρια, τσεκούρια κλπ αιχμηρά που δείχνουν να αντέχουν στα βιντεάκια του You Tube. Τελικά, φτάνεις στο σημείο (λόγω της τιμής τους) να φοβάσαι μήπως χαρακτεί το screen protector (!), αλλά και πάλι είναι προτιμότερο από την οθόνη. Εγώ είμαι τόσο ψείρας, που αρνούμαι να χρησιμοποιήσω κινητό με χαραγμένη οθόνη, ή κάποιο άλλο εξωτερικό χτύπημα σε οποιαδήποτε επιφάνεια ή πλευρά της συσκευής. Το μάτι μου πηγαίνει πάντα εκεί! Όσο για τα κλειδιά/ψιλά που ζητούν κάποιοι να αντέχει η οθόνη, ΟΚ, αλλά δε σας απασχολούν σημάδια στο σώμα της συσκευής; Μπρρρρ....

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

+1 υπέρ της original flip. Όσο για screen protector (αηδιάζω και μόνο στο άκουσμα του ονόματος, μου θυμίζει προφυλακτικό), δεν πρόκειται ποτέ να βάλω τέτοιο πράγμα στη συσκευή μου και να καταδικάσω τον εαυτό μου να στερείται ισοβίως το αέρινο άγγιγμα της οθόνης. Πολλές φορές που παίζω με συσκευές συναδέλφων και φίλων με screen protectors αηδιάζω να τις βλέπω και να τις αγγίζω. Έχω πολλά ελαττώματα, αλλά μαζοχιστής δεν είμαι...

 

Συμφωνώ απόλυτα... ΘΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Έσκισαν οι reviewers γράφοντας ότι η μπαταρία του Gear κρατάει μόνο μερικές ώρες :lol:

 

edit:

3-4 video, 5-6 φωτο, πάρα πολλές κλήσεις και ειδοποιήσεις και είναι στην τρίτη-τέταρτη φόρτιση αν θυμάμαι καλά.

Αυτό σημαίνει άστρωτη μπαταρία.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην μπερδεύεται τις ζελατίνες με το τζάμι, καμία σχέση, το spigen το νοιώθω πώς γλιστράει το πενάκι πάνω ακριβώς σαν τη μαμά οθόνη. Οκ είναι ακριβό το ξέρω αλλά ειλικρινά νοιώθω άνετα και ήσυχος

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες της Samsung sview και portfolio διπλώνουν εύκολα; Είναι βολικές στην καθημερινή χρήση και όχι για ομορφιά; Ποια από τις δύο θα συστήνατε;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην μπερδεύεται τις ζελατίνες με το τζάμι, καμία σχέση, το spigen το νοιώθω πώς γλιστράει το πενάκι πάνω ακριβώς σαν τη μαμά οθόνη. Οκ είναι ακριβό το ξέρω αλλά ειλικρινά νοιώθω άνετα και ήσυχος

 

Έτσι όπως τα λέει ο Χρήστος !καμιά σχέση δεν καταλαβαινεις καν ότι υπάρχει το γυαλί !δοκιμασμένο σε S4 και υπέρ ευχαριστημενος!!

Link to comment
Share on other sites

Official update σήμερα για το Gear

Διάφορες βελτιώσεις + το σημαντικό ότι μπορείς να βάλεις ειδοποίηση από όποια εφαρμογή θέλεις/έχεις στην συσκευή!!!

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έγινε shipped

Λογικά Δευτέρα θα το έχω.

Ελπίζω να από δείκτη καλή αγορά.

Πάντως δεν μπορώ ακόμα να φανταστώ πως θα αφήσω στην άκρη το Rolex για να φοράω το gear.

Edit

Για όποιον γνωρίζει υπάρχουν στην αγορά λουρακια μόνο για το gear???

Κάτι αντίστοιχο που υπάρχει στο Sony???

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ ακόμα να φανταστώ πως θα αφήσω στην άκρη το Rolex για να φοράω το gear.

 

:lol::lol::lol: +1

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

@galanakop Φόρα το ενα δεξια και το αλλο αριστερα.Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έγινε shipped

Λογικά Δευτέρα θα το έχω.

Ελπίζω να από δείκτη καλή αγορά.

Πάντως δεν μπορώ ακόμα να φανταστώ πως θα αφήσω στην άκρη το Rolex για να φοράω το gear.

Edit

Για όποιον γνωρίζει υπάρχουν στην αγορά λουρακια μόνο για το gear???

Κάτι αντίστοιχο που υπάρχει στο Sony???

χαχαχαχα, κι άλλοι το έχουμε κάνει, don't worry :wink:

 

Λουράκια δεν υπάρχουν. Δεν είναι απλό λουράκι, έχει πάνω του συνδεσμολογία, κάμερα κλπ.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

@galanakop Φόρα το ενα δεξια και το αλλο αριστερα.Αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο ;-)

 

Νομίζεις ότι έχω πολύ μυαλό να μην το κάνω??

 

 

 

 

 

 

χαχαχαχα, κι άλλοι το έχουμε κάνει, don't worry :wink:

 

Λουράκια δεν υπάρχουν. Δεν είναι απλό λουράκι, έχει πάνω του συνδεσμολογία, κάμερα κλπ.

Κατάλαβα...

Εγώ πάντως το πήρα στο φούξια...

Για πιο σπορ...

ΧΑΧΑΧΑ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όσους έχουμε κινεζικές τύπου sview που δεν λειτουργούν έσκασε στο Amazon αυτό

http://www.amazon.com/dp/B00GFUW8QI/ref=cm_sw_r_udp_awd_XSMHsb1DTREYC

Παράγγειλα μια μου βγήκε σύνολο 26€ οπότε αν δουλεύει έχω το τσιπάκι αυτής να το βάλω στις άλλες που έχω.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εδώ και μερικές μέρες την s view γνήσια ξέρει κανείς αν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση διότι η δική μου έχει 2 ακροδέκτες επάνω της και από ότι έχω δει στο ιντερνέτ όσες υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση έχουν 4

2 στο πλάι και 2 από πάνω υπάρχουν 2 τύποι s view?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εδώ και μερικές μέρες την s view γνήσια ξέρει κανείς αν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση διότι η δική μου έχει 2 ακροδέκτες επάνω της και από ότι έχω δει στο ιντερνέτ όσες υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση έχουν 4

2 στο πλάι και 2 από πάνω υπάρχουν 2 τύποι s view?

 

Αν εχει 2, τοτε εχεις την απλη.Δες εδω τη τριτη φωτο πώς ειναι αυτη που εχει wireless charging back cover

http:// http://www.mobilefun.co.uk/official-samsung-galaxy-note-3-s-view-wireless-charging-cover-black-p40790.htm

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει 2, τοτε εχεις την απλη.Δες εδω τη τριτη φωτο πώς ειναι αυτη που εχει wireless charging back cover

http:// http://www.mobilefun.co.uk/official-samsung-galaxy-note-3-s-view-wireless-charging-cover-black-p40790.htm

 

 

Ναι αυτό έβλεπα και εγώ οπότε την απλή έχω σ'ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε την s view ειστε ικανοποιημενοι;αξιζει τα λεφτα της ;;;προσταυτευει καθολου στα πλαγια;και πανω απο ολα αυτη η οθονουλα μπροστα ειναι οντως χρησιμη;;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε την s view ειστε ικανοποιημενοι;αξιζει τα λεφτα της ;;;προσταυτευει καθολου στα πλαγια;και πανω απο ολα αυτη η οθονουλα μπροστα ειναι οντως χρησιμη;;

 

Φίλε μου σε όλα μα σε όλα όσα ρωτάς είναι οκ αξίζει και παρά αξίζει για μένα τα λεφτά της το μόνο κακό είναι ότι η άσπρη λερώνει πρόσεχε την.

Με την μπροστά οθόνη δεν χρειάζεται καν να την ανοίξεις απαντάς σε κλείσεις προστατεύει και στα πλάγια είναι πολύ καλής ποιότητας...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε όλα μα σε όλα όσα ρωτάς είναι οκ αξίζει και παρά αξίζει για μένα τα λεφτά της το μόνο κακό είναι ότι η άσπρη λερώνει πρόσεχε την.

Με την μπροστά οθόνη δεν χρειάζεται καν να την ανοίξεις απαντάς σε κλείσεις προστατεύει και στα πλάγια είναι πολύ καλής ποιότητας...

 

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.Να εισαι καλα .Αυτη που φορτιζει απο αποσταση ποσο κοστιζει;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα η S view μου εχει λυσει τα χερια. Στη δουλεια εχω παντα το κινητο στην πισω τσεπη του τζιν. Αυτο σημαινει πως διχως θηκη αποκτα πολλες μικρες μικρες γρατζουνιτσες αφου το βαζω και το βγαζω παρα πολλες φορες την ημερα. Not cool.

Με τη θηκη αυτη λοιπον προφανως προστατευεται η οθονη αλλα λογω του παραθυρου δε χρειαζεται να κανω διαρκως την κινηση ανοιξε κλεισε για να δω τι missed event εχω. Επειτα αν μπει πελατης (ειμαι σε καταστημα) ειναι πολυ πιο ευκολο να μπει αμεσα στη θεση της η συσκευη (βλ. πισω τσεπη) διχως το fuss μιας θηκης τυπου πουγκιου. Περα απο αυτο οταν ειμαι σε καποια μετακινηση βλεπω αμεσως ποιος με καλει και απαντω διχως να την ανοιξω, πραγμα που ειναι επισης βολικο οταν χειριζεσαι τη συσκευη με το ενα χερι και δε θελεις να κανεις ζογκλερικα για να δεις τι συμβαινει στην οθονη της.

Γενικα νομιζω πως ειναι απο τις καλυτερες θηκες για τη συσκευη παρολο που γενικα δεν ημουν ποτε πολυ υπερ μιας flip cover αλλα ολο αυτο με το παραθυρακι ειναι εξαιρετικα βολικο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...