Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω με menio nillkin εχω και εγω και πραγματικά το καλύτερο tempered glass.Η γνωμη μου να το παρεις απ'εξω. Εγω απο ebay 6 euro απο κινα σε 2 βδομάδες το ειχα στα χέρια μου.

Έχεις το link από ebay;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα μια θήκη πορτοφόλι που έκλεινε μπροστά και δεν του είχα βάλει την spinger μέχρι να βρω τζαμάκι, διότι δεν το προστάτευε μπροστά. Δε φανταζόμουν ότι θα μου πέσει μέσα απ' τα χέρια. Πάλι καλά που δεν έσπασε η οθόνη. Έφαγε ένα ξεγυρισμένο πέσιμο και χτυπήθηκε άσχημα στο πλάι. Έχω καταστεναχωρηθεί. Γιατί να μην υπάρχει ανταλλακτικό για το πλαινό και να πρέπει να αλλάξω όλη την οθόνη, ενώ είναι εντάξει;;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχασα το πενάκι μου. Στο skroutz τα πενάκια ξεκινάνε από 10€, ενώ στο e-bay από 2€. Έχω μπερδευτεί, όμως, και δεν ξέρω ποια είναι original. Έμαθα πως μπορώ να παραγγείλω ένα κατευθείαν από την αντιπροσωπία της Samsung, όμως δεν νομίζω ότι αυτή είναι η οικονομικότερη και εξυπνότερη λύση. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link από e-bay ή αλλού για να παραγγείλω το original spen (μαύρο) σε καλή τιμή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Και συγνώμη που δεν ρώτησα στο θέμα με τα αξεσουάρ του Note 3, αλλά βλέποντας την "κίνηση" που (δεν) υπάρχει εκεί, θα προτιμούσα να μην ρωτήσω, καθόλου, παρά εκεί, αφού δεν θα έπερνα απάντηση για πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Έχασα το πενάκι μου. Στο skroutz τα πενάκια ξεκινάνε από 10€, ενώ στο e-bay από 2€. Έχω μπερδευτεί, όμως, και δεν ξέρω ποια είναι original. Έμαθα πως μπορώ να παραγγείλω ένα κατευθείαν από την αντιπροσωπία της Samsung, όμως δεν νομίζω ότι αυτή είναι η οικονομικότερη και εξυπνότερη λύση. Μήπως μπορείτε να μου δώσετε κάποιο link από e-bay ή αλλού για να παραγγείλω το original spen (μαύρο) σε καλή τιμή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Και συγνώμη που δεν ρώτησα στο θέμα με τα αξεσουάρ του Note 3, αλλά βλέποντας την "κίνηση" που (δεν) υπάρχει εκεί, θα προτιμούσα να μην ρωτήσω, καθόλου, παρά εκεί, αφού δεν θα έπερνα απάντηση για πολύ καιρό.

 

Η αλήθεια είναι οτι για περιφερειακά δε μπορεις ποτέ να εισαι σίγουρος για το αν είναι original η μαϊμού.Καλυτερα να πάρεις το οτιδήποτε απο samsung να εχεις το κεφάλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα,

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ γνήσια αξεσουάρ (μπαταρία - πλάτη κλπ) ?? η smartec μου λέει ότι είναι μόνο επισκευαστικό κέντρο και δεν πουλάει αξεσουάρ !!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ γνήσια αξεσουάρ (μπαταρία - πλάτη κλπ) ?? η smartec μου λέει ότι είναι μόνο επισκευαστικό κέντρο και δεν πουλάει αξεσουάρ !!

 

Δεν πουλάει αξεσουάρ, αλλά μπαταρίες πουλάει σίγουρα. Πήρα πρόσφατα από εκεί μία για το δικό μου και για ένα παλιό S3.

Υποθέτω, ότι γνήσια πλάτη (όχι άλλου κατασκευαστή) θα έχει σαν ανταλλακτικό.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μου χάλασε το καλώδιο της φόρτισης. Καμιά ιδέα από που μπορώ να αγοράσω, σε καλή τιμή. Δεν με θελω να πάρω micro USB, προτιμώ κάτι σε USB 3.0
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψαχνω μια καλη βαση στηριξης για αμαξι. Εχει κανεις κατι δοκιμασμενο

 

Αυτα εδ που βλεπω δε ξερω αν λενε κατι, και φευγει και 20ρικο

https://www.skroutz.gr/s/6690742/Samsung-Universal-Smartphone-Vehicle-Dock-4-0-5-7.html

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/vaseis-kiniton/basi-stiriksis-aytokinitoy-urban-revolt-premium-20398/prod7770097pp/

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που εχεις στο πρώτο link, την έχω πάρει από το e-shop και είναι πολύ ευχαριστημένος. Το συγκεκριμένο μαγαζί την βάζει κατά καιρούς σε προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους στο Φόρουμ επανέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας αγόρασα μία από Σκρουτζομάγαζό μετά από 10 περίπου πλήρης φόρτισης αντέχει περίπου 6 ώρες με ανοιχτή οθόνη και ίντερνετ εάν κάποιος έχει αγοράσει μπαταρία από το service της Samsung πχ smartec μπορεί να μας πει πόσο περίπου αντέχει η μπαταρία να συγκρίνομαι από που είναι καλύτερα να αγοράσει κανείς και αν αξίζει κανείς να δώσει τα 15€ παραπάνω που ζητάνε στη μπαταρία στο επίσημο σέρβις

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους στο Φόρουμ αγόρασα μπαταρία από Σκρουτζομάγαζό μετά από 10 περίπου πλήρης φόρτισης η μπαταρία αντέχει περίπου 6 h με ανοιχτή οθόνη και ίντερνετ έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα πχ απο smartec και να μας πει πόσο περίπου αντέχει η μπαταρία του και αν αξίζει κάποιος να δώσει 15 € που ζητάει παραπάνω το επίσημο σέρβις της Samsung

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει μπαταρία από το επίσημο service. Δεν έχω κάνει τεστ σε διάρκεια 6 ωρών, αλλά περιήγηση σε wi-fi, η μπαταρία μου σε 2,5 ώρες πέφτει 20% με την φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω αυθεντική μπαταρία (που να είναι αποδεδειγμενα αυθεντική)
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Παιδιά για αυτούς εκτός Αθηνών δεν μπορούν να παραγγείλουν από Smartec; Δεν βλέπω κάτι σαν eShop στο site τους. Εκτός αν φταίει ότι βλέπω την σελίδα από το κινητό...

 

Πέρα από αυτούς δεν παίζει κάπου αλλού σίγουρα αυθεντική; Ή κάποια άλλη -γνωστή - μάρκα τύπου Anker που να μπορώ να την πάρω και από αλλού;

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για αυτούς εκτός Αθηνών δεν μπορούν να παραγγείλουν από Smartec; Δεν βλέπω κάτι σαν eShop στο site τους. Εκτός αν φταίει ότι βλέπω την σελίδα από το κινητό...

 

Πέρα από αυτούς δεν παίζει κάπου αλλού σίγουρα αυθεντική; Ή κάποια άλλη -γνωστή - μάρκα τύπου Anker που να μπορώ να την πάρω και από αλλού;

Δες και στο eshop. Έχει τη μπαταρία μας σε λογική τιμή. Φαντάζομαι οτι είναι γνήσια.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορώ να τα εμπιστευτω να σου πω την αλήθεια. Κάτι Samsung hand's free που βγάζει πού και πού στα Crazy Sundays και το έχω πάρει δεν μου φαίνονται για γνήσια...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SAMSUNG EVO PLUS MB-MC64G 64GB MICROSDXC CLASS 10 UHS-I U3

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc64ga-eu-evo-plus-64gb-micro-sdxc-u3-class-10-adapter-p-PER.577045

Είναι συμβατή με το Νοτέλι;

 

Ναι μια χαρά συμβατή είναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι χάθηκαν κάποια ποστς, είχε μπει link από δοκιμασμένη μπαταρία από κάποιο μαγαζί, θυμάται κανείς ποιο ήταν;

 

Έχω φάει σκάλωμα και διστάζω να πάρω από κάποιο τυχαίο σκρουτζομάγαζο (από eBay ούτε λόγος) που παίζουν πολύ σοβαρές πιθανότητες να είναι μούρφα, από Smartec δεν μπορώ να πάρω επειδή είμαι Θεσσαλονίκη.

 

Βλέπω ότι το'χα ρωτήσει και παραπάνω αλλά δεν απάντησε κανείς. Άλλης μάρκας μπαταρίας, πχ Anker δεν υπάρχουν πουθενά; Έψαχνα χτες και δεν εβρισκα σε κανένα από τα γνωστά μαγαζιά, Ελλάδας και εξωτερικού...

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εντύπωση ότι χάθηκαν κάποια ποστς, είχε μπει link από δοκιμασμένη μπαταρία από κάποιο μαγαζί, θυμάται κανείς ποιο ήταν;

 

Έχω φάει σκάλωμα και διστάζω να πάρω από κάποιο τυχαίο σκρουτζομάγαζο (από eBay ούτε λόγος) που παίζουν πολύ σοβαρές πιθανότητες να είναι μούρφα, από Smartec δεν μπορώ να πάρω επειδή είμαι Θεσσαλονίκη.

 

Βλέπω ότι το'χα ρωτήσει και παραπάνω αλλά δεν απάντησε κανείς. Άλλης μάρκας μπαταρίας, πχ Anker δεν υπάρχουν πουθενά; Έψαχνα χτες και δεν εβρισκα σε κανένα από τα γνωστά μαγαζιά, Ελλάδας και εξωτερικού...

 

Εγω φιλαράκι πήρα απο eshop με 16 euro και μια χαρα μου βγήκε.5 ώρες sot αν του πίνεις το αιμα τίμια και στη μισή τιμή απο τη Samsung και όσο κρατήσει.Γιατι απο samsung η αλλα μαγαζιά είσαι σίγουρος οτι θα πάρεις αυθεντική ή ότι δε θα είναι καμιά μπαταρία απο σέρβις.Καλυτερα μουφα με 10-15 ευρώ παρα να πληρώσεις ένα 30αρι και να σου βγει μάπα το καρπούζι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα στην παρέα....μετά από 3 χρόνια χρήσης είναι καιρός να αλλάξω την μπαταρία μου...έχετε να μου προτείνετε μαγαζί;;; Στο skroutz είδα μία αλλά με άσχημες αξιολογήσεις....επίσης θα ήθελα να μάθω που θα μπορούσα να βρω μια θήκη...ή flip ολόμαυρη ή μια απλή σιλικόνης μαύρη ή έστω σκουρόχρωμη. Θα προτιμούσα αν ξέρετε κάποιο μαγαζί που θα χει διαθέσιμο stock ώστε να μην μπλέξω με ταχυδρομεία courrier κτλ. Εννοείται εντός Αθηνών. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...