Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα,επειδη βαρεθηκα την s view ,λεω να την βγαλω για λιγο,τι γυαλακι μου προτεινεται και απο που?κατι οικονομικο αλλα καλο
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα,επειδη βαρεθηκα την s view ,λεω να την βγαλω για λιγο,τι γυαλακι μου προτεινεται και απο που?κατι οικονομικο αλλα καλο

 

Εγώ έχω βάλει από το extreme mobile στο Αιγάλεω στα 10€ . Είναι ελαιοαπωθητικο 9Η και το ίδιο βάζω σε όλες μου τις συσκευές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για αυτήν την κάρτα http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

Βγαίνει 15.90€ Eshop προσφορά υπάρχει κατι καλύτερο στα 32g

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει από το extreme mobile στο Αιγάλεω στα 10€ . Είναι ελαιοαπωθητικο 9Η και το ίδιο βάζω σε όλες μου τις συσκευές.

 

Έχω βάλει το ίδιο από το συγκεκριμένο μαγαζί. Πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η γνώμη σας για αυτήν την κάρτα http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc32da-eu-evo-plus-32gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.576944

Βγαίνει 15.90€ Eshop προσφορά υπάρχει κατι καλύτερο στα 32g

 

Εγώ την βλέπω στα 25.??

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα για ένα note 3 :

http://www.ebay.com/itm/Nuovo-64GB-Micro-SD-Samsung-PRO-SDXC-MicroSD-MicroSDXC-TF-Class-10-90MB-s-64-GB/301498015146?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D33890%26meid%3Dbd8401ff23f24de6a51d8db61c932f98%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D301498015146

 

Με το που περνάω κάποια αρχεία απο το pc στην κάρτα του κινητού (με το καλώδιο) απο ταινίες (1 gb το ένα) μετά αυτόματα διαγράφονται και δεν υπάρχουν στην κάρτα.

Τι πρόβλημα ειναι αυτό? ξέρει κανείς πιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια κάρτα για ένα note 3 :

http://www.ebay.com/itm/Nuovo-64GB-Micro-SD-Samsung-PRO-SDXC-MicroSD-MicroSDXC-TF-Class-10-90MB-s-64-GB/301498015146?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D33890%26meid%3Dbd8401ff23f24de6a51d8db61c932f98%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D301498015146

 

Με το που περνάω κάποια αρχεία απο το pc στην κάρτα του κινητού (με το καλώδιο) απο ταινίες (1 gb το ένα) μετά αυτόματα διαγράφονται και δεν υπάρχουν στην κάρτα.

Τι πρόβλημα ειναι αυτό? ξέρει κανείς πιο μπορεί να είναι το πρόβλημα?

 

Κάνε της μία διαμόρφωση και ξαναδοκίμασε.

Καλή κάρτα που την έχω σε 640 και δουλεύει απροβλημάτιστα είναι αυτή: http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάνε της μία διαμόρφωση και ξαναδοκίμασε.

Καλή κάρτα που την έχω σε 640 και δουλεύει απροβλημάτιστα είναι αυτή: http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

 

Έκανα διαμόρφωση μέσα απο το κινητό

Δεν είχε αποτέλεσμα.

Να μην είναι συμβατή με το κινητό ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έκανα διαμόρφωση μέσα απο το κινητό

Δεν είχε αποτέλεσμα.

Να μην είναι συμβατή με το κινητό ?

 

Φοβάμαι πως πήρες μούφα κάρτα ειδικά από κίνα.....

 

Καλύτερα κάνε dispute να πάρεις πίσω τα λεφτά.

 

Την επόμενη μην πάρεις από ebay. Καλύτερα από skroutz που δεν θα έχεις πρόβλημα με την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Θέλω να πετύχω λειτουργία 13+ ώρες του κινητού πάνω σε ποδήλατο, με ανοιχτή οθόνη στο χαμηλό φωτισμό + gps. Περιστασιακά θα ανοίγει το data και θα τραβάει και καμιά φωτογραφία.

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να πάω σε λύση Xiaomi 10000mha power bank, ή υπάρχει καμία αντίστοιχη τσεκαρισμενη τούμπανο μπαταρία για να γλυτώσω τις απώλειες της φόρτισης με που είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί.

Ευχαριστώ

Edited by Innersense

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως πήρες μούφα κάρτα ειδικά από κίνα.....

 

Καλύτερα κάνε dispute να πάρεις πίσω τα λεφτά.

 

Την επόμενη μην πάρεις από ebay. Καλύτερα από skroutz που δεν θα έχεις πρόβλημα με την κάρτα.

 

Δύσκολο το κόβω να έχει πάρει μούφα αν έχει αγοράσει από τον συγκεκριμένο seller. To θέμα είναι γιατί να μην προτιμήσει κάποιος την αυθεντική Samsung 64άρα Evo που βρίσκει κανείς φθηνά πλέον στην Ελλάδα και να πάει στην Pro; Πέρα από τα χαρακτηριστικά ανάγνωσης κτλ στην πράξη τι διαφορά βλέπει; Εγώ πήρα μια τέτοια 64αρα για τον στρατό και ταινίες και σειρές βλέπω απροβλημάτιστα και παιχνίδια παίζω και φωτος και videos αποθηκεύω χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά χαρά. Θέλω να πετύχω λειτουργία 13+ ώρες του κινητού πάνω σε ποδήλατο, με ανοιχτή οθόνη στο χαμηλό φωτισμό + gps. Περιστασιακά θα ανοίγει το data και θα τραβάει και καμιά φωτογραφία.

Πιστεύετε ότι είναι καλύτερα να πάω σε λύση Xiaomi 10000mha power bank, ή υπάρχει καμία αντίστοιχη τσεκαρισμενη τούμπανο μπαταρία για να γλυτώσω τις απώλειες της φόρτισης με που είναι δεδομένο ότι θα χρειαστεί.

Ευχαριστώ

 

Τσεκαρισμένη μπαταρία είναι η Anker που χρησιμοποιώ αλλά αυξάνει τον όγκο και το βάρος του κινητού. Βέβαια τώρα που έκλεισε 1 χρόνο έχει χάσει την τεράστια δύναμη που είχε αλλά παραμένει πολύ καλύτερη από την stock και το γεγονός που οδήγησε σε αυτή την απώλεια πιστεύω οτι ήταν η θητεία μου στην Κύπρο όπου την κακομεταχειρίστηκα στις φορτίσεις πέρα από το γεγονός οτι σχεδόν όλες οι μπαταρίες αυθεντικές και μη μετά τον 1ο χρόνο φθίνουν. Θα ξαναπάρω μία από το amazon αφού μαζί με τα μεταφορικά κοστίζει μόλις 35 δολάρια.

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρισμένη μπαταρία είναι η Anker που χρησιμοποιώ αλλά αυξάνει τον όγκο και το βάρος του κινητού. Βέβαια τώρα που έκλεισε 1 χρόνο έχει χάσει την τεράστια δύναμη που είχε αλλά παραμένει πολύ καλύτερη από την stock και το γεγονός που οδήγησε σε αυτή την απώλεια πιστεύω οτι ήταν η θητεία μου στην Κύπρο όπου την κακομεταχειρίστηκα στις φορτίσεις πέρα από το γεγονός οτι σχεδόν όλες οι μπαταρίες αυθεντικές και μη μετά τον 1ο χρόνο φθίνουν. Θα ξαναπάρω μία από το amazon αφού μαζί με τα μεταφορικά κοστίζει μόλις 35 δολάρια.

Για την 6400 λες με το ειδικό backover;

Πόσο σου κρατάει με αυτήν;

Είναι αρκετά υψηλή η τιμή και ίσως τελικά συμφέρει ένα καλό 10άρι power bank...

Current: Samsung Galaxy S9+ G965F/DS

Armory: Samsung Galaxy Note 3 N9005 | Samsung Galaxy S I9000 | HTC P3650 Touch Cruise | HTC V1240 [Qtek 8310]

Link to comment
Share on other sites

Για την 6400 λες με το ειδικό backover;

Πόσο σου κρατάει με αυτήν;

Είναι αρκετά υψηλή η τιμή και ίσως τελικά συμφέρει ένα καλό 10άρι power bank...

 

Εγώ να πω την αλήθεια προτίμησα να πάρω μια έξτρα μπαταρία με το φορτιστή της και ησυχασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για την 6400 λες με το ειδικό backover;

Πόσο σου κρατάει με αυτήν;

Είναι αρκετά υψηλή η τιμή και ίσως τελικά συμφέρει ένα καλό 10άρι power bank...

 

Στα καλά της έβγαζε 15 ώρες ανοιχτή οθόνη με full internet. Γενικά τη φόρτιζα στο 10 με 15 τοις εκατό και έβγαζα άνετα 12-13 ώρες με full ίντερνετ. Σίγουρα το Powerbank βολεύει αν θες να έχεις το κινητό με το λεπτό του πάχος και με θήκη αλλά εμένα προσωπικά δεν με ένοιαζε, ούτε θεωρώ υψηλή την τιμή για τέτοια μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια ξερετε που θα βρω bumper μεταλλικο,silver....??? Απο ebay,δεν μπορω να αγορασγια τους γνωστους λογους....;)
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που θα βρω bumper μεταλλικο,silver....??? Απο ebay,δεν μπορω να αγορασγια τους γνωστους λογους....;)

Να το ξεχάσεις το μεταλλικό. Σου κόβει σήμα, σου κόβει GPS, άσε που μπορεί να σου τραυματίσει το bezel.

Link to comment
Share on other sites

Να το ξεχάσεις το μεταλλικό. Σου κόβει σήμα, σου κόβει GPS, άσε που μπορεί να σου τραυματίσει το bezel.

 

Εχει τραυματιστει απο σκληρη θηκη...και θεκω να τα καλυψω..:( βεβαια δεν ειναι και χαλια...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

TPU θήκες να επιλέγεις. Από εύκαμπτο ή άκαμπτο πλαστικό.

 

Το πηρα ετσι...:( και για αλλαξεις το bezel παει μαζι με την οθονη απο οτι μου ειπαν...:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα ετσι...:( και για αλλαξεις το bezel παει μαζι με την οθονη απο οτι μου ειπαν...:worry:

 

Τελικα πηρα αυτη την θηκη,για να καλυφθει και το bezel...μην γινει χειροτερο.....

 

Πως σας φαινετε....???http://www.ebay.com/itm/291544067685?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=590600992728&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Για ΝΟΤΕ 3 φυσικα σε λευκο χρωμα....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πάρω μια πιο μεγάλη μπαταρία αλλά θα προτιμούσα να μην αυξηθεί ο όγκος του κινητού....έχετε να μου προτείνετε κάποια και αν ναι από που μπορώ να την πάρω εντός Ελλάδας????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πάρω μια πιο μεγάλη μπαταρία αλλά θα προτιμούσα να μην αυξηθεί ο όγκος του κινητού....έχετε να μου προτείνετε κάποια και αν ναι από που μπορώ να την πάρω εντός Ελλάδας????

Αυτό που λες δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως φιλε μου ο ογκος ή το να την παρω απο Ελλαδα???

 

Στον ίδιο όγκο, δεν μπορείς να έχεις διαφορά στην χωρηστικότητα. Οι υποσχέσεις που δίνουν μερικοί κατασκευταστές (από κίνα μεριά κυρίως) είναι σαν των πολιτικών.... Στην πράξη το καλύτερο είναι να είναι ίδια με την μαμά.

 

Μόνο με αύξηση του όγκου θα έχεις μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία (με την τεχνολογία που υπάρχει διαθέσιμη σήμερα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο όγκο, δεν μπορείς να έχεις διαφορά στην χωρηστικότητα. Οι υποσχέσεις που δίνουν μερικοί κατασκευταστές (από κίνα μεριά κυρίως) είναι σαν των πολιτικών.... Στην πράξη το καλύτερο είναι να είναι ίδια με την μαμά.

 

Μόνο με αύξηση του όγκου θα έχεις μεγαλύτερη σε χωρητικότητα μπαταρία (με την τεχνολογία που υπάρχει διαθέσιμη σήμερα)

 

Ναι αλλα αν αυξηθει ο ογκος μετα πως θα κλεινει το καπακι πισω???Σορρυ αν ειναι βλακεια η ερωτηση απλα δεν εχω ιδεα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...