Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις καποια ρυθμιση δεν μου δουλευει η sview case για να απαντω η να κλεινω τις κλεισεις απο το παραθυρο,ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδη,εννοεις οτι δουλευει κανονικα με το Νοte 3;Το ανοιγεις και το ξεχνας;

Ρωταω,γιατι εχω το mw1,και απο τοτε που το Android αλλαξε σε 4.3 και μετα 4.4.2,αρχισαν τα προβληματα.

(Υπαρχουν διαφοροι φιλοι εδω,που μου εχουν πει,οτι τα δικα τους δουλευουν καλα,αλλα εγω,δεν μπορω να το πετυχω,ετσι,σκεφτομαι να σκασω το σχεδον πενηνταρι,αγοραζοντας το sbh 50).:(

 

Εμένα και μετά την αναβάθμιση παίζει κανονικά, συνδέετε με την μια και όλες οι λειτουργίες του είναι άψογες. Όσον αφορά ερωτήσεις φίλων παραπάνω:

1. Ναι στην αναγνώριση έχει ελληνικά όπως επίσης και όταν σου διαβάζει sms, mail, κλπ.

2. τα προγράμματα που πρέπει να κατεβάσεις τα βρίσκεις με την μία εάν ψάξεις στο playstore sony sbh50.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το sony sbh80 bluetooth με το note 3;κατι που δεν του αρεσε;
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το sony sbh80 bluetooth με το note 3;κατι που δεν του αρεσε;

 

Έχω αυτόν το συνδυασμό και όλα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια ρυθμιση δεν μου δουλευει η sview case για να απαντω η να κλεινω τις κλεισεις απο το παραθυρο,ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα.

 

Παιδιά κανένας δε ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνήσια η κινέζικη; Δοκίμασες να δεις αν είναι σωστά κουμπωμένη στο σώμα του κινητού; Εμένα μετά από πτώση κάποια κλιπς είχαν ξεκουμπώσει. Αν δεν είναι γνήσια δοκίμασε να την βγάλεις πάνω από το κινητό και να την κουμπώσεις πάλι κανονικά. Πάντως στην δικιά μου δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση να κάνεις....
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει για την Spigen "Slim Armor S-View", πόσο πιο παχιά είναι από την official s-view ?

http://www.spigen.com/galaxy-note-3-case-slim-armor-view.html

 

Εχω δει αρκετά βίντεο προσπαθώντας να καταλάβω τον όγκο της, αλλά δεν βγάζω άκρη :(

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά πιο παχιά. Official προσθέτει ελάχιστο πάχος ενώ η slim armor το κάνει τανκ

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνήσια η κινέζικη; Δοκίμασες να δεις αν είναι σωστά κουμπωμένη στο σώμα του κινητού; Εμένα μετά από πτώση κάποια κλιπς είχαν ξεκουμπώσει. Αν δεν είναι γνήσια δοκίμασε να την βγάλεις πάνω από το κινητό και να την κουμπώσεις πάλι κανονικά. Πάντως στην δικιά μου δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση να κάνεις....

 

Το έφτιαξα και σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δεν είναι γνήσια αλλά είμαι root και με την omega rom δούλεψε τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ακριβο ομως :---)

 

Συμφωνω αλλα δυστυχως δεν βλεπω κατι καλο να με βολευει.Ειμαι πολλες ωρες πανω σε μηχανη.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει για την Spigen "Slim Armor S-View", πόσο πιο παχιά είναι από την official s-view ?

http://www.spigen.com/galaxy-note-3-case-slim-armor-view.html

 

Εχω δει αρκετά βίντεο προσπαθώντας να καταλάβω τον όγκο της, αλλά δεν βγάζω άκρη :(

 

Την είχα στο S4.

Είχε δυνατό κούμπωμα (δεν την ξεκουμπωνες με το ένα δακτυλο) αλλά είχε απόλυτη προστασία.

Έδινε αρκετό όγκο, χωρίς να σου χαλάει όμως την εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

@vadergr @Calexako: ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

 

Τσέκαρα links που έχουν δώσει παιδιά στο thread και βλέπω τη Nillkin 9H Hardness Tempered Glass

με 15$ στο Ebay και 5$ στο Amazon ??? Αυθεντικές είναι και οι δύο ???

 

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-9H-Hardness-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-Samsung-Galaxy-Note-3-/151168516550

http://www.amazon.com/Nilkin-Nillkin-Hardness-Tempered-Protectors/dp/B00GSPCRN4

 

Επίσης, σχετικά με την Spigen Tempered Glass (την πιο ακριβή oleophobic στα 25-30 ευρώ), στα specs λέει "surface hardness of 8~9H" (επειδή σε προηγούμενα post αναφέρεται ως 8H, σε σύγκριση με την πιο φθηνή 9H Nillkin)

 

ΥΓ: ψάχνω για μια Spigen slim Armor View Galaxy (smooth black), αν κανείς θέλει να ξεφορτωθεί τη δική του PM me.

Edited by BeholderX
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτή τη (tragic χρωματικώς) θήκη και αναρωτιέμαι, δεν υπάρχουν αντίστοιχες s-view λεπτές μαύρες/άσπρες με ένα τέτοιο ενσωματωμένο κλιπάκι ώστε να κλείνει με ασφάλεια η θήκη ? (Tης spigen το magnetic clip έχει προβλήματα αρκετά, στο αμαζον έχει πολλά σχόλια)

https://www.etsy.com/listing/188803532/samsung-galaxy-note-3-flip-case-samsung

 

Βρήκα και με μεγαλύτερο s-view παράθυρο, χωρίς όμως clip δυστυχώς

http://list.qoo10.sg/item/SAMSUNG-GALAXY-NOTE-3-LEATHER-FLIP/413186077

 

Μου φαίνεται θα ψάξω για ένα DIY clip (όχι magnetic) στην official s-view...

Edited by BeholderX
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σήμερα (απο αμαζον) μια micro sd καρτα για το note χωρις να ψαξω παρα πολυ.

 

Ειναι η Samsung Plus 32 GB MicroSDHC Class 10 UHS-1 48MB/s (MB-MPBGB).

 

Στο s3 ειχα παρει δυο φορες SanDisk και καλα απο τις γρήγορες και οι δυο μετα απο ενα μηνα η λιγο παραπάνω ειχαν πρόβλημα. Μια δουλευαν μια οχι, δεν τις αναγνωριζε εβγαζε οτι ειχαν προβλημα και αλλα τετοια.

 

Γιαυτο ειπα να δοκιμάσω Samsung.

 

Η συγκεκριμένη θεωρειται καλη/γρηγορη? 18ευρω εδωσα. Ελπιζω να μην εκανα βλακεια.

 

Εκει μεσα χωρις root εχει νοημα να πεταω αρχεια και φωτο φαντάζομαι οχι εφαρμογές η κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σήμερα (απο αμαζον) μια micro sd καρτα για το note χωρις να ψαξω παρα πολυ.

 

Ειναι η Samsung Plus 32 GB MicroSDHC Class 10 UHS-1 48MB/s (MB-MPBGB).

 

Στο s3 ειχα παρει δυο φορες SanDisk και καλα απο τις γρήγορες και οι δυο μετα απο ενα μηνα η λιγο παραπάνω ειχαν πρόβλημα. Μια δουλευαν μια οχι, δεν τις αναγνωριζε εβγαζε οτι ειχαν προβλημα και αλλα τετοια.

 

Γιαυτο ειπα να δοκιμάσω Samsung.

 

Η συγκεκριμένη θεωρειται καλη/γρηγορη? 18ευρω εδωσα. Ελπιζω να μην εκανα βλακεια.

 

Εκει μεσα χωρις root εχει νοημα να πεταω αρχεια και φωτο φαντάζομαι οχι εφαρμογές η κατι αλλο..

 

Συγνώμη που θα στο πω αλλά βλακεία έκανες.

Να ψάχνετε και να υποστηρίζετε τα ελληνικά μαγαζιά στα ίδια λεφτά θα την είχες αύριο στα χέρια σου από τον Νίκο στο extrememobile.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-16GB-Class-10-Plus-48mb-sec-Full-HD-Compliant.478046.html

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα στο πω αλλά βλακεία έκανες.

Να ψάχνετε και να υποστηρίζετε τα ελληνικά μαγαζιά στα ίδια λεφτά θα την είχες αύριο στα χέρια σου από τον Νίκο στο extrememobile.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-16GB-Class-10-Plus-48mb-sec-Full-HD-Compliant.478046.html

 

Εχεις δικιο δεν ημουν αρκετά σαφης.

 

Βλακεια εννοω να εκανα που πηρα αυτην και οχι καποια αλλη αντιστοιχης τιμης πιο καλη. Αν θα κερδιζα αγοράζοντας την ιδια απο αλλου 1-2-4 ευρω δε με ενοχλει τόσο τραγικα.(θα το προτιμούσα φυσικα)

 

Στο θεμα των ελληνικών καταστημάτων συμφωνω. Δε διευκρινησα οτι μενω Ολλανδια και όχι Ελλάδα. Η πιο φτηνη και απλη λυση ειναι Αμαζον εδω.

 

Τελος δεν ξερω αν βοηθαει το να προτεινεται συνεχώς το ιδιο κατάστημα στο φόρουμ. Εγω απο αντιδραση και μονο αν εμενα ελλαδα μπορεί να αγοραζα απο αλλου αν η τιμη ηταν ιδια και ο επαγγελματιας σωστος, επειδη ακούω συνεχεια το ιδιο μαγαζι. Εκτος αν ξερετε πχ οτι ο άνθρωπος εχει καποια μεγαλη αναγκη και θα ηταν ωραιο να στηρίξουμε. Και φυσικα δεν εχω κατι με τον άνθρωπο και για να το λέτε σιγουρα θα ειναι πολυ καλος και τίμιος. Απλα δε μπορει/φαντάζομαι να ειναι ο μονος.

 

Κατα τα αλλα οπως ειπε ο φιλος αυτη που εβαλες ειναι 16αρα αλλα μικρή σημασια εχει.

 

Παρολα αυτα ευχαριστω για την αμεση απαντηση και την προταση!

Link to comment
Share on other sites

Σου είπε την 32αρα και του δείχνεις την 16αρα.

Εχεις δικιο δεν ημουν αρκετά σαφης.

 

Βλακεια εννοω να εκανα που πηρα αυτην και οχι καποια αλλη αντιστοιχης τιμης πιο καλη. Αν θα κερδιζα αγοράζοντας την ιδια απο αλλου 1-2-4 ευρω δε με ενοχλει τόσο τραγικα.(θα το προτιμούσα φυσικα)

 

Στο θεμα των ελληνικών καταστημάτων συμφωνω. Δε διευκρινησα οτι μενω Ολλανδια και όχι Ελλάδα. Η πιο φτηνη και απλη λυση ειναι Αμαζον εδω.

 

Τελος δεν ξερω αν βοηθαει το να προτεινεται συνεχώς το ιδιο κατάστημα στο φόρουμ. Εγω απο αντιδραση και μονο αν εμενα ελλαδα μπορεί να αγοραζα απο αλλου αν η τιμη ηταν ιδια και ο επαγγελματιας σωστος, επειδη ακούω συνεχεια το ιδιο μαγαζι. Εκτος αν ξερετε πχ οτι ο άνθρωπος εχει καποια μεγαλη αναγκη και θα ηταν ωραιο να στηρίξουμε. Και φυσικα δεν εχω κατι με τον άνθρωπο και για να το λέτε σιγουρα θα ειναι πολυ καλος και τίμιος. Απλα δε μπορει/φαντάζομαι να ειναι ο μονος.

 

Κατα τα αλλα οπως ειπε ο φιλος αυτη που εβαλες ειναι 16αρα αλλα μικρή σημασια εχει.

 

Παρολα αυτα ευχαριστω για την αμεση απαντηση και την προταση!

 

Οπα συγνώμη έκανα λάθος νόμιζα πως. Είδα την 32αρα

Επί του θέματος η Samsung θα έλεγα από προσωπική γνώμη πως είναι οι καλύτερες κάρτες.

Όσο για το μαγαζί έχω ψωνίσει πολλές φορές και μου τα έχει στείλει έχω πάει και από το κατάστημα και τον έχω γνωρίσει έχει καλές τιμές είναι καλό παιδί δεν βρίσκω λόγο να πάω αλλού.

Τζενεραλ πολύ ευγενικό μήνυμα ρε φίλε είναι φως φανάρι ότι δεν ζεις στο Ελαδισταν Χαχαχ να είσαι καλά και καλορίζικη η νέα σου αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, μακαρι να ειμαι τυχερός στην τρίτη προσπαθεια με τις καρτες μνηνης σε galaxy.

 

Ασχετο, σημερα διαπίστωσα - και δε το περίμενα - ποσο βολικο και ευχαριστο ειναι το note με mouse οταν καθεσαι σε γραφειο πχ και το εχεις στεθερο σε landscape. Υποθετω οτι με πληκτρολόγιο μικρο εξωτερικό θα ειναι ακομα πιο θεικο.

 

Ερώτηση λοιπόν:

 

Εχω ηδη ενα μαους που συνδεω με το otg καλώδιο. Για να εχω δευτερη θυρα usb με το ιδιο καλώδιο μπορω απλα να παρω ενα ανταπτορακι που γινεται απο μονο usb σε διπλο η δε θα δουλέψει? Θα χασω τις ταχύτητες usb 3 μηπως η και οι δυο θυρες θα ειναι παλι usb 3 οπως το υπάρχον καλώδιο?

 

Τελος ξερετε καθόλου κανενα dock που να βαζεις το note σε landscape? (να εχει πχ φορτιση καμια θυρα usb κλπ μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν υπάρχει τρόπος.... αλλά μη γελάσετε..... :O

 

Υπάρχει η δυνατότητα, το ίδιο πληκτρολόγιο και mouse (bluetooth π.χ. ή με κάποιο άλλο τρόπο) να παίζει και στο pc και στο note, όχι ταυτόχρονα;

Δηλαδή να το χρησιμοποιώ για να δουλεύω στο pc (windows) και με κάποιο τρόπο, με το ίδιο σετ, να κάνω εναλλαγή και να στέλνει εντολές στο note 3? Μια στο ένα μια στο άλλο δηλαδή... Για να μη "γεμίσω" το γραφείο με ποντίκια και πληκτρολόγια?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν υπάρχει τρόπος.... αλλά μη γελάσετε..... :O

 

Υπάρχει η δυνατότητα, το ίδιο πληκτρολόγιο και mouse (bluetooth π.χ. ή με κάποιο άλλο τρόπο) να παίζει και στο pc και στο note, όχι ταυτόχρονα;

Δηλαδή να το χρησιμοποιώ για να δουλεύω στο pc (windows) και με κάποιο τρόπο, με το ίδιο σετ, να κάνω εναλλαγή και να στέλνει εντολές στο note 3? Μια στο ένα μια στο άλλο δηλαδή... Για να μη "γεμίσω" το γραφείο με ποντίκια και πληκτρολόγια?

 

 

Όπως είπε και ο φίλος από πάνω ( που το χρησιμοποιεί ) μπορείς να πάρεις ένα otg usb αντάπτορα και να συνδέετε το usb που λειτουργεί το mouse και το πληκτρολόγιο σου σε αυτό όταν το χρειάζεσαι στο Note και όταν το θες στον υπολογιστεί το βγάζεις από το Noteli και το περνάς στο Pc σου...Εμένα αυτό μου έρχεται,και κάνω αν το χρειαστώ καμιά φορά, αν έχει κανείς να προτείνει κάτι πιο βολικό και εύχρηστο.. ! :)

Link to comment
Share on other sites

... Τελος δεν ξερω αν βοηθαει το να προτεινεται συνεχώς το ιδιο κατάστημα στο φόρουμ. Εγω απο αντιδραση και μονο αν εμενα ελλαδα μπορεί να αγοραζα απο αλλου αν η τιμη ηταν ιδια και ο επαγγελματιας σωστος, επειδη ακούω συνεχεια το ιδιο μαγαζι. Εκτος αν ξερετε πχ οτι ο άνθρωπος εχει καποια μεγαλη αναγκη και θα ηταν ωραιο να στηρίξουμε. Και φυσικα δεν εχω κατι με τον άνθρωπο και για να το λέτε σιγουρα θα ειναι πολυ καλος και τίμιος. Απλα δε μπορει/φαντάζομαι να ειναι ο μονος...

 

Φίλε μου καλημέρα και καλορίζικη η αγορά σου!

Ο μόνος λόγος που κάνω το comment (το οποίο είναι και λίγο off-topic) είναι γιατί ειλικρινά μου έκανε φοβερά μεγάλη εντύπωση αυτό το κομμάτι του σχολίου σου!

Καταρχήν να διευκρινίσω ότι δεν έχω μετοχές-συμφέροντα από το μαγαζί, όπως επίσης δεν είμαι συγγενής του συγκεκριμένου ανθρώπου, αντιθέτως τον γνώρισα (όπως και πάρα πολλοί από δω μέσα) από αγορές που έχω κάνει κατά καιρούς από κει. Επίσης να δηλώσω ότι μέχρι και σήμερα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις (ευγένεια, τιμές προϊόντων, εξυπηρέτηση).

Απλά για να καταλάβω φίλε μου, εσύ όταν ακούς πολλές καλές κριτικές για ένα μαγαζί (οποιουδήποτε τύπου) αρνείσαι να πας από αντίδραση? Μου φαίνεται πολύ περίεργη λογική...

Να σημειώσω, ότι δεν είναι το μοναδικό μαγαζί που προτείνουν οι φίλοι εδώ όλη την ώρα. Το Kaizer και το Birdphone είναι 2 μαγαζιά τα οποία ακούγονται επίσης πάρα πολύ και για τα οποία λέγονται τα καλύτερα. Με την λογική σου δεν πρέπει να πας ούτε σε αυτά...Και για να σου είμαι ειλικρινής, δεν έχω ψωνίσει ποτέ από αυτά τα 2 μαγαζιά, όχι γιατί δεν πιστεύω ότι είναι καλά μαγαζιά -αντιθέτως- , αλλά γιατί είμαι της άποψης ότι όταν κάτι λειτουργεί καλά και είσαι ευχαριστημένος από όλες τις απόψεις (τιμή/ποιότητα κλπ) δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις ακόμα και αν υπάρχουν εξίσου καλά μαγαζιά. Και γενικώς να ξέρεις ότι ο καθένας (και αυτό ισχύει ΣΧΕΔΟΝ πάντα) θα σου προτείνει αυτό (προϊόν/υπηρεσία/whatever) το οποίο έχει δοκιμάσει και είναι ευχαριστημένος...

Anyway, το μήνυμα μου έχει τελείως ΦΙΛΙΚΟ χαρακτήρα και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σου υποδείξω τι να κάνεις. Απλά το ξαναλέω για πολλοστή φορά, μου έκανε μεγάλη εντύπωση που το διάβασα...

Να είσαι καλά εκεί στην ξενιτιά!

 

P.S. Sorry προς τους admin για το off-topic!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω μια θηκη με κλιπ για την χώνη

καποια σαν αυτή

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Note-3-SM-N9005-Black-Leather-Holster-Pouch-Case-Cover-Belt-Clip-/151133595085?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item233043a5cd

 

καποια σε καλύτερη ποιότητα εχετε να μου προτείνεται

Μηπως λόγω μεγεθους τηε συσκευής δεν ειναι βολικές η θηκες στη ζώνη οταν κάθεσαι?

 

Δεν θέλω απλές θήκες γιατι δεν κουβαλάω τσαντακια ή τσάντες ώστε να βάζω το τηλ μέσα

 

Οι θηκες με S-view τι ακριβώς ειναι και σε τι βοηθάνε?

Edited by Iannis
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψαχνω μια θηκη με κλιπ για την χώνη

καποια σαν αυτή

http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Note-3-SM-N9005-Black-Leather-Holster-Pouch-Case-Cover-Belt-Clip-/151133595085?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item233043a5cd

 

καποια σε καλύτερη ποιότητα εχετε να μου προτείνεται

Μηπως λόγω μεγεθους τηε συσκευής δεν ειναι βολικές η θηκες στη ζώνη οταν κάθεσαι?

 

Δεν θέλω απλές θήκες γιατι δεν κουβαλάω τσαντακια ή τσάντες ώστε να βάζω το τηλ μέσα

 

βρες απο το αγγλικο ebay διοτι απο αμερικη σε χρεωνει πολλα μεταφορικα. εχω εγω παρει με 9Ε με τα μεταφορικα. εμενα με βολευει διοτι ολα τα τηλεφωνα μου ετσι τα ειχα σε θηκη στη ζωνη. καλιστα μπορεις να ψαξεις και για θηκη για note2 (τετοια πηρα) αν δεις καποια σε καλυτερη ποιοτητα, διοτι εχει το ιδιο μεγεθος με το note 3.

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xnote+3+belt+case&_nkw=note+3+belt+case&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...