Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι μόνο τις γωνίες... όλο το μπέζελ. Το πίσω μέρος είναι εκτεθημένο.

 

Αυτή είναι η ομορφιά των bumper, πιάνεις το πόσο λεπτό είναι το κινητό! Και σε προστατεύει από τα πλαϊνά,το καπάκι έτσι και αλλιώς αλλάζει.

 

Όμως δεν Μου απαντήσατε πιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο, τα μεταλλικά ή τα σιλικονατα, από θέμα ασφάλειας σε πέσιμο? Πάντα για bumpers μιλάω!

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πότε άραγε θα δούμε αυτά τα back cover battery

Έψαχνα παρόμοια back cover από την αρχή της κυκλοφορίας του 3 και τελικά τα βρήκα σήμερα στην Seoul :D

 

edit:

Όποιος ενδιαφέρεται εδώ

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Original-Back-Cover-Case-Series-ET-BN900-for-Samsung-Galaxy-Note-3-III-/281264592727

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα παρόμοια back cover από την αρχή της κυκλοφορίας του 3 και τελικά τα βρήκα σήμερα στην Seoul :D

Είσαι unπαιχτable!!!

Ένα μπλε παραγγέλθηκε και θα ταξιδέψει στα μέρη μας...;)

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα παρόμοια back cover από την αρχή της κυκλοφορίας του 3 και τελικά τα βρήκα σήμερα στην Seoul :D

 

edit:

Όποιος ενδιαφέρεται εδώ

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Original-Back-Cover-Case-Series-ET-BN900-for-Samsung-Galaxy-Note-3-III-/281264592727

Εχουν καμμια διαφορα απο αυτα ?

http://www.skroutz.gr/c/583/antallaktika-kinhtwn-tilefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=note+3

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Ιδιες ειναι, χρησιμοποιουν την ονομασια του αμερικανικου μοντελου, πολυ κακως, γιατι ποσοι θα ψαξουν βαση αυτου;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα άξιζε είναι ένα τέτοιο backcover (που να αντικαθιστά το μαμά) από καλύτερα υλικά (πιο μαλακό σε υφή) και ας είναι κανα-χιλιοστό πιο παχύ.

Αν υπήρχε και από δέρμα ακόμα καλύτερα.

(12.9 Ευρώ έχει το e-shop)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εχτές πάντως που πήγα μια βόλτα στα media τις είχανε στα 15 ευρώ νομίζω, σίγουρα πορτοκαλί άσπρη γαλάζια.
Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα άξιζε είναι ένα τέτοιο backcover (που να αντικαθιστά το μαμά) από καλύτερα υλικά (πιο μαλακό σε υφή) και ας είναι κανα-χιλιοστό πιο παχύ.

Αν υπήρχε και από δέρμα ακόμα καλύτερα.

(12.9 Ευρώ έχει το e-shop)

 

Το μαμα καπακι του μαυρου εχει πολυ ωραια υφη :)

Link to comment
Share on other sites

 

Χαχαχαχα, απίστευτο, ίδιες πρέπει να είναι

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα παλια καλωδια otg πχ που εχουμε,ταιριαζουν στο usb 3; Κουμπωνουν που δοκιμασα σε ενα δισκο,αλλα δεν ξερω αν δουλευουν.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!! κανένα αυθεντικό battery cover σε λευκό για wireless charging?απο ebay εαν ειναι φθηνοτερα αλλα δεν εχω θεμα και απο ελληνικο μαγαζι (δεν το βιαζομαι απλα θελω να ναι αυθεντικο σε οσο το δυνατο χαμηλοτερη τιμη)

επίσης εχει δοκημάσει κανεις της nillkin to charging pad;η κάποιο pad να προτείνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που προλαβα και ακυρωσα το απο Κορεα, εβγαινε ακριβοτερο, χωρια η αναμονη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια η διαφορα μεταξυ ultra crystal και ultra optics;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που προλαβα και ακυρωσα το απο Κορεα, εβγαινε ακριβοτερο, χωρια η αναμονη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια η διαφορα μεταξυ ultra crystal και ultra optics;

 

Η ultra optics είναι anti glair με λιγο matte look και ειδικη επίστρωση για μην εχω δακτυλικα αποτυπώματα στην οθονη οποτε λιγότερο καθάρισμα.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κι εμενα σημερα η θηκη μου. Μια spigen ultra fit μαυρη. Πολυ ωραια ποιοτητα και λεπτη οπως ηθελα. Ευχαριστη στο χερι και πρακτικα ελαχιστη διάφορα σε συνολικο μεγεθος το κινητο.

 

Μεχρι τωρα συνηθως επαιρνα 2-3 καλες θηκες ξεκινωντας τις πιο πολλες φορες απο καποια μεγαλη και heavy duty και μετα που αγχωνομουν λιγοτερο μη χαλασω το κινητο πηγαινα σε κατι πιο λεπτο γιατι με ενοχλουσε το μεγεθος. Τελικα κατεληγα παντα με τη λεπτότερη.

 

Αυτη τη φορα με τετοιο θηριο κινητο δεν ηθελα να παρω χοντρη θηκη και αυτη ειναι οτι πρεπει. Ελπιζω να μη γρατζουνάει το μπεζελ στο βαλε βγαλε γιατι ειναι σφιχτη και σκληρη. (Και το μπεζελ πλαστικουρα)

 

Tempered glass ελεγα να βαλω μια και καλη κατι καλο γιατι εχω ηδη ζελατινα και θελω κατι που να μην πιανει καθολου δαχτυλιες και να εχει αισθηση σαν χωρις ζελατινα. Ισως δοκιμασω την λεπτη spigen αν και θα μου αρεσε κατι που να ερχεται περασια με τη θηκη.

Link to comment
Share on other sites

Η ultra optics είναι anti glair με λιγο matte look και ειδικη επίστρωση για μην εχω δακτυλικα αποτυπώματα στην οθονη οποτε λιγότερο καθάρισμα.

 

Εβαλα κι εγω τη Nillkin 9H,και παρατηρησα τα εξης.Ποτέ δεν ειναι καθαρη,αλλα ειναι γεματη δαχτυλιες,πραγμα που η μαμά,δεν ειχε.

Ετσι πρεπει να ειναι,ή κατι κανω στραβά;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το screen protector που δίνει ο Ισπανός μαζί με την θήκη του αξίζει ή είναι για πέταμα; Την έβαλε κανείς;

 

Mια χαρα ειναι

Vmax ηταν το δικο μου , στη συσκευασια του κλπ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω τη Nillkin 9H,και παρατηρησα τα εξης.Ποτέ δεν ειναι καθαρη,αλλα ειναι γεματη δαχτυλιες,πραγμα που η μαμά,δεν ειχε.

Ετσι πρεπει να ειναι,ή κατι κανω στραβά;

Δεν ξέρω φιλε μου αυτη που λες δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα η δικια μου απο την Spigen δεν κραταει τιποτα πανω.Μονο το βραδυ ειδα μια δαχτυλια και κυριολεκτικα με ενα απαλο περασμα με το πανακι και εξαφανιστηκε ,απλα με μονο ενα περασμα εμεινα μαλ...ς :P

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φιλε μου αυτη που λες δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα η δικια μου απο την Spigen δεν κραταει τιποτα πανω.Μονο το βραδυ ειδα μια δαχτυλια και κυριολεκτικα με ενα απαλο περασμα με το πανακι και εξαφανιστηκε ,απλα με μονο ενα περασμα εμεινα μαλ...ς :P

 

Με το πανι,φευγουν,αλλα πρεπει να μαζευονται τοσες πολλες;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω τη Nillkin 9H,και παρατηρησα τα εξης.Ποτέ δεν ειναι καθαρη,αλλα ειναι γεματη δαχτυλιες,πραγμα που η μαμά,δεν ειχε.

Ετσι πρεπει να ειναι,ή κατι κανω στραβά;

Θεόδωρε μόλις μου ήρθε. Διάβασα κι εγώ καλά σχόλια από τα παιδιά εδώ και είπα να την πάρω. Τώρα με βάζεις σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φιλε μου αυτη που λες δεν την εχω χρησιμοποιησει αλλα η δικια μου απο την Spigen δεν κραταει τιποτα πανω.Μονο το βραδυ ειδα μια δαχτυλια και κυριολεκτικα με ενα απαλο περασμα με το πανακι και εξαφανιστηκε ,απλα με μονο ενα περασμα εμεινα μαλ...ς :P

 

και εγω εχω τις spigen την glas.tr και ομως το δικο μου αφηνει δαχτυλιες

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα receiver για ασύρματη φόρτιση και το κόλλησα στην μπαταρία αλλά μου καλύπτει και τις επαφές που χρειάζονται για να λειτουργεί το άνοιξε κλείσε της flip wallet που έχω. Έτσι είναι όλα; Γιατί μπορεί να έχω ασύρματη φόρτιση αλλά μου αχρήστευσε τη θήκη.

Επίσης για να δουλεύει η ασύρματη φόρτιση πρέπει το τηλέφωνο να είναι ανοικτό; Γιατί με κλειστό δεν φορτίζει.

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω τη Nillkin 9H,και παρατηρησα τα εξης.Ποτέ δεν ειναι καθαρη,αλλα ειναι γεματη δαχτυλιες,πραγμα που η μαμά,δεν ειχε.

Ετσι πρεπει να ειναι,ή κατι κανω στραβά;

 

Λοιπόν, το πέρασα κι εγώ σήμερα. Πριν είχα το original screen protector της samsung. Μόνο θετικά μπορώ να πω. Τοποθετήθηκε πανεύκολα, σχεδόν κάθησε μόνο του. Πρώτες εντυπώσεις δεν αφήνει δακτυλιές, αν όχι καθόλου ελάχιστες, η καθαρότητα του είναι μεγαλύτερη από εκείνη της ζελατίνας και γλιστράει απίστευτα ωραία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...