Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως θα το κάνω;

στο σκληρό δίσκο του υπολογιστή σου εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό, η ROM είναι χάλια. Μου το έκανε και εμένα και αν του έδινες να φλασάρει άλλη ROM την έπαιρνε μιά χαρά. Και είχα 60GB ελεύθερα στο C:/ ...

 

Αυτά είναι που λέω ότι τα έχει κάνει μαντάρα η Doogee, άντε βγάλε άκρη τώρα ποιά ROM θα πρέπει να βάλει για να ξεμπλοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει αυτό, η ROM είναι χάλια. Μου το έκανε και εμένα και αν του έδινες να φλασάρει άλλη ROM την έπαιρνε μιά χαρά. Και είχα 60GB ελεύθερα στο C:/ ...

 

Αυτά είναι που λέω ότι τα έχει κάνει μαντάρα η Doogee, άντε βγάλε άκρη τώρα ποιά ROM θα πρέπει να βάλει για να ξεμπλοκάρει.

 

Μήπως έχει πάρει κάποιος backup την nand και την rom να μου την δώσει;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χθες παρελαβα το DOOGEE DG100 απο Geekbuying:( .

Eχει 2 προβληματα, οταν παταω στο wi-fi και στο bluetouth να ανοιξουν αυτα με πετανε εξω, εχει καποιος αυτο το προβλημα?

To αλλο που παρατηρησα ειναι οτι αλλα IMEI γραφει το κουτι συσκευασιας και αλλα γραφει το κινητο

Μαλλον κατι λαμογια εχουν κανει εδω, εστειλα μηνυμα αλλα δε μου απαντησαν, πως μπορω να παρω τα χρηματα πισω ?

Aν εχει καποιος αυτο το προβλημα ας με ενημερωσει:(

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα την ROM από το site του κατασκευαστή. Από την 1101 και προς τα πίσω. Δες και στους οδηγούς πως να περάσεις τα δικά του IMEI.

 

Vamvakoulas και PP6210, ελπίζω τώρα να βλέπετε πόσο άψογο είναι το κινητό αυτό, ούτε το ίδιο το εργοστάσιο δεν τις περνάει πλέον σωστά τις ROM, την έχουν χάσει την μπάλα και αυτοί...

 

Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν θα σου δουλέψει.

 

Όταν είχα βάλει την 0926 τραβηγμένη από το ένα κινητό στο άλλο, είχε τραβήξει και το αρχείο NVram που έχει αυτά τα δεδομένα, και είχα καταφέρει να κάνω δύο κινητά πανομοιότυπους κλώνους. Και επίσης το wifi έκανε νερά. Bluetooth δεν είχα δοκιμάσει καθόλου. Επίσης σε ένα επόμενο DG100, εργοστασιακό, είχε καρφωμένο στα wifi δίκτυα, ένα μήνυμα που έλεγε NVRAM err=0, και δεν έφευγε με τίποτα αν το έκανες διαγραφή δικτύου. Τουλάχιστον δούλευε το wifi και το άφησα όπως ήταν...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν θα σου δουλέψει.

 

Τα εχω κανει ολα αυτα δεν δουλευει, ξαναπερασα την τελευταια ρομ αλλα παλι προβλημα, μεχρι φορματ εκανα και τα ξανα περασα απο αρχη ολα...μαλλον προβλημα hardware θα ναι

 

Ξαναπέρνα την ROM από το site του κατασκευαστή. Από την 1101 και προς τα πίσω. Δες και στους οδηγούς πως να περάσεις τα δικά του IMEI.

 

Vamvakoulas και PP6210, ελπίζω τώρα να βλέπετε πόσο άψογο είναι το κινητό αυτό, ούτε το ίδιο το εργοστάσιο δεν τις περνάει πλέον σωστά τις ROM, την έχουν χάσει την μπάλα και αυτοί...

 

 

 

Όταν είχα βάλει την 0926 τραβηγμένη από το ένα κινητό στο άλλο, είχε τραβήξει και το αρχείο NVram που έχει αυτά τα δεδομένα, και είχα καταφέρει να κάνω δύο κινητά πανομοιότυπους κλώνους. Και επίσης το wifi έκανε νερά. Bluetooth δεν είχα δοκιμάσει καθόλου. Επίσης σε ένα επόμενο DG100, εργοστασιακό, είχε καρφωμένο στα wifi δίκτυα, ένα μήνυμα που έλεγε NVRAM err=0, και δεν έφευγε με τίποτα αν το έκανες διαγραφή δικτύου. Τουλάχιστον δούλευε το wifi και το άφησα όπως ήταν...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

εβαλα την 0812 και δεν ανοιγε καθολου το κινητο, θα δοκιμασω και την 0926 και βλεπουμε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος, κάποιο πρόγραμμα navigation;

Αν ναι, ποιό;

Εγώ δοκίμασα το navigon και στο τέλος όταν το τρέχω, δεν μπορεί να συνδεθεί να κάνει register.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

To sygic δουλεύει μια χαρά... σίγουρα όμως θα δουλεύουν και άλλα απροβλημάτιστα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση και όταν πληκτρολογώ κάποιο αριθμό στον dialer, εμφανίζεται πάντα το ενοχλητικό μήνυμα "Η κλήση δεν. πραγματοποιήθηκε, δεν έγινε εισαγωγή έγκυρου αριθμού"; Την κλήση πάντως την κάνει... Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μου διαφεύγει κάποια ρύθμιση και όταν πληκτρολογώ κάποιο αριθμό στον dialer, εμφανίζεται πάντα το ενοχλητικό μήνυμα "Η κλήση δεν. πραγματοποιήθηκε, δεν έγινε εισαγωγή έγκυρου αριθμού"; Την κλήση πάντως την κάνει... Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

 

μήπως έχεις το csimplesip?

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις το csimplesip?

 

Να τολμήσω να ρωτήσω τι είναι αυτό?:O

 

Ο dialer που αναφέρομαι είναι αυτός που φοράει εξαρχής.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει εγκαταστήσει κάποιος, κάποιο πρόγραμμα navigation;

Αν ναι, ποιό;

Εγώ δοκίμασα το navigon και στο τέλος όταν το τρέχω, δεν μπορεί να συνδεθεί να κάνει register.

 

Επειδή το έχεις "σπασμένο". Το γνήσιο δουλεύει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειχα φοβηθει με οσα ειχα διαβασει περι προβληματβν του κινητου,το ειχα για δωρο,το τεσταρουμε 2 μερες τωρα,ουτε προβλημα στον ηχο,ουτε να αργει να επανελθει μετα την κληση,ουτε τιποτα αποσα ειχα διαβασει,δεν το ρουταρα,και μαλλον καλυτερα.Για 55 ευρω καλυτερο απο κατι σαμσουνγκ των 150 και πανω
Link to comment
Share on other sites

ειχα φοβηθει με οσα ειχα διαβασει περι προβληματβν του κινητου,το ειχα για δωρο,το τεσταρουμε 2 μερες τωρα,ουτε προβλημα στον ηχο,ουτε να αργει να επανελθει μετα την κληση,ουτε τιποτα αποσα ειχα διαβασει,δεν το ρουταρα,και μαλλον καλυτερα.Για 55 ευρω καλυτερο απο κατι σαμσουνγκ των 150 και πανω

 

Μου δίνεις θάρρος :blink:.Το περιμένω και με όλα αυτά που διαβάζω έχω αρχίσει να ανησυχώ . Περιμένω να δουλεύει τέλεια out of the box αλλιώς έφυγε πίσω ...... Δεν λέω πολύ φθηνό αλλά χρειάζομαι τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνεις θάρρος :blink:.Το περιμένω και με όλα αυτά που διαβάζω έχω αρχίσει να ανησυχώ . Περιμένω να δουλεύει τέλεια out of the box αλλιώς έφυγε πίσω ...... Δεν λέω πολύ φθηνό αλλά χρειάζομαι τηλέφωνο.

 

ειχα κι εγω αγχος,αλλα δεν παρατηρησα κατι εκτος απο ελαχιστα χαμλοτερο ηχο απο το δικο μου,και λιγο χαμηλη η ενταση στην συνομιλια

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

ειχα φοβηθει με οσα ειχα διαβασει περι προβληματβν του κινητου,το ειχα για δωρο,το τεσταρουμε 2 μερες τωρα,ουτε προβλημα στον ηχο,ουτε να αργει να επανελθει μετα την κληση,ουτε τιποτα αποσα ειχα διαβασει,δεν το ρουταρα,και μαλλον καλυτερα.Για 55 ευρω καλυτερο απο κατι σαμσουνγκ των 150 και πανω

 

Μπορείς να κανεις ενα βιντεακι να δουμε ποσο γρηγορα αναβει η οθονη μετα απο κληση ????

Γιατι πρεπει να εισαι ο μοναδικος στον κοσμο με dg100 που δουλευει ο proximity sensor σωστα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κανεις ενα βιντεακι να δουμε ποσο γρηγορα αναβει η οθονη μετα απο κληση ????

Γιατι πρεπει να εισαι ο μοναδικος στον κοσμο με dg100 που δουλευει ο proximity sensor σωστα....

 

δεν το εχω πια,απο οτι μου λεει δεν εχει προβλημα,ρωτησα

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίζει στις ριθμίσεις του wi-fi "NVRAM WARNING: Err = 0x10".

Μήπως ξέρει κάποιος τί είναι;

τίποτα σοβαρό, μην σ ανησυχεί

Μπορείς να κανεις ενα βιντεακι να δουμε ποσο γρηγορα αναβει η οθονη μετα απο κληση ????

Γιατι πρεπει να εισαι ο μοναδικος στον κοσμο με dg100 που δουλευει ο proximity sensor σωστα....

κι εμένα άψογα λειτουργεί που το πήρα για ξαδέλφη μ, αρκεί η ρύθμιση που αναφέρεται στο πρώτο ποστ

 

ειχα κι εγω αγχος,αλλα δεν παρατηρησα κατι εκτος απο ελαχιστα χαμλοτερο ηχο απο το δικο μου,και λιγο χαμηλη η ενταση στην συνομιλια
ανεβαζεις τις τιμές του level 6 των sph κ sph2 στο normal mode στο engineer menu κ διορθώνεται μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους

 

Έχω και εγώ εδώ και 10 μέρες το DG100 . Αρχικά , πέρα από το πρόβλημα με τον proximity sensor και τις κάμερες που είναι 2M και 0. 3Μ και πάνε σε 5 και 2 με interpolation , όλα ήταν καλά .ο ήχος κανονικός . Από χθές αρχίσανε τα κόλπα.

 

Πετάγεται από μόνο του , διαδοχικά και απανωτά , σαν τρελό , το μενού "Ταπετσαρία - Διαχείριση Εφαρμογών - Ρυθμίσεις Συστήματος" . Ξαφνικά σταματά να ανταποκρίνεται η αφή σε όλη την οθόνη και επανέρχεται είτε μόνη της μετά από λίγο είτε αν μεταβώ σε οθόνη κλειδώματος και ξαναξεκλειδώσω . Για λίγο βέβαια και μετά πάλι από την αρχή .

 

Φαίνεται οτι το menu button έχει κολλήσει και πετάει μονίμως το menu σε όποια εφαρμογή και αν είναι ανοικτή

 

Δοκίμασα επανεκκινήσεις , έβγαλα και ξαναέβαλα τη μπαταρία , έκανα επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων 2 φορές , φόρτισα κια ξαναφόρτισα , αποτέλεσμα 0 .

 

Υπάρχει κάτι άλλο να δοκιμάσω πριν στείλω το κινητό πίσω μαζί με μπινελίκια ;

Edited by johngav
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

τίποτα σοβαρό, μην σ ανησυχεί

κι εμένα άψογα λειτουργεί που το πήρα για ξαδέλφη μ, αρκεί η ρύθμιση που αναφέρεται στο πρώτο ποστ

 

Μα η ρυθμιση που ανεφερεται στο πρωτο ποστ δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ απολυτος διαφορα και ειναι σαν να μην την εχεις βαλει καθολου.....

Τουλαχιστον στο δικο μου ενω στην αρχη νομιζα οτι ειχε διαφορα , δεν εχει καμμια απολυτως.

Οταν κανεις κληση μεγαλης διαρκειας και μετα βγαζεις το τηλεφωνο απο το αφτι σου , η οθονη παραμενει μαυρη για πααααρα πολυ ωρα , τοσο πολυ που σου σπαει τα νευρα.

Εγω εβαλα την ρυθμιση για να κλινει η γραμμη με το Power on / off να φανταστεις.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...