Jump to content

Vodafone full σήμα λεπτομέρειες;


Panopticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια ερώτηση προς τους χρήστες του "vodafone full σήμα": είναι λογικό να έχω full σήμα μονάχα στα πέντε μέτρα από τη συσκευή (δεξιά, αριστερά και κάτω) αλλά όχι στα δέκα μέτρα;

Η διαφορά στην απόδοση είναι μεγάλη, μέχρι και 40-50 dBm!! Δυστυχώς ζήτησα ήδη να μιλήσω με τεχνικό τους για το θέμα καθώς η υποστήριξη δεν...

Επίσης, ενώ στην εγκατάσταση βγαίνει κάποιο μήνυμα για conflict στις ip η συσκευή φαίνεται να δουλεύει (όπως δουλεύει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μια ερώτηση προς τους χρήστες του "vodafone full σήμα": είναι λογικό να έχω full σήμα μονάχα στα πέντε μέτρα από τη συσκευή (δεξιά, αριστερά και κάτω) αλλά όχι στα δέκα μέτρα;

Η διαφορά στην απόδοση είναι μεγάλη, μέχρι και 40-50 dBm!! Δυστυχώς ζήτησα ήδη να μιλήσω με τεχνικό τους για το θέμα καθώς η υποστήριξη δεν...

Επίσης, ενώ στην εγκατάσταση βγαίνει κάποιο μήνυμα για conflict στις ip η συσκευή φαίνεται να δουλεύει (όπως δουλεύει).

Για την εμβέλεια είναι αναμενόμενο. Γιαυτό τις λένε μικροκυψέλες :-).

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα στο σπίτι μου διαρκώς χειροτερεύει τον τελευταίο χρόνο με αποτέλεσμα να μην μπορώ πλέον να κάνω κλήσεις απο σχεδόν κανένα σημείο του σπιτιού. Αρχικά σκέφτηκα να αλλάξω δίκτυο αλλά το ίδιο χάλι επικρατεί και στα άλλα δίκτυα απο ότι βλέπω σε κινητά φίλων που έρχονται στο χώρο μου. Ενισχυτής σήματος επίσης δύσκολο να δουλέψει γιατί δεν υπάρχει κάποιο σημείο με αξιοπρεπές σήμα στο οποίο να μπορώ να βάλω τον δέκτη.

 

Φαίνεται πως μόνη λύση για να μπορώ να έχω τηλέφωνο κανονικά είναι είτε να... μετακομίσω ή να βάλω το full σήμα της vodafone.

 

1) Ψάχνω την τιμή στην σελίδα της vodafone αλλά δεν βρίσκω πουθενά λεπτομέρειες για την τιμή, ξέρει κανείς απο που μπορώ να το ζητήσω και σε τι τιμή θα μου το δώσουν;

2) Δουλεύει κανονικά με καρτοκινητά CU στο δίκτυο της vodafone;

3) Απο ότι κατάλαβα πρέπει να ρυθμίσω τη συσκευή για συγκεκριμένα κινητά (δεν λειτουργεί δηλαδή γενικά για όλα τα κινητά που βρίσκονται στο χώρο). Έχει κάποιο interface για να το κάνω αυτό γρήγορα μόνος μου ή θα πρέπει να παίρνω τηλέφωνο στη vodafone κάθε φορά που έχω επισκέπτες;

 

Ό,τι άλλες πληροφορίες/εμπειρίες/απόψεις υπάρχουν θα ήταν ευπρόσδεκτες :)

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και γω.

 

1)Εγω εγραψα το προβλημα μου στο twitter.Τους ειπα οτι εχω προβλημα με το σημα σοβαρο και οτι χρειαζεται να ειμαι λογο εργασιας 24 ωρες εφικτος και οχι να εχω χαμενες κλησεις ολη μερα.Με ρωτησαν απλα απο ποιο καταστημα θελω να παραλαβω το φουλ σημα και μου στειλανε την συσκευη μια βδομαδα μετα ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ.Η Συσκευη κοστιζει στα 90 ευρω αν την παρεις εσυ.

 

2)Ναι λειτουργει μονο για τους αριθμους vodafone που θα ορισεις εσυ ασχετα αν ειναι cu καρτοκινητο η συμβολαιο.Υποψην μονο οσες συσκευες υποστηριζουν 3G θα εχουν φουλ σημα στο σπιτι σου.ΠΧ αν ερθει καποιος με μια συσκευη που πιανει μονο GSM η καποιος που εχει συσκευη 3G αλλα σεταρισμενο μονο σε GSM ΔΕΝ θα εχει σημα.Φυσικα δεν δινει σημα σε συνδρομητες αλλης εταιρειας κινητης.

 

3) Οι αριθμοι που θελεις μπορουνε να περαστουνε πολυ ευκολα μεσω του my account στην σελιδα της vodafone.Αν δεν εχεις λογαριασμο κανε ενα θα σου χρειαστει σιγουρα.Η διαδικασια ειναι απλη. (Εφοσον εχεις my account) Παραλαμβανεις την συσκευη ... μπαινεις στο my account και εχει επιλογη αριστερα φουλ σημα... ενεργοποιηση συσκευης σου ζηταει το σειριακο της συσκευης τα στοιχεια σου τον παροχο ιντερνετ,τηλεφωνο,οδο και εισαι ετοιμος.Αφου κανεις ενεργοποιηση συσκευης συνδεεις την συσκευη φουλ σημα με το ρουτερ το βαζεις στην πριζα και αυτο θα αρχισει να συγχρονιζει.... διαδικασια που διαρκει απο 3 εως και 20 λεπτα.

Εφοσον δεις απο τις ενδειξεις οτι εισαι οκ απο την συσκευη μεσα απο το μενου του myaccount μπορεις να βαζεις τους αριθμους που θελεις να εχουν φουλ σημα στο σπιτι σου.Εχει και τις οδηγιες μεσα στο κουτι της συσκευης τα πραγματα ειναι πολυ απλα δεν θα δυσκολευτεις καθολου.

Επαναλαμβανω ...αν δεν εχεις My Account πρεπει να κανεις ολες οι ρυθμισεις γινονται απο εκει μεσα.(Εκτος αν θες να παιρνεις την εξυπηρετηση πελατων για καθε φορα που θες να κανεις κατι στο φουλ σημα)

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαδικασια για να αποκτήσω την συσκευη? πως επαληθευουν οτι δεν εχω καλο σημα στην περιοχη? η απλα μια δηλωση μου φτανει?
Link to comment
Share on other sites

ποια η διαδικασια για να αποκτήσω την συσκευη? πως επαληθευουν οτι δεν εχω καλο σημα στην περιοχη? η απλα μια δηλωση μου φτανει?

 

Εχουν δωθει αρκετες απαντησεις για το συγκεκριμενο ερωτημα ... δες μερικα ποστ πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μου ειχαν δωσει την συσκευη πριν αρκετους μηνες δωρεαν με 3 red1 αλλα δεν την ειχα χρησιμοποιησει . Την συνδεσα τωρα στο router vdsl του ΟΤΕ αλλα αναβει ενα λαμπακι κιτρινο αριστερα που δηλωνει προβλημα ip

 

Πηρα τηλ την vodafone και αρχισαν: βαλτο σε αλλη θυρα του router κανε reset το router κλπ αλλα τιποτα δεν βοηθησε.

 

Στο my acount το ειδαν οτι εχει ενεργοποιηθει απο παλια .

 

Καποια ιδεα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχαν δωσει την συσκευη πριν αρκετους μηνες δωρεαν με 3 red1 αλλα δεν την ειχα χρησιμοποιησει . Την συνδεσα τωρα στο router vdsl του ΟΤΕ αλλα αναβει ενα λαμπακι κιτρινο αριστερα που δηλωνει προβλημα ip

 

Πηρα τηλ την vodafone και αρχισαν: βαλτο σε αλλη θυρα του router κανε reset το router κλπ αλλα τιποτα δεν βοηθησε.

 

Στο my acount το ειδαν οτι εχει ενεργοποιηθει απο παλια .

 

Καποια ιδεα ? Ευχαριστω.

 

Πόση ώρα το άφησες? Μπορεί να κάνει και 15λεπτο για να συνδεθεί την πρώτη φορά. Επιπλέον, υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας του ΟΤΕ (firewalling) που μπορείς να ελαφρύνεις, σε περίπτωση που κόβεται από εκεί, αλλά ας μην είναι η πρώτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα το άφησες? Μπορεί να κάνει και 15λεπτο για να συνδεθεί την πρώτη φορά. Επιπλέον, υπάρχουν ρυθμίσεις ασφαλείας του ΟΤΕ (firewalling) που μπορείς να ελαφρύνεις, σε περίπτωση που κόβεται από εκεί, αλλά ας μην είναι η πρώτη επιλογή.

 

Το αφησα πανω από 2-3 ωρες αλλα από VODAFONE μου ειπαν και το εκανα να κοψω το firewall και να ενεργοποιησω dhcp για να δουλεψει με vdsl

 

Πηρα τον ΟΤΕ και μου ειπαν να διαβασω το manual του router για αυτό αλλα δεν βρηκα κατι και θα τους ξανααπαρω σημερα

 

Επισης μου ειπαν όταν τα κανω να τους ξαναπαρω τηλεφωνο

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το αφησα πανω από 2-3 ωρες αλλα από VODAFONE μου ειπαν και το εκανα να κοψω το firewall και να ενεργοποιησω dhcp για να δουλεψει με vdsl

 

Πηρα τον ΟΤΕ και μου ειπαν να διαβασω το manual του router για αυτό αλλα δεν βρηκα κατι και θα τους ξανααπαρω σημερα

 

Επισης μου ειπαν όταν τα κανω να τους ξαναπαρω τηλεφωνο

 

Από το firewall του ρούτερ σχεδόν σίγουρα περνάει. Μπες με τα στοιχεία σύνδεσης της DSL σύνδεσής σου στο http://my.otenet.gr/ και απενεργοποίησε το επιπλέον firewall του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Το firewall ειχε απανεργοποιηθει απο χθες .Σημερα απο τον ΟΤΕ μου ειπαν οτι η αλλη ρυθμιση dhcp ειναι on ενω χθες μου ελεγαν να τηην ρυθμισω εγω με οδηγιες απο το router .

 

Πηρα την Vodafone μου ειπαν και εκανα reset το full σημα και εβγαλα για 2 λεπτα το router απο το ρευμα . Μετα απο μολις 5 λεπτα ενω μου ειπαν για 30-40 αναψε ενα ασπρο λαμπακι διπλα στο poewr που απο οτι λεει ειναι οκ αλλα μετα εβησε και ειναι αναμμενα δυο πορτοκαλι αριστερα και στην μεση ......:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με μια αλλαγη θυρας του full σημα στο router λυθηκε το προβλημα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ηταν μια τυχαι αλλαγη θυρας στο router γιατι ο υπολογιστης που εβαλα εκει που ειχα το full σημα δεν δουλευε . Πηρα στον ΟΤΕ και μου ειπαν οτι η θυρα LAN 4 που ειχα προβλημα ειναι μονο για ΟΤΕ TV!!!

 

Οποτε μεσω switch εξοικονομησα την θυρα που ηθελα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την εμβέλεια αν χρησιμοποιεί κάποιος τη συσκευή κατά τον ίδιο τρόπο.Το router βρίσκεται πάνω από το χώρο του σπιτιού μου (παρεμβάλλεται ένας τοίχος).Αξίζει ν αγοράσω τη συσκευή;Δεν έχω σήμα στο κινητό και χάνω πολλές κλήσεις κι αυτές που απαντάω δεν καταφέρνω να μιλήσω..οπότε αν συνδέσω τη συσκευή πάνω απ το σπίτι μου θα αξίζει να το κάνω ή πάλι τα ίδια;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την εμβέλεια αν χρησιμοποιεί κάποιος τη συσκευή κατά τον ίδιο τρόπο.Το router βρίσκεται πάνω από το χώρο του σπιτιού μου (παρεμβάλλεται ένας τοίχος).Αξίζει ν αγοράσω τη συσκευή;Δεν έχω σήμα στο κινητό και χάνω πολλές κλήσεις κι αυτές που απαντάω δεν καταφέρνω να μιλήσω..οπότε αν συνδέσω τη συσκευή πάνω απ το σπίτι μου θα αξίζει να το κάνω ή πάλι τα ίδια;Ευχαριστώ

 

Η αξιόπιστη εμβέλεια τυπικά είναι όσο ένα bluetooth handsfree, δηλαδή ένα μεγάλο δωμάτιο - με λίγη τύχη και τα διπλανά του. Εάν θέλεις να το βάλεις σε άλλο όροφο, δεν είμαι βέβαιος ότι θα έχεις αξιόπιστη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την εμβέλεια αν χρησιμοποιεί κάποιος τη συσκευή κατά τον ίδιο τρόπο.Το router βρίσκεται πάνω από το χώρο του σπιτιού μου (παρεμβάλλεται ένας τοίχος).Αξίζει ν αγοράσω τη συσκευή;Δεν έχω σήμα στο κινητό και χάνω πολλές κλήσεις κι αυτές που απαντάω δεν καταφέρνω να μιλήσω..οπότε αν συνδέσω τη συσκευή πάνω απ το σπίτι μου θα αξίζει να το κάνω ή πάλι τα ίδια;Ευχαριστώ

 

η συσκευή συνδέεται με καλώδιο δικτύου, οπότε εαν υπάρχει περίπτωση να κατεβάσεις καλώδιο από το ρουτερ μέσω κάποιου παραθύρου ή φωταγωγού και να το φτάσεις σε πρίζα ρεύματος κοντά στο χώρο σου θα είσαι ΟΚ, εγώ το έχω σε ακριανή πρίζα σε διαμέρισμα 125 τμ και πιάνω σχεδόν παντού- σίγουρα μεταξύ τοίχων του διαμερίσματος οριζοντίως. Όπως και να έχει πρέπει να κάνεις κάτι γιατί το να προσπαθήσεις να μιλήσεις με οριακό σήμα ψήνει το κεφάλι σου (και αντίστοιχα αδειάζει την μπαταρία σου)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι για την εμβέλεια αν χρησιμοποιεί κάποιος τη συσκευή κατά τον ίδιο τρόπο.Το router βρίσκεται πάνω από το χώρο του σπιτιού μου (παρεμβάλλεται ένας τοίχος).Αξίζει ν αγοράσω τη συσκευή;Δεν έχω σήμα στο κινητό και χάνω πολλές κλήσεις κι αυτές που απαντάω δεν καταφέρνω να μιλήσω..οπότε αν συνδέσω τη συσκευή πάνω απ το σπίτι μου θα αξίζει να το κάνω ή πάλι τα ίδια;Ευχαριστώ

 

Στο δικο μου πιανει μια χαρα απο οροφο σε οροφο ακριβως απο πανω.Νομιζω αν το διαμερισμα ειναι ακριβως απο πανω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα ξερεις κανένας να μου πεί,αν αλλάξω πάροχο και παω cosmote ή wind το ήδη υπάρχον μηχανάκι μπορω να το χρησιμοποιήσω ή είναι μονο αποκλειστικά για την vodafone;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξερεις κανένας να μου πεί,αν αλλάξω πάροχο και παω cosmote ή wind το ήδη υπάρχον μηχανάκι μπορω να το χρησιμοποιήσω ή είναι μονο αποκλειστικά για την vodafone;ευχαριστώ

 

Ειναι για vodafone μονο και μεσα απο το myacount καταχωριε τους αριθμους vodafone που εχεις . Νομιζω μεχρι τρεις . Αν μαλιστα δεν το εχεις αγορασει θα στο ζητησουν πισω αν φυγεις.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για vodafone μονο και μεσα απο το myacount καταχωριε τους αριθμους vodafone που εχεις . Νομιζω μεχρι τρεις . Αν μαλιστα δεν το εχεις αγορασει θα στο ζητησουν πισω αν φυγεις.

 

Καλησπέρα και πάλι,οχι δεν το εχω αγοράσει μου το εδωσαν δωρεάν...το εχω κανα χρονο αλλά δεν το εχω ενεργοποιήσει ακομη...σκεφτόμουν ομως αν φυγω απο την vodafone αν παιζει και στούς άλλους πάροχους...ξέρουμε αν η wind δινει κατι παρόμοιο;η cosmote δινει το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,οχι δεν το εχω αγοράσει μου το εδωσαν δωρεάν...το εχω κανα χρονο αλλά δεν το εχω ενεργοποιήσει ακομη...σκεφτόμουν ομως αν φυγω απο την vodafone αν παιζει και στούς άλλους πάροχους...ξέρουμε αν η wind δινει κατι παρόμοιο;η cosmote δινει το ξερω.

 

 

Νομιζω πως οχι η wind .Η cosmote οπως ειπες ναι .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως οχι η wind .Η cosmote οπως ειπες ναι .

 

Ξέρω σίγουρα περιπτώσεις που η Wind έχει βάλει για μεγάλους εταιρικούς πελάτες (πχ ξενοδοχεία). Για οικιακούς δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω σίγουρα περιπτώσεις που η Wind έχει βάλει για μεγάλους εταιρικούς πελάτες (πχ ξενοδοχεία). Για οικιακούς δεν ξέρω.

 

Δεν ειναι ιδια τεχνολογια.

micro/pico cells εσωτερικου χώρου με μικροκυματικη/sdsl ζευξη βαζουν ολοι εδω και χρονια.

Femto cell μέσω internet, η Wind δεν εχει αγορασει την τεχνολογια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα μια ερώτηση,όταν πεφτει το internet ή όταν έχουμε διακοπή ρεύματος οι ενδέιξεις πανω στο μηχάνημα γινοντε πορτοκαλί...πόση ώρα σας πέρνει να επανέλθουν στο λευκό και να ξαναενεργοποιηθεί η συσκεύη;(εμένα πανω απο 5 λεπτά)επίσης οταν ειμαι εξω και εχω το τηλ σε λειτουργία LTE/WCDMA/GSM και γυρίζω σπίτι δεν μου βρίσκει το FULL σήμα αυτόματα , άλλα θα πρέπει να άλλαξω το τηλ σε (Μόνο WCDMA) για να συγχρονιστεί με την συσκεύη ξανα,σε τηλ που πηρα στην vodafone μου είπαν να βαζω το τηλ οταν επιστρέφω σπίτι σε λειτουργία ΠΤΗΣΗΣ και αμέσως να το ξαναγυρνάω σε WCDMA...όπως και το κάνω τωρα ,άλλα ρε παιδιά κάθε φορά που γυρίζω σπίτι θα πρέπει να κανω αυτό το πράγμα;;;το μηχανημα το εχω εδω και 2 μηνες περίπου.Στις αρχές συγχρόνιζε αυτόματα...ολα αυτά που γραφω παραπάνω μου τα κανει τον τελευταίο μήνα,και είπα να ρωτήσω μεσα εδω εσας για το πως λειτουργούν τα δικά σας...

εχω το ασπρο SAGEMCOM.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπιζω να μην σας κούρασα.

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση,όταν πεφτει το internet ή όταν έχουμε διακοπή ρεύματος οι ενδέιξεις πανω στο μηχάνημα γινοντε πορτοκαλί...πόση ώρα σας πέρνει να επανέλθουν στο λευκό και να ξαναενεργοποιηθεί η συσκεύη;(εμένα πανω απο 5 λεπτά)επίσης οταν ειμαι εξω και εχω το τηλ σε λειτουργία LTE/WCDMA/GSM και γυρίζω σπίτι δεν μου βρίσκει το FULL σήμα αυτόματα , άλλα θα πρέπει να άλλαξω το τηλ σε (Μόνο WCDMA) για να συγχρονιστεί με την συσκεύη ξανα,σε τηλ που πηρα στην vodafone μου είπαν να βαζω το τηλ οταν επιστρέφω σπίτι σε λειτουργία ΠΤΗΣΗΣ και αμέσως να το ξαναγυρνάω σε WCDMA...όπως και το κάνω τωρα ,άλλα ρε παιδιά κάθε φορά που γυρίζω σπίτι θα πρέπει να κανω αυτό το πράγμα;;;το μηχανημα το εχω εδω και 2 μηνες περίπου.Στις αρχές συγχρόνιζε αυτόματα...ολα αυτά που γραφω παραπάνω μου τα κανει τον τελευταίο μήνα,και είπα να ρωτήσω μεσα εδω εσας για το πως λειτουργούν τα δικά σας...

εχω το ασπρο SAGEMCOM.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπιζω να μην σας κούρασα.

 

Δυστηχως φιλε το SagemCom βγηκε γενικως πατατα.Το παλιο το Huawei το τετραγωνο πολυ καλυτερο.Ο συγχρονισμος αργει μπορει και πανω απο 20 λεπτα.Και σε μενα εκανε τα ιδια ακριβως οσπου μια μερα το εσπασα 2 κομματια και ησυχασα.Και εμενα μετα απο καποια διακοπη στο ιντερνετ κολουσε και ακομα και με επανεκκινησεις καθε μιση ωρα τιποτα.Η κοσμοτε δινει ακομα την τετραγωνη συσκευη που ειναι πολυ καλυτερη!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως φιλε το SagemCom βγηκε γενικως πατατα.Το παλιο το Huawei το τετραγωνο πολυ καλυτερο.Ο συγχρονισμος αργει μπορει και πανω απο 20 λεπτα.Και σε μενα εκανε τα ιδια ακριβως οσπου μια μερα το εσπασα 2 κομματια και ησυχασα.Και εμενα μετα απο καποια διακοπη στο ιντερνετ κολουσε και ακομα και με επανεκκινησεις καθε μιση ωρα τιποτα.Η κοσμοτε δινει ακομα την τετραγωνη συσκευη που ειναι πολυ καλυτερη!

χαχαχαχα...και καλά του έκανες σε καταλαβαίνω απόλυτα...το τετραγωνο που λες πως το βρίσκω δηλαδή;ή δεν το βρίσκω με την καμία;(μιλαω πάντα για την vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...