Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο φίλος μάλλον έχει δίκιο και αυτό πιθανότατα επιβεβαιώνεται με την εμφάνιση του Galaxy Round.

 

Αυτό είναι για την Κορεάτικη αγορά μόνο, δοκιμή πρώτα ;)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ οτι ακουγεται θα βγει εκδοση note 3 στα προτυπα του s4 sctive...

To καλοκαίρι, για να παίζουμε ρακέτες στην παραλία :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής το φθηνότερο είναι εδώ στα 645 ευρώ.

 

http://www.portal365.gr/index.php?act=viewProd&productId=3167

 

Αυτό αλλάζει κάθε λεπτό.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Είμαι καινούργιος στη παρέα σας και για πρώτη φορά λέω να πάω σε smart phone.

Γράφω εδώ διότι σκέφτομαι για το note 3. Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου και το internet θα υπάρχει μόνο σαν wi-fi. Μου αρέσει όμως που έχει τέτοια Ram και αυτόν τον επεξεργαστή συν όλα τα άλλα καλούδια.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απ΄ όλα αυτά που διαβάζω περί ρυθμίσεων και εφαρμογών , τι λέτε να το αγοράσω; Η θα «μπερδέψω τα μπούτια μου» και θα πάει τσάμπα το εργαλείο;

Φοβάμαι μη με πιάσουνε «κότσο» και πάρω κανένα προβληματικό π.χ στο θέμα της θερμοκρασίας που γράφετε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Είμαι καινούργιος στη παρέα σας και για πρώτη φορά λέω να πάω σε smart phone.

Γράφω εδώ διότι σκέφτομαι για το note 3. Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου και το internet θα υπάρχει μόνο σαν wi-fi. Μου αρέσει όμως που έχει τέτοια Ram και αυτόν τον επεξεργαστή συν όλα τα άλλα καλούδια.

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω σχεδόν τίποτα απ΄ όλα αυτά που διαβάζω περί ρυθμίσεων και εφαρμογών , τι λέτε να το αγοράσω; Η θα «μπερδέψω τα μπούτια μου» και θα πάει τσάμπα το εργαλείο;

Φοβάμαι μη με πιάσουνε «κότσο» και πάρω κανένα προβληματικό π.χ στο θέμα της θερμοκρασίας που γράφετε.

Ευχαριστώ

Καλος ηρθες φιλε μου!

 

Σιγουρα θα πρεπει να διαβασεις καποια πραγματα αλλα δεν ειναι και πυρινικη φυσικη!

 

Για το αν θα το αγορασεις αυτο το ξερεις εσυ!

 

Για το προβληματικο δεν μπορουμε να ξερουμε,μονο στην πορεια αμα σου βγαλει κατι αλλα εφοσον θα εχεις εγγυηση μην σε απασχολει!

 

Απο μενα παρτο!εδω ειμαστε για αποριες και συμβουλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

(ολίγον τι άσχετος παραδέχομαι),να ρωτήσω και εγώ κάτι με τη σειρά μου,βλέπω στα Skroutzoμάγαζα ένδειξη "EU".

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει τυπικά και ουσιαστικά αυτό για έναν μελλοντικό αγοραστή?

Έχει κάποια σχέση με την ένδειξη "ελληνικής αντιπροσωπείας" που επίσης εμφανίζεται σε Skroutzoμάγαζα?

Υπάρχουν σημαντικές διαφορές?

Ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές και το ξεκούδουνο της ερώτησης, θα το εκτιμούσα πολύ εάν κάποιος μπορούσε να μου δώσει κάποια στοιχεία. Μου το έχουν προτείνει για επαγγελματική χρήση και από τα λίγα που διάβασα τα σπάει, απλά δεν θέλω να την πατήσω από χαζά και απλά για τους περισσότερους συνφορουμίτες πράγματα.

Ευχαριστώ

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ότι είναι ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Και το ελληνικό μοντέλο, EU είναι αφού προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής αγοράς.

 

Είναι μοντέλα τα οποία εισάγουν από άλλες χώρες της Ευρώπης (Γαλλία, Αγγλία κλπ), σε τιμές χαμηλότερες από αυτες που πουλάνε τα ελληνικά μοντέλα.

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από εγγύηση.

Ελληνικο μενού έχουν όλα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει ότι είναι ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Και το ελληνικό μοντέλο, EU είναι αφού προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής αγοράς.

 

Είναι μοντέλα τα οποία εισάγουν από άλλες χώρες της Ευρώπης (Γαλλία, Αγγλία κλπ), σε τιμές χαμηλότερες από αυτες που πουλάνε τα ελληνικά μοντέλα.

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα από εγγύηση.

Ελληνικο μενού έχουν όλα.

Εκτός από μενού, έχεις ελληνικά κ στα sms κ στην αναζήτηση τηλ.καταλόγου?

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου ούτως ή άλλως

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μενού, έχεις ελληνικά κ στα sms κ στην αναζήτηση τηλ.καταλόγου?

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου ούτως ή άλλως

Ελληνικα εχεις παντου,και στο χειρογραφο με το πενακια και στα μηνυματα και στις επαφες και στο μενου παντου!
Link to comment
Share on other sites

Με το ρυθμό που πέφτει η τιμή του την άλλη εβδομάδα θα είναι κάτω από τα 600 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν αντεξα και σημερα το παρηγγειλα,μαλλον αυριο θα το εχω!
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από μενού, έχεις ελληνικά κ στα sms κ στην αναζήτηση τηλ.καταλόγου?

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντησή σου ούτως ή άλλως

Αν και σου απάντησαν τα παιδιά, να συμπληρώσω οτι δεν είναι όπως κάτι παλιά Νοκια που αν ήταν ευρωπαικό μοντέλο δεν είχε καν ελληνικά, ή είχε μόνο 4-5 γλώσσες.

Εδώ στο android (ειδικά στο 4.3) έχει μέσα όλες τις γλώσσες Μιλάμε για 50-60 γλώσσες, ίσως και παραπάνω...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως σας βρηκα.Ευτυχης κατοχος δυο ημερων με το κινητο μπορω να πω οτι το κινητο τα σπαει!Ευτυχως μετα απο σκαναρισμα δυο ημερων το κινητο δε μου παρουσιασε κανενα απο τα γνωστα προβληματα,υπερθερμανση,home button.Προερχομενη απο νοτε 2 και βλεποντας προβληματα ημουν πολυ επιφυλακτικη για το αν αξιζε η μεταβαση.Για οσους κατοχους νοτε. 2 το σκεφτονται

περα απο το οικονομικο, το κινητο αξιζει με χιλια.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη επιτυχία το Note III αν και phablet. Πολλά καινούργια μέλη εδώ. :)

Ας μας θυμίσει κάποιος κάτοχος του 2, τις πρώτες δύο εβδομάδες της κυκλοφορίας του, πως ήταν??

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη επιτυχία το Note III αν και phablet. Πολλά καινούργια μέλη εδώ. :)

Ας μας θυμίσει κάποιος κάτοχος του 2, τις πρώτες δύο εβδομάδες της κυκλοφορίας του, πως ήταν??

 

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει πολλες γυναικες fan!!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι εχει πολλες γυναικες fan!!

Αυτο ειναι γεγονος και τις βολευει περισσοτερο απο εμας αφου εχουν συνεχεια την τσαντα μαζι τους.

Οι Ελληνιδες περιμενουν με αγωνια να ερθει το ροζ :p

 

Ντίνο μεγιααααα

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γεγονος και τις βολευει περισσοτερο απο εμας αφου εχουν συνεχεια την τσαντα μαζι τους.

Οι Ελληνιδες περιμενουν με αγωνια να ερθει το ροζ :p

 

Ντίνο μεγιααααα

Σαν μια ξαδερφη μου χθες που θελει να παρει κινητο και με ρωτησε τι να παρει!της ειπα το νοτε το 3 και τις εδειξα το 2!Η απαντηση?μαλλον θα χρειαστω μεγαλητερο τσαντακι για το βραδυ που θα βγαινω!οχι παντως δεν ειπε!

 

Σευχαριστω!κατι ωρες εμειναν!!

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Εδω αν δεν κανω λαθος μπορουμε να ρωτησουμε για καταστηματα που ειναι στο skroutz... Πια καταστηματα θεωρητε αξιοπιστα?? π.χ εγω προσωπικα ενα καταστημα με ονομα tokinito.gr το φοβαμαι διοτι ειναι καταστημα αγορας χρυσου που κολαει αυτο να δινει κινητα? Καποιος που να εχει αγορασει απο καποιο αλλο εκτος του birdphone που εκτος οτι εχω ακουσει οτι ειναι αξιοπιστο ειχα αγορασει και το Note 1 απο κει
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα... Εδω αν δεν κανω λαθος μπορουμε να ρωτησουμε για καταστηματα που ειναι στο skroutz... Πια καταστηματα θεωρητε αξιοπιστα?? π.χ εγω προσωπικα ενα καταστημα με ονομα tokinito.gr το φοβαμαι διοτι ειναι καταστημα αγορας χρυσου που κολαει αυτο να δινει κινητα? Καποιος που να εχει αγορασει απο καποιο αλλο εκτος του birdphone που εκτος οτι εχω ακουσει οτι ειναι αξιοπιστο ειχα αγορασει και το Note 1 απο κει

 

Συνήθως δεν λένε από που είναι όσο για το κατάστημα που αναφέρεις ,,,είναι λίγο περίεργο, εγώ ρώτησα εκεί για το μίνι σ4 και μου είπε 50 ευρώ πάνω από την τιμή που είχε την ίδια μέρα στο ιντερνετ, Για προέλευση δεν έλεγε τίποτα. Θέλει μεγάλη προσοχή :lol:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως δεν λένε από που είναι όσο για το κατάστημα που αναφέρεις ,,,είναι λίγο περίεργο, εγώ ρώτησα εκεί για το μίνι σ4 και μου είπε 50 ευρώ πάνω από την τιμή που είχε την ίδια μέρα στο ιντερνετ, Για προέλευση δεν έλεγε τίποτα. Θέλει μεγάλη προσοχή :lol:

Φιλε Μανωλη εχεις ενα δικιο σ'αυτο διοτι τοτε που πηρα το Note 1 απο birdphone τους ρωτησα αν καποια στιγμη εχω προβλημα το παω στην samsung hellas? και ειπαν αμεσως οχι το φερνεται σε μας και το φροντιζουμε εμεις, ενω το 2 που πηρα απο extreme-mobile o Νικολας ειπε οτι χρειαστω με το emai το παω στην samsung.... Δεν ξερω πολλα με απασχολουν βεβαια ειναι και ο Νικολας οπως ειπα απλα ηθελα να ρωτησω για τα skroutzo-μαγαζα... Ευχαριστω παντως

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανωλη εχεις ενα δικιο σ'αυτο διοτι τοτε που πηρα το Note 1 απο birdphone τους ρωτησα αν καποια στιγμη εχω προβλημα το παω στην samsung hellas? και ειπαν αμεσως οχι το φερνεται σε μας και το φροντιζουμε εμεις, ενω το 2 που πηρα απο extreme-mobile o Νικολας ειπε οτι χρειαστω με το emai το παω στην samsung.... Δεν ξερω πολλα με απασχολουν βεβαια ειναι και ο Νικολας οπως ειπα απλα ηθελα να ρωτησω για τα skroutzo-μαγαζα... Ευχαριστω παντως

 

Ο Νικόλας είναι ένα από τα πιο σοβαρά μαγαζιά και με άριστη εξυπηρέτηση, δεν μπορούμε να τον βάλουμε μαζί με τους άλλους, στο προηγούμενο αναφέρομαι στο kinito..

Link to comment
Share on other sites

Με μια διαφορά παιδια:όταν πήρα το δικό μου από τον Νίκο,μου είπε ότι επειδή δεν είναι Ελληνικής εισαγωγης, δεν έχει DOA!!!!!!!!!Ναι αυτό μου είπε και το συζητήσαμε αρκετή ώρα μαλιστα. Αντίθετα όταν πήρα το note 2 της γυναίκας μου απο το birdphone,καθώς και άλλα 5 που έχω πάρει από εκεί εφετος, μου έλεγαν συνέχεια ότι όλα έχουν κανονικότατα DOA και ότι και να γίνει μέσα σε αυτό το διάστημα μου το αλλάζουν άμεσα.

Επίσης το "αν σου χαλασει, φέρτε το σε μας και μη το πας στην samsung",απλά δεν ισχύει και είμαι κατηγόρηματικος σε αυτο.Αμεσως σου λένε οι άνθρωποι ότι το επίσημο servis της Samsung στην Ελλαδα είναι η smartec και ότι και να χρειαστείς πας σε αυτους.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς ,όσες αγορές εχω κάνει απο το συγκεκριμένο μαγαζί όλες είχαν DOA και το τηλέφωνο μετά την λήξη του doa πάει στην επίσημη αντιπρόσωποια .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...