Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε ρωτάμε στα καταστήματα αν είναι branded h όχι; Φαντάζομαι ότι παίζουν και unbranded. Απο γλώσσα και περβάλλον, επίσης υποθέτω ότι δεν έχουμε θέμα αν είναι π.χ. Γερμανικό ή Γαλλικό
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε ρωτάμε στα καταστήματα αν είναι branded h όχι; Φαντάζομαι ότι παίζουν και unbranded. Απο γλώσσα και περβάλλον, επίσης υποθέτω ότι δεν έχουμε θέμα αν είναι π.χ. Γερμανικό ή Γαλλικό

 

Κανένα θέμα, πάρε το από όπου το βρεις πιο φθηνά κ πρόσεχε μόνο να είναι ευρωπαϊκό και να μην είναι branded

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παραμύθι με τα ελληνικά και το ότι παίρνουν τελευταία update θα το κόψετε επιτέλους? Ελληνικό από kaiserstore με ημερομηνία παραγωγής 28.2 και μου ήρθε με 4.4.2 out of the box.

 

Πάντως εδώ δεν δείχνει να έχει πάρει kit kat το unbranded Ελληνικό (EUR). Με το phone info σου δείχνει ότι είναι EUR ή branded από vodafone (VRG) ή cosmote (COS)? Απ' ότι βλέπω μόνο το branded από cosmote έχει πάρει kit kat. Αν ισχύει λοιπόν αυτό δεν θα πρέπει να αγανακτούμε αλλά να δίνουμε σωστή πληροφόρηση για να μην δημιουργούνται (από όλες τις πλευρές) λανθασμένες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παραμύθι με τα ελληνικά και το ότι παίρνουν τελευταία update θα το κόψετε επιτέλους? Ελληνικό από kaiserstore με ημερομηνία παραγωγής 28.2 και μου ήρθε με 4.4.2 out of the box.

Μονο τα branded(COS) εχουν παρει την 4.4.2

Στα unbranded ακομα περιμένουμε.

 

ps

και οσα EUR εχουν παει για service "εφυγαν" με την 4.4.2 οπως του Χαρίλαου.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ δεν δείχνει να έχει πάρει kit kat το unbranded Ελληνικό (EUR). Με το phone info σου δείχνει ότι είναι EUR ή branded από vodafone (VRG) ή cosmote (COS)? Απ' ότι βλέπω μόνο το branded από cosmote έχει πάρει kit kat. Αν ισχύει λοιπόν αυτό δεν θα πρέπει να αγανακτούμε αλλά να δίνουμε σωστή πληροφόρηση για να μην δημιουργούνται (από όλες τις πλευρές) λανθασμένες εντυπώσεις.

 

Το είχα ξανά ποσταρει αλλά ορίστε ακόμα μια φορά

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου βρωμάει εδώ φίλε... Εγώ στην θέση σου αντί να κάνω παρατηρήσεις θα με ζώναν τα φίδια. Τα unbranded ελληνικά δεν έχουμε πάρει ακόμα kitkat....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξανά ποσταρει αλλά ορίστε ακόμα μια φορά

 

Εγω θα'λεγα να κανεις ενα τηλεφωνο στη samsung και να δωσεις το imei σου, να εισαι βεβαιος για τη προελευση αν χρειαστεις κατι για εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 1.5 χρόνο με το Galaxy SIII mini, σκέφτομαι να πάρω και εγώ το Galaxy Note 3. Επειδή όμως ακόμα δεν έχω αποφασίσει, θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το πάρω από το birdphone. Το πήρε κανένας από εκεί να μου πει τη γνώμη του; Επίσης ποιο χρώμα προτείνετε; Από κοντά έχω δει το άσπρο και μου άρεσε αρκετά. Το μαύρο είναι εξίσου όμορφο ή όχι; Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από 1.5 χρόνο με το Galaxy SIII mini, σκέφτομαι να πάρω και εγώ το Galaxy Note 3. Επειδή όμως ακόμα δεν έχω αποφασίσει, θα ήθελα τη γνώμη σας. Σκέφτομαι να το πάρω από το birdphone. Το πήρε κανένας από εκεί να μου πει τη γνώμη του; Επίσης ποιο χρώμα προτείνετε; Από κοντά έχω δει το άσπρο και μου άρεσε αρκετά. Το μαύρο είναι εξίσου όμορφο ή όχι; Ευχαριστώ :)

 

Φίλε μου το αγόρασα εγώ από το birdphone το Σάββατο, όλα καλά και σοβαρό το μαγαζί - το δικό μου ήταν γερμανικό. Το χρώμα είναι δικιά σου υπόθεση αλλά να ξέρεις πως υπάρχει μια μικρή διαφορά στην αφή μιας και από ότι φαίνεται το χρώμα παίζει ρόλο στην υφή του πλαστικού.

 

Αυτά, το κινητό είναι πολύ μπροστά - το πενάκι τελικά βολεύει πολύ - και γενικά τις λίγες μέρες μου το έχω έχω αφήσει στην άκρη laptop και tablet.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το αγόρασα εγώ από το birdphone το Σάββατο, όλα καλά και σοβαρό το μαγαζί - το δικό μου ήταν γερμανικό. Το χρώμα είναι δικιά σου υπόθεση αλλά να ξέρεις πως υπάρχει μια μικρή διαφορά στην αφή μιας και από ότι φαίνεται το χρώμα παίζει ρόλο στην υφή του πλαστικού.

 

Αυτά, το κινητό είναι πολύ μπροστά - το πενάκι τελικά βολεύει πολύ - και γενικά τις λίγες μέρες μου το έχω έχω αφήσει στην άκρη laptop και tablet.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση. Αν είναι θα πάω να δω σε κανένα μαγαζί και το μαύρο γιατί στα Public που είχα πάει είχε μόνο το άσπρο...

Link to comment
Share on other sites

Να πας να το δείς γιατί σαν μεγάλο κινητό Το σκούρο χρώμα το κάνει να φαίνεται πιο κομψό (που είναι) / Επίσης λόγο Τον δερμάτινου μοτίβου στο πίσω μέρος το μαύρο Το Κάνει να δείχνει πιο αληθινό για δέρμα
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθα και εγώ στην οικογένεια Galaxy Note 3. Σε λευκό χρώμα 398€ από το http://www.phonegallery.gr. Μόλις το άνοιξα είχε την Γερμανική γλώσσα. Λέτε να βάλω την kitkat ή δεν θα αναγνωρίζει τα μη γνήσια αξεσουάρ?

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθα και εγώ στην οικογένεια Galaxy Note 3. Σε λευκό χρώμα 398€ από το http://www.phonegallery.gr. Μόλις το άνοιξα είχε την Γερμανική γλώσσα. Λέτε να βάλω την kitkat ή δεν θα αναγνωρίζει τα μη γνήσια αξεσουάρ?

Δεν υπάρχει θέμα με τα αξεσουάρ. Εχει ληθεί αυτό με νέα μικρή αναβάθμιση της Samsung. Η ίδια είπε ότι το μπλοκάρισμά τους έγινε από "λάθος"

Βάλε την 4.4.2 και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά στήσε το.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα με τα αξεσουάρ. Εχει ληθεί αυτό με νέα μικρή αναβάθμιση της Samsung. Η ίδια είπε ότι το μπλοκάρισμά τους έγινε από "λάθος"

Βάλε την 4.4.2 και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά στήσε το.

 

Ακολουθώ την συμβουλή σου κατά γράμμα! Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. :)

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω κι εγώ να μπω στο club. Χτες το βράδυ καταχώρησα παραγγελία στο citishop.com και περιμένω με αγωνία
Link to comment
Share on other sites

μετά απο τόσα χρόνια υπομονής,απο τοτε κιόλας που βγήκε το galaxy s(1) επιτέλους έφυγε παραγγελία για τον γιγαντα με το ονομα note3 απο birdphone...το έριξαν στα 399 και 6 μεταφορικά 405..περιμένω την τρίτη με ανυπομονησία!
Link to comment
Share on other sites

μετά απο τόσα χρόνια υπομονής,απο τοτε κιόλας που βγήκε το galaxy s(1) επιτέλους έφυγε παραγγελία για τον γιγαντα με το ονομα note3 απο birdphone...το έριξαν στα 399 και 6 μεταφορικά 405..περιμένω την τρίτη με ανυπομονησία!

 

φίλε ξέρεις τι παίζει για την περίπτωση καμένου pixel?

 

είμαι και γκαντέμης εγώ γιαυτό ρωτάω.

 

έχω παίσει πολλές φορές σε καμένα πίξελ και δε θα το άντεχα πάλι.και ένα να είναι θα κοιτάω συνέχεια εκεί

 

από που θα προτείνατε να το πάρω για να μου το αλλάξουν αν έχει έστω και ένα καμένο πίξελ.

 

στο πλαίσιο θα μου το άλλαζαν αλλά το έχουν 700 ευρώ

 

μέχρι 500 δίνω

 

η τιμή 400 είναι για το 4G ή για το 3G?

 

το expansys σου το αλλάζει αν έχει ένα καμμένο πίξελ?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3 νοτε περασαν απο τα χερια μου,κανενα δεν ειχε καποιο καμμενο πιξελ

στις αμολεντ ειναι καπως σπανιο το φαινομενο να σου τυχει

Link to comment
Share on other sites

3 νοτε περασαν απο τα χερια μου,κανενα δεν ειχε καποιο καμμενο πιξελ

στις αμολεντ ειναι καπως σπανιο το φαινομενο να σου τυχει

 

εμένα μου έτυχε γρατσουνισμένη οθόνη ipad από multirama και ευτυχώς τους είχα βάλει να το ανοίξουν αυτοί μέσα στο μαγαζί πριν το πληρώσω

 

αν το άνοιγα σπίτι και τους το πήγαινα με τη γρατσουνια άντε να με πιστευαν οτι δεν την έκανα εγώ

 

μου έδωσαν άλλο το οποίο είχε μέσα μαύρη σκόνη και τους το ξαναγύρισα και το πήρα από πλαίσιο...

 

 

το ξέρω οτι στατιστικά είναι σπάνιο αλλά για να είμαστε σίγουροι λέμε.

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έτυχε γρατσουνισμένη οθόνη ipad από multirama και ευτυχώς τους είχα βάλει να το ανοίξουν αυτοί μέσα στο μαγαζί πριν το πληρώσω

 

αν το άνοιγα σπίτι και τους το πήγαινα με τη γρατσουνια άντε να με πιστευαν οτι δεν την έκανα εγώ

 

μου έδωσαν άλλο το οποίο είχε μέσα μαύρη σκόνη και τους το ξαναγύρισα και το πήρα από πλαίσιο...

 

 

το ξέρω οτι στατιστικά είναι σπάνιο αλλά για να είμαστε σίγουροι λέμε.

 

Τα multirama και τα public πακετάρουν πάλι τα εκθεσιακά και τις επιστροφές. Λένε το κλασσικό..άνοιξα τη συσκευασία να το δει ο πελάτης. Τα καλύτερα έχω να λέω για το extreme-mobile.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαστε ελλαδα σιγουρος δε θα εισαι απο πουθενα,ειμαστε πολυ πισω στο θεμα των επιστροφων

στα σκρουτζομαγαζα με το DOA και καλα που εχουν δε στο αλλαζουν αμεσως,αλλα το στελνουν αντιπροσωπεια για να δωσει το οκ και μετα το κανουν

δεν ειναι κανονικο DOA δηλαδη

αποφασιζεις και πραττεις

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαστε ελλαδα σιγουρος δε θα εισαι απο πουθενα,ειμαστε πολυ πισω στο θεμα των επιστροφων

στα σκρουτζομαγαζα με το DOA και καλα που εχουν δε στο αλλαζουν αμεσως,αλλα το στελνουν αντιπροσωπεια για να δωσει το οκ και μετα το κανουν

δεν ειναι κανονικο DOA δηλαδη

αποφασιζεις και πραττεις

 

προσωπικά δεν είμαι κολημένος με κανένα μαγαζί.

 

πχ κάποια καταστήματα πλαίσιο για το ipad air μου είχαν πει :δεν μπορούμε να ανοίξουμε τη συσκευασία.

 

στη θεσσαλονίκη στο πλαίσιο όμως μου την ανοίξανε και είχαμε συμφωνήσει οτι σε καμένο πίξελ παίρνω άλλο.Δε μου αρέσει πολύ το ρίσκο σε τέτοια θέμματα γιατί δεν είναι και λίγα 800 ευρώ ή 500 και τελικά δε θα ευχαριστηθώ στο τέλος και τη συσκευή.

 

και στο multirama μου είχαν ανοίξει συσκευή και στο media markt και αφού είδα οτι δεν υπήρχαν καμένα πίξελ τότε πλήρωσα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι έχουμε δίκιο κι όλοι άδικο. Γιατί πχ αν εγώ τους βάλω να ανοίξουν την συσκευασία και μετά την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια χωρίς να έχει πρόβλημα, αν πηγαίνατε εσείς και βλέπατε την ταινία ασφάλειας κομμένη δεν θα θέλατε σφραγισμένη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...