Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα, το απόκτησα κι εγώ από xtreme Mobile .

Πολύ καλό παιδί ο Νίκος, γνωστης, το άνοιξε μπροστά μου, καθίσαμε συζητήσαμε όμορφα και ωραία.

Και δίνει και doa.

Τον προτείνω με 1000.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μιας και ψάχνω μαγαζί αγοράς του νοτελίου θα ήθελα να σας ρωτήσω τι θα μου προτείνατε σε ότι αφορά το DOA . Να το παραλάβω από κατάστημα για να μου το ανοίξουν επι τόπου και να το τσεκάρω μαζί τους ? ή δεν παίζει ρόλο αν μου το φέρουν σπίτι και δω ότι κάτι δεν πάει καλά.

Επίσης διάβασα ότι σε περίπτωση που έχει καποιο θέμα το κινητό μέσα σε DOA αν το πάρω από καποιο σκρουτζομαγαζο ( απο εκεί θα το πάρω) δεν το αντικαθιστούν εύκολα αλλά το στέλνουν για έλεγχο σε service δικό τους κ.λ.π.

φιλε μου εγω το αγορασα απο mytell στο θυσιο,αψογη εξυπηρετηση,σωστη επαγγελματιες το μοναδικο που ενημερωνη για doa σε οσα σκρουτσομαγαζα εχω αγορασει και επισης αμεση αντικατασταση αν εχεις θεμα και εισαι εντος των 7ημερων του doa.μου ετυχε σε αλλη συσκευη κσι δεν το περίμενα οτι θα μου κανει αμεση αντικατασταση και όμως μου εκανε.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το αγορασα απο mytell στο θυσιο,αψογη εξυπηρετηση,σωστη επαγγελματιες το μοναδικο που ενημερωνη για doa σε οσα σκρουτσομαγαζα εχω αγορασει και επισης αμεση αντικατασταση αν εχεις θεμα και εισαι εντος των 7ημερων του doa.μου ετυχε σε αλλη συσκευη κσι δεν το περίμενα οτι θα μου κανει αμεση αντικατασταση και όμως μου εκανε.

Απο ο,τι θυμαμαι,και το μαγαζι που αγορασα το δικο μου,ειχε DOA,ή ετσι ελεγε τουλαχιστον,μιας και δεν το ηλεγξα,αφου το τηλεφωνο δεν παρουσιασε τιποτα μεσα στις ημερες που ισχυε.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καινούργιο κάτι μεταξύ νότε 2 και νότε 3 με τιμή να πλησιάζει πιο πολύ στο 3 νομίζω ότι ο επεξεργαστής του είναι hexa core
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στα σκαριά να πάρω το Note την Τρίτη. Λευκό ή μαύρο λέτε?

Σκέφτομαι το άσπρο μιας και είχα μαύρο S2, μπλε S3 και γκρι Note 2..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στα σκαριά να πάρω το Note την Τρίτη. Λευκό ή μαύρο λέτε?

Σκέφτομαι το άσπρο μιας και είχα μαύρο S2, μπλε S3 και γκρι Note 2..

 

Αν δεν βάλεις θήκη, η αίσθηση που σου αφήνει το πίσω μαύρο καπάκι είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι στα σκαριά να πάρω το Note την Τρίτη. Λευκό ή μαύρο λέτε?

Σκέφτομαι το άσπρο μιας και είχα μαύρο S2, μπλε S3 και γκρι Note 2..

 

παρε το λευκο και φορα του και μια μπλε s-view που και θα ειναι αψογο,εγω που το εκανα εμεινα πολλη ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το νοτε 3 απο κατσστημα σκρουτζ θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να ξερω απο ποια χωρα ερχεται πριν καν το ανοιξω?

δηλαδη εαν ειναι απο ρουμανια πωλονια η γερμανια γραφει κατι εξω απο το κουτι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

 

Γραφει απο κατω οτι ειναι κλονος............................τι να σου πουμε????????????????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

επειδη ενδιαφερομαι να αγορασω το νοτε 3 απο κατσστημα σκρουτζ θα ηθελα να σας ρωτησω πως μπορω να ξερω απο ποια χωρα ερχεται πριν καν το ανοιξω?

δηλαδη εαν ειναι απο ρουμανια πωλονια η γερμανια γραφει κατι εξω απο το κουτι?

ευχαριστω

 

 

Όχι δεν γράφει αλλά αν ρωτήσεις στο μαγαζί θα σου πουν από ποια χώρα είναι

Link to comment
Share on other sites

Γραφει απο κατω οτι ειναι κλονος............................τι να σου πουμε????????????????

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε harley5, άρα δεν είναι Note3!!!

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γράφει αλλά αν ρωτήσεις στο μαγαζί θα σου πουν από ποια χώρα είναι

 

Σε ευχαριστω πολυ

Κατι ακομα να ρωτησω ,ξερετε καποιο μαγαζι θεσσαλονικη που να εχει ρουμανικο(απο οτι καταλαβα αυτο δεν εχει διμιουργησει προβληματα και παιρνει πρωτα τις αναβαθμισεις) και εαν στο νοτε 3 ειχε το προβλημα που ειχε το νοτε 2 με τα ελληνικα και επρεπε να βαλουμε την γαλλικη ρομ για να ανγνωριζει τα ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ

Κατι ακομα να ρωτησω ,ξερετε καποιο μαγαζι θεσσαλονικη που να εχει ρουμανικο(απο οτι καταλαβα αυτο δεν εχει διμιουργησει προβληματα και παιρνει πρωτα τις αναβαθμισεις) και εαν στο νοτε 3 ειχε το προβλημα που ειχε το νοτε 2 με τα ελληνικα και επρεπε να βαλουμε την γαλλικη ρομ για να ανγνωριζει τα ελληνικα?

 

αγορασα πριν απο κανα μηνα νοτε 3 ρουμανικο ολα κομπλε κανενα προβλημα...και με τα ελληνικα ολα μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

αγορασα πριν απο κανα μηνα νοτε 3 ρουμανικο ολα κομπλε κανενα προβλημα...και με τα ελληνικα ολα μια χαρα...

 

Σε ευχαριστώ

Εγώ έχω ενα Νότε 2 το οποίο κατα 99% αύριο το δίνω για να πάρω το νοτε3.

Πήγα στα παμπλικ και έπαιξε λίγο με το κινητό και οφείλω να ομολογήσω οτι δεν είδα σημαντικές διάφορες με το νοτε2 εκτός βεβαίως απο την οθόνη που στου Νότε 2 τα χρωματα φαίνονται άτονα.

 

 

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο σκρουτζομαγαζο που να έχει το ρουμανικο ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Εγώ έχω ενα Νότε 2 το οποίο κατα 99% αύριο το δίνω για να πάρω το νοτε3.

Πήγα στα παμπλικ και έπαιξε λίγο με το κινητό και οφείλω να ομολογήσω οτι δεν είδα σημαντικές διάφορες με το νοτε2 εκτός βεβαίως απο την οθόνη που στου Νότε 2 τα χρωματα φαίνονται άτονα.

 

 

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποιο σκρουτζομαγαζο που να έχει το ρουμανικο ?

Ευχαριστω

 

εγω το αγορασα απο το καιζερσοπ στην ομονοια,ειναι ρουμανικο και εχει κανονικα εγγυηση 2 ετων απο σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί προτιμάμε το Ρουμάνικο αν επιτρέπετε?

Εκτός από το ότι παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις υπάρχει άλλος λόγος?

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι δεν έχει βγάλει προβλήματα ή τουλάχιστον δεν έχουν ακουστεί.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να αγορασω το note 3 βεβαια σκεφτομαι κ να περιμενω μη τυχον ξετρελαθω μετην παρουσιαση του s5 μεθαυριο! εδωσα το note 2 και nokia n8.. καθε μερα πεφτει κ απολιγο η τιμη του κ ολο το αφηνω μια μερα κ αντε ακομα αλλη μια... αν και δεν νομιζω να εχει τοσο τεραστιες διαφορες απτο νοτε 2! μακαρι κ ναξερα ποτε θα σταθεροποιηθει η τιμη γιατι κακα τα ψεματα δε θελω πια να με πιανουν κοροιδο.. οπως ας πουμε σε ενα καταστημα στην πολη μου εχει κολλησει η τιμη στα 493+...? ενω εφτασε 465 στα υπολοιπα... ισως περιμενουν να πουλησουν ολα οσα εχουν κ μετα να παρουν νεες παρτιδες.. οποιος εχει υπομονη κερδισμενος βγαινει γιατι ειναι ακριβο σπορ η κινητη τηλεφωνια......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

462 σε νεο καταστημα!! δωρεαν μεταφορικα και δωρεαν αντικαταβολη τα σπαει η προσφορα... αλλα ειναι καινουργιο μαγαζι και δε ξερω τι ρολο βαραει....

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι στα καταστηματα πλακα μας κανουν.

Τους λες θελω ενα νοτε3 απο την ρουμανια και σου λενε δεν μπορουμε να ψαχνουμε πιο ειναι ρουμανικο......θα σου στειλουμε ενα και αμα εισαι τυχερος θα ειναι αυτο που θες!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο τσακ να αγορασω το note 3 βεβαια σκεφτομαι κ να περιμενω μη τυχον ξετρελαθω μετην παρουσιαση του s5 μεθαυριο! εδωσα το note 2 και nokia n8.. καθε μερα πεφτει κ απολιγο η τιμη του κ ολο το αφηνω μια μερα κ αντε ακομα αλλη μια... αν και δεν νομιζω να εχει τοσο τεραστιες διαφορες απτο νοτε 2! μακαρι κ ναξερα ποτε θα σταθεροποιηθει η τιμη γιατι κακα τα ψεματα δε θελω πια να με πιανουν κοροιδο.. οπως ας πουμε σε ενα καταστημα στην πολη μου εχει κολλησει η τιμη στα 493+...? ενω εφτασε 465 στα υπολοιπα... ισως περιμενουν να πουλησουν ολα οσα εχουν κ μετα να παρουν νεες παρτιδες.. οποιος εχει υπομονη κερδισμενος βγαινει γιατι ειναι ακριβο σπορ η κινητη τηλεφωνια......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

462 σε νεο καταστημα!! δωρεαν μεταφορικα και δωρεαν αντικαταβολη τα σπαει η προσφορα... αλλα ειναι καινουργιο μαγαζι και δε ξερω τι ρολο βαραει....

464+,εχει απο κει που πηρα το δικο μου,που ειναι ΟΚ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι στα καταστηματα πλακα μας κανουν.

Τους λες θελω ενα νοτε3 απο την ρουμανια και σου λενε δεν μπορουμε να ψαχνουμε πιο ειναι ρουμανικο......θα σου στειλουμε ενα και αμα εισαι τυχερος θα ειναι αυτο που θες!!!

 

Τα πουλανε σαν ζεστα ψωμια και δεν εχουν κανενα θεμα να καψουν ένα πελατη αν τους "ζορισει". Το κερδος τους είναι πολύ μικρο, οποτε πολλα από αυτά τα μαγαζια δεν μπαινουν στον κοπο. Σου λεει αν δε σου αρεσει πληρωσε +300 στα "μεγαλα" και "επιφανη" λησταρχοκαταστήματα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λένε ότι δεν έχει βγάλει προβλήματα ή τουλάχιστον δεν έχουν ακουστεί.

 

Εχουν πολύ γελιο αυτές οι γενικεύσεις Μανο.

ΤΑ ιδια διαβαζα πριν μηνες για γερμανικο - γαλλικο (κι εγω εσκουζα να μη δινετε σημασια), τα ιδια και σημερα (για πολωνικο - ουγγρικο και δε συμμαζευεται).

παμε άλλη μια λοιπον: Δεν εχει καλα και κακα, είναι καθαρα θεμα τυχης τι κομματι θα σου πεσει. Πλεον, οι φρεσκιες παρτιδες note 3 δεν εχουν γενικα προβλήματα (εχουν λυθει προ πολλου τα θεματα με το home button κλπ).

Οποτε για άλλη μια φορα: Ψωνιστε από οπου βρειτε πιο φθηνα και σας εξυπηρετει...

Link to comment
Share on other sites

Τα πουλανε σαν ζεστα ψωμια και δεν εχουν κανενα θεμα να καψουν ένα πελατη αν τους "ζορισει". Το κερδος τους είναι πολύ μικρο, οποτε πολλα από αυτά τα μαγαζια δεν μπαινουν στον κοπο. Σου λεει αν δε σου αρεσει πληρωσε +300 στα "μεγαλα" και "επιφανη" λησταρχοκαταστήματα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχουν πολύ γελιο αυτές οι γενικεύσεις Μανο.

ΤΑ ιδια διαβαζα πριν μηνες για γερμανικο - γαλλικο (κι εγω εσκουζα να μη δινετε σημασια), τα ιδια και σημερα (για πολωνικο - ουγγρικο και δε συμμαζευεται).

παμε άλλη μια λοιπον: Δεν εχει καλα και κακα, είναι καθαρα θεμα τυχης τι κομματι θα σου πεσει. Πλεον, οι φρεσκιες παρτιδες note 3 δεν εχουν γενικα προβλήματα (εχουν λυθει προ πολλου τα θεματα με το home button κλπ).

Οποτε για άλλη μια φορα: Ψωνιστε από οπου βρειτε πιο φθηνα και σας εξυπηρετει...

 

Έτσι είναι Βαγγέλη, ούτε εγώ πλέον τα κοιτάω αυτά.

Παλιά έψαχνα γερμανικό ή γαλλικό αλλά εκτός που και εκεί μου είχε τύχει θέμα, τώρα βλέπουμε ότι τα γαλλικά ή τα αγγλικά ακόμα περιμένουν κιτ κατ ενώ αυτά από Πολωνία ή Ουγγαρία την έχουν εδώ και καιρό.

Το τελευταίο που έχω είναι κατασκευής μέσα Ιανουαρίου(αγορά αρχές Φεβρουαρίου) και είναι πραγματικά άψογο σε όλα.

Και όσο για τα skroutz όντως δε σου λένε εκτός ίσως αν σε ξέρουν σα πελάτη και με τη προϋπόθεση να ξέρουν και αυτοί τι παρτίδα θα παραλάβουν.

Εκτός αν έχουν στο μαγαζί ετοιμοπαράδοτα οπότε εκεί παίζει απλά η καλή θέληση ή οι τυχόν γνωριμίες.

Πάντως πλέον το note3 είναι απ'τις πιο αξιόπιστες συσκευές για αγορά και σε τιμή σούπερ, πριν περίπου 3 εβδομάδες πήρα το δικό μου 50€ πάνω αλλά δε το μετανιώνω που δε περίμενα καθώς λίγες μέρες μόνο πριν είχα δώσει το note3 ελληνικό που είχα και με είχε πιάσει στέρηση οπότε τα λάθη πληρώνονται!!! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παντως ετσι οπως πανε τα σκρουτζομαγζα στις τιμες σε μια εβδομαδα θα το βρισκουμε κατω απο 450 €
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...