Jump to content

[Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω σε αυτή την περίπτωση συμφέρει το πλαίσιο που το δίνει και 100 ευρώ φθηνότερα με την δωροεπιγαγή.
και 24 ατοκες αν δεν κανω λάθος
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω αγορασα απο σκρουτζομαγαζο πολωνικο....μια χαρα ειναι και σπεσιαλ τιμη και ουτε ζεστενεται....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ξερω τι παγιο εχεις εγω θα ελεγα 560 το κινητο απο skroutz και μετα ενα f2go wind με 10 ευρω καρτα το μηνα 1000 λεπτα προς ολους 600 sms και 1GB internet στο χρονο 680 ευρα και εισαι αρχοντας.δεν πρεπει οι εταιριες κινητης να μας κοτσους.

 

που το είδες αυτό το πακέτο με 10 ευρώ να έχεις 1000 λεπτα προς όλους και sms και ίντερνετ? το φοιτητικο εννοείς? δεν γράφει τίποτα το site

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις 10 ευρω τσουπ 300 προς ολους με 10 ευρα απειραχτα και μετα 5 ευρω απο την καρτα τσουπ 1gb internet μετα με τα 2ευρα πακετα αμα παρεις 2 φτανεις τα 1000 λεπτα προς ολους και ολα αυτα αν τα κανεις μεσω του site της wind παιρνεις και τα sms δωρο.βεβαια ειμαστε λιγο εκτος topic
[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το εζησα κι εγω. 350 ευρω επιδοτηση, η οποια για εκπτωση παγιου γινοταν 120 - ετσι και μαζεψα ένα ελληνικο s4 πριν καποιους μηνες.

Δυστυχως οι εταιριες εχουν δημιουργησει ένα ωραιο σκηνικο με την υπερτιμολογηση των συσκευών και τις εικονικες υπερεπιδοτησεις...

 

Καλά έτσι λένε αλλά μόλις πας να την κάνεις προς άλλη εταιρεία,τα 120 ευρώ ξαναγίνωνται 350 σε έκπτωση παγίου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά.

Εγώ το έχω αγοράσει από Extreme-mobile στα 650 Ελληνικό ενώ εάν ήθελα εισαγωγής τότε που το πήρα ήταν το ίδιο.

Η διαφορά στα εισαγωγής είναι σίγουρα η λιγότερη χαρακτήρες σε SMS και όπως και στο note II Η γραφίδα που δεν αναγνωρίζει Ελληνικά. ( αυτό όμως με μια αναβάθμιση διορθώνεται).

Αν το μαγαζί είναι έγκυρο πιστεύω απλά ότι είναι θέμα μόνο χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα & χρόνια πολλά.

Εγώ το έχω αγοράσει από Extreme-mobile στα 650 Ελληνικό ενώ εάν ήθελα εισαγωγής τότε που το πήρα ήταν το ίδιο.

Η διαφορά στα εισαγωγής είναι σίγουρα η λιγότερη χαρακτήρες σε SMS και όπως και στο note II Η γραφίδα που δεν αναγνωρίζει Ελληνικά. ( αυτό όμως με μια αναβάθμιση διορθώνεται).

Αν το μαγαζί είναι έγκυρο πιστεύω απλά ότι είναι θέμα μόνο χρημάτων.

Καταρχήν καλορίζικο, κατά δεύτερον μην παραπληροφορείς τον κόσμο. ΤΙΠΟΤΑ από τα δύο που γράφεις δεν ισχύει!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ή πήρες λάθος κινητό, ή γράφεις σε λάθος εταιρείας topic :)

Αλλιώς, με 2 μηνύματα συνολικά, μπορεί και να κάνεις προπαγάνδα για τα e-stores.

 

Το θέμα με το μήκος των χαρακτήρων, είναι απλά μια ρύθμιση γλώσσας και ενεργοποίηση τοπικών ρυθμίσεων. Απλά τα ελληνικά προφανώς το έχουν προρυθμισμένο. Τώρα για το θέμα για της γραφίδας, να έχει μέσα ελληνικά και να μην τα διαβάζει το pen, θα ήταν τρισμέγιστο fail για την Samsung. Πράγμα δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των ελληνικών υπήρχε μόνο στη 4.1.1 στο note 2 και μόνο στα γερμανικά τηλέφωνα. Από την 4.1.2 δε ξανά υπήρξε πρόβλημα. Το ξέρω γιατί την είχα πατήσει.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καταρχήν να ξεκαθαρισουμε κάτι που σχολιάζετε ΔΕΝ τα παίρνω ΟΥΤΕ κάνω λεζάντες σε κανένα κατάστημα.

Όπως γράφετε σε παραπάνω μήνυμα το πρόβλημα με την γραφίδα υπήρχε αλλά προφανώς για να μην το γνωρίζετε ίσως δεν είχατε τότε note 2 με αυτήν την έκδοση σε androit.

Τέλος όπως γράφετε επίσης παραπάνω & με τα SMS υπήρχε θέμα που όμως ρυθμίζεται.

Το θέμα είναι ότι όταν το τηλέφωνο αγοράζεται από κάποιον που είναι friendly in use τίποτα από τα παραπάνω δεν γνωρίζει. Αφού λοιπόν σε αυτό το topic γράφουμε διάφορα για την τιμή και διαβάζονται από κόσμο που θέλει να επενδύσει καλό θα είναι να γράφονται και τα υπέρ & τα κατά των συσκευών εισαγωγής ή Ελληνικά.

Το μόνο καλό ότι τώρα πια έχουμε και forum ενημέρωσης & επιλογές σε σημεία αγοράς.

Με το παρόν μήνυμα δεν έχω σκοπό ούτε να θίξω ούτε να προσβάλω κάποιον από τους συμμετεχοντες σε αυτήν την συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω διαφήμιση στο extreme mobile αλλά επειδή είναι από τα πλέον αξιόπιστα:

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB-4G-2-3GHz-RAM-3GB-white-EU-FR.903019.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω ερωτευθει το note 3 και θελω να το αγορασω,ειχα iphone 5 και το πουλησα.Θελω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο,απο εδω εχει κανει κανεις αγορα note 3 απο μαγαζι του σκρουτζ;αν ναι ποιο;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,εχω ερωτευθει το note 3 και θελω να το αγορασω,ειχα iphone 5 και το πουλησα.Θελω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο,απο εδω εχει κανει κανεις αγορα note 3 απο μαγαζι του σκρουτζ;αν ναι ποιο;

 

Ακριβώς από πάνω είναι 1 απ τα πλέον αξιόπιστα αν και δεν είναι στο Σκρουτζ. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από πάνω είναι 1 απ τα πλέον αξιόπιστα αν και δεν είναι στο Σκρουτζ. :)

 

Ειναι γνωστος σας;Εχου αγορασει αρκετα ατομα απο εκει;;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστος σας;Εχου αγορασει αρκετα ατομα απο εκει;;

 

Είναι άψογος επαγγελματίας.

Σχεδόν Πάντα λίγο ακριβότερα απ τα τελείως φθηνά του Skroutz αλλά ότι σου πει και σου δώσει είναι εγγύηση.

Δε το λέω εγώ, το λένε και πολλοί άλλοι που έχουν αγοράσει απ το Νικόλα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι άψογος επαγγελματίας.

Σχεδόν Πάντα λίγο ακριβότερα απ τα τελείως φθηνά του Skroutz αλλά ότι σου πει και σου δώσει είναι εγγύηση.

Δε το λέω εγώ, το λένε και πολλοί άλλοι που έχουν αγοράσει απ το Νικόλα

 

Παίδες είχα αγοράσει από τον Νίκο το HTC one (m7) το καλοκαίρι το οποίο το έδωσα χθες και πήρα το Note 3..

Το τηλέφωνο ηταν Ελληνικότατο και πάρα πολύ καλό και ο Νίκος πραγματικά επαγγελματίας.

Χθες όμως που πήγα να κάνω ανταλλαγή τη συσκευή στο Kaizer της Ομόνοιας, τους ήγα τη συσκευή με τη συσκευασία και τα παρελκόμενά της και φυσικά με την απόδειξη αγοράς και οι τύποι εκεί δεν δέχτηκαν ούτε να αξιολογήσουν το κινητό γιατί - λένε - δεν αναγνωρίζεται η απόδειξη που μου είχε δώσει ο Νίκος στην εγγύηση γιατί δεν είχε μηχανογραφημένα αποτυπωμένο το imei της συσκευής!!!

Στην ερώτησή μου ειρωνικά αν δηλαδή εννοούν ότι δεν με καλύπτει εγγύηση δε μου έδωσαν κανονική απάντηση και αρκέστηκαν να πουν ότι πρέπει το imei να αναγράφεται σε μηχανογραφημένη απόδειξη και όχι όπως που το είχε δώσει ο Νίκος με ένα αυτοκολλητάκι πάνω στην απόδειξη και σφραγίδα - υπογραφή του Κατ/τος αγοράς.

Τί συμβαίνει τελικά?

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα αγοράσει από τον Νίκο το HTC one (m7) το καλοκαίρι το οποίο το έδωσα χθες και πήρα το Note 3..

Το τηλέφωνο ηταν Ελληνικότατο και πάρα πολύ καλό και ο Νίκος πραγματικά επαγγελματίας.

Χθες όμως που πήγα να κάνω ανταλλαγή τη συσκευή στο Kaizer της Ομόνοιας, τους ήγα τη συσκευή με τη συσκευασία και τα παρελκόμενά της και φυσικά με την απόδειξη αγοράς και οι τύποι εκεί δεν δέχτηκαν ούτε να αξιολογήσουν το κινητό γιατί - λένε - δεν αναγνωρίζεται η απόδειξη που μου είχε δώσει ο Νίκος στην εγγύηση γιατί δεν είχε μηχανογραφημένα αποτυπωμένο το imei της συσκευής!!!

Στην ερώτησή μου ειρωνικά αν δηλαδή εννοούν ότι δεν με καλύπτει εγγύηση δε μου έδωσαν κανονική απάντηση και αρκέστηκαν να πουν ότι πρέπει το imei να αναγράφεται σε μηχανογραφημένη απόδειξη και όχι όπως που το είχε δώσει ο Νίκος με ένα αυτοκολλητάκι πάνω στην απόδειξη και σφραγίδα - υπογραφή του Κατ/τος αγοράς.

Τί συμβαίνει τελικά?

Απ οτι ξερω αυτα τα αυτοκολλητα ειναι ακριβως για αυτο το λογο.Το ενα το κολλανε στην αποδειξη και το αλλο το κραταει το μαγαζι.Τουλαχιστον πριν κανα 6-7 χρονια ετσι εκαναν τωρα που ειναι μηχανογραφημενα δεν χρειαζεται αλλα δεν σημαινει πως δεν ισχυει....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Πρώην κάτοχος s2 , s3 και μετά από πολύ ψάξιμο ανάμεσα σε S4 , G2, Z1, Note 3 από χθες κάτοχος του Note 3 .

 

Λίγα λόγια για το κινητό . ……..Απλά δεν παίζεται !!! …….:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα αγοράσει από τον Νίκο το HTC one (m7) το καλοκαίρι το οποίο το έδωσα χθες και πήρα το Note 3..

Το τηλέφωνο ηταν Ελληνικότατο και πάρα πολύ καλό και ο Νίκος πραγματικά επαγγελματίας.

Χθες όμως που πήγα να κάνω ανταλλαγή τη συσκευή στο Kaizer της Ομόνοιας, τους ήγα τη συσκευή με τη συσκευασία και τα παρελκόμενά της και φυσικά με την απόδειξη αγοράς και οι τύποι εκεί δεν δέχτηκαν ούτε να αξιολογήσουν το κινητό γιατί - λένε - δεν αναγνωρίζεται η απόδειξη που μου είχε δώσει ο Νίκος στην εγγύηση γιατί δεν είχε μηχανογραφημένα αποτυπωμένο το imei της συσκευής!!!

Στην ερώτησή μου ειρωνικά αν δηλαδή εννοούν ότι δεν με καλύπτει εγγύηση δε μου έδωσαν κανονική απάντηση και αρκέστηκαν να πουν ότι πρέπει το imei να αναγράφεται σε μηχανογραφημένη απόδειξη και όχι όπως που το είχε δώσει ο Νίκος με ένα αυτοκολλητάκι πάνω στην απόδειξη και σφραγίδα - υπογραφή του Κατ/τος αγοράς.

Τί συμβαίνει τελικά?

 

Καμια σχεση απλα για καποιο λογο δεν ηθελαν να το παρουν οχι γιατι ειχε κατι το κινητο δικο τους θεμα. Αυτα τα αυτοκολητα ειναι γιαυτο το λογο και η αποδειξη μια χαρα περναει. Ψωνιζω απο το νικο πανω απο 3 χρονια και εχω παει για εγγυηση 2 φορες χωρις προβλημα και εχω δωσει με αποδειξη απο το νικο στο kaizer και το πηρε μια χαρα.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστος σας;Εχου αγορασει αρκετα ατομα απο εκει;;

 

Φίλε αν κάνεις ένα search στο forum με τις λέξεις extreme - mobile και διαβάσεις τα σχόλια, θα σου λυθεί η απορία. Εννοείται +1 και από μένα για τον Νίκο. Φοβερός επαγγέλματιας

και πολύ καλό παιδί.

 

 

 

 

Παίδες είχα αγοράσει από τον Νίκο το HTC one (m7) το καλοκαίρι το οποίο το έδωσα χθες και πήρα το Note 3..

Το τηλέφωνο ηταν Ελληνικότατο και πάρα πολύ καλό και ο Νίκος πραγματικά επαγγελματίας.

Χθες όμως που πήγα να κάνω ανταλλαγή τη συσκευή στο Kaizer της Ομόνοιας, τους ήγα τη συσκευή με τη συσκευασία και τα παρελκόμενά της και φυσικά με την απόδειξη αγοράς και οι τύποι εκεί δεν δέχτηκαν ούτε να αξιολογήσουν το κινητό γιατί - λένε - δεν αναγνωρίζεται η απόδειξη που μου είχε δώσει ο Νίκος στην εγγύηση γιατί δεν είχε μηχανογραφημένα αποτυπωμένο το imei της συσκευής!!!

Στην ερώτησή μου ειρωνικά αν δηλαδή εννοούν ότι δεν με καλύπτει εγγύηση δε μου έδωσαν κανονική απάντηση και αρκέστηκαν να πουν ότι πρέπει το imei να αναγράφεται σε μηχανογραφημένη απόδειξη και όχι όπως που το είχε δώσει ο Νίκος με ένα αυτοκολλητάκι πάνω στην απόδειξη και σφραγίδα - υπογραφή του Κατ/τος αγοράς.

Τί συμβαίνει τελικά?

 

Εγω προσωπικά δεν σχολιάζω καν την συμπεριφορά αυτή από το Kaiser και το κάθε Kaiser... Και εννοείται ότι δεν είναι μομφή προς τον φίλο που εξέθεσε την απορία του.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι αγόρασα με αντικαταβολή από το extreme-mobile.

Πολύ καλή εξυπηρέρηση.

Η απόδειξη είχε αυτοκόλλητο το ΙΜΕΙ και όταν χρειαστηκε το κινητό πήγε service χωρίς κάποιο θέμα.

Μάλιστα το νοτε 3 σκοπεύω να αγοράσω από εκεί, απλά περιμένω τα χριστούγεννα μήπως βγει προσφορά μαζί με το gear.(μπορεί να είναι και φήμες...)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σας.αυτη τη στιγμη βρισκομαι κυπρο.οταν παω κρητη σε κανενα μηνα θα το εξετασω πολυ σοβαρα το θεμα να το παρω και εγω απο το Νικο καθως τον θεωρειτε και εσεις αξιολογο και αξιοπιστο ανθρωπο και επαγγελματια

 

Aν εγω παρω κινητο απο το extreme mobile και μου τυχει κατι με το κινητο που το παω το κινητο με την εγγυηση;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Aν εγω παρω κινητο απο το extreme mobile και μου τυχει κατι με το κινητο που το παω το κινητο με την εγγυηση;

 

Πας smartec στο χαιδαρι επισημο service και το καλητερο για μενα

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Πας smartec στο χαιδαρι επισημο service και το καλητερο για μενα

 

αδερφε ειμαι απο κρητη.υπαρχει service της samsung εκει ξερει κανεις;;;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...