Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες εδώ ...

Αυτή είναι η διεύθυνση .

https://www.wuala.com/xentrix/X-Note/Note3/OTA/?key=0uqYnQbwn9Od

 

 

απο το pc ανοιγει σφαιρα ...! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στην τελευταια x-note αλλαξατε και τον bootloader ?

Αν είσαι σε 4.4 δεν χρειάζεται να αλλάξεις. Αν είσαι σε 4.3 χρειάζεται να φλασαρεις μια stock 4.4 πρώτα για να εγκατασταθεί ο νέος bootloader και μετά φλασαρεις τη ρομ.

ρε παιδια στην xnote πως αλλαζουμε ολο το θεμα ...να φυγει ολο αυτο το πράσινο κτλ ...

 

και δεύτερον ? τι κερνελ εχει ..? δείχνει οτι μαμαει απο θεμα μπαταριας ...:blink::blink:

Έχει αλλά δύο θέματα εκεί που σου έδειξε ο araditsas. Το γκρι και το aosp που είναι μαύρο. Αν θέλεις να φλασαρεις το aosp πρέπει πρώτα να φλασαρεις το γκρι.

Το κερνελ που έχει είναι το stock της Samsung και όντως έχει πολύ καλή μπαταρία. Σε μένα φθάνει περίπου τις 7 ώρες ανοιχτή οθόνη όταν με lean kernel σε crash δεν ξεπερνούσα τις 5,5 ώρες. Την άλλη εβδομάδα θα τεστάρω τον Lean. Πάντως καλό είναι πρώτα να δοκιμάζουμε το stock kernel γιατί μπορεί να είναι καλύτερο :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα η Rom είναι πάρα πολύ καλή.... Κρίμα που δεν έβαλαν port το s-pen του note 4 :(

 

Είναι διαφορετικό ? ίσως σε κάποιο upgrade το βάλουν...

S8+
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό ? ίσως σε κάποιο upgrade το βάλουν...

Ναι λειτουργεί σαν κανονικό mouse από pc.... Και πιστεύω ότι για τους developers δεν είναι κάτι το δύσκολο να το περάσουν έστω σαν module η σαν ένα zip και να κάνουν replace το stock του note 3.....

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει link για τον στοκ κερνελ που ειχε η xnote 21 μεσα?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει link για τον στοκ κερνελ που ειχε η xnote 21 μεσα?
Φίλε νομίζω ότι με αυτόν πήγαινε πιο γρήγορα τώρα που το σκεφτομαι ,γιατί μόλις έβαλα τον lean μου φάνηκε κάπως ,έψαξα αλλά δεν βρήκα αυτόν που έχει μέσα η xnote αν κάποιος έχει κάνα λινκ για να μου φύγει η απορία.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να δωσει link για τον στοκ κερνελ που ειχε η xnote 21 μεσα?

Μπορείς να το εγκαταστήσεις με δύο τρόπους. Είτε φλασαροντας ξανά τη ρομ κάνοντας μόνο wipe cache και dalvik cache χωρίς να κάνεις wipe data (δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις) είτε αποσυμπιεζεις τον φάκελο της ρομ βρίσκεις εκεί μέσα το κερνελ που είναι boot. img και το εγκαθιστάς είτε μέσω flashify είτε μέσω mobile odin.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε νομίζω ότι με αυτόν πήγαινε πιο γρήγορα τώρα που το σκεφτομαι ,γιατί μόλις έβαλα τον lean μου φάνηκε κάπως ,έψαξα αλλά δεν βρήκα αυτόν που έχει μέσα η xnote αν κάποιος έχει κάνα λινκ για να μου φύγει η απορία.

Και μένα έτσι μου φαίνεται μενιο...

Τον έψαξα και εγω και δεν μπορω να τον βρω πουθενά.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το εγκαταστήσεις με δύο τρόπους. Είτε φλασαροντας ξανά τη ρομ κάνοντας μόνο wipe cache και dalvik cache χωρίς να κάνεις wipe data (δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις) είτε αποσυμπιεζεις τον φάκελο της ρομ βρίσκεις εκεί μέσα το κερνελ που είναι boot. img και το εγκαθιστάς είτε μέσω flashify είτε μέσω mobile odin.

 

ωραιος φιλε ....δοκιμασα τον δεύτερο τροπο και ολα οκ ...(mobile odin ...)

μενιο εδω το boot για να επανέλθεις στον στοκ κερνελ ...

το φλασαρεις με Mobile odin και εισαι σουπερ...

https://www.dropbox.com/s/gn18i392asbu1cv/boot.img?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την x note για δοκιμη υπαρχει καποιος που μποει να με βοηθησει? Εχω τωρα την cm 11 162...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την x note για δοκιμη υπαρχει καποιος που μποει να με βοηθησει? Εχω τωρα την cm 11 162...

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Απλά κατεβάζεις την ρομ και την φλασαρεις με τον γνωστό τρόπο μέσω recovery. Καλό είναι πρώτα να κρατήσεις ένα backup της rom που τρέχεις από recovery (nandroid backup)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την χνοτε μπες ρεικοβερι κάνει φουλ γουαιπ . Γουαιπ κασε και στο αντβανς γουαιπ νταλβικ κασε και μετά πας πάλι από το ρεικοβερι και κάνεις ινσταλλ την χνοτε. ..

 

Αν σου ακούγονται ακόμα περίεργα και δεν έχεις καταλάβει κάτι πες να σου πω τι δεν ξέρεις

 

Εγώ άφησα μια μέρα τον στοκ κερνελ της χνοτε και την επόμενη έβαλα λειν αυτό που είδα είναι ίδια ταχύτητα και η έστρωσε η έχει καλύτερη μπαταρία με λείν

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το εγκαταστήσεις με δύο τρόπους. Είτε φλασαροντας ξανά τη ρομ κάνοντας μόνο wipe cache και dalvik cache χωρίς να κάνεις wipe data (δεν χάνεις εφαρμογές και ρυθμίσεις) είτε αποσυμπιεζεις τον φάκελο της ρομ βρίσκεις εκεί μέσα το κερνελ που είναι boot. img και το εγκαθιστάς είτε μέσω flashify είτε μέσω mobile odin.
Μέσω mobile odin τον έβαλα και εγώ. Ευχαριστώ.

 

ωραιος φιλε ....δοκιμασα τον δεύτερο τροπο και ολα οκ ...(mobile odin ...)

μενιο εδω το boot για να επανέλθεις στον στοκ κερνελ ...

το φλασαρεις με Mobile odin και εισαι σουπερ...

https://www.dropbox.com/s/gn18i392asbu1cv/boot.img?dl=0

Σίγουρα είναι πιο γρήγορος γιατί δουλεύει interactive.

Έκανες πιστεύω DVFS Disabler.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω mobile odin τον έβαλα και εγώ. Ευχαριστώ.

 

Σίγουρα είναι πιο γρήγορος γιατί δουλεύει interactive.

Έκανες πιστεύω DVFS Disabler.

 

τωρα το βαζω που το λες....

με λιγα λογια τι κανει αυτο το DVFS Disabler?

Link to comment
Share on other sites

τωρα το βαζω που το λες....

με λιγα λογια τι κανει αυτο το DVFS Disabler?

Dynamic Voltage and Frequency Scaling έχει να κάνει με τις συχνότητες του επεξεργαστή, δουλεύει καλύτερα σε βαριές συνθήκες πχ παιχνίδια και δεν ανεβάζει θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Απλά κατεβάζεις την ρομ και την φλασαρεις με τον γνωστό τρόπο μέσω recovery. Καλό είναι πρώτα να κρατήσεις ένα backup της rom που τρέχεις από recovery (nandroid backup)

Καποιο λινκ pls

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με lean η με stock είναι καλύτερα ?
Δοκιμάζεις και βλέπεις.

Εγώ έβαλα πάλι lean είναι ψυχολογικό:lol: το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα καλά λόγια , θα με ψήσετε να περάσω και εγω την 21... Το κινητο μου με στοκ ρομ , ροοτ δουλευει αψογα , οπως το θελω.. Λετε αξιζει η μεταβαση;;; :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω ενα θεμα με το Note 3. Το φορτιζω μεχρι το 100% και βγαζει ενδειξη: η μπαταρια σας ειναι πληρως φορτισμενη μπλα μπλα...οταν αποσυνδεσω το φορτιστη και πληκτρολογωντας στον dialer: *#0228#, μου βγαζει οτι το πρσγμστικκ ποσοστο της μπαταριας εινα 89 η 93 η οποιοδηποτε αλλο ποσοστο μεχρι το 95%...πρεπει να συνδεω κ να αποσυνδεω το φορτιστη 3-4 φορες μεχρι να γινει πραγματικο 100% ειμαι με crash rom v17...τι μπορει ν συμβαινει?? Και στις.2 αυθεντικες μπαταριες.μ το κανει..τα επαιξε ο φορτιστης μηπως???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...