Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλημέρα... Με lean είναι λίγο πιο αργό το κινητό ή μου φαίνεται;
Καλημέρα, αντιθέτως με 3.9.3 και ποιο γρήγορα πάει και καλύτερη κατανάλωση έχει .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, αντιθέτως με 3.9.3 και ποιο γρήγορα πάει και καλύτερη κατανάλωση έχει .

 

μενιο ποιον θεωρεις πιο γρηγορο civato η lean?

σε γενικες γραμμες ...

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημερα Μενιο...και αυτη με full wipe, ε?...δεν το γλιτωνω το "στησιμο" απο την αρχη με τιποτα... :(

S8+
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.μια διευκρινηση αν κανω ρουτ το note αλλα χωρις να περασω αλλη ρομ.το θελω μονο για διαφορα αππ στο google play θα γραψει ο knox;
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται με ποιο τρόπο θα γίνεις root .Εαν κάνεις με cf -auto θα γράψει αν κάνεις με towelroot όχι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μενιο...και αυτη με full wipe, ε?...δεν το γλιτωνω το "στησιμο" απο την αρχη με τιποτα... :(
Καλημέρα ,για καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να αλλάξεις BLκαι modem NG1 και να την βάλεις με το τρόπο που σου είχα πει, για παν ενδεχόμενο .

Επιστροφή δεν υπάρχει σε παλια firm.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,για καλύτερα αποτελέσματα πρέπει να αλλάξεις BLκαι modem NG1 και να την βάλεις με το τρόπο που σου είχα πει, για παν ενδεχόμενο .

Επιστροφή δεν υπάρχει σε παλια firm.

 

Το φοβομουν... :rolleyes:

 

Ευχαριστω!!!!!!!! :beer:

S8+
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Με lean είναι λίγο πιο αργό το κινητό ή μου φαίνεται;

 

μενιο ποιον θεωρεις πιο γρηγορο civato η lean?

σε γενικες γραμμες ...

Γνώμη μου ο σιβατο είναι ελαφρώς γρηγορότερος αλλά δεν φεύγω από λειν λόγο μπαταρίας.

 

Ο επόμενος που θα δοκιμάσω είναι αυτός

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2480353

Όταν είχε βγει ο 15 όσοι θυμάστε είχαμε πάθει πλάκα με την ταχύτητα και την αυτονομία τώρα λέει πως ετοιμάζει τον 16 και αναμένω...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

μενιο ποιον θεωρεις πιο γρηγορο civato η lean?

σε γενικες γραμμες ...

Και οι δυο αυτήν την στιγμή είναι ισάξιοι σε ταχύτητα και με odex ακόμη πιο γρήγοροι ,του lean όμως είναι ποιο στεγνός από καλούδια και έχει λίγο καλύτερη αυτονομία .
Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε παίδες ότι με Lean είχα κάποιες μικρές καθυστερήσεις.. Μικρές αλλά με χτύπησαν στο μάτι..

Δοκιμάζω τώρα τον τελευταίο AEL... νομίζω είναι πιο γρήγορος.. από μπαταρία.. Θα δούμε.. Δεν θυμάμαι αν ο συγκεκριμένος κερνελ ήθελε κάποιες παραπάνω ρυθμίσεις.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Μου φάνηκε παίδες ότι με Lean είχα κάποιες μικρές καθυστερήσεις.. Μικρές αλλά με χτύπησαν στο μάτι..

Δοκιμάζω τώρα τον τελευταίο AEL... νομίζω είναι πιο γρήγορος.. από μπαταρία.. Θα δούμε.. Δεν θυμάμαι αν ο συγκεκριμένος κερνελ ήθελε κάποιες παραπάνω ρυθμίσεις.

Sent from my note3

Βιαστικες έβγαλε μόλις τον7.9 τον έβαλα όλα καλά μέχρι τώρα πολύ καλή ταχύτητα και τα υπόλοιπα έρχονται

Link to comment
Share on other sites

Βιαστικες έβγαλε μόλις τον7.9 τον έβαλα όλα καλά μέχρι τώρα πολύ καλή ταχύτητα και τα υπόλοιπα έρχονται

 

Ποιος εβγαλε 7.9?? ο civato???εχουμε λινκ?

S8+
Link to comment
Share on other sites

Βιαστικες έβγαλε μόλις τον7.9 τον έβαλα όλα καλά μέχρι τώρα πολύ καλή ταχύτητα και τα υπόλοιπα έρχονται

 

τον βαζω και εγω και θα επανελθω ..:lol::lol:

 

Ποιος εβγαλε 7.9?? ο civato???εχουμε λινκ?

 

οχι για τον ael μιλαμε φιλε

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό note, μπορώ να γυρίσω σε αγγλικό ώστε να πάρω την τελευταία αναβάθμιση; Δεν μου παίζει το call recorder στο ελληνικό και διαπίστωσα ότι σε άλλο note με αγγλική rom δουλεύει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνικό note, μπορώ να γυρίσω σε αγγλικό ώστε να πάρω την τελευταία αναβάθμιση; Δεν μου παίζει το call recorder στο ελληνικό και διαπίστωσα ότι σε άλλο note με αγγλική rom δουλεύει μια χαρά.

 

Δεν είναι ανάγκη να περιμένεις την αναβάθμιση. Δες ποιο firmware φοράει το άλλο που λες μπες στο sammobile κατέβασε το και περνά το με odin. Δε γράφει ο knox αλλά θα χάσεις τα δεδομένα σου οπότε πάρε backup.

Link to comment
Share on other sites

Ακόλουθα αυτόν τον οδηγό :

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

 

Αν φοβάσαι επειδή είναι κατακαίνουργο κράτα το λιγο καιρο χωρίς και το κανεις μετά. Ότι θα το κάνεις θα το κάνεις βέβαια οπότε τι τώρα τι μετά

 

 

Εφόσον δεν γραφει ο knox , θα το κανω απο την 1η μερα root :) Απ οτι ειδα , τελευταια ειναι η 4.4.2 .. Με αυτον το τροπο γίνεται σε οποιαδήποτε μαμα 4.4.2;; Επίσης βρήκα και αυτό , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2790108 ισχυει κανονικά;

 

Ευχαριστώ πολύ !

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,note ιταλικο με κιτ κατ κατεβαζω το towelroot κανω εγκατασταση και οταν παταω να κανει ρουτ λεει οτι δεν υποστηριζεται το τηλ...τι κανω?γιατι συμβαινει αυτο
Link to comment
Share on other sites

μενιο η γενικα παιδες πειτε μου λιγο ποιο ειναι το καλυτερο μοντεμ αυτη την στιγμη?

βλεπω να εχω θεματακια παλι στο σπιτι για αυτο ρωταω ..

Link to comment
Share on other sites

μενιο η γενικα παιδες πειτε μου λιγο ποιο ειναι το καλυτερο μοντεμ αυτη την στιγμη?

..

NG1 και ίδιο bootloader.
Link to comment
Share on other sites

NG1 και ίδιο bootloader.

 

μπορεις να μου δωσεις ενα screen με τα στοιχεια σου απο το Phone info αν σου ειναι ευκολο?

:)

(να δω αν εχω βαλει τα σωστα...)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις ενα screen με τα στοιχεια σου απο το Phone info αν σου ειναι ευκολο?

:)

(να δω αν εχω βαλει τα σωστα...)

Έτοιμος:):)
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος:):)

 

 

thanks μενιο κατι δεν εκανα σωστα επανερχομαι ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...