Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από ποιά χώρα είναι το κινητό?

 

Ποιό κοιτάω από όλα αυτά?

 

http://s5.postimg.org/pqe3hm4nb/Screenshot_2016_02_15_18_51_12.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

 

Από ποιά χώρα είναι το κινητό?

 

Ποιό κοιτάω από όλα αυτά?

 

http://s5.postimg.org/pqe3hm4nb/Screenshot_2016_02_15_18_51_12.jpg

Είναι το csc το δικό σου είναι Btu δλδ United Kingdom.

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό και μετά απο πολύ ψάξιμο βρήκα το εξής. Πάς με εναν file explorer στο root - data - data - com.viber και μέσα στο φάκελο viber κάνεις copy τον φάκελο databases. Μετα την εγκατάσταση της rom και του viber, πας στον ιδιο φάκελο και το κάνεις paste. Κάνε και ένα reboot (γιατι μια φορά που δεν έκανα μου έβγαζε λάθος τα ονοματα) και είσαι οκ

 

 

Σ ευχαριστω πολυ οντως λειτουργησε αυτος ο τροπος μονο που δεν φαινονται τα βιντεο οι φωτο κ τυχον συνομιλιες αλλα οπως κ να χει ανακτας τα μηνυματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Στον κύριο χώρο αποθήκευσης υπάρχει και ο φάκελος Viber, εκεί υπάρχουν οι φώτο - βίντεο που έχεις ανταλλάξει στις συνομιλίες σου. Κάνε και αυτόν τον φάκελο backup και μετά restore.
Link to comment
Share on other sites

Στον κύριο χώρο αποθήκευσης υπάρχει και ο φάκελος Viber, εκεί υπάρχουν οι φώτο - βίντεο που έχεις ανταλλάξει στις συνομιλίες σου. Κάνε και αυτόν τον φάκελο backup και μετά restore.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει μπακαπ τον συγκεκριμενο φακελο οτι ειχα ηταν απο το τιτανιουμ,ευχαριστω για την βοηθεια την επομενη φορα θα ξερω....

Link to comment
Share on other sites

χα χα review ?? Αν δεν δουλεύεις πενάκι βάλε tema να γουστάρεις.

Θα σε δώσω ενα παράδειγμα ,έχεις μια ferrari με TW είσαι στα 400 άλογα και με cm

πάς στά 600 και καις κάνα λίτρο παραπάνω, σε νοιάζει?

Δουλευω την εξυπνη επιλογη παααρα πολυ..τα αλλα σχεδον καθολου..

Μένιο αγαπάμε cm13 όπως είπες γιατί είναι απίστευτα γρήγορη. Dual boot και δεν ανησυχώ πλέον για το πενάκι μιας και ότι και να κάνουν τις μαματες λειτουργίες της Samsung δεν τις φτάνουν με τίποτα.

Λοιπόν για όσους ενδιαφέρονται για το πενάκι σε cm υπάρχουν 2 λύσεις.

Η πρώτη είναι ο συνδυασμός Cm spen και Note buddy που σου επιτρέπουν να κάνεις πολλά πράγματα όπως να εκτελουνται εφαρμογές, να εμφανίζει ένα παράθυρο με προγράμματα επιλογής, να εμφανίζονται στο notification bar οποίες θες , να κλειδώνει η οθόνη με το πενακι , τους ήχους εισαγωγής εξαγωγής και πολλά άλλα.

Αξίζει να το δοκιμάσετε ιδίως αν χρησιμοποιείτε Tasker οι επιλογές είναι πολλές.

Υπάρχει και η δεύτερη επιλογή που είναι κάπως πιο κοντά στη Samsung σε σχέση με την πρώτη και είναι το Spen Command.

 

http://www.emandt.net/Android/SPenCommand/Website/

 

Μπορείτε να δείτε στη σελίδα τι ακριβώς έχει, βέβαια είναι επί πληρωμή και δυστυχώς αν ψάξετε για σπασμένο για να το κάνετε μία δοκιμή, κάνει δυστυχώς ταυτοποίηση μέσω gmail(δεν έχω δοκιμάσει lucky patcher). Έτυχε να είμαι beta tester πριν να κυκλοφορήσει και φαινόταν καλό. Εμφανισιακά πιο ολοκληρωμένο από την πρώτη επιλογή αλλά σε λειτουργίες είχαν και τα 2 τα θετικά τους.

 

Τονίζω όμως πως δεν μπορούν να φτάσουν τη μαμά Samsung. Εγώ σαν άρρωστος με την εύρεση και προσθηκη νέων λειτουργιών στο κινητό, που χρησιμοποιώ τις άπειρες εφαρμογές κάνοντας και πολλές μικρές μέσω Tasker για τον υπολογιστή μου, το τάμπλετ, άλλα κινητά και Chromecast , δεν μπορώ να χρησιμοποιώ πενάκι σε Cm, πνίγομαι με την έλλειψη εντολών.

 

Μιας και καταλαβατε πάνω κάτω πόσο geek είμαι να σας προτείνω κάποιες εφαρμογές που θα σας διευκολύνουν και επειδή σας ζάλισα θα δώσω απλά ονόματα.

 

Easy copy

Snap

Pintasking

Tasker

Pushbullet

Όλα τα Auto προγράμματα του Joaodias όπως AutoShare AutoRemote AutoVoice κτλ.

 

Δε φανταζεστε τι μπορείτε να κάνετε με Tasker και τα Auto προγραμματα... Παραδειγμα: Όταν φεύγω από δουλειά δίνεται αυτόματα εντολή σπίτι όπου ζέσταινετε ο καφές ανάβουν φώτα, κλιματιστικό, τηλεόραση και ειδοποιούμαι αν όλα εκτελέστηκαν.

 

Ευχαριστώ για την υπομονή :p

Ολα αυτα που λες τα κανεις με cm ή touchwiz;γιατι ωραια τα λες αλλα καπου σε εχασα..δειξε μας τιποτα

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω την εξυπνη επιλογη παααρα πολυ..τα αλλα σχεδον καθολου..

 

Ολα αυτα που λες τα κανεις με cm ή touchwiz;γιατι ωραια τα λες αλλα καπου σε εχασα..δειξε μας τιποτα

Εκτός από το πενάκι πιστεύω ότι η καφετιέρα θα ανάψει και με cm :p

Μας πέθανες με αυτά πού κανείς από το τηλέφωνο χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το πενάκι πιστεύω ότι η καφετιέρα θα ανάψει και με cm :p

Μας πέθανες με αυτά πού κανείς από το τηλέφωνο χα χα.

Υπαρχει καποιος τροπος να βαλουμε την εξυπνη επιλογη σε cm;;

 

edit:υπαρχει με την 2η επιλογη..μενει να δοκιμασω τν temasek αν και σιφουρα θα εχω αποριες

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καληπερα! Αρυα 8 και viper για ηχο!

 

Απο 0 η ενταση με ενα κλικ παει στο 6!

Μπορω να το κανω να πηγαινει ενα-ενα? Θελω κατι να χαμηλωσω την ενταση του ηχου για το βραδυ που βλεπω καμια σειρα!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω την εξυπνη επιλογη παααρα πολυ..τα αλλα σχεδον καθολου..

 

Ολα αυτα που λες τα κανεις με cm ή touchwiz;γιατι ωραια τα λες αλλα καπου σε εχασα..δειξε μας τιποτα

Cm όλα , τα προγράμματα που προτείνω είναι και για τις 2. Δεν τα έχω περασμενα για να σας δείξω γιατί την έχω dual boot και δε χρειάστηκε.

Εκτός από το πενάκι πιστεύω ότι η καφετιέρα θα ανάψει και με cm :p

Μας πέθανες με αυτά πού κανείς από το τηλέφωνο χα χα.

Άσε Μένιο και τον εαυτό μου κουράζω ώρες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να κατσω να περασω cm να δω πως παει και τωρα ειδα οτι βγηκε καινουρια εκδοση..4.3

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι με Temasek 13 (4.3 v) και αναρωτιεμαι σχετικά με το temasek kernel αν το έχει πειράξει κανείς και ειδε αποτελεσμα.? Ειμουν μέχρι τωρα σε temasek 12.1 με idle kernel και ολα ηταν αψογα. Λετε να αξιζει να το δοκιμασω και στην 13?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γραψει καποιος τς πιο χρησιμες εφαρμογες για cm;

 

Edit:υστερα απο 3 ωρες ξανα γυρισα στην phronesis..ειχα θεματα με την επαναφορα απο το titanium και μου εσπασε τα νευρα..ωραιο περιβαλλον μεχρι να τ συνηθισεις με πολλες επιλογες στς ρυθμίσεις..μου ηταν ευκολο γιατι εχω το ιδιο στο oneplus one..καποια στιγμη θα ξανα δοκιμασω..

 

Edit 2:μενιο το gps δουλευε κανονικα σε μενα..επιανε θεση κανονικα στο google maps

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γραψει καποιος τς πιο χρησιμες εφαρμογες για cm;

 

Edit:υστερα απο 3 ωρες ξανα γυρισα στην phronesis..ειχα θεματα με την επαναφορα απο το titanium και μου εσπασε τα νευρα..ωραιο περιβαλλον μεχρι να τ συνηθισεις με πολλες επιλογες στς ρυθμίσεις..μου ηταν ευκολο γιατι εχω το ιδιο στο oneplus one..καποια στιγμη θα ξανα δοκιμασω..

 

Edit 2:μενιο το gps δουλευε κανονικα σε μενα..επιανε θεση κανονικα στο google maps

 

Εγώ θέλω να φύγω απο την Phronesis. Δεν ξέρω αν κάνω κατι λάθος αλλά έχω πολλά θέματα. Παράδειγματα; Το Messenger είναι κλειστό και πρέπει να το ανοίξω και να συνδεθει για να μου δείξει νεα μηνυματα (παρα το οτι δεν το έχω greenified και το έχω autostart). Επίσης κάνει κολλήματα. Ασταμάτητα μένει με 100MB διαθέσιμη μνήμη και κολλάει (ολες τις εφαρμογές να μην κανουν autostart και greenified εκτός απο 4-5). Το θέμα μου με την CM 13 είναι πως η μπαταρία δεν κρατάει τόσο πολύ οπότε θα ξανακάνω 3 ερωτήσεις που έκανα παλιότερα τώρα που βλέπω πως πολοί την έχουν

 

1. Ξέρει κάποιος αν τις ρυθμίσεις kernel που προτείνει ο temasek μπορώ να τις κάνω και σε άλλους kernel ή μονο στον default. Αν όχι έχει βρει κάποιος το "ιδανικό" kernel;

 

2. Στο drop down menu παρά το οτι το προσθέτω δεν μου εμφανίζει το toggle LTE. Θέλω να το έχω εκεί ώστε όταν το κινητό βρίσκει WiFi να μπορώ να κλείνω το 4G χωρίς να πηγαίνω ρυθμίσεις.

 

3. Το icon download απο τις εφαρμογές δεν λειτουργεί. Οταν κατεβάζω μια εικόνα ή ενα apk μπορώ απο το notification να το τρέξω κατευθείαν αλλά αν πατήσω στο download να τα δω ολα κρασάρει και πρέπει να πάω απο τον file manager

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σχετίζεται με την κάμερα. Για να διορθωθεί καθάρισε τα δεδομένα από τα filter installer, filter manager και filter provider.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα θα βγει καινουρια ενημερωση λογισμικου γνωριζετε κατι?

εχω τωρα adroid 5

ΜΜ δεν θα παρουν τα κινητα μας επισημα..Ο τεμασεκ εβγαλε cm με mm..Σε touchwiz rom η ομαδα της phronesis ανακοινωσε οτι μολις βγει για note 5 η MM θα την περασουν και για τα δικα μας.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Cm όλα , τα προγράμματα που προτείνω είναι και για τις 2. Δεν τα έχω περασμενα για να σας δείξω γιατί την έχω dual boot και δε χρειάστηκε.

 

Άσε Μένιο και τον εαυτό μου κουράζω ώρες ώρες.

παιδια ξετετε γιατη το twrp στην τελευταια εκδοση 3.0.0.0 βγαζει πολες διαφορετικεσ εκδοσεις?

π.χ-twrp hltetmo.twrp hltespr,twrp hltestk,twrp hltecan,και το κλασικο twrp hlte.

ξερει κανεις τι διοφορα εχουν ολες αυτες η εκδοσεις?και αν σε καποια απο αυτες εχει διορθωθειτο προβλημα που υπηρχε με την εγκατασταση με αρωμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξετετε γιατη το twrp στην τελευταια εκδοση 3.0.0.0 βγαζει πολες διαφορετικεσ εκδοσεις?

π.χ-twrp hltetmo.twrp hltespr,twrp hltestk,twrp hltecan,και το κλασικο twrp hlte.

ξερει κανεις τι διοφορα εχουν ολες αυτες η εκδοσεις?και αν σε καποια απο αυτες εχει διορθωθειτο προβλημα που υπηρχε με την εγκατασταση με αρωμα?

 

Εξαρτάται ποια έκδοση έχεις για το n9005 είναι το twrp hlte

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την phronisis v6 και πάει σφαίρα ελπίζω και τώρα λογικά θα φτιάξουν και την marshmallow που βγήκε για το note 5

Dirty ή clean;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ dirty και φαίνεται οκ. Δεν πείραξα kernel και περιμένω να δω αν θα έχει κανένα πρόβλημα. Από ταχύτητα συμφωνώ με τον liam69.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...