Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι να βγάλει ο darkera13 stable Note5 Rom (με την RC2 έφαγε ένα άγριο κόλλημα η κάμερα που με εκνεύρισε τα μάλα), έβαλα την ωμέγα.

 

Edit: Απ' ότι είδα πριν λίγο βγήκε και νέα έκδοση από Audax v30. την έχει εγκαταστήσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Edit2:Ανεβάζει την Darklord RC2.1 ο darkera13. Status: Uploading

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι να βγάλει ο darkera13 stable Note5 Rom (με την RC2 έφαγε ένα άγριο κόλλημα η κάμερα που με εκνεύρισε τα μάλα), έβαλα την ωμέγα.

 

Edit: Απ' ότι είδα πριν λίγο βγήκε και νέα έκδοση από Audax v30. την έχει εγκαταστήσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Edit2:Ανεβάζει την Darklord RC2.1 ο darkera13. Status: Uploading

Με την rc2.1 που μόλις πέρασα χρειάζεται να περασω και το ls 3.1 η όχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Ειμαι με AryaMod V7.3 και στα μηνύματα γράφει μονο κεφαλαία . Γνωρίζει κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Με την rc2.1 που μόλις πέρασα χρειάζεται να περασω και το ls 3.1 η όχι

 

Τη λέει η RC2.1?

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Ειμαι με AryaMod V7.3 και στα μηνύματα γράφει μονο κεφαλαία . Γνωρίζει κάποιος κάτι;

Ετσι ειναι σε ολες τς εκδοσεις

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Ειμαι με AryaMod V7.3 και στα μηνύματα γράφει μονο κεφαλαία . Γνωρίζει κάποιος κάτι;

 

Πάς μηνύματα / ρυθμίσεις/ SMS /εισαγωγή λειτουργίας/

και επιλέγεις unicode

Link to comment
Share on other sites

Πάς μηνύματα / ρυθμίσεις/ SMS /εισαγωγή λειτουργίας/

και επιλέγεις unicode

Εγω νομιζα οτι ετσι μονο γινεται

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητό αυτό αλλα δεν έχει ελληνικά στην επιλογή γλώσσας εχει μονο 4 γλωσσες ...μπορω να του βαλω ελληνικα ?
Link to comment
Share on other sites

Πάς μηνύματα / ρυθμίσεις/ SMS /εισαγωγή λειτουργίας/

και επιλέγεις unicode

 

ΟΚ Ευχαριστω αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετωπιζω ενα θεμα. Μετα απο μια βδομαδα που ρουταρα το κινητο ξαφνικα σημερα το root checker δεν το αναγνωριζει. Πηγα να το ξανακανω με odin και δεν γινεται. Οταν παταω start αντι με γραψει pass γραφει reset. Αφου τελειωσει η διεργασια και ανοιξει το κινητο μετα εμφανιζεται το pass με χρονο 2 λεπτων και κατι απο κατω. Το root φυσικα δεν εχει γινει. Ξερει κανεις τι μπορει να φταει??
Link to comment
Share on other sites

παιδες αντιμετωπιζω ενα θεμα. Μετα απο μια βδομαδα που ρουταρα το κινητο ξαφνικα σημερα το root checker δεν το αναγνωριζει. Πηγα να το ξανακανω με odin και δεν γινεται. Οταν παταω start αντι με γραψει pass γραφει reset. Αφου τελειωσει η διεργασια και ανοιξει το κινητο μετα εμφανιζεται το pass με χρονο 2 λεπτων και κατι απο κατω. Το root φυσικα δεν εχει γινει. Ξερει κανεις τι μπορει να φταει??
Δεν μπορεί να χαθεί η πρόσβαση ρουτ έτσι στα ξαφνικά, κάτι έκανες. Το su υπάρχει; Μήπως έσβησες κάτι με titanium?
Link to comment
Share on other sites

su εννοεις την εφαρμογη?? οχι. ουτε titanium εχω. Το εκανα με odin και το root checker μου δειξε οκ. Σημερα που πηγα να περασω rom δεν μπορεσα και το checker δεν μπορει να επιβεβαιωσει το root. Δεν το πειραξα καθολου για να το αναιρεσω καπως.
Link to comment
Share on other sites

su εννοεις την εφαρμογη?? οχι. ουτε titanium εχω. Το εκανα με odin και το root checker μου δειξε οκ. Σημερα που πηγα να περασω rom δεν μπορεσα και το checker δεν μπορει να επιβεβαιωσει το root. Δεν το πειραξα καθολου για να το αναιρεσω καπως.

Δεν γνωρίζω με τι τρόπο το ρούταρες, αλλά κατέβασε την εφαρμογή SuperSu από το play store και τρέξε την μια φορά. Μετά δες με το root checker αν σου δίνει πρόσβαση

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω με τι τρόπο το ρούταρες, αλλά κατέβασε την εφαρμογή SuperSu από το play store και τρέξε την μια φορά. Μετά δες με το root checker αν σου δίνει πρόσβαση

 

Χιλια ευχαριστω αδερφε. Δε ξερω τι κολημα ειχε φαει. Οκ τα αναγνωρισε ολα. Θα δοκιμασω να περασω τη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητό αυτό αλλα δεν έχει ελληνικά στην επιλογή γλώσσας εχει μονο 4 γλωσσες ...μπορω να του βαλω ελληνικα ?
που το βρηκες αυτο;; Λογικα εχεις την μαμα ρομ πανω; Αν το εχεις ροοταρει δεν του περνας καμοια αλλη ρομ που να εχει; Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος στην μαμα ρομ να περασεις αλλη γλωσσα.. Πιστευω καποιο παιδι θα ξερει καλυτερα.. Edited by truckman
Requesting by user

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω βάλει την dark lord από την αρχή και ολα δούλευαν γρήγορα εκτός από κάποια bug αλλά δεν. Με ενοχλούσε. Με το που πέρασα το ls άρχισε να αργεί το τηλ να ανοίξει το SwiftKey ανοίγει και κλείνει μόνο του όταν γράφω και γνκ κρασαρει και ο νοβα. Έβαλα το rc2 αλλά πάλι τα ίδια. Γιατί έτσι; ε έχω κάνει wipe cache kai Davlik
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητό αυτό αλλα δεν έχει ελληνικά στην επιλογή γλώσσας εχει μονο 4 γλωσσες ...μπορω να του βαλω ελληνικα ?

 

που το βρηκες αυτο;; Λογικα εχεις την μαμα ρομ πανω; Αν το εχεις ροοταρει δεν του περνας καμοια αλλη ρομ που να εχει; Δεν ξερω αν υπαρχει τροπος στην μαμα ρομ να περασεις αλλη γλωσσα.. Πιστευω καποιο παιδι θα ξερει καλυτερα..
Στις περισσότερες ρομ της samsung που δεν εμφανίζονται τα Ελληνικά, συνήθως τα περιέχουν στο σύστημα. Με αυτή την εφαρμογή αν υπάρχουν στη συγκεκριμένη ρομ θα στα εμφανίσει, χρειάζεται όμως ρούτ.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως μπορω να κανω ροοτ
Εδώ είσαι http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423 .Προσεκτικό διάβασμα και να έχεις υπόψη σου ότι θα γράψει το knox (μόνιμα, με ότι αυτό συνεπάγεται, διάβασε το λινκ της υπογραφής μου).
Link to comment
Share on other sites

Έχω την arya 7.3 και στο κομμάτι της ασφάλειας δεν κλειδώνει αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε aryamod v7.3 στις λήψεις πχ έχω κατεβάσει 5 αρχεία τικαρω το ένα αλλά δεν μου έχει επιλογή να το διαγράψω η μόνη επιλογή είναι να κάνω εκκαθάριση όλων των λήψεων τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ροοτ συσκευή και με περασμένο custom Firm πως μπορώ να κάνω uroot και να μείνει το custom?

 

Ποιος ο λογος να κανεις κατι τετοιο? Custom roms χρησιμοποιουν αδεια ρουτ για να λειτουργουν τις ρυθμισεις τους. Αλλιως δε θα δουλευουν σωστα.

 

Αν το θες για καποιο θεμα ασφαλειας που σου εχει κατσει, περνα αλλη επισημη ρομ.

 

Αν παλι εχεις περασει καμια debloated (πχ omega), μεσω του SuperSU εχει "πληρης καταργηση προσβασης ροοτ".

 

Είμαι σε aryamod v7.3 στις λήψεις πχ έχω κατεβάσει 5 αρχεία τικαρω το ένα αλλά δεν μου έχει επιλογή να το διαγράψω η μόνη επιλογή είναι να κάνω εκκαθάριση όλων των λήψεων τι παίζει?

 

Πανω δεξια δε σου εχει ενα καδο οταν τικαρεις αυτα που θες να σβησεις??

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να κανεις κατι τετοιο? Custom roms χρησιμοποιουν αδεια ρουτ για να λειτουργουν τις ρυθμισεις τους. Αλλιως δε θα δουλευουν σωστα.

 

Αν το θες για καποιο θεμα ασφαλειας που σου εχει κατσει, περνα αλλη επισημη ρομ.

 

Αν παλι εχεις περασει καμια debloated (πχ omega), μεσω του SuperSU εχει "πληρης καταργηση προσβασης ροοτ".

 

 

 

Πανω δεξια δε σου εχει ενα καδο οταν τικαρεις αυτα που θες να σβησεις??

 

Όχι είναι κενό αν δεν επιλέξω κάτι τότε εμφανίζει 3 κάθετες τελιτσες που έχει 2 επιλογές ( ταξινόμηση κατά , εκκαθάριση λίστας ) αυτό το είχα και στις v7.1 και ν.7.2

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να κανεις κατι τετοιο? Custom roms χρησιμοποιουν αδεια ρουτ για να λειτουργουν τις ρυθμισεις τους. Αλλιως δε θα δουλευουν σωστα.

 

Αν το θες για καποιο θεμα ασφαλειας που σου εχει κατσει, περνα αλλη επισημη ρομ.

 

Αν παλι εχεις περασει καμια debloated (πχ omega), μεσω του SuperSU εχει "πληρης καταργηση προσβασης ροοτ".

 

 

 

Πανω δεξια δε σου εχει ενα καδο οταν τικαρεις αυτα που θες να σβησεις??

Θελω να βλεπω στο tablet ΟΤΕ go και δεν το επιτρέπει αν είναι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...