Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω crash ρομ και ενω το πενακι λειτουργει το μενου για το πενακι ανοιγει οταν το βγαζω απο την συσκευη οταν παταω το κουμπακι δεν ανοιγει το μενου. Τι μπορω να κανω?

Κανεις δεν γνωριζει ?

Link to comment
Share on other sites

Χα χα τα πέρασα και εγώ αυτά τα στάδια αλλά ρε συ μια χαρά βίντεο τραβάει.

Απίστευτη ρομ πραγματικα... Και μπαταρία τούμπανο..

Πρώτη μέρα σήμερα πρώτη φόρτιση είμαι στο 42% με τρεις ώρες οθόνη ήδη..

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πολύ συγκηνημενος. Έσπασα το φράγμα των 43000 στο antutu.

Xnote 21 lean 3.14

Από μπαταρία πως τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάει;

Εγώ έχω 90/100 φωτεινότητα 4g on πάντα πολύ χρήση ίντερνετ YouTube όλες οι εφαρμογές Facebook instagram ktl από τις 8 πρωί έως 12 βράδυ. 4 ώρες οθόνη. Αν το πάω πιο χαλαρά βγάζει πολύ περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα τόσο ψηλά δεν σας ενοχλεί στα μάτια; Εγώ για κάποιο λόγο συνήθισα από την αρχή με το S2 μου και το είχα σχετικά χαμηλά, κάπου στο 30%, οπότε τόσο το έχω και το Note3. Πιο ψηλά το ανεβάζω μόνο σε φάσεις που είμαι σε μέρος με πολύ ήλιο...

 

Με stock ROM 4.2.2 βέβαια, χωρίς 4G, αλλά βγάζω βλέπω γύρω στις 6-6μιση ώρες on-screen-time, κάπου 2μιση ώρες ομιλία (με bluetooth ακουστικό, υποθέτω πως κι αυτό τρώει κάποια εξτρά μπαταρία) και κάτι άλλες apps που τρώνε μπαταρία από ό,τι βλέπω μέσω των widgets, κάτι livescores κλπ..

 

Ψήνομαι για CM κι εγώ, αλλά πρώτα θα πρέπει να διαβάσω κανέναν οδηγό να ξεκαθαρίσω αν μπορεί μετά να γίνει unroot σε περίπτωση που χρειαστεί (φτου φτου μακρυά από εμάς) να πάει για εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Η φωτεινότητα τόσο ψηλά δεν σας ενοχλεί στα μάτια; Εγώ για κάποιο λόγο συνήθισα από την αρχή με το S2 μου και το είχα σχετικά χαμηλά, κάπου στο 30%, οπότε τόσο το έχω και το Note3. Πιο ψηλά το ανεβάζω μόνο σε φάσεις που είμαι σε μέρος με πολύ ήλιο...

 

Με stock ROM 4.2.2 βέβαια, χωρίς 4G, αλλά βγάζω βλέπω γύρω στις 6-6μιση ώρες on-screen-time, κάπου 2μιση ώρες ομιλία (με bluetooth ακουστικό, υποθέτω πως κι αυτό τρώει κάποια εξτρά μπαταρία) και κάτι άλλες apps που τρώνε μπαταρία από ό,τι βλέπω μέσω των widgets, κάτι livescores κλπ..

 

Ψήνομαι για CM κι εγώ, αλλά πρώτα θα πρέπει να διαβάσω κανέναν οδηγό να ξεκαθαρίσω αν μπορεί μετά να γίνει unroot σε περίπτωση που χρειαστεί (φτου φτου μακρυά από εμάς) να πάει για εγγύηση...

Τέτοιο κιν πρέπει να δουλεύει φουλ εξάλλου αυτό πληρώνεις. Εμένα δεν με ενοχλεί προσωπικά η φωτεινότητα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το ΠΡΕΠΕΙ να δουλεύει φουλ είναι που δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά δεν το έκανα για λόγους οικονομίας. Το έβαλα για 2 δευτερόλεπτα στο 100% και μου πόνεσαν τα μάτια..

 

Εγώ βέβαια νόμιζα πως πληρώνω για την CPU, την RAM, το s-pen, την ευκρίνεια της οθόνης, αλλά οκ...

 

ΥΓ. Ναι, την ευκρίνεια της οθόνης την καταλαβαίνω και στο 30%, δεν χρειάζεται να φωτίζεται όλο το δωμάτιο από το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το ΠΡΕΠΕΙ να δουλεύει φουλ είναι που δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά δεν το έκανα για λόγους οικονομίας. Το έβαλα για 2 δευτερόλεπτα στο 100% και μου πόνεσαν τα μάτια..

 

Εγώ βέβαια νόμιζα πως πληρώνω για την CPU, την RAM, το s-pen, την ευκρίνεια της οθόνης, αλλά οκ...

 

ΥΓ. Ναι, την ευκρίνεια της οθόνης την καταλαβαίνω και στο 30%, δεν χρειάζεται να φωτίζεται όλο το δωμάτιο από το κινητό...

 

 

ναι και για τα παραπανω . απλα δεν μπορω τις σκοτεινες οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Με Xnote 21 και lean...δεν εχω ξαναδει τετοιο σκορ...σιγα μην βαλω ποτε αλλη ρομ λεμεεεεεε...

 

Παιδιά μην δίνετε τόσο μεγάλη σημασία στα νούμερα του antutu. Δεν δείχνουν πάντοτε την πραγματικότητα. Θυμάμαι μια φορά που σ'ένα άλλο τηλέφωνο είχα εγκαταστήσει μία ρομ και στο antutu μου έβγαλε ένα πραγματικά αστρονομικό σκορ. Η ρομ όμως κυριολεκτικά σέρνονταν και είχε απίστευτα κολλήματα και lags.

 

Σημασία έχει η πραγματική αίσθηση που έχεις με το τηλέφωνο. Εξάλλου σε κάθε νέο update το antutu ανεβάζει το σκορ 2000 πόντους περίπου. Έτσι ενώ στο προ-προηγούμενο antutu το σκορ για το τηλέφωνό μας (χωρίς υπερχρονισμό του επεξεργαστή εννοείται) ήταν γύρω στις 40.000+, στο προηγούμενο ήταν γύρω στις 42000+ και στο τελευταίο (προχθές μου ήρθε η αναβάθμιση) βγάζει γύρω στα 44000+. Σε όλους μας με samsung based rom και χωρίς υπερχρονισμό του επεξεργαστή το σκορ θα κυμαίνεται λογικά κοντά σε αυτό που αναφέρεις (44000+).

 

Να και το δικό μου με Crash rom και Lean kernel.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό το ΠΡΕΠΕΙ να δουλεύει φουλ είναι που δεν το καταλαβαίνω. Προσωπικά δεν το έκανα για λόγους οικονομίας. Το έβαλα για 2 δευτερόλεπτα στο 100% και μου πόνεσαν τα μάτια..

 

Εγώ βέβαια νόμιζα πως πληρώνω για την CPU, την RAM, το s-pen, την ευκρίνεια της οθόνης, αλλά οκ...

 

ΥΓ. Ναι, την ευκρίνεια της οθόνης την καταλαβαίνω και στο 30%, δεν χρειάζεται να φωτίζεται όλο το δωμάτιο από το κινητό...

Πες τα ρε φίλε....

Με Xnote 21 και lean...δεν εχω ξαναδει τετοιο σκορ...σιγα μην βαλω ποτε αλλη ρομ λεμεεεεεε...

Καλά τα λέει ο κουρος17 αφήστε αυτά τα νούμερα και μην ασχολείστε μαζί τους...

Αν θες ρομ μονο για ταχύτητα βάλε CM εκεί θα καταλάβεις διαφορά όλες οι άλλες καλές και ίδιες είναι με ελάχιστες διάφορες που μόνο έμπειρο μάτι βλέπει.. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Με Xnote 21 και lean...δεν εχω ξαναδει τετοιο σκορ...σιγα μην βαλω ποτε αλλη ρομ λεμεεεεεε...

Χχαα έκανα απ ντατε το αν τούτου

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το titanioum bacup παω μαζικες ενεργειες και νκνω μπακ απ και μετα αφου αλλαξω ρομ με το τιτανιουμ ξαναστεινω?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με το titanioum bacup παω μαζικες ενεργειες και νκνω μπακ απ και μετα αφου αλλαξω ρομ με το τιτανιουμ ξαναστεινω?

Ναι με την ίδια εφαρμογή που κάνεις το backup κάνεις και το restore.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Βγήκε beta testing lollipop για το κινητο μας ή κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Βγήκε beta testing lollipop για το κινητο μας ή κάνω λάθος;

 

Ναι βγήκε και γίνεται χαμός!

Σε άλλους δουλεύει άψογα σε όλα της και σε άλλους βγάζει κάποια θεματάκια (λογικό, αφού είναι beta)

Εδώ είναι το βασικό thread και εδώ μια προσπάθεια να δημιουργηθεί ένα flashable zip της ρομ.

Ρίξτε μια ματιά και εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες. :)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

Μετά από ένα χρόνο με stock rom (ελληνική END3 με μοντεμ ENC2) λέω να φλασάρω την xnote.

 

Την περνάω ως έχει ή πρέπει να φλασάρω χειροκίνητα bootloader και modem, αν ναι μια βοήθεια που μπορώ να τα βρω.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εχω φορτωσει απο το πρωι την leaked lolipop,το νοτελακι παει μπαλα παντου!!Η δε καμερα,εστιαζει για πλακα :up:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...