Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που θα το βρούμε να γίνω εγώ δοκιμαστής

 

Βάλε κανα link να δούμε τι είναι αυτο ?

 

 

εγώ να το δώσω αλλά επειδή δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα με δικό σας ρίσκο . στον boot loader το φορτώνουμε

 

https://www.dropbox.com/s/82z2gdyw0q1ffsn/BL_HA3GZS_TEST_CLEAR_WARRANTY_BIT.tar.md5?dl=0

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αρχικό link δώσε ,αν το εχεις βέβαια .Έτσι χωρίς να διαβάσουμε τι παίζει εννοείτε ότι δεν το περνάμε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το αρχικό link δώσε ,αν το εχεις βέβαια .Έτσι χωρίς να διαβάσουμε τι παίζει εννοείτε ότι δεν το περνάμε .

 

με email μου το έστειλε και εμένα και μου είπε ότι το έδωσε κάποιος που δουλεύει στην samsung στην Βουλγαρία. για αυτό ρώτησα και εγώ αν το έχει ξανά δει κάποιος ώστε να το ρισκάρω και εγώ αλλά και άλλα παιδιά αργότερα.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Αν νιώθει κάποιος ιδιαίτερα τυχερός σήμερα ας στο κάνει και ενημερώνει .:):)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν νιώθει κάποιος ιδιαίτερα τυχερός σήμερα ας στο κάνει και ενημερώνει .:):)

 

για σήμερα σίγουρα όχι αλλά μια από αυτές τις μέρες θα το ρισκάρω και ενημερώνω

:p:p:p:p

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Σου είπε για ποια έκδοση είναι μήπως, για exynos ή Snapdragon? Φαντάζομαι exynos..

 

Γιατί μια στις χίλιες αν αυτό που ανέβασες δουλέψει σε Snapdragon, έχει αξία >3.000$..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Σου είπε για ποια έκδοση είναι μήπως, για exynos ή Snapdragon? Φαντάζομαι exynos..

 

Γιατί μια στις χίλιες αν αυτό που ανέβασες δουλέψει σε Snapdragon, έχει αξία >3.000$..

oxi δεν μου αναφεραι κάτι τέτοιο. μακάρι να κάνει για snapdragon και να βοηθήσει πολλά παιδιά !!!

 

το μόνο σίγουρο είναι οτι υπάρχει αρχείο 1000% που μηδενίζει το knox

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

oxi δεν μου αναφεραι κάτι τέτοιο. μακάρι να κάνει για snapdragon και να βοηθήσει πολλά παιδιά !!!

 

το μόνο σίγουρο είναι οτι υπάρχει αρχείο 1000% που μηδενίζει το knox

 

Aυτά είναι νέα πρωί πρωί!!!

Link to comment
Share on other sites

oxi δεν μου αναφεραι κάτι τέτοιο. μακάρι να κάνει για snapdragon και να βοηθήσει πολλά παιδιά !!!

 

το μόνο σίγουρο είναι οτι υπάρχει αρχείο 1000% που μηδενίζει το knox

Μακάρι αλλά μάλλον δύσκολα..

Το αρχείο που ανέβασες κατά 99% είναι για exynos συσκευές που δεν κυκλοφορούν Ελλάδα και έχει γύρω στους 6,7 μήνες που κυκλοφορεί.

 

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει φυσικά, το ρίσκο δικό σας! :-)

Link to comment
Share on other sites

μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό. Πήρα τηλέφωνο στην samsung και έλεγξα το IMEI του κουτιού για να δω από που προέρχεται. Μου είπαν ότι προσδιορίζεται για Τσεχία. Τι ξέρετε για αυτό? Ενημερώσεις παίρνει κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

μόλις αγόρασα και εγώ το κινητό. Πήρα τηλέφωνο στην samsung και έλεγξα το IMEI του κουτιού για να δω από που προέρχεται. Μου είπαν ότι προσδιορίζεται για Τσεχία. Τι ξέρετε για αυτό? Ενημερώσεις παίρνει κανονικά?

Μια χαρά όλα!! Μεγεια σου :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ενω του εχω βαλει το xposed torch να αναβει οταν ειναι κλειστη η οθονη με το κουμπι της εντασης, αλλες φορες αναβει, αλλες οχι. Μου διαφευγει τιποτα?? :(

γεια σου φιλε μου, πρεπει να πατησεις μια φορα το πάουερ μπατον να ανοιξει η οθονη για να ξυπνησει η συσκευη, αλλη μια για να κλεισει η οθονη και μετα κρατα το βολιουμ πατημενο για να αναψει ο φακος. θα εχεις φαει τα μουτρα σου μεχρι να το πετυχεις μεσα στα σκοταδια αλλα αυτη ειναι η διαδικασια :D

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:

Προσπαθώ να αντιγράψω (overwrite) στο system/bin,το αρχείο mpdecision το οποίο έχω κάνει save στην κάρτα απο μια παλαιότερη έκδοση του ultimate kernel,αλλά δεν μπορώ.

Χρησιμοποιώ ES File explorer...

Tί κάνω λάθος?

Υπάρχει πρόσβαση root κανονικά!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά:

Προσπαθώ να αντιγράψω (overwrite) στο system/bin,το αρχείο mpdecision το οποίο έχω κάνει save στην κάρτα απο μια παλαιότερη έκδοση του ultimate kernel,αλλά δεν μπορώ.

Χρησιμοποιώ ES File explorer...

Tί κάνω λάθος?

Υπάρχει πρόσβαση root κανονικά!

 

Έκανες το system r/w? Κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι.δοκίμασε και με τον root explorer αν τον έχεις φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ενω ενα τριμηνο το κινητο παει μπαλα και δεν ειχα κανενα προβλημα, προχτες, στα καλα καθουμενα αρχισε να μου κανει κατι κουλα και να ανοιγοκλεινουν προγραμματα χωρις να παταω κατι μεχρι που κολλησε και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια. Εδειξε να στρωνει μεχρι σημερα που μου το ξανακανε παλι. Το εχω ρουταρει με towelrootκαι εχω περασει μεσα, wanam xposed, xposed tortch, sdmaid, twrp manager και rashr μερικα απο τα προγραμματα... Ειναι κανα προγραμμα η τα χει παιξει το κινητο??
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ενω ενα τριμηνο το κινητο παει μπαλα και δεν ειχα κανενα προβλημα, προχτες, στα καλα καθουμενα αρχισε να μου κανει κατι κουλα και να ανοιγοκλεινουν προγραμματα χωρις να παταω κατι μεχρι που κολλησε και αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια. Εδειξε να στρωνει μεχρι σημερα που μου το ξανακανε παλι. Το εχω ρουταρει με towelrootκαι εχω περασει μεσα, wanam xposed, xposed tortch, sdmaid, twrp manager και rashr μερικα απο τα προγραμματα... Ειναι κανα προγραμμα η τα χει παιξει το κινητο??

 

μην περιμενεις πραγματικα απαντηση φιλε μου σε αυτο το ερώτημα ...!:)

μονος σου θα την βρεις την λυση ..δικο σου ειναι το κινητο εσυ το ξερεις ..:)

να τα εχει παιξει απο μονο του χλωμό για μενα ...προφανώς καποια εφαρμογη σου εχει κανει την ζημια ..

(εμενα πχ μια εφαρμογη απο το xpose για το gps-να μην βγαινει ερωτηση αν θελεις να το ανοιξεις η οχι-με δημιούργησε απιστευτα προβλήματα σε σημειο να μην ανοιγει το Playstore ειδα και επαθα για να καταλαβω οτι εφταιγε αυτη ..)

κρατα αν θες μπακ απ και φουλ φορματ .....

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έπαθε το φλας και δεν ανάβει εδώ και λίγη ώρα. Δεν ανάβει ούτε σαν φακός. Τι να εγινε

 

Δοκίμασες να κάνεις επανεκίνηση? Μου το είχε κάνει και εμένα κάποια φορά και έστρωσε με αυτό.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις επανεκίνηση? Μου το είχε κάνει και εμένα κάποια φορά και έστρωσε με αυτό.

 

Νίκος

Ναι έστρωσε. Αυτό έκανα αλλά όχι Me reboot αλλά off and on απο Την αρχη

Link to comment
Share on other sites

Έκανες το system r/w? Κατά πάσα πιθανότητα αυτό είναι.δοκίμασε και με τον root explorer αν τον έχεις φυσικά.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Οντως το system ειναι read only...

Προσπάθησα να το κάνω r/w αλλά πάπαλα...

Μπερδεύτηκα!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου, πρεπει να πατησεις μια φορα το πάουερ μπατον να ανοιξει η οθονη για να ξυπνησει η συσκευη, αλλη μια για να κλεισει η οθονη και μετα κρατα το βολιουμ πατημενο για να αναψει ο φακος. θα εχεις φαει τα μουτρα σου μεχρι να το πετυχεις μεσα στα σκοταδια αλλα αυτη ειναι η διαδικασια :D
Το γράφει στις οδηγίες αλλά κλασικά ποίος τις διαβάζει:lol: μόλις κλείσει η συσκευή ή πέσει σε deep sleep πατάμε μια φορά το vulume up και μετά πατάμε συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα crash 17.1 και lean kernel...Μια χαρα μεχρι στιγμης.Απλα ηθενα να ρωτησω το εξης:Βλεπω πολλοι που βαζετε την odex της crash.Που ειναι αυτη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα crash 17.1 και lean kernel...Μια χαρα μεχρι στιγμης.Απλα ηθενα να ρωτησω το εξης:Βλεπω πολλοι που βαζετε την odex της crash.Που ειναι αυτη?

 

το λεει στην πρωτη σελιδα πως να την κανεις odex ....(στο xda απο εκει που κατεβασες την ρομ ...)

προσοχη ομως odex για μενα μονο στην εκδοση 17...η 17.1 εχει θεματα...

Link to comment
Share on other sites

Οποίος δεν δουλεύει πενάκι και έχει θέμα με την μπαταρία του βάζει Temasek V155 και ησυχάζει.

Τα προηγούμενά built που είχα δοκιμάσει δεν έμεινα ευχαριστημένος αλλά αυτό πάει τρένο ειδικά στην αναμονή .

Με του crash το βράδυ έχανα 2% -3% εδώ μιλάμε για πρωτη φόρτιση και δεν έχασε 1%:) απο ταχύτητα δεν χρειάζεται να σας πω όλοι ξέρετε για cm11.

Και στα συν έχει και επιλογή OmniSwitch

Link to comment
Share on other sites

το λεει στην πρωτη σελιδα πως να την κανεις odex ....(στο xda απο εκει που κατεβασες την ρομ ...)

προσοχη ομως odex για μενα μονο στην εκδοση 17...η 17.1 εχει θεματα...

 

Τι θεματα???Για πες να προλαβω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...