Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με stock rooted στο 50% βγάζει περίπου 2 ώρες οθόνη. Να ανησυχώ για την μπαταρία;

 

Στοκ δε γνωρίζω να σου πω αν και λίγο μου ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στοκ δε γνωρίζω να σου πω αν και λίγο μου ακούγεται.
Βέβαια είναι λίγο.

Έδωσα στον γιο μου να τεστάρει τον νέο lean ,παπάδες:lol:

Που να κάνει και κάνα δύο κύκλους φόρτισης:)

Link to comment
Share on other sites

Με καθαρή εγκατάσταση (full wipe) crash 17 and lean kernel το τηλ. Δεν μπορούσε να "σταθει" από τα συνεχή reboot. Αναγκαστικά γύρισα στην official με root. Μήπως καμία ιδέα τι μπορεί να έφταιγε; Εσύ δεν είχες τετοιο πρόβλημα αρχικά με αυτό τον συνδυασμό;

.

 

ουτε ενα ρεσταρτ ουτε για αστειο :)

 

δοκιμαζω τον νεο Lean και επιστρεφω ..

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και φρέσκο civz kernel 1.9 μόλις τον έβαλα..!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και φρέσκο civz kernel 1.9 μόλις τον έβαλα..!

 

oooooooo τωρα τι να διαλεξεις ....:p

 

περιμενουμε εντυπωσεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

oooooooo τωρα τι να διαλεξεις ....:p

Ο lean πλέον είναι μονόδρομος εγώ δεν δοκιμαζω άλλον κερνελ.

Ίδη είμαι με στο 51% με 3,5 ώρες οθόνη με 1.5 ώρα game και τα υπόλοιπα browsing.

Link to comment
Share on other sites

Ο lean πλέον είναι μονόδρομος εγώ δεν δοκιμαζω άλλον κερνελ.

Ίδη είμαι με στο 51% με 3,5 ώρες οθόνη με 1.5 ώρα game και τα υπόλοιπα browsing.

 

πραγματικα τρομερος κερνελ ..σαν μπαταρια θεριζει ...

και μαζι με crash odex ειναι λουκουμι συνδυασμός ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Freddara και εσύ άρχοντας είσαι, Odexed Crash+Lean απλά πετάνε και αφού αντέχει η μπαταρία, μην το κουνάς από εκεί εκτός και αν θες να δοκιμάσεις AOSP που στο προτείνω εννοείται. Crom KANG και θα χάσεις την μπάλα με τις ατελείωτες ρυθμίσεις.

 

να πω την αληθεια με τρωει να βαλω pure android καποια στιγμη στο θηριο μου....:)

με το πενακι σε AOSP εχουμε εναλλακτικές?

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε το note 3 UPSM Mode από το exposed. Αυτό δημιουργεί τα reboot.

Ευχαριστώ. Επαναφέρω, δοκιμάζω και ποστάρω. Οχι, δυστυχώς τα συνεχή reboot υνεχιζονται και μετά την αφαίρεση. Καμια άλλη ιδέα;

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ψάχνω και διαβάζω εδώ και αρκετή ώρα πηγαίνοντας μπρος πίσω στις σελίδες να βρω τον τρόπο για root.Στην σελίδα 5 στο παρόν νήμα,γράφτηκε ότι γίνεται.Μετά από πολύ ώρα διαβάσματος,δεν κατάλαβα αν τελικά επηρεάζεται ο μετρητής στο KNOX κυρίως αν χρειαστεί να κάνω unroot.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,ψάχνω και διαβάζω εδώ και αρκετή ώρα πηγαίνοντας μπρος πίσω στις σελίδες να βρω τον τρόπο για root.Στην σελίδα 5 στο παρόν νήμα,γράφτηκε ότι γίνεται.Μετά από πολύ ώρα διαβάσματος,δεν κατάλαβα αν τελικά επηρεάζεται ο μετρητής στο KNOX κυρίως αν χρειαστεί να κάνω unroot.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Με αυτόν τον τρόπο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54657188&postcount=1 δεν γράφει.
Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο πρόβλημα βοήθεια τα έχω δοκιμάσει όλα :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

TA KATAΦΕΡΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

 

τι εκανα ?? εβαλα NE6 bootloader , NE4 modem και μια μαμα ρομ . περνωντας την μαμα ρομ εβαλα ενα αρχειο pit που ανεβασε σε ενα thread ενας τυπος . ευτυχως ολα καλα τωρα . το μονο που μενει ειναι να κανω efs backup και αρχιζω τις λαλακιες παλι

 

 

ευχαριστω κοσμα

και πανω απο ολα Μενιο που εστειλε και ινβοξ . ειχα βαλει ενα group στο face , εσας εδω και τελικα το εκανα μονος μου . ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΑΚΕΡΑΣ :P

 

 

 

 

έχω το ίδιο πρόβλημα βοήθεια τα έχω δοκιμάσει όλα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ.Μου φαίνονται βουνό βέβαια σχόλια σαν κι αυτά:

 

"Download XXUEND3 100% stock kernel"

"load file as AP"

"matched to the ROM version you are using"

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο πρόβλημα βοήθεια τα έχω δοκιμάσει όλα :cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

έχω το ίδιο πρόβλημα βοήθεια τα έχω δοκιμάσει όλα :cry:

δες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54510518&postcount=47

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον λειν αλλά για κάποιο λόγο δεν μηδενίζουν οι πυρήνες ο 1 και ο 4 δουλεύουν διαρκώς και πολύ ψηλά μάλιστα 1500 1900 2300 δεν πέφτουν ποτέ 300.

Οπότε αναγκαστικά πάω για σιβατο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως ο ultimate ειναι απο τους καλυτερους κερνελ και συνεχως ανανεωνεται με καινουργια πραγματα σε αντιθεση με τους αλλους κερνελ που απλα καθε 20 μερες κανουν μια ανανεωση στα υπαρχοντα πραγματα που εχουν ηδη...(Ενω ο ultimate εχει κανει 3-4 ανανεωσεις στο 20ημερο)

Απο μπαταρια παντως αρκετα καλη, ειχα φτασει με 10 ωρες αναμονη και 3 ωρες και κατι ψιλα οθονη με wifi και μου ειχε μεινει 55%...:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μαγκες έχω θέμα με το imei και το baseband (imei:null /null) kai (baseband: unknown)..έχω flasharei official Rom ξανά αλλά τπτ..μέχρι και ο ήχος έχει χαθεί..μετά από αρκετό διάβασμα και πειραματα φλασάρα modem NE4 και ο ήχος επανηλθε..αλλά για κακή μου τύχη baseband kai imei παραμένουν ίδια.. καμία λύση υπάρχει ??
Link to comment
Share on other sites

Ο lean πλέον είναι μονόδρομος εγώ δεν δοκιμαζω άλλον κερνελ.

Ίδη είμαι με στο 51% με 3,5 ώρες οθόνη με 1.5 ώρα game και τα υπόλοιπα browsing.

 

Η Crash 17 ειναι καλη ?γιατι με την x-note 20 με lean δεν εχω μεινει ευχαριστημενος...καλη εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Η Crash 17 ειναι καλη ?γιατι με την x-note 20 με lean δεν εχω μεινει ευχαριστημενος...καλη εβδομαδα!
Για εμένα ο καλύτερος συνδιασμος ,δες μπαταρίαhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55588876&postcount=3652
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με stock rooted στο 50% βγάζει περίπου 2 ώρες οθόνη. Να ανησυχώ για την μπαταρία;

Τελικά το hangouts κάνει την δουλειά. Με τα τελευταία Google services ρουφάει απίστευτα. Αναγκαστικά όμως το δουλεύω λόγω πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο καλύτερος συνδιασμος ,δες μπαταρίαhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=55588876&postcount=3652

 

χρειαζεται να αλλαξω και μοντεμ παλι?οπως στην x-note?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σιβατο αλλά αργει να κλείσει και να ανοίξει η οθόνη ας μου θυμησει κάποιο τι πρέπει να αλλάξω στο συναπςε
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σιβατο αλλά αργει να κλείσει και να ανοίξει η οθόνη ας μου θυμησει κάποιο τι πρέπει να αλλάξω στο συναπςε
Δεν πείραξες κάτι όταν τον έβαλες ?

 

χρειαζεται να αλλαξω και μοντεμ παλι?οπως στην x-note?
Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πείραξες κάτι όταν τον έβαλες ?

 

Όχι.

 

θυμαμαι ειχα προβλημα στο vpn και στο κλειδωμα με το παλιο modem...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον τρόπο http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54657188&postcount=1 δεν γράφει.

 

κανοντας root με αυτον τον τροπο δεν γραφει ο knox.σωστα?

για να βαλεις custom rom ή kernel θελει φανταζομαι TWRP custom recovery Οποτε ο knox γραφει κανονικα υστερα??

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...