Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ασχετο μετα απο reboot μου κανουν force close τα google location services και αλλη μια εφαρμογη που σχετιζεται με τη google. Ειμαι με Xnote V20 και ξεκινησε απο το πουθενα. Δεν ενοχλει καπου βεβαια, αλλα εχουμε ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοσο ασχετοι λες να ειναι?Αλλα δεν μπορω να βαλω την firmaware που ειχε την ofisial.να το παω με την ofisial nh1 eyrw kai χωρεις root,εχω ελπιδα?ετειχε να το παει καποιος και να μην το δουν?γιατι εχω και 100 χιλ αποσταση για να παω...μην παω 2 φορα τσαμπα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δεν εχει τυχη σε κανεναν να μην εχει σημα gps και να βρει λυση χωρεις να ανοιχτει το κινητο?

 

Είχες βάλει ποτέ s5 port?

Link to comment
Share on other sites

Στο ασχετο μετα απο reboot μου κανουν force close τα google location services και αλλη μια εφαρμογη που σχετιζεται με τη google. Ειμαι με Xnote V20 και ξεκινησε απο το πουθενα. Δεν ενοχλει καπου βεβαια, αλλα εχουμε ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Δοκίμασες να πετάξεις το disable location consent?

Και εμένα στο άσχετο με έκανε θέματα αλλά το χειρότερο είναι πως από εχθές κρασάρουν κάνα 2 πρόγραμματα και έχω σπάσει το κεφάλι μου προσπαθώντας να βρω λύση...

Παρεμπιπτόντως είμαι με Crash v17.

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει....γιατι?

 

Βρήκες την απάντηση σου. Τα s5 port χαλάνε το gps αν ξανά γυρίσεις σε κανονική rom του note.Εχει μια διαδικασία αλλά φτιάχνεται. Κοίτα στο Xda θα το βρεις σίγουρα. Άντε για να γλυτώσεις τα 250 ευρώ δώρο για Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει....γιατι?

βαλε twrp recovery και κανε αυτα με την εξης σειρα 3 φορες : wipe system, wipe data, wipe cache, wipe dalvik και στο τελος μια φορα wipe internal storage. μετα βαλε οποια ρομ θες και λογικα θα δουλεψει το gps

Link to comment
Share on other sites

Βρήκες την απάντηση σου. Τα s5 port χαλάνε το gps αν ξανά γυρίσεις σε κανονική rom του note.Εχει μια διαδικασία αλλά φτιάχνεται. Κοίτα στο Xda θα το βρεις σίγουρα. Άντε για να γλυτώσεις τα 250 ευρώ δώρο για Καληνύχτα!

κωστα με εσωσες.....οποτε θελεις κερναω καλο σουβλακι στην εδεσσα...

οταν ειναι να ερθεις δωσε μου το mail σου να αλαξουμε τηλεφωνα...

χιλια ευχαριστω και παλι...

Link to comment
Share on other sites

κωστα με εσωσες.....οποτε θελεις κερναω καλο σουβλακι στην εδεσσα...

οταν ειναι να ερθεις δωσε μου το mail σου να αλαξουμε τηλεφωνα...

χιλια ευχαριστω και παλι...

 

Τίποτα φίλε μου χαρά μου! Αν με βγάλει ο δρόμος θα κανονίσουμε και καφέ μην αγχώνεσαι! Το έκανες τελικά έφτιαξε?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε μου χαρά μου! Αν με βγάλει ο δρόμος θα κανονίσουμε και καφέ μην αγχώνεσαι! Το έκανες τελικά έφτιαξε?

του κουτιου....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!! Ξερουμε ποτε θα βγει και αν θα βγει το lolipop για εμας???

Ότι θα το πάρει το update αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Το ποτε θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες (Samsung,Χώρα από το οποίο είναι αγορασμένο, παρόχους κλπ). Για Τέλος του χρόνου το κόβω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα μας έχουν με 4.4.2... Δυστηχως οι αναβαθμίσεις της Samsung έρχονται με το σταγονομετρο λίγο... Δίνουν πιο πολύ βάση στα καινούργια τους τηλέφωνα....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ακόμα μας έχουν με 4.4.2... Δυστηχως οι αναβαθμίσεις της Samsung έρχονται με το σταγονομετρο λίγο... Δίνουν πιο πολύ βάση στα καινούργια τους τηλέφωνα....

 

Να σκεφτείς το firmware 4.4.4 είναι έτοιμο εδώ και μια εβδομάδα για το S5 και το Note 3 αλλά καθυστερούν την κυκλοφορία τους.

Link to comment
Share on other sites

το Νοτε 3 έχει καλό gps lock time και accuracy ή αργει να "κλειδώσει" δορυφόρους ρωτάω γιατί σε διάφορα reviews και βίντεο που έχω δεί έτσι φαίνεται.....παρακαλώ ας μου πεί κάποιος που έχει δουλέψει το gps του Note 3 αρκετά γιατί είναι ένα κομμάτι που με ενδιαφέρει για την αγορά της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Να σκεφτείς το firmware 4.4.4 είναι έτοιμο εδώ και μια εβδομάδα για το S5 και το Note 3 αλλά καθυστερούν την κυκλοφορία τους.

Ναι και το καθυστερούν επίτηδες.... Τον λόγο δεν μπορώ να καταλάβω... Γενικα η Samsung από update είναι G. T. P..... Και ειλικρινά αμφιβάλλω εάν θα δούμε καν το Lollipop.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι και το καθυστερούν επίτηδες.... Τον λόγο δεν μπορώ να καταλάβω... Γενικα η Samsung από update είναι G. T. P..... Και ειλικρινά αμφιβάλλω εάν θα δούμε καν το Lollipop.....

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την δούμε...

Link to comment
Share on other sites

το Νοτε 3 έχει καλό gps lock time και accuracy ή αργει να "κλειδώσει" δορυφόρους ρωτάω γιατί σε διάφορα reviews και βίντεο που έχω δεί έτσι φαίνεται.....παρακαλώ ας μου πεί κάποιος που έχει δουλέψει το gps του Note 3 αρκετά γιατί είναι ένα κομμάτι που με ενδιαφέρει για την αγορά της συσκευής

Το δικό μου κλειδώνει σε δευτερόλεπτα ακόμα και μέσα σε κλειστό χώρο (αρκεί να είμαι κοντά σε παράθυρο). Από την άλλη όμως έχω το location service μόνιμα ενεργοποιημένο. Είναι το τέταρτο τηλέφωνο που έχω με GPS (N95-8Gb, Samsung Wave, LG 4x τα άλλα) και το gps του είναι το καλύτερο που έχω δει σε κινητό. Η αλήθεια ωστόσο είναι πως δεν το έχω δοκιμάσει με data απενεργοποιημένο για να δω τι ψάρια πιάνει.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω θέμα.. Έβαλα crash και lean και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.. Ενώ με ultimate και omega έβγαζα στάνταρ 5μιση ώρες οθόνη τώρα βγάζω γύρω στις 3μιση.. Link για τελευταίο civato έχουμε γιατί είμαι από κινητό..;;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω θέμα.. Έβαλα crash και lean και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος.. Ενώ με ultimate και omega έβγαζα στάνταρ 5μιση ώρες οθόνη τώρα βγάζω γύρω στις 3μιση.. Link για τελευταίο civato έχουμε γιατί είμαι από κινητό..;;

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=16387

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά παιχταρά μου..! Για να δούμε τι θα γίνει με τον civato..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έβαλα χθες για πρώτη φορά την Xnote 20, μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω διαφανή τη γραμμή της statusbar, γιατί για κάποιο λόγο δεν μου το έκανε αυτόματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έβαλα χθες για πρώτη φορά την Xnote 20, μπορεί να μου πει κάποιος πως κάνω διαφανή τη γραμμή της statusbar, γιατί για κάποιο λόγο δεν μου το έκανε αυτόματα.

 

Μέσα από την εφαρμογή xnote control στο xnote color mods.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Χάθηκε το root!!! Ξαφνικά χθες κάνει ένα restart και όταν ξανά άνοιξε είχαν χαθεί οι ρυθμίσεις που είχα κάνει με το Wanam. Όταν μπαίνω στο wanam οι ρυθμίσεις είναι αυτές που είπα επιλέξει αλλά στην πραγματικότητα δεν υπάρχει καμία. Έκανα μια αλλαγή και επανεκκίνηση αλλά τζίφος. Για πείτε ρε μάγκες τι μπορεί να έγινε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...