Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας! θα ήθελα την βοήθεια σας για να κάνω Unroot και να επαναφέρω όπως ήταν το Note3 εργοστασιακα..το root το έκανα με το kingo root

δεν ξέρω αν το έχετε ποστάρει κάπου και ζητώ συγγνωμη αν έχει γίνει.. ξέρω οτι πρέπει να χρησιμοποιήσω μάλλον το odin

εχω vodafone και το μοντέλο είναι το sm n9005 τί μπορώ να κάνω?

 

ευχαριστώ εκ των προταίρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο βδομάδα θα το έχω. Ερώτηση sos. Root , χωρις να γραψει o knox , γινεται;; Σε ολες τις εκδοσεις;;

 

Και κάτι ακόμη.. Ποιά μαμα ρομ ειναι απροβλημάτιστη ;;

 

Ευχαριστώ :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! θα ήθελα την βοήθεια σας για να κάνω Unroot και να επαναφέρω όπως ήταν το Note3 εργοστασιακα..το root το έκανα με το kingo root

δεν ξέρω αν το έχετε ποστάρει κάπου και ζητώ συγγνωμη αν έχει γίνει.. ξέρω οτι πρέπει να χρησιμοποιήσω μάλλον το odin

εχω vodafone και το μοντέλο είναι το sm n9005 τί μπορώ να κάνω?

 

ευχαριστώ εκ των προταίρων

 

Η ερώτηση για unroot απαντήθηκε πριν από μερικά μηνύματα. Ψάξε και θα το βρεις.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Εργοστασιακο NG1
βαζεις lean 3.9.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2488082 χωρίς πρόγραμμα και μπαίνουν idle στο φτερό
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μερικές φορές ενώ είμαι σε εφαρμογή δεν δουλεύει το home button ούτε το back . είμαι με crash ROM lean 3.9
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή kernel σε στοκ rooted δεν παίζει ε;

 

Γιατί όχι ? μια χαρά γίνεται ,ενα nadroid backup πρώτα και μετά προχωράς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή kernel σε στοκ rooted δεν παίζει ε;
Αν είσαι με toowelroot και βάλεις costum kernel θα γράψει ο knox.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ crash τελικά για την δοκιμή. Μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω αφού είναι πολύ κοντά στου civato που είχα τόσο καιρό και όχι τόσο φορτωμένη όπως η X note η οποία προσωπικά δεν μου άρεσε. Στο πρώτο flashαρισμα την έκανα και odex αλλά φαίνεται κάτι δεν πήγε καλά και είχα συνεχόμενα reboot τα οποία δεν σταματούσαν με τίποτα και αναγκάστηκα και την ξαναπέρασα. Τώρα είμαι με lean 3.8 underclocked στα 1.8 και μέχρις στιγμής όλα δουλεύουν ρολόι και με καλή αυτονομία. Όταν παίζω κανένα 3d παιχνίδι το επαναφέρω στα 2.2 και όλα οκ. Έκατσε τόσο καλά μέχρι στιγμής που φοβάμαι να περάσω και τον 3.9 :P

 

η xnote παντως odex σε μενα δουλευει βούτυρο ..:)

 

την εστρωσα πεταξα σαβουρα εβαλα lean και μενω εδω για λιγο ..

τελικα ειμασταν παρα πολλοι με reboots στην crash...(ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟDEX ΑΛΛΙΩΣ Η ΡΟΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ...)

Link to comment
Share on other sites

η xnote παντως odex σε μενα δουλευει βούτυρο ..:)

 

την εστρωσα πεταξα σαβουρα εβαλα lean και μενω εδω για λιγο ..

τελικα ειμασταν παρα πολλοι με reboots στην crash...(ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΟDEX ΑΛΛΙΩΣ Η ΡΟΜ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ...)

 

Και δεν ήταν απλά reboot. Ήταν power off πολύ αργό και βασανιστικό power on και μετά αδυναμία να κάνεις το οτιδήποτε αφού όλες οι εφαρμογές crashαραν και μετά δώστου πάλι reboot και ούτω καθεξής μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Και όλα αυτά με την πίσω μεριά να έχει πάρει φωτιά. Βρήκα μπαταρία σχετικά φρέσκια (1.5 μηνα) από αγγελία και θα δοκιμάσω και αυτονομία με την νέα μιας και με αυτή είναι σίγουρο ότι έχει θέμα. Όταν με το καλό έρθει και δοκιμάσω θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο βδομάδα θα το έχω. Ερώτηση sos. Root , χωρις να γραψει o knox , γινεται;; Σε ολες τις εκδοσεις;;

 

Και κάτι ακόμη.. Ποιά μαμα ρομ ειναι απροβλημάτιστη ;;

 

Ευχαριστώ :)

Ακόλουθα αυτόν τον οδηγό :

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/general/root-root-xxufnf4-stock-firmware-knox-t2840150

 

Αν φοβάσαι επειδή είναι κατακαίνουργο κράτα το λιγο καιρο χωρίς και το κανεις μετά. Ότι θα το κάνεις θα το κάνεις βέβαια οπότε τι τώρα τι μετά

Link to comment
Share on other sites

βαζεις lean 3.9.3 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2488082 χωρίς πρόγραμμα και μπαίνουν idle στο φτερό

Είμαι Knox 0x0 οπότε δεν παίζει. Είναι γενικευμένο θέμα με τους ng1 Kernels?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Knox 0x0 οπότε δεν παίζει. Είναι γενικευμένο θέμα με τους ng1 Kernels?
Εγώ για λίγο που είχα δοκιμάσει μηδενιζαν βάλε αυτό το πρόγραμμα DS Battery Saver από το play και έχει επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για λίγο που είχα δοκιμάσει μηδενιζαν βάλε αυτό το πρόγραμμα DS Battery Saver από το play και έχει επιλογή.

 

Κάτι τέτοια προγραμματάκια κάνουν δουλειά λες; Το είχα δει και γω αυτό αλλά ποτέ δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου πει αν το ότι είναι ελληνικό branded το τηλέφωνο που πήρα θα έχω θέμα σε root η custom αργοτερσ. Δηλαδή είναι διαφορετικός ο τρόπος που γίνονται root τα ελληνικά τηλέφωνα που είναι branded η όχι. Η διαφορά είναι μόνο στις επίσημες αναβαθμίσεις;
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Το root είναι το ίδιο , η μόνη διαφορά είναι το πότε θα ο παίρνεις τα update

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει και γω αυτό αλλά ποτέ δεν το δοκίμασα.
Αν δεν το δοκιμάσεις δεν θα το μάθεις ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε Μιχαλη απλά πρώτη φορά μου κάθεται branded και ήθελα να δω αν υπάρχει λόγος να το αλλάξω. Τότε είμαι κομπλε.
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, απο οτι βλέπω στο xda η xnote έχει "κολλήσει" στην εκδοση 18.Ύπαρχει δοκιμασμένη κάποια άλλη εξίσου γρήγορη και σταθερή ,πριν απο καιρό έπεζα με echo rom.Ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, απο οτι βλέπω στο xda η xnote έχει "κολλήσει" στην εκδοση 18.Ύπαρχει δοκιμασμένη κάποια άλλη εξίσου γρήγορη και σταθερή ,πριν απο καιρό έπεζα με echo rom.Ευχαριστώ:)
Eδω παιζει τωρα http://www.nonsolosmartphone.it/x-note-build-18-0-n9005-nf4-t9278.html
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Με lean είναι λίγο πιο αργό το κινητό ή μου φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...