Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζεις την rom που θα είναι σε zip αρχείο την βάζεις στην εσωτερική μνήμη μπαίνεις σε recovery πρώτα κανείς wipe cache-dalvik-data-system και μετά install αυτό λέγεται full wipe.Προσοχή μην κανείς wipe την sd card.;)

Ωραια οποτε περιμενω την Χnote να βγει.

Μολις βγει η Xnote βαλτε κανενα link για κατεβασμα.

Ευχαριστω παιδια:D

Edited by Thanoucos_
Ευτυχισμένος κάτοχος Note 3:p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που λέτε για την audax και το πρόβλημα έντασης ακουστικού / μεγαφωνου... Που ακούγεται πολύ χαμηλά το έχω και εγώ...

Όχι μόνο στο viber αλλα και στο φβ και στο Skype.

Οσο κουφό και αν ακούγεται όταν κάνετε την κλήση χαμηλώσετε την ένταση ακουστικού ένα κλικ πιο πάνω από το μηδέν. Εκεί ακούγεται κρύσταλλο ... Ο ήχος...

Δεν ξέρω γιατί... Αλλα μόνο έτσι μπορώ να ακούσω τον άλλον πολύ καλά.. Δοκιμάστε το και πείτε μου...

 

 

δοκιμασε αυτο το fix πρεπει να λυνει το προβλημα του ηχου...

 

https://content.wuala.com/contents/P...udio.zip/?dl=1

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτο το fix πρεπει να λυνει το προβλημα του ηχου...

 

https://content.wuala.com/contents/P...udio.zip/?dl=1

 

Την ξήλωσα και ησύχασα... Χεχε.

Έβαλα μια άλλη ρομ μετά την arania πως λέγεται... Μουφα και αυτή...

Έβαλα προς το παρόν crash rom v16 και όλα τέλεια μέχρι τώρα μαζί με civz 1.7 kernel.

Περιμένουμε xnote να δούμε τι θα δούμε λοιπόν..

Μέσα σε 1 βδομάδα έχω φλασαρει πάνω από 10 φορές...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Την ξήλωσα και ησύχασα... Χεχε.

Έβαλα μια άλλη ρομ μετά την arania πως λέγεται... Μουφα και αυτή...

Έβαλα προς το παρόν crash rom v16 και όλα τέλεια μέχρι τώρα μαζί με civz 1.7 kernel.

Περιμένουμε xnote να δούμε τι θα δούμε λοιπόν..

Μέσα σε 1 βδομάδα έχω φλασαρει πάνω από 10 φορές...

Τα ίδια και εδώ την έβγαλα και ηρέμησα .

Του civato την ρομ την έχεις δοκιμάσει φίλε.. ;

Σε μένα έκατσε βούτυρο.. Ελαφριά μπόλικη ραμ ελεύθερη και κανένα μπαγκ μέχρι τώρα.

Την έχω με Lean και πάει σφαίρα. ..

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ την έβγαλα και ηρέμησα .

Του civato την ρομ την έχεις δοκιμάσει φίλε.. ;

Σε μένα έκατσε βούτυρο.. Ελαφριά μπόλικη ραμ ελεύθερη και κανένα μπαγκ μέχρι τώρα.

Την έχω με Lean και πάει σφαίρα. ..

 

Θα συμφωνήσω και εγώ για civato. Και πραγματικά καλή δουλειά και στον kernel του. Πρώτη φορά δεν τον ξήλωσα για Lean. Μου τη δίνει λίγο το + που έχει μείνει στο pull down notification αλλά μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εδώ την έβγαλα και ηρέμησα .

Του civato την ρομ την έχεις δοκιμάσει φίλε.. ;

Σε μένα έκατσε βούτυρο.. Ελαφριά μπόλικη ραμ ελεύθερη και κανένα μπαγκ μέχρι τώρα.

Την έχω με Lean και πάει σφαίρα. ..

 

Τις τελευταίες του ρομ δεν τις δοκίμασα.. Τις παλιές του τις είχα δοκιμάσει... Ειναι εγγύηση το άτομο... Σε όλα... Πολύ καιρό έπαιζα με Alexander Light ρομ.. Με μικρές πατέντες από εμένα και με βόλευε... Τώρα περιμένω xnote...

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Που μπορώ να βρω stock kernel ; δεν μπορώ να συνδεθώ με την smart tv

 

Κατεβασε το omega files και τα έχει εκεί μέσα τα στοκ.

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για civato. Και πραγματικά καλή δουλειά και στον kernel του. Πρώτη φορά δεν τον ξήλωσα για Lean. Μου τη δίνει λίγο το + που έχει μείνει στο pull down notification αλλά μικρό το κακό.

 

..!ετσι ακριβως...

 

 

Τις τελευταίες του ρομ δεν τις δοκίμασα.. Τις παλιές του τις είχα δοκιμάσει... Ειναι εγγύηση το άτομο... Σε όλα... Πολύ καιρό έπαιζα με Alexander Light ρομ.. Με μικρές πατέντες από εμένα και με βόλευε... Τώρα περιμένω xnote...

 

εγω την εβαλα χωρις σαβουρα μεσα και πραγματικα πεταει ..

με κανει εντύπωση οτι ειμαι με πανω απο 1.4 free ram ολη την ωρα .!

 

και εφοσον δουλευουν ολα σωστα δεν βλεπω την ωρα να το κουνήσω απο δω..(θα δουμε βεβαια..)

Link to comment
Share on other sites

..!ετσι ακριβως...

 

 

 

 

εγω την εβαλα χωρις σαβουρα μεσα και πραγματικα πεταει ..

με κανει εντύπωση οτι ειμαι με πανω απο 1.4 free ram ολη την ωρα .!

 

και εφοσον δουλευουν ολα σωστα δεν βλεπω την ωρα να το κουνήσω απο δω..(θα δουμε βεβαια..)

 

Μπαταρία πως σου πάει?

Τώρα βλέπω μια πτώση..

15 ώρες μπαταρία

3 ώρες οθόνη

1 ώρα ομιλία

4g συνέχεια

Στο 23% είμαι.

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει με towelroot κάνε unroot μέσα από τις ρυθμίσεις του su.

Αν έχεις χρησιμοποιησει cf auto περνά ένα official firmware κάνοντας full wipe.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παντός ο κύριος xnote έχει βάλει και στο play store εφαρμογές του ναι οκ δύσκολη και καλή δουλειά αλλά θα πρέπει να την πληρώνουμε για να την έχουμε

εγώ του είχα δώσει 10 ευρώ για ένα θέμα του και ετσι για τον λόγο ότι γούσταρα πολύ την ρομ του και απ ότι βλέπω θα πρέπει να το ξανά πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι made in vietnam.ποιο ειναι το δικο του?

που μπορω να το κατεβασω?

Δεν σε ενδιαφέρει η χώρα κατασκευής αλλά η χώρα προελεύσεις .Βάλε το phone info απο το play και δες για ποια χώρα προορίζεται ώστε να κατεβάσεις το αντίστοιχο firmware απο sammobile .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παντός ο κύριος xnote έχει βάλει και στο play store εφαρμογές του ναι οκ δύσκολη και καλή δουλειά αλλά θα πρέπει να την πληρώνουμε για να την έχουμε

εγώ του είχα δώσει 10 ευρώ για ένα θέμα του και ετσι για τον λόγο ότι γούσταρα πολύ την ρομ του και απ ότι βλέπω θα πρέπει να το ξανά πληρώσω.

Δε χρειαζεται να ξαναπληρωσεις. Στειλτον email και πες του για το donate που εκανες και θα σου στειλει τα θεματα που πηρες για την v.20

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρα από custom Rom έχει κανείς δοκιμάσει μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας με stock διαστάσεις??? Edited by Gigolo_83
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμάμαι να έκανε τυχαίες επανεκκινήσεις πριν το κάνω ρουτ (με towelroot), αλλά έκτοτε έχω παρατηρήσει ήδη δύο, έχει κάποια σχέση το ρουτ η να ψαχτώ αλλού? είμαι με μαμά ρομ
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να ξαναπληρωσεις. Στειλτον email και πες του για το donate που εκανες και θα σου στειλει τα θεματα που πηρες για την v.20

 

μου βγαζει original csc code cyo που ειναι της κυπρου αλλα csc greece

στο sammobile ομως cyo δεν εχει.cyv Που εχει δεν τεριαζει στο bootloader version kai pda vesion.εμενα ειναι n9005xxuena6 ενω εκει ειναι αλλο

να κατεβασω το cyv?

αφου ειναι διαφορετικο bootloader πειραζει?

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειαζεται να ξαναπληρωσεις. Στειλτον email και πες του για το donate που εκανες και θα σου στειλει τα θεματα που πηρες για την v.20

 

Kosma βγήκε η v20 του χω κάνει donate και μου στειλε ενα link προχθες που φαινόταν η v18 ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το link αυτο ειναι το θεμα της ρομ. Ακομα δεν βγηκε η v20. Αν εννοεις τα leather themes πρεπει να του στειλεις email οτι ειχες κανει donate και θελεις θεματα για την 20
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπορει να με βοηθησει στο προβλημα μου....ποιο firmware να κατεβασω εχω μπερδευτει.εχω cyo αλλα οταν παω να κατεβασω μου δειχνει διαφοτερικο bootloader απο αυτο που εχω.τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...