Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες οσοι εχετε βαλει την civiz πως φτιαχνεται η μπαταρια δεν δειχνει το ποσοστο και δοκιμασα με wanam την circle battery αλλα δεν δουλευει

( Changes icon without reboot - Tap the battery icon 3 times to change it))αυτό που λέει στις οδηγίες του δοκίμασες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σαι καλα δεν ειχα διαβασει το thread που το γραφε ,εβαλα την crash πολλη καλη 1 φορτιση εως τωρα πολλη καλη αυτονομια !
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το εξηγήσω, το πάθαινα παλιά και με κάποιες Rom στο s2, κάτι πειράζουν οι τύποι μειώνοντας το contrast και το τελικό αποτέλεσμα είναι σαν lcd η οθόνη, γύρισα στην Civz, ούτως ή άλλως δεν είχαν διάφορες οι 2 τους και προτιμώ και odexed rom

 

Δεν ξερω φιλε σιγουρα , δεν εχω την ρομ. απλα μπορεις να μονταρεις το build prop και να ανεβασεις την ποιοτητα εικονας. Ισως να το εχει μειωσει για να βγαζει αποτελεσμα στην μπαταρια και στην ταχυτητα. Υποθετικα μιλαω δεν εχω την ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα παρουμε 4.4 εμεις οι γάλλοι ρε παιδιά; οχι οτι βιάζομαι! αλλα ακουσα καποια θετικά και καποια αρνητικα! άραγε τι θα δουμε μπροστά μας;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω φιλε σιγουρα , δεν εχω την ρομ. απλα μπορεις να μονταρεις το build prop και να ανεβασεις την ποιοτητα εικονας. Ισως να το εχει μειωσει για να βγαζει αποτελεσμα στην μπαταρια και στην ταχυτητα. Υποθετικα μιλαω δεν εχω την ρομ.

 

κάτι παράξενο συνέβει στον φίλο BlueChris το λέω γιατί εγώ που την εχω είναι μια χαρά και τα χρώματα και όλα.

 

έχουμε τις πρώτες custom kit kat

Sweet ROM V7 NA6 4.4.2 KIT KAT

 

Θα αναμένω τον Crash 1976 αν αντέξω...

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο xda τα παιδιά ακόμα να βγάλουν σε custom την 4.4.2

Εκτός ενός του sweet αν δεν κάνω λάθος...

Τους δυσκολεύει φαίνεται το καινούργιο firm...

Άντε να δούμε εγώ θα περιμένω crash βέβαια αλλά κουβέντα να γίνεται

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους στην official 4.4.2 το κινητό συμπεριφερεται όπως θα έπρεπε από την αρχή. Η λειτουργία του TW είναι ομαλή και το stuttering έχει περιοριστεί στο ελάχιστο και στον στοκ browser και στη στοκ gallery.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αυτή την στιγμή το csc της συσκευής μου είναι Ν9005ΟXXDMK3 η συσκευή είναι ελληνική και θέλω να μάθω αν φασαρω με odin την ελληνική official το csc θα αλλάξει σε N9005OXXDMJ4 όπου είναι το csc του ελληνικού frimware η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω στο xda ότι πολλά άτομα είχαν πρόβλημα στην μετάβαση σε 4.4 (μιλώ πάντα μέσω Odin )και χρειάστηκε να το πάνε για επισκευή.

Ας μου πει κάποιος αν αυτό γίνετε . Βάζουμε την μαμά 4.3 είναι unroot η συσκευή και όταν έρθει η επίσημη αναβάθμιση 4.4 τις χώρας μας την περνάμε μέσω wi-fi .

Μετά βάζουμε το CWM kitkat 4.4 και βάζουμε την custom rom .

Τα λέω καλά η κάτι μου διαφεύγει ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισα και γω στο club των knox 0×1.CF root σε 4.4.2.Περα απο s pen manager, MW manager , τι αλλο κατεβαζουμε για το 3;και εννοειτε περα απο τις κλασικές Adway, titanium κλπ
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να rootάρει με kingo; Κάποιοι λένε νομίζω ότι δεν γράφει ο knox...ξέρετε αν ισχύει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να rootάρει με kingo; Κάποιοι λένε νομίζω ότι δεν γράφει ο knox...ξέρετε αν ισχύει;
δεν παίζει σε εμάς ,παίζει σε κάποια μοντέλα με συγκεκριμενες ρομ. Edit. Μόλις έβαλα την ρομ.Όντως τα 4.4 είναι ποιο γρήγορα και όπως λένε στο χωρίο μου smooth. Έπαιξα κάνα δεκάλεπτο με την μαμά 4.4 και η διαφορά ηταν εμφανής και από την 4.3 πού ειχα.Τωρα όσο για την ρομ που έβαλα ενα θα σας πω ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ !!!!!!! Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2487425 έβαλα πρώτα 4.4 μαμά μέσω odin 3.09 έκανα root μετά recovery 4.4 και τέλος την ρομ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι το root δεν ειναι τοσο απλο οπως στο s3 εχω αγορασει το κινητο χτες και εχει mj7 και ενεργοποιησα και τo knox δεν ηξερα τι ακριβως ειναι.Μηπως για να κανω root να περασω την mj7 prerooted που δινει εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2461929 ? αν ναι απλα το pda περναω ?γιατι γραφει bootloader free?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια καινουργιος κατοχος note και παρα πολυ ευχαριστημενος και πολυ εμφανεις η διαφορα σε σχεση με το προηγουμενο τηλεφωνο (S4)....Θα ηθελα να ρωτησω αν το root de la venga (που υπαρχει στην πρωτη σελιδα) ισχυει χωρις να γραψει ο knox με την 4.4.2;;;
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν το root de la venga (που υπαρχει στην πρωτη σελιδα) ισχυει χωρις να γραψει ο knox με την 4.4.2;;;
Δεν ισχύει, αν διαβάσεις το θέμα θα δεις ότι είναι για κάποιες παλιές ρομ.

EDIT:Στα 4.4 η Samsung έχει κατεβάσει την ταχύτητα του επεξεργαστή στα 1497 MHz και governor έχει interactive. Εγώ τον έβαλα ondemand και είδα καλύτερη κατανάλωση μπαταριάς.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε kitkat και ο crash αλλά βλέπω ότι σε όλες δεν δουλεύουν κάποια μοντ και δεν θα βιαστώ θα περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με 4.3 και το διόρθωσα βάζοντας τα μαμά. Η οθόνη ξαφνικά άρχισε να τρέχει σα να έδινε κάποιος εντολές και πατούσε κουμπιά ,τώρα μετά από μια εβδομάδα πάλι τα ιδία με 4.4, έβαλα τα μαμά και έστρωσε. Τι δημιουργεί αυτό το πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

βασικά σου απάντησαν για της deodexed δεν πρόλαβα.

Κατά δεύτερον μου λες να μην επιμένω σε τι?

Διάβασε σε παρακαλώ πρώτα τι λέω και μετά απαντάς.

Βασικά έχω κάνει και εγώ πολλές δοκιμές και δεν λέω κάτι διαφορετικό από αυτά που λες ότι μπορείς να βελτιώσεις κάποια λίγα πράγματα και πολύ στην εμφάνιση και στο πως σου αρέσει το κινητό που έχεις όλη μέρα στο χέρι σου σε συνδυασμό με κάποια μοντ πχ για αφαίρεση διαφημίσεων κτλ λέω ότι αξίζει για μένα το ρουτ.

Εσύ σε τι μου λες να μην επιμένω οταν στο note 1 πέρσι έβγαζε 3ωρες οθόνη και με speed mod kernel έφτανε τις ώρες και ήταν ξανά πολύ πιο ακαριαίο σε όλα συγνώμη αλλά θα πιστέψω τις δικές μου δοκιμές και θα πειράζω πάντα συνετα και προσεκτικά το κινητό μου με τις εφαρμογές ρουτ που εμπιστεύομαι.

Δεν θέλω εντάσεις και ο Te_salat και ο v@gelis είστε πολύ αξιόλογα μελοι και σας έχω συναντήσει πάρα πολλές φορές εδώ στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με 4.3 και το διόρθωσα βάζοντας τα μαμά. Η οθόνη ξαφνικά άρχισε να τρέχει σα να έδινε κάποιος εντολές και πατούσε κουμπιά ,τώρα μετά από μια εβδομάδα πάλι τα ιδία με 4.4, έβαλα τα μαμά και έστρωσε. Τι δημιουργεί αυτό το πρόβλημα ?
ξερει καποιος ενα fix ,το προβλημα υπαρχει touchscreen ghost touches .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...