Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στην lollipop τελικα δεν υπαρχει με την καμια τροπος να κατεβαινει η Notification μπαρα με καμια εφαρμογη ετσι ?

το εχει καταφερει κανεις?(πχ με gesture απο Nova?)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποοια λες την v1? δωσε λινκ

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-crash-rom-v1-t2989617

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια στην lollipop τελικα δεν υπαρχει με την καμια τροπος να κατεβαινει η Notification μπαρα με καμια εφαρμογη ετσι ?

το εχει καταφερει κανεις?(πχ με gesture απο Nova?)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/rom-crash-rom-v1-t2989617

Nova δεν κανει τιποτα δυστυχως..επισης θελω να ρωτησω αν εχει διαφορα στην λολιποπ να ειναι ενεργοποιημενο το greenify..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Nova δεν κανει τιποτα δυστυχως..επισης θελω να ρωτησω αν εχει διαφορα στην λολιποπ να ειναι ενεργοποιημενο το greenify..

 

δεν μπορεσα με καμια εφαρμογη κανενα gesture με την καμια τελος παντων να "κατεβασω" την notification μπαρα κατω ...

με κανει μεγαλη εντυπωση αυτο ..!

για μενα εχει νοημα ..δεν υπαρχει λογος facebook εορτολόγια κτλ να "τρεχουν" απο πισω ...

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα με καμια εφαρμογη κανενα gesture με την καμια τελος παντων να "κατεβασω" την notification μπαρα κατω ...

με κανει μεγαλη εντυπωση αυτο ..!

για μενα εχει νοημα ..δεν υπαρχει λογος facebook εορτολόγια κτλ να "τρεχουν" απο πισω ...

Σιγουρα θα βρουν κατι για να κατεβαινει..ρωταω για το greenify γιατι καποιος ειχε πει οτι στην λολιποπ οταν κλεισεις χειροκινητα μια εφαρμογη κλεινει και δεν τρωει μπαταρια και η διαφορα με το greenify ειναι μικρη..παντως ετσι οπως πειραζα το κινητο βρηκα μια ρυθμιση που σου λεει να επιλεξεις αριθμο διεργασιων που θα τρεχουν απο πισω..δηλαδη ρυθμισεις-γενικα-επιλογες προγραμματιστη- τερμα κατω που λεει εφαρμογες..ξερει κανεις τιποτα;

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ενεργοποιημενο toolbox στην lollipop για το note 3 που να δουλεύει το edit πατώντας το εικονίδιο στη notification.Για να το κανετε επεξεργασία,οταν θα βλέπετε το εικονίδιο του στη home screen,πατηστε το παρατεταμενα και στο μενού που θα ανοίξει στο επάνω μέρος της οθόνης, καντε το οπως το εχετε πατημενο drag and drop πανω στο αριστερό εικονιδιο που γράφει επεξεργασία και θα κάνετε τη δουλεια σας.

 

πολυ σωστος ετσι οπως ειπες δουλευει μια χαρα!!

Αν μπορεις να με βοηθσεις παλι 2 ερωτησεις μεχρι 4 εφαρμογες μπορουμε να βαλουμε στο toolbox? κ η δευτερη το smartlock πως δουλευει γιατι δεν το βλεπω σαν επιλογη στις ρυθμισεις "ασφαλεια"

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

@ kouros17 ευχαριστω αδερφε ολα οκ..

 

Για το αλλο θεμα με τις εφαρμογες που λεγαμε βρηκα λυση.κανεις απεγκατασταση οτι θες και στα καπακια κανεις wipe cache/dalvik cache και δεν τις ξαναεγκαθηστα

Δυστυχώς ούτε αυτό δούλεψε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος ετσι οπως ειπες δουλευει μια χαρα!!

Αν μπορεις να με βοηθσεις παλι 2 ερωτησεις μεχρι 4 εφαρμογες μπορουμε να βαλουμε στο toolbox? κ η δευτερη το smartlock πως δουλευει γιατι δεν το βλεπω σαν επιλογη στις ρυθμισεις "ασφαλεια"

Ευχαριστω...

Το toolbox απο default δέχεται μέχρι 5 εφαρμογές.Για να γινει ενεργο το smart lock πρεπει να αλλαξεις τυπο κλειδώματος οθόνης,πχ με κωδικο (αχρηστο ειναι για μενα).

Link to comment
Share on other sites

εβαλα crash v1.κολλησε. στην επανεκινιση λεει΄΄ sfinder διακοπηκε΄΄ σε μαυρο φοντο... και αλλα τετοια παραθυρα
Link to comment
Share on other sites

πιο stable δεν γίνεται :cool:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2989617

 

καλημερα σε σχεση με τη 17.1 σκοτωνει η νεα?

το link δεν λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

1) Κατέβασε και αποθήκευσε κάπου στον υπολογιστή σου τα 3 αρχεία που σου έχω κυκλώσει από την πρώτη σελίδα του CivZ.

 

2) Κατέβασε τη ρόμ και αποθήκευσέ την κάπου στο κινητό σου.

 

3) Φλάσαρε τη ρομ μέσω CWM.

 

4) Όταν τελειώσει το φλασάρισμα, ΜΗΝ κάνεις reboot, αλλά βγάλε την μπαταρία για 1-2 λεπτά

 

5) Ξαναβάλε την μπαταρία κα μπες σε Download με ταυτόχρονα: Volume down + home + power. Στη συνέχεια όταν σε ρωτήσει για επιβεβαίωση το κινητό, πατάς Volume Up.

 

6) Ενωσε το κινητό με τον υπολιγιστή με το καλώδιο USB του κινητού.

 

7) Άνοιξε το Odin.

 

8) Πατάς την επιλογή BL και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με ΒL

Πατάς την επιλογή ΑP και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με PERSIST

την επιλογή CP και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με CP

 

9) Στο ΑΡΙΣΤΕΡΟ πλαίσιο έχεις τικαρισμένες ΜΟΝΟ τις επιλογές Auto-Reboot και F.Reset Time.

 

10) Πατάς START και περιμένεις. Καθώς θα περιμένεις το κινητό θα εγκαταστήσει ότι πρέπει και θα επανεκκινήσει 1-2 φορές....

 

11) ΟΤΑΝ το Odin βγάλει ενα ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΗΜΑ "PASS" τότε και μόνον τότε θα πατήσεις EXIT στο Odin και βγάλεις το κινητό σου από τον υπολογιστή σου....

 

Αυτά!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

που ειναι τα αρχεια του οντιν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε σχεση με τη 17.1 σκοτωνει η νεα?

το link δεν λειτουργει

 

υ.γ. βρηκα το link για τη crash 19 .Αυτη δεν ειναι η lolipop?Αν ναι περνιεται κατευθειαν απο 17.1 που εχω?ποιο κερνελ να βαλω?lean?

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. βρηκα το link για τη crash 19 .Αυτη δεν ειναι η lolipop?Αν ναι περνιεται κατευθειαν απο 17.1 που εχω?ποιο κερνελ να βαλω?lean?

Δες ποιόν αριθμό κατασκευής έχεις αν έχεις ng1 θα σου στείλω το link αυτή που βρήκες πρέπει να είναι η τελευταία kit kat,εγώ πέρασα και bootloader και modem αυτά που δίνει ο crash για lolipop και τρέχει νεράκι το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

υ.γ. βρηκα το link για τη crash 19 .Αυτη δεν ειναι η lolipop?Αν ναι περνιεται κατευθειαν απο 17.1 που εχω?ποιο κερνελ να βαλω?lean?

Οχι..η λολιποπ ειναι η v.1 και καμια σχεση με πριν..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δες ποιόν αριθμό κατασκευής έχεις αν έχεις ng1 θα σου στείλω το link αυτή που βρήκες πρέπει να είναι η τελευταία kit kat,εγώ πέρασα και bootloader και modem αυτά που δίνει ο crash για lolipop και τρέχει νεράκι το τηλέφωνο.

 

baseband ng1 γραφει.Λαθος η 19 που κατεβασα μαλλον...στειλτε μου ενα link.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθές βράδυ πέρασα και εγώ την crash v1 lollipop, όπως ακριβώς περιγράφει ο crash, wipe, recovery και install zip V1, download mode και πέρασα τα τρία αρχεία με Odin! Προερχόμενος από crash 17.1 και Lean! Το πρόβλημα είναι ότι μου τρώει απεριόριστη μπαταρία... Τι είναι το unified Damon που τρώει τόση μπαταρία; Και κάτι άλλο, τώρα είμαι root η όχι;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθές βράδυ πέρασα και εγώ την crash v1 lollipop, όπως ακριβώς περιγράφει ο crash, wipe, recovery και install zip V1, download mode και πέρασα τα τρία αρχεία με Odin! Προερχόμενος από crash 17.1 και Lean! Το πρόβλημα είναι ότι μου τρώει απεριόριστη μπαταρία... Τι είναι το unified Damon που τρώει τόση μπαταρία; Και κάτι άλλο, τώρα είμαι root η όχι;;;
Πιστεύω να έκανες και επανεκκίνηση μετά ?Βέβαια είσαι root,όταν θα το βάλεις στο ρεύμα κάνε και μια εκκαθάριση μνήμης.

Πάντως σε εμένα η μπαταρία είναι κούτσουρο μετά από πολλές μέρες χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

baseband ng1 γραφει.Λαθος η 19 που κατεβασα μαλλον...στειλτε μου ενα link.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2989617

Αυτό είναι φίλε μου μπορείς να φλασαρεις την ρομ κατευθείαν αν και ο crash λέει ότι είναι καλύτερο να αλλάξεις baseband και modem με τον τρόπο ακριβώς που περιγράφει με odin 3.09:o

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το πρόβλημα με την μπαταρία συνεχίζεται. Δεν μπορω να καταλαβω το 1013 τι είναι.

 

Παίδες καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι τα αρχεια του οντιν?

 

1) Κατέβασε και αποθήκευσε κάπου στον υπολογιστή σου τα 3 αρχεία που σου έχω κυκλώσει από την πρώτη σελίδα του CivZ.

 

2) Κατέβασε τη ρόμ και αποθήκευσέ την κάπου στο κινητό σου.

 

3) Φλάσαρε τη ρομ μέσω CWM.

 

4) Όταν τελειώσει το φλασάρισμα, ΜΗΝ κάνεις reboot, αλλά βγάλε την μπαταρία για 1-2 λεπτά

 

5) Ξαναβάλε την μπαταρία κα μπες σε Download με ταυτόχρονα: Volume down + home + power. Στη συνέχεια όταν σε ρωτήσει για επιβεβαίωση το κινητό, πατάς Volume Up.

 

6) Ενωσε το κινητό με τον υπολιγιστή με το καλώδιο USB του κινητού.

 

7) Άνοιξε το Odin.

 

8) Πατάς την επιλογή BL και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με ΒL

Πατάς την επιλογή ΑP και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με PERSIST

την επιλογή CP και επιλέγεις το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου του οποίου το όνομα αρχίζει με CP

 

9) Στο ΑΡΙΣΤΕΡΟ πλαίσιο έχεις τικαρισμένες ΜΟΝΟ τις επιλογές Auto-Reboot και F.Reset Time.

 

10) Πατάς START και περιμένεις. Καθώς θα περιμένεις το κινητό θα εγκαταστήσει ότι πρέπει και θα επανεκκινήσει 1-2 φορές....

 

11) ΟΤΑΝ το Odin βγάλει ενα ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΗΜΑ "PASS" τότε και μόνον τότε θα πατήσεις EXIT στο Odin και βγάλεις το κινητό σου από τον υπολογιστή σου....

 

Αυτά!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σήμερα τη δοκιμάζω για πρώτη φορά...και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ΚΑΙ με την μπαταρία! Δεν ξέρω πόσο θα βγάλει γιατί δεν είχα φουλ μπαταρία.Επίσης το έχω λιώσει από τη στιγμή που έβαλα τη νάε ρομ...

1. Φυσικά πριν την εγκατάσταση (αν είσαι από ΚΙΤΚΑΤ ειδικά) ένα full wipe χρειάζεται. Σωστά?

2.Μετά από αυτά τα βήματα θα έχεις και CWM η TWRP ή θα πρέπει να τα βάλεις ξανά ?

3.Επίσης αν για κάποιο λόγο θέλεις να γυρίσεις σε ΚΙΤΚΑΤ (αφού είχες πάρει φυσικά backup με cwm, μπορείς?

Edited by artakigeorge
Link to comment
Share on other sites

1. Φυσικά πριν την εγκατάσταση (αν είσαι από ΚΙΤΚΑΤ ειδικά) ένα full wipe χρειάζεται. Σωστά?

2.Μετά από αυτά τα βήματα θα έχεις και CWM η TWRP ή θα πρέπει να τα βάλεις ξανά ?

3.Επίσης αν για κάποιο λόγο θέλεις να γυρίσεις σε ΚΙΤΚΑΤ (αφού είχες πάρει φυσικά backup με cwm, μπορείς?

1) Full wipe και έχει επιλογή στο άρωμά 2)Μέσα στο άρωμα σου έχει επιλογή πιο recovery θέλεις.3)Μπορείς να γυρίσεις αλλά είναι δύσκολη διαδικασία, πίστεψέ όμως αν βάλεις LP τα 4.4 ειναι παρελθόν ,φανταστικό περιβάλλον και μπαταρία άψογη.
Link to comment
Share on other sites

1) Full wipe και έχει επιλογή στο άρωμά 2)Μέσα στο άρωμα σου έχει επιλογή πιο recovery θέλεις.3)Μπορείς να γυρίσεις αλλά είναι δύσκολη διαδικασία, πίστεψέ όμως αν βάλεις LP τα 4.4 ειναι παρελθόν ,φανταστικό περιβάλλον και μπαταρία άψογη.

Ευχαριστώ πολύ για τις επεξηγήσεις. Ήδη έχει μπει και αρχίζω επαναφορά με Titanum.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να έκανες και επανεκκίνηση μετά ?Βέβαια είσαι root,όταν θα το βάλεις στο ρεύμα κάνε και μια εκκαθάριση μνήμης.

Πάντως σε εμένα η μπαταρία είναι κούτσουρο μετά από πολλές μέρες χρήσης.

Μενιο εσυ δεν χρησιμοποιεις ουτε fb ουτε instagram ουτε swarm που τρωνε μπαταρια..χρησιμοποιεις greenify?..παντως ετσι οπως πειραζα το κινητο βρηκα μια ρυθμιση που σου λεει να επιλεξεις αριθμο διεργασιων που θα τρεχουν απο πισω..δηλαδη ρυθμισεις-γενικα-επιλογες προγραμματιστη- τερμα κατω που λεει εφαρμογες..το εχεις δει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...