Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι τον εβαλα . νομιζω οτι παει καλα τωρα . ειδε τις εφαρμογες και προχωραει . με το που τις περασει αναφερω αν ολα πηγαν καλα !!

Όλα οκ. Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον . δουλευω εδω και καμια ωρα τη nxote 21 με κερνελ lean 3.12 τον τελευταιο δλδ . μεχρι σημερα με την προηγουμενη xnote μηδενιζε αμεσως οι κερνελ τωρα δεν μηδενιζουν ! τι προτηνετε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υπαρχει τροπος να αλλαξουμε το dpi της συσκευης? αν ναι υπαρχει καποιος οδηγος?
... : Λογική είναι η τέχνη να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση : ...
Link to comment
Share on other sites

λοιπον . δουλευω εδω και καμια ωρα τη nxote 21 με κερνελ lean 3.12 τον τελευταιο δλδ . μεχρι σημερα με την προηγουμενη xnote μηδενιζε αμεσως οι κερνελ τωρα δεν μηδενιζουν ! τι προτηνετε

 

Δοκίμασες με το stock kernel; Σε μένα με stock kernel μηδενίζουν αμέσως και δείχνει να έχει πολύ καλή μπαταρία. Ακόμα και η crash που την είχα τις δύο προηγούμενες μέρες με το stock kernel έδειχνε καλύτερη μπαταρία από Lean. Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

 

Για κοίτα και εδώ κάτω-κάτω

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Λεω να περασω και εγω την ΧΝΟΤΕ 21...πολυ καλη η cm11...αλλα θελω να γυρισω σε ΧΝΟΤΕ για να εχω φουλ χρηση του κινητου με πενακι, κτλπ...
S8+
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με το stock kernel; Σε μένα με stock kernel μηδενίζουν αμέσως και δείχνει να έχει πολύ καλή μπαταρία. Ακόμα και η crash που την είχα τις δύο προηγούμενες μέρες με το stock kernel έδειχνε καλύτερη μπαταρία από του Lean. Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

Οπως βλεπεται...δεν βλεπεται......:D

Link to comment
Share on other sites

Λεω να περασω και εγω την ΧΝΟΤΕ 21...πολυ καλη η cm11...αλλα θελω να γυρισω σε ΧΝΟΤΕ για να εχω φουλ χρηση του κινητου με πενακι, κτλπ...

 

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. Έχω φάει με το κουτάλι όλες τις aosp roms, τις έχω φλασάρει και δοκιμάσει άπειρες φορές στα προηγούμενα κινητά μου (galaxy s plus και galaxy s3), ακομα έχω του temasek στο galaxy s3, αλλά ρε παιδιά δεν βρίσκω κανένα λόγο για να έχω aosp στο note 3. Στα προηγούμενα τηλέφωνα έβαζα aosp είτε επειδή δεν έπαιρναν επίσημες αναβαθμίσεις, αλλά κυρίως γιατί λόγω της μικρής μνήμης ram λάνγκαραν και κολλούσαν αρκετά με τις βαριές samsung roms (ακόμα και τις custom). Στον note 3 αντίθετα όλα είναι τόσο smooth και γρήγορα, υπάρχει τόση πολυ μνήμη ραμ για να αντέξει και τις πιο βαριές samsung rom, που δεν βρίσκω λόγο να θυσιάσω το πενάκι (για τον οποίον είναι ένας από τους βασικότερους λόγους που το αγόρασα), προκειμένου να πάω σε aosp. Αλλά γούστα είναι αυτά.

 

Οπως βλεπεται...δεν βλεπεται......:D

 

Αν αναφέρεσαι στην εμφάνιση της καινούριας x-note συμφωνώ μαζί σου ότι δεν βλέπεται. Άλλοι βέβαια βρίσκουν εκπληκτικό το stock θέμα. Ευτυχώς πριν λίγο ανέβασε κάποια άλλα ολοκληρωμένα θέματα, ενώ υπάρχει επίσης η δυνατότητα μέσα από την εφαρμογή x-note να αλλάξεις το background και το θέμα της status bar. Πέρασα όλο το μεσημέρι προσπαθώντας να βρω λύση για την εμφάνιση και ευτυχώς που πριν από λίγη ώρα ανέβασε κάποια επιπλέον θέματα και το άλλαξα. Από απόδοση είναι άριστη, από μπαταρία δείχνει καλή, μένει να δούμε καλύτερα τις επόμενες μέρες.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με το stock kernel; Σε μένα με stock kernel μηδενίζουν αμέσως και δείχνει να έχει πολύ καλή μπαταρία. Ακόμα και η crash που την είχα τις δύο προηγούμενες μέρες με το stock kernel έδειχνε καλύτερη μπαταρία από Lean. Θα δείξει τις επόμενες μέρες.

 

Για κοίτα και εδώ κάτω-κάτω

Έστρωσε με wipe data. Μάλιστα πέτυχα και το μεγαλύτερο σκορ στο αντουτου που έχω πιάσει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου. Έχω φάει με το κουτάλι όλες τις aosp roms, τις έχω φλασάρει και δοκιμάσει άπειρες φορές στα προηγούμενα κινητά μου (galaxy s plus και galaxy s3), ακομα έχω του temasek στο galaxy s3, αλλά ρε παιδιά δεν βρίσκω κανένα λόγο για να έχω aosp στο note 3. Στα προηγούμενα τηλέφωνα έβαζα aosp είτε επειδή δεν έπαιρναν επίσημες αναβαθμίσεις, αλλά κυρίως γιατί λόγω της μικρής μνήμης ram λάνγκαραν και κολλούσαν αρκετά με τις βαριές samsung roms (ακόμα και τις custom). Στον note 3 αντίθετα όλα είναι τόσο smooth και γρήγορα, υπάρχει τόση πολυ μνήμη ραμ για να αντέξει και τις πιο βαριές samsung rom, που δεν βρίσκω λόγο να θυσιάσω το πενάκι (για τον οποίον είναι ένας από τους βασικότερους λόγους που το αγόρασα), προκειμένου να πάω σε aosp. Αλλά γούστα είναι αυτά..

 

Σε λιγο τελειωνει το κατεβασμα..

 

4 πραγματα μου ελειψαν τα οποια χρησιμοποιουσα πολυ συχνα σε καθημερινη βαση:

1) πενακι

2) multiwindow

3) sidebar (για χρηση multiwindow)

4) να κανω με το πενακι νεα παραθυρα και να ανοιγω σε αυτα εφαρμογες...

 

Ομως πραγματικα η cm11 ειναι ταχυτατη...

S8+
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών με χνοτε και λειν και εγώ και όλα καλά η τον πολύ όμορφη αλλάζεις τα πάντα αλλά πολύ θα μου λείψει η στάτους μπαρ από την cm που άλλαζε χρώματα ανάλογα το μπαγκραουντ

 

Edit.

Λοιπών η ταχύτητα της είναι πάρα πολύ καλή μπαταρία δεν ξέρω αλλά έχω εντυπωσιαστει

Μενιο δοκίμασε την λέει πολύ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών με χνοτε και λειν και εγώ και όλα καλά η τον πολύ όμορφη αλλάζεις τα πάντα αλλά πολύ θα μου λείψει η στάτους μπαρ από την cm που άλλαζε χρώματα ανάλογα το μπαγκραουντ

 

Edit.

Λοιπών η ταχύτητα της είναι πάρα πολύ καλή μπαταρία δεν ξέρω αλλά έχω εντυπωσιαστει

Μενιο δοκίμασε την λέει πολύ.

 

Συμφωνω και επαυξανω!!!! Και επισης απιστευτα smooth...και υπαρχει και επιλογη για το ποσο smooth/fast τη θελουμε...

S8+
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών με χνοτε και λειν και εγώ και όλα καλά η τον πολύ όμορφη αλλάζεις τα πάντα αλλά πολύ θα μου λείψει η στάτους μπαρ από την cm που άλλαζε χρώματα ανάλογα το μπαγκραουντ

 

Edit.

Λοιπών η ταχύτητα της είναι πάρα πολύ καλή μπαταρία δεν ξέρω αλλά έχω εντυπωσιαστει

Μενιο δοκίμασε την λέει πολύ.

Άραξα στην v162 φίλε.

 

Συμφωνω και επαυξανω!!!! Και επισης απιστευτα smooth...και υπαρχει και επιλογη για το ποσο smooth/fast τη θελουμε...
Δεν παίζει με τίποτα πιο smooth από την v162 αλλά εσύ ξέρουμε ότι είσαι ερωτευμένος :p με X Note.

 

Στην xnote δουλεύει το Samsung gear?
Κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολύ ευχαριστημένος από τη νέα Xnote με stock kernel προς το παρον. Πολύ smooth δείχνει να έχει πολύ πολύ καλή μπαταρία και πολύ παραμετροποιησιμη. Η εφαρμογή xnote που σε προηγούμενες βερσιόν ήταν επί πληρωμή τώρα είναι δωρεάν και μπορείς να αλλάξεις πολλά πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου αξιζει να παω απο crash με lean σε xnote ...:)
Κάτσε εκεί που είσαι σε καμία εβδομάδα βάζουμε tema 5.0:lol: για καθημερινή χρήση :)

ΥΓ v162 με το δικό της κερνελ κλάμα :p

Link to comment
Share on other sites

Άραξα στην v162 φίλε.

 

Δεν παίζει με τίποτα πιο smooth από την v162 αλλά εσύ ξέρουμε ότι είσαι ερωτευμένος :p με X Note.

 

Κανονικά.

 

...χαχαχαχα...πραγματι!! ....και την εμαθα απο εσας, ε!! Δεν την ηξερα πιο παλια!!!

S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από X-NOTE 20 σε X-NOTE 21 θέλει full wipe.... Ή wipe Cash + wipe devicash είναι αρκετό???

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Νταξ... antutu...42400 με την πρωτη με default settings lean kernel

 

...το καλοκαιρι ειχα σκιστει στις ρυθμισεις για να περασω τις 40000...και τωρα με default 42400 με την πρωτη...ουτε OC, UV, ουτε τιποτα....

S8+
Link to comment
Share on other sites

Νταξ... antutu...42400 με την πρωτη με default settings lean kernel
Με interactivex μην περιμένεις μεγάλα νούμερα;)

edit το 5.3 που τρέχεις έχει ανεβάσει τα σκορ για αυτό βλέπεις άνετα πάνω 42κ.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Με interactivex μην περιμένεις μεγάλα νούμερα;)

edit το 5.3 που τρέχεις έχει ανεβάσει τα σκορ για αυτό βλέπεις άνετα πάνω 42κ.

 

Ζηλευεις :-P χαχαχαχαχα

S8+
Link to comment
Share on other sites

Μετα από άπειρες προσπάθειες να περάσω cwm recovery με την τελευταία official rom Samsung flashάρα την προηγούμενη 4.4.2 αλλά μάλλον δεν έκατσε καλά.... Αργεί πολύ και δεν αναγνωρίζει την sim πέρασα τελικά την. Recovery αλλά sim τίποτα... Πέρασα και την xnote21 πάλι τίποτα.... Ολα πλέον κολλάνε.... Καμία συμβουλή κάποιος??????
Link to comment
Share on other sites

Μετα από άπειρες προσπάθειες να περάσω cwm recovery με την τελευταία official rom Samsung flashάρα την προηγούμενη 4.4.2 αλλά μάλλον δεν έκατσε καλά.... Αργεί πολύ και δεν αναγνωρίζει την sim πέρασα τελικά την. Recovery αλλά sim τίποτα... Πέρασα και την xnote21 πάλι τίποτα.... Ολα πλέον κολλάνε.... Καμία συμβουλή κάποιος??????

 

Αν έχεις κρατήσει κάποιο efs backup κανε restore μήπως και επιστρέψουν σήμα και imei.

Αν όχι ξαναφλάσαρε μέσω odin μία από τις πρόσφατες 4.4.2 stock samsung (αφού πρώτα κάνεις όλα τα wipe από recovery).

Mετά το ξαναπαίρνεις από την αρχή, γίνεσαι root και φλασάρεις πάλι μέσω odin κάποιο custom recovery.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...