Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι θεματα???Για πες να προλαβω
Δεν θα ενεργοποίησης το USPM Ultra Saving Power Mod S5 γιατί θα εχεις reboot.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θα ενεργοποίησης το USPM Ultra Saving Power Mod S5 γιατί θα εχεις reboot.

 

ευτυχως χωρις να το γνωριζω..δεν το ενεργοποιησα.Παντως μ αρεσει η ρομ με τον lean kernel

Link to comment
Share on other sites

Οποίος δεν δουλεύει πενάκι και έχει θέμα με την μπαταρία του βάζει Temasek V155 και ησυχάζει.

Τα προηγούμενά built που είχα δοκιμάσει δεν έμεινα ευχαριστημένος αλλά αυτό πάει τρένο ειδικά στην αναμονή .

Με του crash το βράδυ έχανα 2% -3% εδώ μιλάμε για πρωτη φόρτιση και δεν έχασε 1%:) απο ταχύτητα δεν χρειάζεται να σας πω όλοι ξέρετε για cm11.

Και στα συν έχει και επιλογή OmniSwitch

Με μπριζωνεις άσχημα τώρα φίλε μενιο..

Για δώσε λίγο λινκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θεματα???Για πες να προλαβω

Restarts κολλήματα με τις εφαρμογές κτλ..

Άποψη μου; odex μόνο στη 17...

Link to comment
Share on other sites

Με μπριζωνεις άσχημα τώρα φίλε μενιο..

Για δώσε λίγο λινκ;κάνε πρώτα την ρομ σου backup από το recovery.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2687074 την v155 και τα nano gapps.

Αν δεν δουλεύεις πενακι κλείνεις τα μάτια και την βάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Με μπριζωνεις άσχημα τώρα φίλε μενιο..

Για δώσε λίγο λινκ;κάνε πρώτα την ρομ σου backup από το recovery.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2687074 την v155 και τα nano gapps.

Αν δεν δουλεύεις πενακι κλείνεις τα μάτια και την βάζεις.

Τι προβλημα έχει με αυτή την Rom το πενακι;

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα έχει με αυτή την Rom το πενακι;

Στις cm11 δεν έχεις τα καλούδια από το πενακι γιατί δεν δουλεύει.

Αντε να σας βάλω λίγο στην μπρίζα με L.

Link to comment
Share on other sites

Στις cm11 δεν έχεις τα καλούδια από το πενακι γιατί δεν δουλεύει.

Αντε να σας βάλω λίγο στην μπρίζα με L.

AXXXXXX ψήνομαι και θελω και το πενακι ...:p

 

εναλλακτικες δεν εχουμε ? καποιο παιδι ειχε ανεβασει μερικα αναλογα πενακια για cm 11...:)

επισης μενιο καμερα οκ? δουλευει σωστα? (βιντεο κτλ ...)...

ψηνομαι να την δοκιμασω μιλαμε ..

 

επισης ρε μενιο ποια ειναι η σωστη εκδοση για το κινητο μας?

βλεπω 3 οτι εχει ..

 

Samsung Galaxy Note 3 - HLTE

Samsung Galaxy Note 3 - HLTESPR

Samsung Galaxy Note 3 - HLTEVZW

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μενιο στην τελευταια συμβιωση μου με cm11 ειχα αργο wake up απο αδράνεια. .δλδ πατουσα το power button και εκανε 2-3 δευτερολεπτα να ανοιξει η οθονη..εχεις αλλαξει και κερνελ η εχεις αφησει τον στοκ? Παντα μου αρεζαν οι stock android rom αν ειναι οντως τοσο καλη και εχει ξεπεραστει το wake up lag ψήνομαι ασχημα να την βαλω..περιμενω νεα σου
Link to comment
Share on other sites

AXXXXXX ψήνομαι και θελω και το πενακι ...:p

 

εναλλακτικες δεν εχουμε ? καποιο παιδι ειχε ανεβασει μερικα αναλογα πενακια για cm 11...:)

επισης μενιο καμερα οκ? δουλευει σωστα? (βιντεο κτλ ...)...

ψηνομαι να την δοκιμασω μιλαμε ..

 

επισης ρε μενιο ποια ειναι η σωστη εκδοση για το κινητο μας?

βλεπω 3 οτι εχει ..

 

Samsung Galaxy Note 3 - HLTE

Samsung Galaxy Note 3 - HLTESPR

Samsung Galaxy Note 3 - HLTEVZW

Όλα δουλεύουν super και γρήγορα, πιστεύω ότι αυτή είναι η στιγμή για την αλλαγή, εγώ είμαι λάτρης των CM rom.

http://temasek.rajasthanautoworks.in/Samsung%20Galaxy%20Note%203%20-%20HLTE/CM11/cm-11-20141101-UNOFFICIAL-temasek-hlte-V155.zip

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001602078

 

1st Time Installing

Download the ROM .zip

Download Gapps

WIPE DATA/FACTORY RESET

WIPE SYSTEM

Install the update zip from recovery

Install gapps

Reboot

 

 

 

Recommended Trickster Settings

Intelliplug on

Mpdecision off

 

Δοκιμάζεις και αν δεν σου αρέσει, σε δυο λεπτά από το recovery εφόσον πηρές backup την ρομ σου γυρνάς πίσω, έτσι απλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μενιο στην τελευταια συμβιωση μου με cm11 ειχα αργο wake up απο αδράνεια. .δλδ πατουσα το power button και εκανε 2-3 δευτερολεπτα να ανοιξει η οθονη..εχεις αλλαξει και κερνελ η εχεις αφησει τον στοκ? Παντα μου αρεζαν οι stock android rom αν ειναι οντως τοσο καλη και εχει ξεπεραστει το wake up lag ψήνομαι ασχημα να την βαλω..περιμενω νεα σου
ανοίγει αμέσως, μαμά κερνελ και με την ρύθμιση που λέει πάνω στον Trickster.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ,απο θεμα gps ?? ειστε ευχαριστημενοι ?? το εχω 2 εβδομαδες τωρα αλλα μου παρουσιαει θεματα αποσυνδεσης ,ενω βρισκει 2 δωρηφορους ,και αρχιζει πλοηγηση ,μετα χανεται το σημα ,επανερχεται κλπ ...ολα αυτα ofline βεβαια ....μαλλον παω για σερβις ??:(

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση μενιο!! Κατι τελευταιο στο twrp πια επιλεγουμε για backup πχ system κτλπ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση μενιο!! Κατι τελευταιο στο twrp πια επιλεγουμε για backup πχ system κτλπ?
εγώ έχω το recovery που έχει επιλογή backup\ restore to sdcard.
Link to comment
Share on other sites

Μένιος δλδ με αυτήν στην cm έχεις περισσότερη οθόνη και καλύτερη ταχύτητα γιατί οι cm πάντα είχαν καλύτερη αυτονομία στο στανμπαι αλλά οταν το δουλεύες έπεφτε σφαίρα η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Μένιος δλδ με αυτήν στην cm έχεις περισσότερη οθόνη και καλύτερη ταχύτητα γιατί οι cm πάντα είχαν καλύτερη αυτονομία στο στανμπαι αλλά οταν το δουλεύες έπεφτε σφαίρα η μπαταρία.
ταχύτητα σίγουρα, στην αναμονή είναι καλύτερη,

όταν την δουλεύεις όπως λες πέφτει όπως του crash.

Στον τομέα μπαταρία έχει βελτιωθεί πάρα πολύ, έπαθα πλάκα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τοτε που αποφασησα να γραψει ο κνοξ 0χ1 και φορεσα χνοτε 20 και λεαν 11.3 δεν μπορω να καταλαβω ποσω καλυτερο μπορει να γινει στο μελλον με 5.0

αν και ειναι η δευτερη συσκευη 3 βδομαδων γιατι το αλλο εσπασε δεν θα παω στο 4αρι για κανενα λογο γιατι και το 4αρι μεχρι να φτασει κορυφη απο το xda θα περασει ενας χρονος . οποτε το 3αρι ειναι το καλυτερο κιν :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μενιο το trickster για να κανω τις αλλαγες που το βρισκουμε?ειναι μεσα στην ρομ η το κανω εγκατασταση απο καπου ?
Link to comment
Share on other sites

Μενιο το trickster για να κανω τις αλλαγες που το βρισκουμε?ειναι μεσα στην ρομ η το κανω εγκατασταση απο καπου ?
https://play.google.com/store/apps/developer?id=Team+Trickster
Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως συνεχίζει να έχει wake up lag και όταν πατάς το power button καιβκατα τηβδιαρκεια της κλήσης όταν βγαζεις το τηλεφωνο απο το αυτί.. Μάλλον με βλέπω παλι πισω στην αγαπημενη μας crash

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζει να έχει wake up lag και όταν πατάς το power button καιβκατα τηβδιαρκεια της κλήσης όταν βγαζεις το τηλεφωνο απο το αυτί.. Μάλλον με βλέπω παλι πισω στην αγαπημενη μας crash

 

Ανέβασε το Max cpu frequency when screen off στο 1.7 ή βάλε τα minimum online core στους 2 και δοκίμασε. Μικρήεπίπτωση στην μπαταρια. Εγώ έχω περάσει από όλες τις aosp και πάντα στην αρχή ενθουσιάζομαι και μετά απογοητευομαι. Κυρίως γιατί έχουν όλες το κλασσικό πρόβλημα με το YouTube και με random reboots.

Αν μπορείτε δοκιμάστε λίγο να στείλετε μεγάλα αρχεία με bluetooth ενώ είστε συνδεδεμένοι και με wifi ή με 3g. Συνήθως κολλάει και τραβάει reboot.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως συνεχίζει να έχει wake up lag και όταν πατάς το power button καιβκατα τηβδιαρκεια της κλήσης όταν βγαζεις το τηλεφωνο απο το αυτί.. Μάλλον με βλέπω παλι πισω στην αγαπημενη μας crash
Δεν έχω θέμα σε τίποτα από αυτά που λες, τώρα αν μου το κάνει αύριο που θα θα έχω πίο πολλά τηλέφωνα βλέπουμε:)

 

Αν μπορείτε δοκιμάστε λίγο να στείλετε μεγάλα αρχεία με bluetooth ενώ είστε συνδεδεμένοι και με wifi ή με 3g. Συνήθως κολλάει και τραβάει reboot.

Πόσο μεγάλο λες για να κάνω μια δοκιμή αν και τα πάντα τα στέλνω με WiFi.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω το κινητο απο τον μαρτιο και εχω αποφασισει πως πλεον θελω να το κανω ρουτ γιατι απο μπαταρια χανει πολυ ευκολα σε σχεση με ρουταρισμενο που ειδα και να βγουν καποιεσ εφαρμογες τς σαμσουνγκ που επιβαρυνουν το κινητο..διαβασα για την ρομ του s5 και cyanogenmod και ελεγα να βαλω του s5 επειδη ηθελα το power saving mode αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι μπαινει και στην cyanogenmod..ειμαι καινουριος σχετικα με τα android μιας και ειχα για χρονια iphone με jb φυσικα..για να μην κουραζω,θελω να μου πει καποιος αν μπορω να εχω με cm το power saving mode και το ultra power saving mode..επισης ειδα οτι υπαρχει η 4.4.4 που ειναι σε στυλ lollipop αν δεν κανω λαθος; ακομα μπορει να μου πει καποιος τι θα χασω αν βαλω cm;καποιες εφαρμογες οπως το watch on,s planner,βιβλιο αποκομματων θα υπαρχουν;τελος θα ειναι πληρες λειτουργικο το πενακι?

μπορει να ρωταω χαζα πραγματα αλλα επειδη για μενα ειναι ενα μεγαλο βημα θελω να τα ξερω..

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλή εβδομάδα!Με την crash 17.1 απο το xda η οποια ειναι deodex δεν έχω κανένα πρόβλημα με κολλήματα ή κλεισίματα εφαρμογών...με lean
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω το κινητο απο τον μαρτιο και εχω αποφασισει πως πλεον θελω να το κανω ρουτ γιατι απο μπαταρια χανει πολυ ευκολα σε σχεση με ρουταρισμενο που ειδα και να βγουν καποιεσ εφαρμογες τς σαμσουνγκ που επιβαρυνουν το κινητο..διαβασα για την ρομ του s5 και cyanogenmod και ελεγα να βαλω του s5 επειδη ηθελα το power saving mode αλλα ενας φιλος μου ειπε οτι μπαινει και στην cyanogenmod..ειμαι καινουριος σχετικα με τα android μιας και ειχα για χρονια iphone με jb φυσικα..για να μην κουραζω,θελω να μου πει καποιος αν μπορω να εχω με cm το power saving mode και το ultra power saving mode..επισης ειδα οτι υπαρχει η 4.4.4 που ειναι σε στυλ lollipop αν δεν κανω λαθος; ακομα μπορει να μου πει καποιος τι θα χασω αν βαλω cm;καποιες εφαρμογες οπως το watch on,s planner,βιβλιο αποκομματων θα υπαρχουν;τελος θα ειναι πληρες λειτουργικο το πενακι?

μπορει να ρωταω χαζα πραγματα αλλα επειδη για μενα ειναι ενα μεγαλο βημα θελω να τα ξερω..

Απο όσα ρωτάς θα σου απαντήσω σε ενα για να μην τρεχεις::lol:

Σε καμιά περίπτωση μην βάλεις S5 γιατί έχει θέμα το GPS αν βάλεις μετα αλλη Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και άνοιξε το θέμα cyanogenmod ο Μένιος απλά επιβεβαιώνω αυτά που σας είπε και επιπλέον άλλα τόσα όσο αφορά τις λειτουργίες.

Συγκεκριμένα τους τελευταίους μήνες έχω δοκιμάσει ένα κάρο roms. Του temasek έχει εξελιχθεί πολύ και σας την προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

Όσο αφορά το πενάκι είχα δώσει και παλαιότερα ένα σύνδεσμο, αν και στου temasek έχει βάλει να ενεργοποιείς ότι πρόγραμμα θες με διάφορα swypes απλά κρατώντας πατημένο το κουμπί.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2611415

Link to comment
Share on other sites

Απο όσα ρωτάς θα σου απαντήσω σε ενα για να μην τρεχεις::lol:

Σε καμιά περίπτωση μην βάλεις S5 γιατί έχει θέμα το GPS αν βάλεις μετα αλλη Ρομ.

Σε ολα τα υπολοιπα μπορεις να με βοηθησεις;γιατι βλεπω οτι ξερεις πολλα πανω στο συγκεκριμενο θεμα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...