Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Καλημέρα. Έχει εντοπίσει κανένας πρόβλημα με τα email; κάνω ανανέωση αλλά τίποτα. Μόλις διαγράφω το email και ξανά μπαίνω ,το email που έστειλα στον εαυτό μου φαίνεται κανονικά.

 

Ναι πολύς κόσμος έχει και συνέχεια η samsung αναβαθμίζει το push service της., που θα πάει θα το πετύχει. Εγώ με exchange ευτυχώς δεν έχω θέμα.

 

 

 

 

 

Παιδια εγω πως μπορω να μαθω απο ποια χωρα προερχετε το κινητο μου;οταν το ανοιξα ελεγε στην πρωτη οθονη που βγαζει για την επιλογη γλωσσας netherlands.αυτο σημαινει οτι ειναι πο Ολλανδια;

 

 

λογικά ναι αλλά γράψε στο μαμα dialer *#1234# και πες μου τι σου βγάζει

 

 

 

 

Τελικα,απο που αγορασατε το τηλεφωνο,απο τα γνωστα μεγαλα μαγαζια,ή απο τα μικρα φτηνα απο Σκρουτζ;

Η διαφορα ειναι γυρω στα 130€ απο ο,τι ξερω,αλλα η προελευση αγνωστη,εκτος απο ενα που ειδα που γραφει οτι δινει EUR.

 

Εγω πλαίσιο μόλις βγήκε, δεν υπήρχε αλλού τους, αλλά γενικά δεν αντιμετώπισα πρόβλημα ποτε με τα skroutzομάγαζα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μερικες πραγματα που μολις παρατηρησα και με εχουν ξενερωσει απιστευτα.

1) Εχουν βγαλει απο τον browser την επιλογη open tab in background?

2) στο gallery αφαιρεσαν την δυνατοτητα για spiral?

3) γιατι δεν εχει night mode οπως στο s4?????

 

Πολλα fails αρχιζει να κανει η samsung και θα φαρει πολυ ακυρο next year

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω πως μπορω να μαθω απο ποια χωρα προερχετε το κινητο μου;οταν το ανοιξα ελεγε στην πρωτη οθονη που βγαζει για την επιλογη γλωσσας netherlands.αυτο σημαινει οτι ειναι πο Ολλανδια;

 

Ευκολος και απλος τροπος χωρις root και χωρις να μπεις στο stock recovery να δεις απο που ειναι.Στο *#1234# ο κωδικος ειναι πολυ γενικος, δεν δηλωνει πχ οτι ειναι EUR.

Κατεβασε ενα file explorer (εχω το root explorer) και πηγαινε στη διαδρομη /system/csc/sales_code.dat

Πατα επανω στο αρχειο και επελεξε να ανοιξει με text viewer.Εκει σου γραφει τον κωδικο που θες.Σε εμενα πχ ειναι EUR

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευκολος και απλος τροπος χωρις root και χωρις να μπεις στο stock recovery να δεις απο που ειναι.Στο *#1234# ο κωδικος ειναι πολυ γενικος, δεν δηλωνει πχ οτι ειναι EUR.

Κατεβασε ενα file explorer (εχω το root explorer) και πηγαινε στη διαδρομη /system/csc/sales_code.dat

Πατα επανω στο αρχειο και επελεξε να ανοιξει με text viewer.Εκει σου γραφει τον κωδικο που θες.Σε εμενα πχ ειναι EUR

 

Αργύρη για να δει system files χρειαζεται root και δεν ξέρω αν έχει κάνει .

Εκτός από επικοινωνια με την samsung υπάρχει και αυτος ο οδηγός για χώρα προέλευσης .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Kαι μόνο στο KIES να το συνδέσεις, θα σου εμφανίσει το CSC.

 

Ο παραπάνω τρόπος που αναφέρει ο Μιχάλης είναι στην περίπτωση που έχουμε αλλάξει εμείς ρομ και δε θυμόμαστε τι είχε ή να δούμε αν μας κορόιδεψε το κάθε ιντερνετικό κατάστημα και μας πούλησε τηλέφωνο π.χ. Τανζανίας, ως ευρωπαικό (αλλάζοντας τη ρομ πριν μας το παραδώσει)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα για την χωρα προελευσης στην περιπτωση που θελω να κατεβασω official rom να ξερω σε ποια χωρα να διαλεξω για να κατεβασω.http://img.tapatalk.com/d/13/10/19/anynuqav.jpg
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη για να δει system files χρειαζεται root και δεν ξέρω αν έχει κάνει .

Εκτός από επικοινωνια με την samsung υπάρχει και αυτος ο οδηγός για χώρα προέλευσης .

 

Μιχαλη οπως εγραψα δεν χρειαζεται root και φυσικα καμια εγκατασταση kies.Αυτη τη στιγμη που σας γραφω το τηλεφωνο ειναι stock με mj3 και βλεπω κανονικα το sales code στη διαδρομη που εγραψα.Αναθεμα το καινουργιο tapatalk for the proof.Δοκιμαστε το

 

 

proof https://db.tt/dlfezcpY

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Kαι μόνο στο KIES να το συνδέσεις, θα σου εμφανίσει το CSC.

 

Ο παραπάνω τρόπος που αναφέρει ο Μιχάλης είναι στην περίπτωση που έχουμε αλλάξει εμείς ρομ και δε θυμόμαστε τι είχε ή να δούμε αν μας κορόιδεψε το κάθε ιντερνετικό κατάστημα και μας πούλησε τηλέφωνο π.χ. Τανζανίας, ως ευρωπαικό (αλλάζοντας τη ρομ πριν μας το παραδώσει)

Και καλα,το region lock,δεν ισχυει;Πως λειτουργησε στην Ελλαδα,ενω ειναι Τανζανιας;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και καλα,το region lock,δεν ισχυει;Πως λειτουργησε στην Ελλαδα,ενω ειναι Τανζανιας;

 

To ενεργοποιώ στην Τανζανία, το φέρνω Ελλάδα του βάζω ένα ευρωπαικό firmware και voila! :cool:

Link to comment
Share on other sites

To ενεργοποιώ στην Τανζανία, το φέρνω Ελλάδα του βάζω ένα ευρωπαικό firmware και voila! :cool:

Ma τοτε δεν θα φαινεται οτι το εχει αποσφραγισει;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ma τοτε δεν θα φαινεται οτι το εχει αποσφραγισει;:confused:

 

Βάζουν καινούρια αυτοκόλλητα από πάνω και όλα τα καλά.

Ήταν συνηθισμένο φαινόμενο παλιότερα.

Πως νομίζεις τα σκρουτζομάγαζα έβαζαν μέσα ελληνικές οδηγίες στα π.χ. γερμανικά τηλέφωνα;

Μετά από μαζικές γκρίνιες, ένα γνωστό μαγαζί έδινε τις οδηγίες ξεχωριστά.

Τώρα δε ξέρω ακριβώς τι κάνουν, αλλά σημασία έχει ότι μπορεί να συμβεί.

Link to comment
Share on other sites

To ενεργοποιώ στην Τανζανία, το φέρνω Ελλάδα του βάζω ένα ευρωπαικό firmware και voila! :cool:

 

Δεν ενεργοποιειται το KNOX έτσι; Αν είναι να φλασαρεις μια ρομ άλλης περιοχής και να δουλεύει τότε προς τι ο κόπος για το region lock;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιειται το KNOX έτσι; Αν είναι να φλασαρεις μια ρομ άλλης περιοχής και να δουλεύει τότε προς τι ο κόπος για το region lock;

 

Δεν ενεργοποιείται το knox.

Έχουμε εξηγήσει πολλές φορές πότε ενεργοποιείται, όπως επίσης υπάρχει και θέμα του πως ακριβώς λειτουργεί το region lock.

Το θέμα είναι ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιείται το knox.

Έχουμε εξηγήσει πολλές φορές πότε ενεργοποιείται, όπως επίσης υπάρχει και θέμα του πως ακριβώς λειτουργεί το region lock.

Το θέμα είναι ότι γίνεται.

 

Οκ τα έχω διαβάσει αρκετά αυτά αλλά αναρωτιέμαι αν παρακάμπτεις τόσο εύκολα το region lock προς τι τόσο κλείδωμα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα εμφανιζει ενα παραξενο bug μερικες φορες στο accuweather και βγαζει τοποθεσια στην Σερβια :)
Link to comment
Share on other sites

Ma τοτε δεν θα φαινεται οτι το εχει αποσφραγισει;:confused:

 

Την ώρα που τα γράφαμε, σε διπλανό φόρουμ.

Διάβασε από δω και κάτω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή οπότε πιο είναι το πρόβλημα;

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή οπότε πιο είναι το πρόβλημα;

 

Κανένα ,αρκεί να μην δοθεί τηλέφωνο που δεν προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και δεν το πάρεις χαμπάρι επειδή εχει αλλαχτεί το csc .

Επίσης αν η συσκευή πάει στο service με firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου , η εγγύηση παύει να ισχύει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή οπότε πιο είναι το πρόβλημα;

 

Πρόβλημα υπάρχει οταν ειναι branded σε κάποιον ευρωπαϊκό πάροχο.

Δεν τα αναλαμβάνει η εδω αντιπροσωπία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανένα ,αρκεί να μην δοθεί τηλέφωνο που δεν προορίζεται για χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης και δεν το πάρεις χαμπάρι επειδή εχει αλλαχτεί το csc .

Επίσης αν η συσκευή πάει στο service με firmware άλλης χώρας από αυτή του τηλεφώνου , η εγγύηση παύει να ισχύει.

 

Αν το αλλάξεις στο σωστό firmware και πας πάλι στο σέρβις μετά από μερικές ημέρες?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν το αλλάξεις στο σωστό firmware και πας πάλι στο σέρβις μετά από μερικές ημέρες?

Αρκετές φορές έχουν πάει στο servive συσκευές με διαφορετικό firmware (ευρωπαϊκό ) και τις έχουν δεχτεί χωρίς κανένα πρόβλημα .

Άπλα για ειναι καλυμμένοι όλοι αναφέρουμε πως πρέπει να είναι τα πράγματα ,σημασία έχει την στιγμή που θα πάει στο srvice να έχει το σωστό firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Άπλα για ειναι καλυμμένοι όλοι αναφέρουμε πως πρέπει να είναι τα πράγματα ,σημασία έχει την στιγμή που θα πάει στο srvice να έχει το σωστό firmware .

 

Ναι αυτό ρωτάω.

1)Πας την πρώτη φορά με διαφορετικό firmware

2)σου λένε είσαι εκτός εγγύησης (θα σου αλλάξουμε πλακέτα κλπ)

3)το παίρνεις και φεύγεις

4)του περνάς το σωστό firmware, μηδενίζεις μετρητές κλπ

5)τους το ξαναπας μετά από μερικές μέρες

 

Θα στο φτιάξουν εντός εγγύησης?

'Η θα σου λένε "ωπ, εσένα κάπου σε θυμάμαι. Εσύ δεν είσαι που είχες έρθει προχθές???"

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και; το κινητό είναι νόμιμο, δεν πα να σημειώσουν ότι θελουν

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...