Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να βοηθησει και εμενα που εχει μπρικαρει το κινητο και ανοιγει και κολλαει ολο ή στο ανοιγμα ή μολις ανοιξει και μπω στο μενού κολλαει..καποιος καμια ιδεα?ευχαριστω..

 

Πριν αρχισει να σου κολλαει ποιο ηταν το τελευταιο πραγμα που εκανες?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει συνέχεια ή διαδικασία google.com.location κλπ διακόπηκε μετά από επανεκκίνηση. Καμία ιδέα κανείς;
Link to comment
Share on other sites

2310557061.Ειναι λιγο πριν βγεις στο λιμανι στο δεξι σου χερι.

 

Ευχαριστώ πολύ

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορει να μην κανω σωστα?κατεβαζω την ρομ κανω full wipe βαζω download το κινητο και το συνδεω στο odin 3.09 k 1.85 και στα 2 το δοκιμασα φορτωνω το αρχειο ξεκιναει και στο τελος μου βγαζει fail αφου κανει τα πρωτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο ακριβως σωστα τα κανω μιχαλη αλλα δεν βγαζω ακρη,το εχω το κινητο 2.5 εβδομαδες περιπου ετσι..με εχει κουρασει..ειπα να γλυτωσω την σαμσουνγκ αλλα δεν το κοβω γτ δεν ξερω τι σκατα μπορει να εχει παθει.. :(

Κοίτα, κάνε άλλη μια προσπαθεια και κανε 2 πράγματα 1) οπωσδηποτε μαζι με το wipe και wipe της εσωτερικης μνημης sd και αν σε αφήνει να μπεις στις ρυθμισεις μην ασχοληθείς καθόλου με wipe από recovery, κάνε καλύτερα επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα γίνουν όλα όπως πρέπει

2) αφού λες ότι σου βγάζει fail στο τέλος,παρακολούθησε το παράθυρο του Odin με τα αρχεία που σου γράφει κατά το φλασαρισμα και δες αν την ώρα που σου πετάει το fail,το Odin προσπαθεί εκείνη την στιγμή να σου περάσει το hiden image, αν συμβαίνει αυτό θα σου πω τι θα κάνεις μετά.

 

 

Edit κι ένα τελευταίο, Κάνε δοκιμή με το Odin 3.07, συνεργάζεται καλύτερα με το note

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μετά την τελευταία αναβάθμιση χωρίς να κάνω restore κλπ βλέπω μεγάλη βελτίωση προς το καλύτερο. Πολύ πιο smooth και όλα ανοίγουν και κλείνουν γρηγορότερα. Επειδή σε site του εξωτερικού διάβασα και για καλύτερη μπαταρία γι αυτό θα σας γράψω σε λίγο καιρό.
Finally fiber 100 :!:
Link to comment
Share on other sites

Κολλητος φιλος μου αποφασισε οτι δε χρειάζεται ζελατινα το note του καλοκαιριατικα και βαζοντας το στην τσεπη του παντελονιου ειχε ελάχιστη αμμο (μιλαμε για 5 κοκκους τωρα) και η οθονη απεκτησε ασχημες γρατζουνιες. Προφανως οχι σε βαθμο να σε ενοχλει αλλα τις βλεπεις αν κοιταξεις προσεκτικα.

 

Αλλη ευαισθησια εχει ο καθενας. Αν πας με τελεια καθαρισμενη οθονη με ειδικο πανακι κατω απο λαμπα καλη θα δεις οτι με συνεχη χρηση χωρις ζελατινα ειναι πιθανο να εχεις μαζεψει πολυ πολυ μικρες γρατζουνιτσες. Το εχω παθει σε αλλα κινητα ευτυχως εμαθα και δεν το επανελαβα στο note.

 

Φυσικα αν εχεις θηκη που κλεινει μπροστα δε συζηταμε μπορεις να μην εχεις.

 

Το θεμα με το πενακι λυνεται με καλης ποιοτητας ζελατινα η γυαλί. Ομως κατ εμε η αντισταση του στυλό η του μολυβιού προσομοίωνεται πιο πολυ με την αντισταση που εχει η ζελατινα. Για γραψιμο προτιμω ζελατινα, για να χρησιμοποιω το πενακι αντι δαχτυλου προτιμω γυμνη οθονη.

Συνηθως,οι ζελατινες,ειναι για τα μπαζα,γι αυτο κολλα το πενακι.Γυαλακι και ξερο ψωμι.Αψογο.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο συμπληρωνω τα 2 χρονια με το dropbox και πρεπει να πληρωσω το λογαριασμο απο δω κ επερα . τα χρηματα εναι πολλα νομιζω το μηνα . υπαρχει καποιο cloud αξιοπιστο οσο γινεται με αρκετο χωρο και οχι ακριβα / 12 μηνες ? δεν δινω πανω απο 25 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το watchon με τον αποκωδικοποιητή της nova?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανείς το watchon με τον αποκωδικοποιητή της nova?

 

Για να λειτουργήσει με nova βάλε από το google play το watchon plus.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο συμπληρωνω τα 2 χρονια με το dropbox και πρεπει να πληρωσω το λογαριασμο απο δω κ επερα . τα χρηματα εναι πολλα νομιζω το μηνα . υπαρχει καποιο cloud αξιοπιστο οσο γινεται με αρκετο χωρο και οχι ακριβα / 12 μηνες ? δεν δινω πανω απο 25 ευρω

Κάνε sign out και reboot το ρουτερ για να αλλάξει η ip σου και κάνε register με νέο λογαριασμό, λογικά θα σου δώσει τα 50gb που δικαιούσαι από το note 3

Link to comment
Share on other sites

Κάνε sign out και reboot το ρουτερ για να αλλάξει η ip σου και κάνε register με νέο λογαριασμό, λογικά θα σου δώσει τα 50gb που δικαιούσαι από το note 3

 

ναι αλλα τις φωτογραφιες που εχω εκει πως θα τις περασω στο νεο λογαριασμο??

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργήσει με nova βάλε από το google play το watchon plus.

 

Για δώσε λινκ γιατί δεν μου βγαζει την συγκεκριμένη εφαρμογή στο Play.

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λινκ γιατί δεν μου βγαζει την συγκεκριμένη εφαρμογή στο Play.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.watchon.phone.plus&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dwatchon+plus&pcampaignid=APPU_CXoxVP22DYfmywODnYIQ

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

"It's not available in your country ".... λέει σε μένα.

 

Τράβηξα την εφαρμογή από το κινητό μου και την ανέβασα στο Dropbox.

https://www.dropbox.com/s/ew556v288wxjsge/com.sec.watchon.phone.plus.apk?dl=0

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

σε λιγο καιρο συμπληρωνω τα 2 χρονια με το dropbox και πρεπει να πληρωσω το λογαριασμο απο δω κ επερα . τα χρηματα εναι πολλα νομιζω το μηνα . υπαρχει καποιο cloud αξιοπιστο οσο γινεται με αρκετο χωρο και οχι ακριβα / 12 μηνες ? δεν δινω πανω απο 25 ευρω

 

Εγώ θα σου πρότεινα το MEGA. 50 Gb δίνει με την εγγραφή τζάμπα και για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα την εφαρμογή από το κινητό μου και την ανέβασα στο Dropbox.

https://www.dropbox.com/s/ew556v288wxjsge/com.sec.watchon.phone.plus.apk?dl=0

 

Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ. Δουλεύει άψογα με Nova

 

Edit: Υπάρχει παρόμοια εφαρμογή για τον χειρισμό A/C (κλιματιστικό);

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το MEGA. 50 Gb δίνει με την εγγραφή τζάμπα και για πάντα.

Το κατέβασα αλλά δεν ήξερα αν είναι για πάντα η έχει χρονικό περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ αδερφέ. Δουλεύει άψογα με Nova

 

Edit: Υπάρχει παρόμοια εφαρμογή για τον χειρισμό A/C (κλιματιστικό);

 

Το Galaxy Universal Remote ελέγχει τα πάντα αλλά είναι με πληρωμή.

Άγγελος

Samsung Galaxy Note 3

Lollipop custom rom

Nexus 7

Stock Rom rooted

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κακά τα ψέμματα σαν το dropbox και την φιλικότητα του δεν υπάρχει. Όσα ΜΒ και να δίνουν οι άλλοι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάνε sign out και reboot το ρουτερ για να αλλάξει η ip σου και κάνε register με νέο λογαριασμό, λογικά θα σου δώσει τα 50gb που δικαιούσαι από το note 3

 

Δεν παίζει αυτό το έχω δοκιμάσει. :O

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει τα 50gb του drop απο το Note 2 . Μπορω να παρω και απο του 3 ;;
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάρει τα 50gb του drop απο το Note 2 . Μπορω να παρω και απο του 3 ;;

 

Ναι φυσικά. Το έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Σου πέρασε κανονικά το update μεσω ota οπως ήσουν ρουταρισμενος?
Ισως να μην θυμάμαι καλά είναι η αλήθεια, μπορεί και να είχα κάνει unroot αν και δεν νομίζω, τέλος πάντων η ουσία είναι ότι τώρα δεν μπορώ να κάνω έλεγχο ενημερώσεων, μου λεει ότι η συσκευή μου είναι τροποποιημένη και ως εκ τούτου δεν μπορει να αναβαθμιστεί.

Ψάχνοντας να δω γιατί είδα στις πληροφορίες συσκευής-->κατάσταση-->κατάσταση συσκευής ότι είναι "προσαρμοσμένη έκδοση", είμαι με μαμά ρομ γιατί να λέει κάτι τέτοιο, ενώ και η εφαρμογή phone info μου γράφει 0x0 στο knox counter

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα την εφαρμογή από το κινητό μου και την ανέβασα στο Dropbox.

https://www.dropbox.com/s/ew556v288wxjsge/com.sec.watchon.phone.plus.apk?dl=0

Ευχαριστώ και από μένα.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...