Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα το βαλω το τελευταιο update η οχι?

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι ελληνικό. Το είχα κάνει root με towelroot, το έκανα όμως unroot από το super su, ο knox δεν είχε γράψει, αφαίρεσα όλες τις root εφαρμογές που είχα και προσπάθησα να περάσω την αναβάθμιση που μου ήρθε σήμερα. Αφού την καταβάζει, φτάνει η εγκατάσταση μέχρι το 27% και μετά βγάζει error και σταματάει. Πρώτη φορά μου συμβαίνει. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

Το ίδιο έκανε και σε μένα, το έχω αναφέρει καιρό πριν.

Πέρασα την νέα rom (επίσημη) από πάνω με το Odin. Δεν χάθηκε τίποτα από τα δεδομένα μου και λειτουργεί άψογα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μενα σημερα το update..το εκανα ενω κοιμομουν και δεν προλαβα να δω versions κλπ... Εχει κανεις λεπτομερειες με version info...τι φτιαχνει κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη εχω καιρο να πενεψω αυτο το κινητο που ειμαι και ευτυχης κατοχος του....

 

παρασκευη 26/9/10 ...

Ειμαι βορεια ελλαδα για γαμο...

Εχει γινει χαμος στη δουλεια (τεχνικος δικτυων) και εχουν σκασει περιπου 5-7 email - κλησεις...

Remote desktop, teamviewer, notes, email, vnc, ταυτοχρονα ολα σε συνδιασμο με μουσικη (η τηλεφωνα οταν σκαγανε και σταματουσε η μουσικη..) Τακτοποιησα ολα τα προβληματα μεσα απτο κινητο.. (συνδεση σε servers - logs - troubleshooting κλπκλπ για οσους δεν γνωριζουν)

Το κινητο απλα δεν παιζεται....

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

 

Στείλτε ένα screenshot με το update που σας ήρθε!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε και μενα σημερα το update..το εκανα ενω κοιμομουν και δεν προλαβα να δω versions κλπ... Εχει κανεις λεπτομερειες με version info...τι φτιαχνει κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη εχω καιρο να πενεψω αυτο το κινητο που ειμαι και ευτυχης κατοχος του....

 

παρασκευη 26/9/10 ...

Ειμαι βορεια ελλαδα για γαμο...

Εχει γινει χαμος στη δουλεια (τεχνικος δικτυων) και εχουν σκασει περιπου 5-7 email - κλησεις...

Remote desktop, teamviewer, notes, email, vnc, ταυτοχρονα ολα σε συνδιασμο με μουσικη (η τηλεφωνα οταν σκαγανε και σταματουσε η μουσικη..) Τακτοποιησα ολα τα προβληματα μεσα απτο κινητο.. (συνδεση σε servers - logs - troubleshooting κλπκλπ για οσους δεν γνωριζουν)

Το κινητο απλα δεν παιζεται....

Τι εθνικοτητος ειναι το τηλεφωνο σου;

Εγω παντως,μεχρι αυτη τη στιγμη,δε βλεπω καμια ειδοποιηση για uopdate.(Tηλεφωνο Γαλλικο).

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε το update, αλλά σέρνεται το Wi-Fi και δεν μπορώ να το κατεβάσω με τίποτα τώρα.

 

Η τελευταία rom που μπορεί να γίνει root με towelroot και να μην πειράξει το knox, ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Μια ερώτηση. Το έχω πάρει από κατάστημα Αθήνας και μέσα λέει μετά από εφαρμογή που έβαλα ότι είναι made in Korea και χώρα προέλευσης *Czech Republic (O2C). Έχει μέσα κάποιες εφαρμογές στα τσεχικα που δεν θέλω. Υπάρχει καμία rom η κάποια αναβάθμιση να του κάνω? Δεν είναι Root! Ευχαριστώ πολύ!

 

καμία βοήθεια??? αγορασμένο από kaizer!

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει το nova go σε 4 συσκυες. απο τις οποιες μονο τη μια εχω .

το 1ο νοτε εχει καταστραφει και δεν εκανα απεγκατασταση της εφαρμογης .

το g3 το πουλησα εκανα hard reset αλλα οσο ηταν στα χερια μου δεν εκανα διαγραφησυσκευης απο το google και το

3ο νοτε που εχω τωρα δεν τρεχει την εφαρμογη γιατι λεει ειναι εγκατεστημενη σε παραπανω απο μια συσκευες.

 

ερωτηση . πως γινεται να καταργησω τις αλλες δυο συσκευες αφου ειτε δεν δουλευουν ειτε δεν τις εχω στα χερια μου

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε το update, αλλά σέρνεται το Wi-Fi και δεν μπορώ να το κατεβάσω με τίποτα τώρα.

 

Η τελευταία rom που μπορεί να γίνει root με towelroot και να μην πειράξει το knox, ποια είναι;

 

Όλες μπορούν. Απλά θα περάσεις με Odin τον kernel ο οποίος rootάρεται με το towelroot και μετά περνάς πάλι με Odin αυτόν που φοράει η rom σου.Εχει οδηγό στο Xda κοίτα το γιατί δεν έχω link εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

καμία βοήθεια??? αγορασμένο από kaizer!

 

Δοκίμασε να απενεργοποίησης τις εφαρμογές που δεν θελεις από ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >όλα ,αν βέβαια γίνεται διαφορετικά μόνο με root ή πέρασμα κάποιας άλλης official rom με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απενεργοποίησης τις εφαρμογές που δεν θελεις από ρυθμίσεις >διαχείριση εφαρμογών >όλα ,αν βέβαια γίνεται διαφορετικά μόνο με root ή πέρασμα κάποιας άλλης official rom με odin .

 

σε ευχαριστώ πολύ!! με odin αν περάσω άλλη oficial θα έχω πρόβλημα με το knox?? είναι εύκολη η διαδικασία??

Link to comment
Share on other sites

Knox δεν γράφει σε πέρασμα official ,δες εδω πως γίνεται .

Να γνωρίζεις οτι πλέον στα samsung με τον νέο bootloader δεν μπορείς να κάνεις downgrade και επίσης αν χρειαστείς service του περνάς ξανά το firmware της χώρας που είχε όταν το αγόρασες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε το update, αλλά σέρνεται το Wi-Fi και δεν μπορώ να το κατεβάσω με τίποτα τώρα.

 

Η τελευταία rom που μπορεί να γίνει root με towelroot και να μην πειράξει το knox, ποια είναι;

Τι ακριβως update ειναι αυτο,το 4.4.4;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

στις επαφες,οτα παταμε σε μια επαφη για πληροφοριες, εχει ομαδες,ηχος κλησης κτλ. η συνδεση τι σημαινει? ειναι η 1η επιλογη και εχει συμβολο ενα κρικο αλυσιδας. διπλα απο το ονομα εχει 1 η και 3 εικονιδια συσκευης κινητου,τι ειναι αυτα? οταν το παταω,γραφι κατι για διαχωρισμο επεφης..
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει και εμενα που εχει μπρικαρει το κινητο και ανοιγει και κολλαει ολο ή στο ανοιγμα ή μολις ανοιξει και μπω στο μενού κολλαει..καποιος καμια ιδεα?ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει και εμενα που εχει μπρικαρει το κινητο και ανοιγει και κολλαει ολο ή στο ανοιγμα ή μολις ανοιξει και μπω στο μενού κολλαει..καποιος καμια ιδεα?ευχαριστω..

 

Πέρασε ξανά το firmware με odin κανόντας full wipe.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν κάποιες εφαρμογές για την κάμερα,κάποιες εφαρμογές στην προσβασιμότητα για χρηστες με μειωμένη όραση,Talkback, και μια λειτουργία για παιδιά
Link to comment
Share on other sites

στις επαφες,οτα παταμε σε μια επαφη για πληροφοριες, εχει ομαδες,ηχος κλησης κτλ. η συνδεση τι σημαινει? ειναι η 1η επιλογη και εχει συμβολο ενα κρικο αλυσιδας. διπλα απο το ονομα εχει 1 η και 3 εικονιδια συσκευης κινητου,τι ειναι αυτα? οταν το παταω,γραφι κατι για διαχωρισμο επεφης..

 

κανεις? :). ααααα τωρα μου εβγαλε κ αλλο προβλημα. εχω ενεργοποιησει να περναω το χερι μου απο επανω και να μου δειχνει αν εχει κλησεις κλπ. και εκανε εναν ηχο. τωρα καθε που περναω το χερι μου δε κανει τον ηχο. το κανει μετα απο ωρα.σαν να χει καθηστεριση.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους κι από μένα. Μόλις έκανα κι εγώ την τελευταία αναβάθμιση που ήρθε. Είναι απαραίτητη η επαναφορά ή μόνο αν δημιουργηθούν προβλήματα στην λειτουργία του κινητού; Ευχαριστώ πολύ.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως το βασικο θεμα τελικα ειναι η αστάθεια της μπαταριας στις συσκευες αυτες. Σχεδον ολα τα προβληματα λυνονται αλλα δε λυνονται ευκολα χωρις αντικτυπο στη μπαταρια.

 

Με exdialer και textra ελυσα πληρως το θεμα της καθυστερησης σε dialer και μηνυματα. Ανοιγουν αστραπιαια και ειναι παρα πολυ ομορφα και τα δυο(ειδικα με το android L Theme). Ομως ο dialer τρωει 80mb ram και το textra ειναι στο 5% της χρησης μπαταριας με ελαχιστη χρηση μηνυματων. (Δε θυμαμαι το μαμα ποσο ηταν αλλα σιγουρα λιγοτερο)

 

Και παλι βεβαια αρνουμαι να παω πισω στα κακάσχημα και παναργα applications της σαμσουνγκ.

 

Στο θέμα της gallery παλι τα ιδια (περιπου). Βαζεις quickpic και εχεις την τελεια gallery που ανοιγει αστραπιαια. Ελα ομως που δεν εχεις προσβαση μεσα απο το camera app του κινητου... Αρα ακυρο το quickpic. Λυση σε αυτο εχετε βρει?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε ξανά το firmware με odin κανόντας full wipe.

 

τι εννοεις?να κανω full wipe και μετα να το περασω με odin το λογισμικο?γιατι οσες φορες δοκιμασα να περασω το λογισμικο που κατεβασα απο το sammobile μου εγραψε fail στο odin.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?να κανω full wipe και μετα να το περασω με odin το λογισμικο?γιατι οσες φορες δοκιμασα να περασω το λογισμικο που κατεβασα απο το sammobile μου εγραψε fail στο odin.

Αυτό ακριβώς .

Για να σου βγάζει fail to odin κατι δεν γίνεται σωστά .

Πέρνα ξανά τους drivers απο την samsung .

Τρέξε το odin ως διαχειρηστη .

Άλλαξε θύρα usb.

Κλείσε το kies αν τρέχει στο background .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς update ειναι αυτό,το 4.4.4;

Οχι δεν είναι το 4.4.4. Αλλά βάζει το kids Mode και το knox 2.0 στην υπάρχουσα 4.4.2

MSCRE (Microsoft Certified Reboot Engineer)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ακούσει και άλλους να το αναφέρουν αλλά δεν το έχω δει με τα μάτια μου: Πού είναι η καθυστέρηση στο dialer και στο phonebook?

 

Ρωτάω γιατί σε εμένα όλα ανοίγουν αμέσως, εκτός και αν η καθυστέρηση είναι σε κάποιες λειτουργίες που δε χρησιμοποιώ...

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω ακούσει και άλλους να το αναφέρουν αλλά δεν το έχω δει με τα μάτια μου: Πού είναι η καθυστέρηση στο dialer και στο phonebook?

 

Ρωτάω γιατί σε εμένα όλα ανοίγουν αμέσως, εκτός και αν η καθυστέρηση είναι σε κάποιες λειτουργίες που δε χρησιμοποιώ...

Εχεις πολλές επαφες μεσα στα contacts και αρκετα logs απο κλησεις να βρισκονται στον dialer? Αν ναι τοτε την πρωτη φορα που θα ανοίγεις την εφαρμογη θα δεις οτι περιμενεις καπου 1-2 δευτερολεπτα. Αν την ξανανοιξεις αμεσως δε θα εχει καθυστερηση μονο οταν την πρωτοανοιξεις και δεν τρεχει στο background. Το ιδιο και στα μηνυματα σε μικροτερο βαθμο αν εχεις καποιες αρκετές συζητησεις μεσα.

 

Θα καταλάβεις αμεσως τη διαφορα αν βαλεις xdialer (περιλαμβάνει και contacts). Ανοιγει αστραπιαια ακομα στην πρωτη φορα που θα το πατησεις. Οταν βιαστικα ας πουμε θες να γραψεις ενα τηλεφωνο η να βρεις επαφη αυτο το 1-2 δευτερολεπτα σε ενοχλει.

 

Επισης στο textra γραφεις απευθειας σε pop up απαντηση σε μηνυμα που είναι παρα πολυ γρήγορο και ωραιο.

 

Φυσικα αν δε βιαζεσαι και δεν εχεις δοκιμασει αλλο και η στοκ εφαρμογή ενταξει σου φαινεται συνηθως.

 

Στην πραγματικοτητα και η καμερα και gallery παρα πολυ αργει να ανοιξει σε σχεση πχ με iphone. Αυτα δεν εχω βρει τροπο να τα λυσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...