Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσω την ειδοποίηση για αναβάθμιση σε 4.4.2 ? Μου έχει σπάσει τα νεύρα...

 

ΟΧΙ ρε φίλε ...δεν θέλω να πάω απο την 4.3 στην 4.4.2 .... άμα πια ...:lol:

 

Πήγες διαχείριση εφαρμογών όλες και άνοιξε αυτήν στην φώτο και κάνε εκκαθάριση λογικά θα φτιάξει.

[ATTACH]45353[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

50% το λειτουργικο συστημα android,προχθες στο note του γιου μου...ειπες τιποτα? 50%!!!!Εκανα μια επανεκινηση και ειδα οτι συνηλθε.Εχει καταντησει αηδια αυτη η κατασταση οπως και αλλα και κυρια υπευθυνη ειναι η google.

Τι να πω ρε Πάρη...! Έχει κάνει update το Hangouts και ο Chrome, και τα δύο apps της Google... ο νοών, νοείτο! Αλλά κάποια στιγμή, αυτά πρέπει να σταματήσουν. Γονατίζει και χαντακώνει την κορυφαία συσκευή της αγοράς με κακογραμμένα apps και κακή διαχείρηση μνήμης... ας ελπίσουμε ότι κάποτε όλα αυτά θα εξαλειφθούν :worry:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε Πάρη...! Έχει κάνει update το Hangouts και ο Chrome, και τα δύο apps της Google... ο νοών, νοείτο! Αλλά κάποια στιγμή, αυτά πρέπει να σταματήσουν. Γονατίζει και χαντακώνει την κορυφαία συσκευή της αγοράς με κακογραμμένα apps και κακή διαχείρηση μνήμης... ας ελπίσουμε ότι κάποτε όλα αυτά θα εξαλειφθούν :worry:

Το ασχημο Κωστα ειναι οτι εγω πλεον εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο κινητο.Δυο φορες μου το ειχε κανει στο δικο μου,την μια εκλεισε απο ρευμα την ωρα που κοιμομουν και ευτυχως που με ξυπνησε η γυναικα μου και την αλλη εφαγα φλασια και το κοιταξα γιατι ειχε ωρα να χτυπησει.Κι εκει φυσικα ειχε κλεισει γιατι ειχα μαθει με τα note να ειμαι στα 25% και να μην ανησυχω για την μπαταρια.Πλεον δεν εχω εμπιστοσυνη,το παιρνουμε πολλοι για επαγγελματικο εργαλειο και στην τελικη θα μας δημιουργησει προβλημα με τις δουλειες μας.Ηταν ο βασικος λογος που το εδωσα προσφατα τα δικο.μου και στραφηκα αλλου.Θελω να το ξαναπαρω γιατι ειναι το καλυτερο κινητο απο θεμα hardware σημερα,αλλα θελω πρωτα να δω τις απαραιτητες βελτιωσεις στο software που θα με κανουν να το ξανα εμπιστευτω.Θεωρω κυρια υπευθυνη τη google γι αυτο το χαλι (και οχι μονο γι αυτο) αλλα και η samsung ειναι τι χαμπαρια να σου στειλω,εντελως απουσα,δυστυχως....

Link to comment
Share on other sites

Πήγες διαχείριση εφαρμογών όλες και άνοιξε αυτήν στην φώτο και κάνε εκκαθάριση λογικά θα φτιάξει.

[ATTACH]45353[/ATTACH]

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου .... έφτιαξε ... είχα δυο τέτοια εικονίδια ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σημερα διαβασα αυτο. Τα μέταλλα των κινητών μπορεί να προκαλέσουν αλλεργία στο δέρμα

 

Πηγή: http://www.skai.gr/news/health/article/258473/ta-metalla-ton-kiniton-borei-na-prokalesoun-allergia-sto-derma/#ixzz32RYcME1D

Follow us: @skaigr on Twitter | skaigr on Facebook

Που ειναι οι λοιπον οι haters της Samsung που την εγκαλουν επειδη βαζει πλαστικο;:lol:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχατε μείνει στην 4.3 που δεν έχει κανένα πρόβλημα. Κρίμα πάντως να κατακρίνετε το κινητό από προβλήματα στο software
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν έχω τέτοια θέματα με την εργοστασιακή 4.4.2. Σήμερα για παράδειγμα κοιμήθηκα στις 03.00 με 27 τοις εκατό και ξύπνησα πριν καμια ώρα με το κινητό να δείχνει πάλι 27 τοις εκατό. Απλά πρέπει να προσέχεις αν κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή τρώει την μπαταρία. Όλες τις τρίτες εφαρμογές της έχω κάνει να ΄΄κοιμηθούν΄΄ με το Greenify χωρίς ρουτ εκτός βέβαια από αυτές που θέλω notifications.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχατε μείνει στην 4.3 που δεν έχει κανένα πρόβλημα. Κρίμα πάντως να κατακρίνετε το κινητό από προβλήματα στο software

 

Κατι τετοια διαβασω και δεν κανω update στην kit kat.

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

κοιμήθηκα στις 03.00 με 27 τοις εκατό και ξύπνησα πριν καμια ώρα με το κινητό να δείχνει πάλι 27 τοις εκατό.
Σχεδόν δώδεκα ώρες και δεν κουνήθηκε καθόλου, μήπως κάνεις λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Το ασχημο Κωστα ειναι οτι εγω πλεον εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο κινητο.Δυο φορες μου το ειχε κανει στο δικο μου,την μια εκλεισε απο ρευμα την ωρα που κοιμομουν και ευτυχως που με ξυπνησε η γυναικα μου και την αλλη εφαγα φλασια και το κοιταξα γιατι ειχε ωρα να χτυπησει.Κι εκει φυσικα ειχε κλεισει γιατι ειχα μαθει με τα note να ειμαι στα 25% και να μην ανησυχω για την μπαταρια.Πλεον δεν εχω εμπιστοσυνη,το παιρνουμε πολλοι για επαγγελματικο εργαλειο και στην τελικη θα μας δημιουργησει προβλημα με τις δουλειες μας.Ηταν ο βασικος λογος που το εδωσα προσφατα τα δικο.μου και στραφηκα αλλου.Θελω να το ξαναπαρω γιατι ειναι το καλυτερο κινητο απο θεμα hardware σημερα,αλλα θελω πρωτα να δω τις απαραιτητες βελτιωσεις στο software που θα με κανουν να το ξανα εμπιστευτω.Θεωρω κυρια υπευθυνη τη google γι αυτο το χαλι (και οχι μονο γι αυτο) αλλα και η samsung ειναι τι χαμπαρια να σου στειλω,εντελως απουσα,δυστυχως....

 

Drain μου έχει τύχει αλλά ποτέ τόσο μεγάλο.Επαγγελματίας είμαι και εγώ με μεγάλη και σημαντική χρήση του κινητού.Είμαι αρκετές ώρες στο γραφείο, οπότε το βάζω σε μια usb θύρα και τελειώνει η φασαρία.Ότι drain και να κάνει είμαι πάντα φορτισμένος. Δυστυχώς το Νοτε δεν μπορώ να το αλλάξω. Ξέρω ότι σε Νοτε πάλι θα καταλήξω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Drain μου έχει τύχει αλλά ποτέ τόσο μεγάλο.Επαγγελματίας είμαι και εγώ με μεγάλη και σημαντική χρήση του κινητού.Είμαι αρκετές ώρες στο γραφείο, οπότε το βάζω σε μια usb θύρα και τελειώνει η φασαρία.Ότι drain και να κάνει είμαι πάντα φορτισμένος. Δυστυχώς το Νοτε δεν μπορώ να το αλλάξω. Ξέρω ότι σε Νοτε πάλι θα καταλήξω.

Δυστυχως Αντωνη δεν εχω ολες τις ωρες την πολυτελεια για φορτιστη.Δυο φορες ολες ολες μου το εκανε κι επειδη ημουν με χαμηλα ποσοστα μπαταριας τα πηρε στο κρανιο,Τελος παντων,πιστευω οτι θα το διορθωσουν.

Να πω και κατι για καποια βιαστικα παιδακια :lol: που διαβαζουν πολυ γρηγορα τα ποστ και βγαζουν λαθος συμπερασματα:ουτε προβληματα αυτονομιας ειπα πριν οτι ειχα,αλλα ουτε και το note κατεκρινα,για το οποιο παρεπιπτοντως εχω να πω τα καλυτερα μια και ειχα πεσει σε αψογη και απροβληματιστη συσκευη και γι αυτο ειπα οτι ειναι απο τα καλυτερα και θελω να το ξαναπαρω.Αλλο ειναι το προβλημα που συζητησαμε με τον Κωστα και οχι η αυτονομια του και θα παρακαλεσω να μη γεμιζετε το νημα με ποστ του ποσο σας κραταει το ξυπνητηρι και ποσο κστεβσινει οτσν κοιμαστε,γιατι θα γεμισουν παλι καμια δεκαρια σελιδες με αστοχα και αδιαφορα για το συγκεκριμενο προβλημα ποστ.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό πατώντας το home button μου βγάζει home selection touchwitz 2 επιλογές. .τι είναι αυτό πως φεύγει πως επανέρχεται?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλανια. εγω με orange france και αναβαθμιση δε βλεπω.. στο τσακ κρατιεμαι να χασω την εγγυηση κ να ρουταρω.. το κινητο αν κ αρκετα φορτωμενο εχει που και που τα λαγκαρισματακια του.. εχει κανα διακοπηκε ιντερνετ καμερα κτλ αραια μεν αλλα τοχει κανει! μου χει τυχει οταν δεν εχει σημα μετα να δειχνει οτι δε μπορει να ξαναβρει οποτε με επανεκινηση στρωνει! battery drain εχω αρκετο απο οταν εβαλα 2 εφαρμογες που μαρεσουν... το disable increasing ring για να χτυπαει κατευθειαν ο ηχος κ οχι σιγα κ μετα κανονικα ! κ εχω βαλει αλλα τρωει μπαταρια αλλα με εχει βολεψει swipe home button κ δε χρειαζεται να κρατας πατημενο το κεντρικο κουμπι η για να βγεις στο μενου το κανεις με αυτο! το θεμα με τις κλησεις το εχω ακομα! παιρνω τηλεφωνο και μερικες φορες κοβεται ο ηχος μεσα οταν καλω ειτε εχει τραγουδι ειτε οχι κ οταν το σηκωνει μιλαω κανονικα! υποθετω οτι καποια εφαρμογη το κανει αλλα δεν ξεκινησα ακομα να αφαιρω! οποιος ξερει κ διαβασε το μηνυμα μου δεκτη καθε βοηθεια!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό πατώντας το home button μου βγάζει home selection touchwitz 2 επιλογές. .τι είναι αυτό πως φεύγει πως επανέρχεται?

 

Διάλεξε ποίο από τα δύο θέλεις και πάτα πάντα και δεν θα το ξαναδείς...

Μια και έγραψα ας πω και εγώ είμαι στην 4.4.2 ρουτ με κουστομ Ρομ και το κινητό είναι ότι καλύτερο έχω δει ποτέ μου τα πάντα σφαίρα φοβερά καλή μπαταρία μιλάμε για 7+ ώρες οθόνη κανένα ντρειν κανένα λαγκ κανένα απολυτος πρόβλημα.

Το δουλεύω καθαρά επαγγελματικά και δεν το άλλαζα με τίποτα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο,αλλα το clean master νομιζω οτι ευθυνεται!!!Οπως σιγουρα ευθυνεται για μεγαλη καταναλωση μπαταριας!!!Το δοκιμασα στο 3αρι μου 3 φορες,απο 2-3 μερες τη φορα και η διαφορα οταν το απεγκατεστησα ηταν τεραστεια μπορω να πω!!!Επισης,το ειχα δοκιμασει και σε αλλη συσκευη(Samsung tab 3)και ρουφουσε τη μπαταρια πολυ πιο γρηγορα!!!Καρατσεκαρισμενο!! :p

 

Ολλες οι εφαρμογές τυπου clean master εινα εντελως αχρηστες. Μονο προβλήματα μπορούν να διμιουργησουν.

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξε ποίο από τα δύο θέλεις και πάτα πάντα και δεν θα το ξαναδείς...

Μια και έγραψα ας πω και εγώ είμαι στην 4.4.2 ρουτ με κουστομ Ρομ και το κινητό είναι ότι καλύτερο έχω δει ποτέ μου τα πάντα σφαίρα φοβερά καλή μπαταρία μιλάμε για 7+ ώρες οθόνη κανένα ντρειν κανένα λαγκ κανένα απολυτος πρόβλημα.

Το δουλεύω καθαρά επαγγελματικά και δεν το άλλαζα με τίποτα

 

αμα θελω να ξαναεμφανιστει απο που το επιλεγω?

και εγω κυριακη αν δε παω να ψοφησω αυτο θα κανω θα βαλω κοστομ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ξαφνικά το μικρόφωνο του τηλεφώνου δεν παίζει ..

Μιλάμε στο τηλέφωνο και μια ακούγεται μια κάνει διακοπή κάποια λύση ;;;; :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ξαφνικά το μικρόφωνο του τηλεφώνου δεν παίζει ..

Μιλάμε στο τηλέφωνο και μια ακούγεται μια κάνει διακοπή κάποια λύση ;;;; :O

 

Δοκίμασε το hands free να δούμε αν έχεις πρόβλημα κι από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το μεσαίο πλήκτρο συνεχόμενα ακολούθα τις εικόνες και μετά πάτα μια φορά το μεσαίο πλήκτρο και θα στο βγάλει.

[ATTACH]45369[/ATTACH]

[ATTACH]45369[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια χαζη ερωτηση.. ειμαι στο ιντερνετ με τερμα φωτεινοτητα στο κινητο χωρις εξοικονομιση αλλα η φωτεινοτητα ανοιγοκλεινει συνεχεια μια σταλιτσα κ ξαναανοιγει πως το σταματαω αυτο??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αλλά πολύ σπάνια. Εγώ είμαι stock κάτι δεν έχω επιλογές... Δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα συμβαίνει αλλά πολύ σπάνια. Εγώ είμαι stock κάτι δεν έχω επιλογές... Δεν μπορώ να κάνω κάτι.

 

Κ γω με στοκ ειμαι δε θυμαμαι να μ το εκανε σε τετοιο βαθμο φιρι φιρι μ το παει οσο το προσεχω τωρα να του δωσω μια νατο τακτοποιησω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον? Το κανει για την αποφυγη υπερθερμανσης απο οτι μ γραφει..τωρα γιατι αναβοσβηνει κ δε το κραταει στο ιδιο επιπεδο ο θεος και η ψυχη του..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το hands free να δούμε αν έχεις πρόβλημα κι από εκεί.

 

Με ακουστικά δεν το κάνει .. Μετα έκανε παλι το εξής .. Μας καλούν χτυπάει για 2 δευτερόλεπτα και μετα εχει μονο δόνηση .. :O και όλα αυτά ξαφνικά . Να κανουμε επαναφορά ;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εκανα χτες back up καποιες εφαρμογες με το helium και προσπαθω σημερα να τις κανω restore και μου βγαζει συνεχει error.φτανουν στο 72% και μετα error και δεν μου λεει τι φταιει απλα βγαζει error. τι να κανω? Edited by zoi1980
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...