Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.Launcher δεν ξερω πως ακριβως να εξηγησω τι ειναι. Ισως καποιος πιο ειδικος μπορει να το πει πιο σωστα. Μια εφαρμογη ειναι που σου αλλαζει την εμφάνιση και το πως γινεται η εναλλαγη των home screens σου και του app drawer. Και μεσω αυτης εχεις πιο πολλες δυνατοτητες να τα φερεις στα μετρα σου αυτα και ειναι πιο γρηγορο πολλες φορες σε αυτες τις εναλλαγες το κινητο. Ρυθμιζεις πιο πολλα πραγματα. Εικονιδια animations οταν σκρολαρεις κλπ.

 

2. Δεν ξερω πως αλλαζει, ξερω οτι με τον nova launcher σταματαει να το κανει.

 

3. Το ρουτ σου δινει επιπλεον ελεγχο και δυνατότητες στο κινητο. Για απλο χρηστη δε χρειαζεται και πολυ αν δεν εχει κουραγιο να ασχοληθει πολυ γιατι χανεις την εγγυηση η τελοςπαντων χανεις την εγγυηση μετα την πρωτη επισκευη .

 

και το launcher το κατεβαζεις απο play store?

το βρηκα αλλα χαθηκα..

αυτο που ανοιγει οταν φερνεισ το χερι απο κατω προς τα πανω ειναι:το περιοδικο μου.Ξερει κανεις πως μπορω να το βγαλω?

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το nova launcher και μετα αμεσως το εβγαλα,απο κει και περα μαλλον σταματησε να λειτουργει το s-view.Το βρισκει μεσα στο κινητο αλλα δεν λειτουργει.μπορει να βοηθησει κανεις?

 

αφου το εκλεισα και το ξανα ανοιξα το κινητο δουλευει..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία? ??? Και γω έχω xef και είχα θέμα! !!!

 

Ως τώρα ούτε μπαταρία δεν ειχα πρόβλημα ούτε σε κατι άλλο!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα ούτε μπαταρία δεν ειχα πρόβλημα ούτε σε κατι άλλο!

 

Την πέρασες με Odin η την πήρες OTA την kit kat? Είμαι με Orange 4.3 και ψάχνω να περάσω unbranded 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

παιδία έχετε κανείς σας θέμα με την ένταση τού ακουστικού και την ένταση επίσης που χτυπάει το ηχείο ? σαν να μου φαίνετται ότι κάτι δεν πάει καλά με την kit kat αλλα και το τελευταίο firmware upgrade που πήρα. κατά τα άλλα απο μπαταρία είμαι πλεον πολύ ευχαριστημένος.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

και το launcher το κατεβαζεις απο play store?

το βρηκα αλλα χαθηκα..

αυτο που ανοιγει οταν φερνεισ το χερι απο κατω προς τα πανω ειναι:το περιοδικο μου.Ξερει κανεις πως μπορω να το βγαλω?

 

Κατέβασε το Nova launcher από το play store και παίξε με τις ρυθμίσεις του να δεις τι μπορείς να αλλάξεις σε σχέση με τον original. Μπορείς να το φέρεις πολύ στα μετρα σου, όπως σου αρέσει. Κάνε import από τον προηγούμενο launcher τα εικονίδια για να μην τα ξαναφτιάχνεις. Αν δε σαρεσει τον απεγκαθιστάς και έχεις τα παλιά σου, δεν χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με τον nova και τους άλλους launcher μπορείτε να την συζητήσετε στο αντίστοιχο θέμα .

Android - Εφαρμογές: Launchers II

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες με Odin η την πήρες OTA την kit kat? Είμαι με Orange 4.3 και ψάχνω να περάσω unbranded 4.4.2.

 

το πέρασα ΟΤΑ! προχθές! και ειμαι στ ηδευτερη φόρτιση! απο τότε! η πρώτη μου εβγαλε 2 μερες περιπου! με ελεφρια χρήση κλείσιμο το βράδυ. λίγο viber, λιγο fb, και λίγο gaming!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν είμαι συνδεδεμένος σε δίκτυο wi-fi , μετά από κάποια ώρα χάνω το δίκτυο, χωρίς να αποσυνδέεται και χωρίς να " πέφτει" το Internet; Μόλις αλλάξω δίκτυο ή κάνω αποσύνδεση - σύνδεση, όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

το πέρασα ΟΤΑ! προχθές! και ειμαι στ ηδευτερη φόρτιση! απο τότε! η πρώτη μου εβγαλε 2 μερες περιπου! με ελεφρια χρήση κλείσιμο το βράδυ. λίγο viber, λιγο fb, και λίγο gaming!

 

Κ μενα απο κει γράφει το κουτι οτι ειναι το νοτελινιο κ απορω γιατι δε μας δινουν την αναβαθμοση? Απο που την κατεβασες φιλε μου κ την περασες?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω πότε θα έχουμε 4.4 στο note 3 γνωρίζουμε ?

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005

http://ykkfive.blogspot.gr/2011/11/samsung-csc-code-reference.html?m=1#.UvKSUZ9YnqD

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μεινει ακομα στην 4.3 θα ερθει ποτε το Kit kat?

 

όχι λένε για αρχές του 2015...αλλά εγώ νομίζω νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις το νοίκι κ εγώ σήμερα γαλλικό κ ήρθε η kitkat αμέσως κ μετά μια μικρή αναβάθμιση. Όσοι την έχουν περάσει τι λεει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις το νοίκι κ εγώ σήμερα γαλλικό κ ήρθε η kitkat αμέσως κ μετά μια μικρή αναβάθμιση. Όσοι την έχουν περάσει τι λεει;

Αυτη η μικρη αναβαθμιση τι ονομα ειχε???

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση σφαλμάτων νομίζω έλεγε 28mb ηταν

Eιναι για να δεχεται θηκες τριτων κατασκευαστων ....η δικια μου κινεζια παιζει παντως

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...