Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει ενα μαντηλακι με οινοπνευμα.το καθαριζεις πολυ καλα να μην εχει σκονη η οθονη.μετα εχει ενα πανακι στεγνο το σκουπιζεις.και μετα κοιτας να το κεντραρεις καλα στο κουμπι το κεντρικο και σιγα σιγα τοακουμπας στην οθονη.και μετα αυτο κολλαει μονο του επανω,το βλεπεις σιγα σιγα εφαπτει και φαινεται σαν τζαμακι κανονικο.πανευκολο ειναι μην το φοβασαι

θέλει προσοχή εγώ το δικό μου το πέταξα αφού δεν έκατσε καλά με την μία προσπαθώντας να το φτιάξω καπουτ. Βέβαια για τον λόγο ότι δεν θέλω ξένα σώματα στην οθόνη μου το πήρα μόνο και μόνο για τεστ οπότε όλα καλά.

 

Έτσι είναι, το λέει καθαρά στην απάντηση του.

Δύο?? Μακάρι να ήταν μόνο 2!

Εγώ που έχω πάρει πολύ περισσότερα τι να πω!!

Όποιος θέλει νέα 50 απλά φτιάχνει νέο λογαριασμό απ'την αρχή μέσα απ'τη νέα του συσκευή.

Μη πρακτικό βέβαια αλλά έτσι δυστυχώς δουλεύουν απ'ότι φάνηκε απ'την απάντηση τους.

Τουλάχιστον μου λύθηκε η απορία καθώς τόσο καιρό δεν είχα δει να αναφέρει κανένας κάτι!

Θα ανέβαζα και sc από το mail αλλά και μένα για ένα περίεργο λόγο δε μου ανεβάζει το tapatalk εδώ και δύο μέρες.

Το διάβασα και σε άλλο ένα παιδί που είχε πρόβλημα πάλι με note3, ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό?

εμένα ανεβάζει όπως βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

εμένα ανεβάζει όπως βλέπεις.

 

[/ATTACH]

 

Τώρα ανεβάζει και εμένα, θα χε φάει σκάλωμα φαίνεται!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

[/ATTACH]

 

Τώρα ανεβάζει και εμένα, θα χε φάει σκάλωμα φαίνεται!

 

Και γω ειχα προβλημα.[ATTACH]41452[/ATTACH]Ευτυχως λυθηκε.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά πως θα πάρω τα 50Gb στο Dropbox? έχω μόνο 2 τί κάνω?:confused:

 

ok Το βρήκα...

Edited by rs3
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω καταλάβει τι γίνεται με το Dropbox τι ενεργοποιείς και τι όχι είχα πάρει το s3 τώρα το νότε δεν έκανα κάτι στο Dropbox δικαιούμαι κάποια giga μπορεί κάποιος να με ενημερώσει ???
Link to comment
Share on other sites

σε λίγες μέρες σκοπεύω να αγοράσω το κινητό...έχω όμως μια απορία...

κοιτάζοντας εδω

http://www.skroutz.gr/s/3765221/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB.html

για τιμές παρατήρησα οτι σε μερικα καταστήματα δίπλα απο το χρώμα γραφουν EU ενω κάποια αλλα δε το γράφουν...Υπάρχει κάποια ιδιαιτερη διαφορά που πρέπει να ξερω ή ας μου περασει αδιαφορο;

Ευχαριστώ (δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφερθεί κάτι τέτοιο)

Link to comment
Share on other sites

σε λίγες μέρες σκοπεύω να αγοράσω το κινητό...έχω όμως μια απορία...

κοιτάζοντας εδω

http://www.skroutz.gr/s/3765221/Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-32GB.html

για τιμές παρατήρησα οτι σε μερικα καταστήματα δίπλα απο το χρώμα γραφουν EU ενω κάποια αλλα δε το γράφουν...Υπάρχει κάποια ιδιαιτερη διαφορά που πρέπει να ξερω ή ας μου περασει αδιαφορο;

Ευχαριστώ (δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφερθεί κάτι τέτοιο)

Το μόνο που πρέπει να ξέρεις και έχει σημασία είναι να είναι χώρας εντός ευρωπαϊκής ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πώς.μπορώ να ρυθμίζω τις λεπτομέρειες του συγχρονισμού; να επιλέξω πχ να συγχονίζεται αυτόματα μόνο το gmail και όχι και οι υπόλοιποι λογαρισμοί; ή να επιλέξω εγώ κάθε πότε θα γίνεται ο συγχρονισμός. Το λέω γιατί καταναλώνεξ νομίζω αυτή.η λειτκυργία τρελά την μπαταρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

Απο χθες με την 4.4.2 Πολωνικη μονο τα καλυτερα εχω να πω.

Γραμματοσειρα οπως στην stock 4.4.2 μου φαινεται και πιο ευκρινης η οθονη,ισως λογω font ισως placebo effect ,δεν ξερω παντως εχω αυτην την αισθηση.Πολυ καλη δουλεια και με την διαχειριση ram ,πλεον ειναι παντα αφθονη αφου ανεβηκε και στα 2.7 διαθεσιμη.Ειναι ακομα πιο γρηγορο το κινητο εκτιμω σχεδον ταχυτητα vanilla android nexus 5.Το βασικο για μενα ειναι η διαφορα που ειδα στη Wind στις ταχυτητες που ειχα θεμα.Ενδεχομενως το modem που ειχε πανω να βοηθησε .Παραθετω φωτο. :cool:

Μπραβο στη samsung γιατι με τοσο software-bloatware καταφερε και απογειωσε το κινητο.Αν και περιμενα ΟΤΑ update εν τελει με Odin ειναι πολυ ευκολο να περασεις τη rom.:O:cool:

 

https://www.dropbox.com/s/j1d3f3jsujzyw5w/Screenshot_2014-02-20-09-40-55.png

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

Απο χθες με την 4.4.2 Πολωνικη μονο τα καλυτερα εχω να πω.

Γραμματοσειρα οπως στην stock 4.4.2 μου φαινεται και πιο ευκρινης η οθονη,ισως λογω font ισως placebo effect ,δεν ξερω παντως εχω αυτην την αισθηση.Πολυ καλη δουλεια και με την διαχειριση ram ,πλεον ειναι παντα αφθονη αφου ανεβηκε και στα 2.7 διαθεσιμη.Ειναι ακομα πιο γρηγορο το κινητο εκτιμω σχεδον ταχυτητα vanilla android nexus 5.Το βασικο για μενα ειναι η διαφορα που ειδα στη Wind στις ταχυτητες που ειχα θεμα.Ενδεχομενως το modem που ειχε πανω να βοηθησε .Παραθετω φωτο. :cool:

Μπραβο στη samsung γιατι με τοσο software-bloatware καταφερε και απογειωσε το κινητο.Αν και περιμενα ΟΤΑ update εν τελει με Odin ειναι πολυ ευκολο να περασεις τη rom.:O:cool:

 

https://www.dropbox.com/s/j1d3f3jsujzyw5w/Screenshot_2014-02-20-09-40-55.png

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι για τη ελαφρώς καλύτερη ταχύτητα αλλά κυρίως την ομαλότητα δεν είναι placebo.

Και ναι είναι πολύ κοντά σε καθαρό nexus και μάλιστα στο τελευταίο μοντέλο το 5, το οποίο το έχω δίπλα στο note3 μου και 1 θα πω.

Μπράβο στη Samsung για τη συσκευή και τη rom που μας έδωσε, και μπράβο και στη Google γιατί πάει το android σε μονοπάτια smooth k ομαλότητας που δεν υπήρχαν μέχρι και πριν λίγο καιρό.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να ξέρεις και έχει σημασία είναι να είναι χώρας εντός ευρωπαϊκής ένωσης.

Άρα; Αυτό πως το μαθαίνω πριν την αγορά;; τελικά το eu δίπλα από το χρώμα σημαίνει ότι είναι εντός ευρωπαικής ένωσης; είναι σημαντικό να το αγοράσω με τις σωστές προυποθέσεις μη πάθω καμιά στραβή

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα παιδια ξερουμε ποτε θα ερθει το update σε ρουμανικη συσκευη?

 

Ta updates τα μαθαίνουμε αφού έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Θα ξαναβαλω το προβλημα που εχω,μιας και αυτο συνεχιζεται.

Μερικες φορες,με το που ανοιγω το κινητο,και βαζω το δαχτυλο στην οθονη για να την ξεκλειδωσω,κανοντας τις κινησεις πανω στις 9 μικρες τελιτσες,το μοτιβο που λενε,απλως δεν γινεται τιποτα.Το κινητο φαινεται οτι ειναι παγωμενο.

Μετα απο μερικα δευτερολεπτα,παιρνει χαμπαρι τι γινεται και δειχνει οτι ζει,μιας και φαινονται τα ιχνη του δαχτυλου πανω στην οθονη,που κανουν το ζικζακ για να την ξεκλειδωσει.

Το εχει παθει κανεις αυτο,και τι κανουμε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση έτυχα?...και στο kies το Pda:mj7 phone:mj7 csc:mj4(CYO) αλλά πραγματικά δεν ξέρω γιατί...

 

To CYO είναι κυπριακό. Το κατάστημα έκανε εισαγωγή μοντέλα που προορίζονταν για την κυπριακή αγορά;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Μερικες φορες,με το που ανοιγω το κινητο,και βαζω το δαχτυλο στην οθονη για να την ξεκλειδωσω,κανοντας τις κινησεις πανω στις 9 μικρες τελιτσες,

Από ότι κατάλαβα (9 μικρές τελιτσες)πρεπει να έχεις κάποιο εξτρά πρόγραμμα, αν ναι ,να το κάνεις απεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα (9 μικρές τελιτσες)πρεπει να έχεις κάποιο εξτρά πρόγραμμα, αν ναι ,να το κάνεις απεγκατάσταση.

 

όχι εννοεί στις ρυθμίσεις κλειδώματος έχει ενεργοποίησει την επιλογή μοτίβο.

 

κάτι τέτοια κουλά που δεν αντιδρά σωστά η οθόνη το κάνει μια επιλογή. τσεκάρισε το.

ρυθμίσεις /συσκευή /προσβάσιμοτητα να εχεις απενεργοποιήσει την μεγέθυνση.

αν είναι ενεργοποιημαινη με γρήγορα τρία χτυπήματα στην οθόνη κάνει ζουμ αλλά υπάρχει λαγκ.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

το κινητό όταν το συνδέω στο Kies γιατί τα τελευταία 3 γράμματα δίπλα από το csc είναι CYO ?εφόσον το κινητό είναι france orange (έτσι έγραφε στο κουτί? δεν θα έπρεπε να έχει τα αντίστοιχα γράμματα?

 

καινούργιο από το kaisershop

 

Στείλε ένα email στην Samsung με το IMEI σου και ζήτα να σου πουν για ποια αγορά προορίζεται η συσκευή.

Αν σου πουν ότι είναι γαλλικό, τότε κάποιος έχει εγκαταστήσει από πάνω την ελληνική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παγίδα :D

Ποιο πληκτρολόγιο πρέπει να βάλω για να έχω την δυνατότητα συνεχής εισόδου κείμενου(screen shot)

Swype Keyboard η SwiftKey Keyboard η κάποιο άλλο?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

3 πληκτρολόγια ξέρω. Swype, Swiftkey, TouchPal. Τα έχω χρησιμοποιήσει όλα για μήνες και κατέληξα στο TouchPal.
Link to comment
Share on other sites

3 πληκτρολόγια ξέρω. Swype, Swiftkey, TouchPal. Τα έχω χρησιμοποιήσει όλα για μήνες και κατέληξα στο TouchPal.

Ποιος είναι ο λόγος που έχεις διαλέξει το TouchPal ?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λόγος που έχεις διαλέξει το TouchPal ?

 

το κάνει και το μαμά πληκτρολόγιο αυτό ...

και το έχω σαν το καλύτερο λόγο πολύ καλής διόρθωσης.

Έχω αγοράσει 2-3 αλλά σαν το μαμά της κιτ κατ κανένα για εμένα

για κάτι παραπάνω δες αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nuance.swype.dtc

που έχει επιλογή να του μιλάς και να γράφει .

υποστηρίζει ελληνικά και πολύ καλά Μάλιστα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως εκει ηθελα να καταληξω φιλε araditsas. Εισαι big!!! :D

Tο ''μαμα'' τα κανει ολα και καλα!

και κυριως δεν θελω να καταληγουν τα γραφομενα μου στους servers καποιας εταιρειας. Φτανει η μια

 

ps

Καπου πηρε το ματι μου σημερα τον Χαριλαο. Ειχε χαθει για λιγες ημερες.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο λόγος που έχεις διαλέξει το TouchPal ?

 

Θα σου πω...

Το Swype έχει πολλά καλά. Αρχικά έχει μεγάλη ανοχή στο swyping, το οποίο το θεωρώ το μεγάλο του όπλο. Δηλαδή θα σου βγάλει την λέξη που θες έστω και αν δεν σύρεις το δάχτυλο σου αυστηρά πάνω από τα πλήκτρα. Άλλο θετικό που έχει είναι ότι σου δίνει εναλλακτικές λέξεις με το ίδιο swyping, οπότε αν θες να γράψεις τη λέξη Θεός, σου έχει εναλλακτικές και άλλες όπως θετός, θείος, και ούτω καθεξής. Τρίτο πολύ καλό είναι η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά η όποια είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο. Σχεδόν πιάνει τα πάντα. Τέταρτο έχει ίσως το πιο πλήρη λεξικό και από τα τρία. Θα ήταν το τέλειο πληκτρολόγιο αν δεν είχε ένα και μοναδικό μειονέκτημα. Κολλάει απίστευτα. Όταν γράφεις μεγάλο κείμενο ή όταν θες να προσθέσεις αράδες σε ένα ήδη μεγάλο κείμενο, πρώτα γράφεις τη λέξη και ύστερα βλέπεις το γράφημα να γράφει αργά αργά. Εγώ έτσι δεν μπορώ να κάνω δουλειά. Όλα τα θετικά στοιχεία του είναι σαν να μην υπάρχουν.

Το Swiftkey από την άλλη, το είχα αγαπήσει πολύ. Του έμαθα λέξεις για κάνε 6μηνο, το αγόρασα και σε φίλους μου. Είναι πολύ γρήγορο, έχει ωραία themes, δεν κολλάει όπως το Swype, και έχει ικανοποιητικό λεξικό. Λένε ότι έχει πολύ καλή πρόβλεψη των λέξεων. Δηλαδή θες να γράψεις "γεια σου τι κάνεις" και μόλις γράψεις το "γεια" οι υπόλοιπες λέξεις βγαίνουν από πάνω και τις επιλέγεις αντί να τις γράψεις. Άρα γράφεις πολύ πιο γρήγορα. Αυτό σε θεωρητικό επίπεδο. Γιατί σε πρακτικό ο συνδυασμός των λέξεων είναι άπειρος, και μόνο αν γράφεις τα ίδια και τα ίδια προβλέπει τη σκέψη σου. Σε εμένα αυτό το feature δεν έπιασε ποτέ. Ένα άλλο αρνητικό που έχει το Swiftkey είναι ότι επειδή ακριβώς έχει επικεντρωθεί στην πρόβλεψη, έχει ξεχάσει τις εναλλακτικές λέξεις. Αν δεν είναι η λέξη που θες, έχασες. Πρέπει να κάνεις back, να αγγίξεις τη λέξη, και να σου δώσει εναλλακτικές. Πράγμα πολύ κουραστικό και χρονοβόρο. Δυστυχώς δεν έχει επιλογή να αποφύγεις την ****πρόβλεψη και επίσης δεν μπορείς να επέμβεις στο λεξικό που έχεις ήδη φτιάξει. Αν το είχε όλα αυτά θα ήταν αλλιώς τα πράγματα. Τέλος, είχε αρχίσει να μην έχει μεγάλες ανοχές στο swyping, και να με εκνευρίζει αφάνταστα. Έκανα πολλά back. Συν ότι δεν γράφει ποτέ τη λέξη "κάτι". Στη γράφει όλο "και".

 

Πάμε τώρα στο TouchPal. Το TouchPal έχει όλα τα θετικά των 2 πρώτων, και ελάχιστα αρνητικά που ελπίζω σιγά σιγά να τα διορθώσει. Έχει ανοχές, δεν κολλάει ποτέ, δίνει εναλλακτικές όσες θες, μπορείς αν θες να παίξεις και με πρόβλεψη, επεμβαίνεις στο προσωπικό λεξικό, έχει cloud για το λεξικό σου το οποίο το συγχρονίζει με τους υπόλοιπες συσκευές σου, έχει πάρα πολύ μεγάλο λεξικό της ελληνικής, αυξομειώνεις το μέγεθος του πληκτρολογίου όπως εσύ θες...αυτά θυμάμαι τώρα.

Στα αρνητικά του τώρα, στα ελληνικά μόνο, δεν αφήνει κενό πριν και μετά τους αριθμούς. Δηλαδή θες να γράψεις "5 κιλά πατάτες" και σου γράφει5κιλά πατάτες. Θα μπορούσε η αλλαγή της γλώσσας να γινόταν με σύρσιμο όπως στο Swiftkey, και... αυτά βασικά. Δεν είναι και τόσο αρνητικά. Μάλλον θα διορθωθούν στο μέλλον.

 

Αυτό το κείμενο το έγραψα με TouchPal

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...