Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει παιδια επιλογη για να απανταμε το τηλεφωνο οταν το φέρνουμε στο αυτί χωρις να πειραξουμε την οθονη?

 

Ρυθμίσεις

Εργαλεία

Κινήσεις

Απευθείας κλήση

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις

Εργαλεία

Κινήσεις

Απευθείας κλήση

 

αυτο ειναι για να παρεις τηλεφωνο... για να απαντησεις κατι αντίστοιχο δεν πρεπει να εχει...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε το εξής σήμερα, είχα να το κοιτάξω κάνα 2ωρο και το τηλέφωνο ήταν νεκρό. Πάτησα το πλήκτρο ενεργοποίησης τίποτα, έβγαλα την μπαταρία και πάτησα το πλήκτρο ενεργοποίησης για να ανοίξει. Είχα αρκετές μέρες να του κάνω reboot, ίσως να φταίει αυτό. Μπορεί αλλά να κόλλησε πιθανολογώ, έχει κανείς κάποια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για να παρεις τηλεφωνο... για να απαντησεις κατι αντίστοιχο δεν πρεπει να εχει...

 

Μπορείς χωρίς να αγγίξεις την οθόνη με το κεντρικό Hard Burton.

Επίσης έχει και με φωνή αν θυμάμαι καλά καθώς δε το δουλεύω αλλά το είχα δει. Με reject το θυμάμαι απορρίπτει. Ψάξε στο μενού

Έβγαλα και screenshot αλλά δε με αφήνει να το ανεβάσω στο edit του tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

θα κατεβάσεις και τον flash player μετά πας ρυθμίσεις περιεχόμενο διαδίκτυο και τον ενεργοποιείς. Τι άλλο θέλεις ?

 

Ποιον φλας που τον ενεργοποιείς γτ το κάνεις αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει συμβεί το εξής. Ενώ η συμπεριφορά της μπαταρίας ήταν τρομερή δηλαδήμε εέβγαζε μιάμιση ημέρα χαλαρα , τώρα μέχρι το βράδυ πάει με δυσκολία!!! Δεν έχω βάλει άλλη εφαρμογη, είμαι official με 4.3. Όταν πηγαίνω στη κατανάλωση βλέπω ότι το Android OS ΚΑΤΑΝΑΛΏΝΕΙ το 36%!!! Τι προτείνετε να κανω;;;

 

Ξετσεκαρε τον αυτοματο συγχρονισμο και να το κανεις οποτε θες χειροκινητα πχ επαφες φωτο κλπ...μετα θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς χωρίς να αγγίξεις την οθόνη με το κεντρικό Hard Burton.

Επίσης έχει και με φωνή αν θυμάμαι καλά καθώς δε το δουλεύω αλλά το είχα δει. Με reject το θυμάμαι απορρίπτει. Ψάξε στο μενού

Έβγαλα και screenshot αλλά δε με αφήνει να το ανεβάσω στο edit του tapatalk

 

Και το screenshot που έλεγα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

γειας σας ειχα την ολλανδικη ΡΗΝ 4.3 και πηγα να βαλω την COS-N9005XXUENA7 4.4.2 με εβγαζε στο τελος της εγκαταστασης FAIL μετα εκανα εγκατασταση την N9005XXUENA6_N9005PHNENA2_PHN 4.4.2 και τελειωσε κανονικα γιατι αραγε δεν παιρνει την ελληνικη cosmote δοκιμασα τα παντα μεσω odin 3.9 θα εκτιμουσα οποιον μπορει να με το εξηγησει
Link to comment
Share on other sites

γειας σας ειχα την ολλανδικη ΡΗΝ 4.3 και πηγα να βαλω την COS-N9005XXUENA7 4.4.2 με εβγαζε στο τελος της εγκαταστασης FAIL μετα εκανα εγκατασταση την N9005XXUENA6_N9005PHNENA2_PHN 4.4.2 και τελειωσε κανονικα γιατι αραγε δεν παιρνει την ελληνικη cosmote δοκιμασα τα παντα μεσω odin 3.9 θα εκτιμουσα οποιον μπορει να με το εξηγησει

 

Γιατί να βάλεις branded rom; περίμενε να βγει ελληνική unbranded η βάλε άλλης χώρας.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με τις χωρες δεν ειναι τοσο απλο.Εγω που προσφατα προσπαθησα να βαλω αλλης χωρας ρομ μου χτυπαγε συνεχεια στο odin FAIL το hidden.img μεχρι που εβαλα την δικη του την βαλτικη.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις branded rom; περίμενε να βγει ελληνική unbranded η βάλε άλλης χώρας.

 

Και γιατί να μην βάλει την ολλανδική 4.4;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν βγει GREECE EUR θεωρειται unbranded rom η υπαρχει καμια αλλης χωρας συμβατη με τις δικες μας ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο με τις χωρες δεν ειναι τοσο απλο.Εγω που προσφατα προσπαθησα να βαλω αλλης χωρας ρομ μου χτυπαγε συνεχεια στο odin FAIL το hidden.img μεχρι που εβαλα την δικη του την βαλτικη.

 

Λες να υπάρχει επιπλέον κλείδωμα που δεν το ξέρουμε ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από όσα διάβασα στο XDA. Από unbraded rom σε branded και αντίστροφα δεν μπορείς να φλασάρεις με επιτυχία. Υπομονή λοιπόν.
Link to comment
Share on other sites

Ξετσεκαρε τον αυτοματο συγχρονισμο και να το κανεις οποτε θες χειροκινητα πχ επαφες φωτο κλπ...μετα θα εισαι οκ

 

Ευχαριστώ αν και δε μπορώ να καταλάβω τι αλλαξε;;;

 

Από όσους έχετε βάλει την 4.4 θα μπορούσε κάποιος να πει υπεύθυνα αν τελικά το γεγονός ότι δε μπορείς να μετονομάσεις αρχεία στην sd είναι bug της kitkat ή έτσι είναι σε όλους οπότε πρόκειται για standard feature της νέας rom.

 

Αν είναι επίσημο χαρακτηριστικό της νέας ρομ και όχι bug, τότε είναι η μέγιστη πατάτα και ένας σούπερ λόγος για να μη βάλω ποτέ αυτή τη ρομ. Άλλωστε σφαίρα είναι το κινητό και τωρα, smooth...τα πάντα όλα. Λοιπόν ας απαντήσουν επί του θέματος οι κάτοχοι kit kat. Ευχαριστώ.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ...

με 4.4.2 και εγώ και με κανένα παράπονο όπως έχω γράψει και πιο πίσω εκτός απο αυτό που είχα περιγράψει όταν είχα κάνει την αναβάθμιση (μου κράτησε τα πάντα εκτός απο τα wi fi δικτυα και κωδικούς) συνεχίζει να το κάνει ακόμα.

Ακόμα και στο σπίτι μου κάθε τόσο μου ζητάει κωδικό για να συνδεθώ με το δίκτυό μου... :confused:

Καμιά ιδέα????

 

Δοκίμασα και με άλλες ασύρματες συσκευές ( κινητά laptop tablet ) μήπως και φταίει το router αλλά όλα είναι ok :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Ελληνικό ,μου ήρθε η kit Kat 4.4.2 και πριν 2 μέρες που έβλεπα ήμουν σε 4.3

 

Ελληνικό unbranded;;

 

Μην βιάζεστε ρε παίδες όλοι θα την πάρουμε. Αφήστε να βγει κανένα update δεν βλέπετε τι γίνεται από bugs;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η 4.4.2 το μόνο που δεν έχει είναι bug και κολλήματα...

Το τηλέφωνο είναι βούτυρο...

Θέματα αρκετά με την μπαταρία σε σχέση με την 4.3 ναι έχει αλλά όχι τόσο δραματικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η 4.4.2 το μόνο που δεν έχει είναι bug και κολλήματα...

Το τηλέφωνο είναι βούτυρο...

Θέματα αρκετά με την μπαταρία σε σχέση με την 4.3 ναι έχει αλλά όχι τόσο δραματικά...

 

+1

παράπονα ακούγονταν και για την 4.3 και ακούγονται πάντα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή η κιτ κατ και σε εμένα βούτυρο είναι και πρέπει να την δείτε για να καταλάβετε τι πάει να πει τα ταχύτητα και σμουθ κινητό. ..

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα 4.4 την baltic k την πηρε κανονικα αλλα με το πενακι οταν το εχω στην οθονη κ παταω το κουμπακι δεν εμφανιζει το air command...μηπωσ το ανοιγεις απο καπου?
Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα 4.4 την baltic k την πηρε κανονικα αλλα με το πενακι οταν το εχω στην οθονη κ παταω το κουμπακι δεν εμφανιζει το air command...μηπωσ το ανοιγεις απο καπου?

 

ρυθμισεις/εργαλεια/ εντολή χωρίς επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω φραγή των αριθμών με απόκρυψη;

 

ρώτα εδώ .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω φραγή των αριθμών με απόκρυψη;

 

υπαρχει εφαρμογη που ενημερωνει αυτον που σε καλει οτι ο συνδρομητης δεν δεχεται κλησεις απο αποκρυψη.Αλλα δεν μπορω να θυμηθω ποια ακριβως ειναι

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...