Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oλα λειτουργουν αψογα η μπαταρια ειναι κομπλε μου κραταει μιμιση μερα ανετα για την χρηση που κανω και το πενακι στα καλυτερα τωρα το τζαμακι εχς δει και αλλα που φαινεται να εχει μια στραβωμαρα η τα ματακια μου κανουν πουλακια η ειμαι μεγαλος ψειρας ....

 

Εννοεις απο που πηρα το κινητο η το tempered glass

 

το tempered glass

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

τελειο το κινητο δεν εχω παραπονο αλλα.. στο nexus 4 που ειχα πολυ σπανια επεφτα κατω απο 1 giga ram ελευθερο τωρα με το νοτε 3 εχω μονιμα κατω απο 1 giga και πολλες φορεσ φτανει στα 200 με 300 ελευθερα mb. δε με ενδιαφερει πολυ αφου το κινητο δεν εχει δειξει οτι κολαει αλλα γιατι ετσι?

 

Στην 4.4.2 τι θέμα της μνήμης ανατρέπεται δραματικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Άμα σε ενοχλεί τόσο πολύ γιατί δεν το πας σε ένα service να σου το αλλάξουν? Αν το επιχειρήσεις μόνος σου είναι απίθανο να έχεις το ίδιο καλό αποτέλεσμα με το service και ρισκάρεις να χάσεις και την εγγύση αν μείνουν ίχνη της επέμβασής σου στο harware του κινητού (που είναι πολύ πιθανό σε τέτοιες λεπτοδουλειές). Το κινητό είναι έτσι κι αλλιώς στην εγγύηση και αυτό είναι κατασκευαστικό λάθος που θεωρώ ότι ακόμα και αν έχεις περάσει custom rom δεν μπορούν να αρνηθούν να στο αλλάξουν.

Φοβαμαι να το παω plus το οτι ειμαι επαρχια και αytoi θελουν 15 μερες παλια με το ιφον 4 που ειχα παρει ηταν λιγο στραβο το home button και επειδη το πηγα μολις το ανοιξα μου το αντικατεστησαν ε και μετα απο αυτο που μου στειλαν δεν λειτουργουσε το touch στην κορυφη ηταν γραντζουνισμενο το bezzel κτλπα απλα σκεφτομαι πως ολα λειτουρφουν ρολοι αξιζει μονο γι αυτο????

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το tempered glass

Απο ebay o seller ειναι οτι καλυτερο μου χει τυχει οταν το πηρα το glass εβαλα στο κινητο ε και δεν το κολλησα πολυ καλα και το ξαναβγαλα( τι το θελα ) γεμισε σκονη και ειπα θα παω να το πλυνω ε οταν το πλυνα το σκουπιζα βαρβαρα με πιεση και στον αερα χωρις να το ακουμπαω σε ενα επιπλο ωστε να χει αντισταση και εσπασε ( οπως τα παρμπριζ των αυτοκινητων σαν ζαχαρη γιατι εχει σιλικονη απο κατω ωστε ενα σπασει να μην τραυματισει την οθονη αλλα κι εσενα ) του στειλα οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευασια απο τον χρονο παραδοσης ( 4 εργασιμες) και απο την ποιοτητα καθως δουλευαν ολα και με το πενακι και στην υφη ηταν σαν την οθονη κτλπα αλλα οτι ειμαι αμπαλος και το σπασα και με πηρε τηλ απο την αγγλια στο κινητο μου για να μου πει οτι στεναχωρεθηκε πολυ και οτι αν θελω να παρω αλλο μου κανει 10% εκπτωση το τζαμακι ειναι αυτο οποιος ενδιαφερεται αξιζει http://www.ebay.com/itm/380800027276?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Edited by pa_la_vos
Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι να το παω plus το οτι ειμαι επαρχια και αytoi θελουν 15 μερες παλια με το ιφον 4 που ειχα παρει ηταν λιγο στραβο το home button και επειδη το πηγα μολις το ανοιξα μου το αντικατεστησαν ε και μετα απο αυτο που μου στειλαν δεν λειτουργουσε το touch στην κορυφη ηταν γραντζουνισμενο το bezzel κτλπα απλα σκεφτομαι πως ολα λειτουρφουν ρολοι αξιζει μονο γι αυτο????

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο ebay o seller ειναι οτι καλυτερο μου χει τυχει οταν το πηρα το glass εβαλα στο κινητο ε και δεν το κολλησα πολυ καλα και το ξαναβγαλα( τι το θελα ) γεμισε σκονη και ειπα θα παω να το πλυνω ε οταν το πλυνα το σκουπιζα βαρβαρα με πιεση και στον αερα χωρις να το ακουμπαω σε ενα επιπλο ωστε να χει αντισταση και εσπασε ( οπως τα παρμπριζ των αυτοκινητων σαν ζαχαρη γιατι εχει σιλικονη απο κατω ωστε ενα σπασει να μην τραυματισει την οθονη αλλα κι εσενα ) του στειλα οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο την συσκευασια απο τον χρονο παραδοσης ( 4 εργασιμες) και απο την ποιοτητα καθως δουλευαν ολα και με το πενακι και στην υφη ηταν σαν την οθονη κτλπα αλλα οτι ειμαι αμπαλος και το σπασα και με πηρε τηλ απο την αγγλια στο κινητο μου για να μου πει οτι στεναχωρεθηκε πολυ και οτι αν θελω να παρω αλλο μου κανει 10% εκπτωση το τζαμακι ειναι αυτο οποιος ενδιαφερεται αξιζει http://www.ebay.com/itm/380800027276?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Φίλε μου έχει καλή εφαρμογή;;;; Και όταν λέω καλή εννοώ ΙΔΑΝΙΚΗ;;;;;;Γιατί το home button δημιουργεί θέματα στην εφαρμογή.

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

το τσιμπισα τελικα το γυαλί ελπιζω να ειναι καλης ποιοτητας και να μην μαζευει ευκολα δαχτυλιές. ... τσιγκουνευτικα τα sgp glass
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις γραμμές στην κάμερα, προσωρινά μέχρι να λυθεί το πρόβλημα έφτιαξα ενα script με το tasker μολις ανοιγει η κάμερα να κλείνει το wifi και ολα οκ. (βέβαια ημίμετρα όλα αυτά.)

 

Αν και δεν το έχω ούτε εγώ αυτό το πρόβλημα λένε ότι βλέπεις τις γραμμές όταν τραβάς βίντεο αλλά όταν το δεις μετά δεν υπάρχουν γραμμές και παίζει οκ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει καλή εφαρμογή;;;; Και όταν λέω καλή εννοώ ΙΔΑΝΙΚΗ;;;;;;Γιατί το home button δημιουργεί θέματα στην εφαρμογή.

Ερχεται ακριβως φιλε με το home button δεν χρειαζεαι home button sticker τον ρωτησα και οντως δεν εχει θεμα....

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ακριβως φιλε με το home button δεν χρειαζεαι home button sticker τον ρωτησα και οντως δεν εχει θεμα....

Είναι καμπύλο στις άκρες του;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους ειμαι καινούργιος στο φόρουμ και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (κάτοχος note 3)έκανα την αναβάθμιση σε kit kat ολα οκ εκτός απο ενα πράγμα μπαίνω στην σελίδα της bet365 και πατάω να δω τον αγώνα σε live streaming και αντί να μου πετάξει το παραθυράκι με το βίντεο μου κάνει λήψη αρχείου .Εχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο?ευχαριστω εκ των προτέρων Edited by AgelosGs
Link to comment
Share on other sites

κάνε εκκαθάριση ρυθμίσεων και θα σου εμφανίσει και την επιλογή βίντεο εκτός από τις λήψεις.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στον default browser της κιτ κατ δεν μου κρατάει τον κωδικό του myphone, μόνο του myphone όμως. Στα άλλα forums μπαίνει κανονικά αυτόματα. Είναι τικαρισμενα όλα τα κουτάκια όπως cookies, να θυμάται κωδικούς κτλ. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ακριβως φιλε με το home button δεν χρειαζεαι home button sticker τον ρωτησα και οντως δεν εχει θεμα....

 

Είναι καμπύλο στις άκρες του;;

 

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά έκανα την επιλογή μου και τη προτείνω ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ.

 

Screenprotector από την puro. Έχει την τέλεια ακρίβεια σε όλα τα σημεία (ακόμα και γύρω από το home button). Έχει και τρομερά έξυπνο τρόπο τοποθέτησης. Θα έλεγα πολύ έξυπνο τρόπο. Το αγόρασα από τον Κωτσοβόλο. Έχει μέσα δύο φιλμ. Αίσθηση αφής άψογη και το πενακι δεν

δεν έχει προβλημα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι καμπύλο στις άκρες του;;

Aν σου πω δεν θυμαμαι την τριτη περιμενω το καινουργιο θα σου πω στειλε στον seller και ρωτα τον αν το βιαζεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παιδιά. Τελικά έκανα την επιλογή μου και τη προτείνω ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ.

 

Screenprotector από την puro. Έχει την τέλεια ακρίβεια σε όλα τα σημεία (ακόμα και γύρω από το home button). Έχει και τρομερά έξυπνο τρόπο τοποθέτησης. Θα έλεγα πολύ έξυπνο τρόπο. Το αγόρασα από τον Κωτσοβόλο. Έχει μέσα δύο φιλμ. Αίσθηση αφής άψογη και το πενακι δεν

δεν έχει προβλημα!!!!!!

Ποσο σου κοστισε φιλε???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Ζητάω βοήθεια με το σχετικό πρόβλημα που αντιμετοπίζω.Έχω το Galaxy Note 3 και συμβαίνει το εξής.

Βάζω να κατεβαίνει μια εφαρμογή οποιαδήποτε και αν είναι αυτή και εκεί που φτάνει στο τέλος μου βγάζει ένα παράθυρο το οποίο μου λέει ότι το playstore διακόπηκε.Γιατί συμβαίνει αυτό???Επίσης όταν πάω να ανοίξω το samsung hub με πετάει έξω.Μπορεί να βοηθήσει κάποιος????

Link to comment
Share on other sites

Aν σου πω δεν θυμαμαι την τριτη περιμενω το καινουργιο θα σου πω στειλε στον seller και ρωτα τον αν το βιαζεσαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσο σου κοστισε φιλε???

 

9.90 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass ??? Η ζελατινα απλη γιατι με 9, 90 και μαλιστα δυο φθηνο μου φαινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι αντιχαρακτικη αντοχη εχει ???

Link to comment
Share on other sites

http://go.puro.com/download/agenti/DOWNLOAD/MARKETING/PURO-Ilsalvadisplay.mpg

 

Αυτό είναι το βίντεο κι με το τρόπο τοποθέτησης. Είναι ζελατίνα. Δε θέλω να φορτώσω την οθονη με γυαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το προβλημα της κάμερας ειναι θέμα συσκευης.Αγοραζοντας τη συσκευη δεύτερη φορα βλεπω οτι στη καινουργια στη νυχτερινη ληψη εστιαζει σε κλασματα δευτερολέπτου!
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως το προβλημα της κάμερας ειναι θέμα συσκευης.Αγοραζοντας τη συσκευη δεύτερη φορα βλεπω οτι στη καινουργια στη νυχτερινη ληψη εστιαζει σε κλασματα δευτερολέπτου!

 

Οι συσκευές είχαν ίδια rom?

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές είχαν ίδια rom?

 

Ναι την kit kat.Η προηγουμενη ηταν πολωνικη και η καινουργια Ουγγαριας

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

αυτό ήταν αφού με άλλη συσκευή είναι οκ, αύριο το πάω στο service.
το μόνο πού θα σου κάνουν είναι μια αναβάθμιση, μην νομίζεις κάτι άλλο. Εγώ δεν θα το πήγαινα.
Link to comment
Share on other sites

και τι θα γίνει με αυτό το πρόβλημα, αφού οπως φαίνεται δεν ειναι μαζικό. Ο φίλος απο πάνω πήρε νέο χωρίς γραμμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...