Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πέρασα 4.4.2 σε ολλανδικό. Πάω να δω τα Μάιλ μου συγχρονίζει 2 λογαριασμούς αλλά δείχνει μόνο τα 2 τελευταία. Τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το smart keyboard pro. Πολύ καλό, μόνο αυτό χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

 

Βασικά ρε παιδιά να πω την αλήθεια, μου φαίνεται περίεργο που χρησιμοποιείτε το μαμά πληκτρολόγιο, όταν υπάρχουν άλλα καλύτερα...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλά όταν σας έρθει μην την βάλετε...

Η διαφορά σε ταχύτητα και σμουθ είναι αρκετή από μπαταρία λίγο καλύτερη .

Αλλά καλά λες κάτσε με την 4.3 για πάντα αφού δουλεύει καλά συμφωνώ μαζί σου.

 

Θα την βάλουμε οι περισσότεροι απο περιέργεια και απο βιτσιο να ειμαστε up to date. Και υπάρχει και παντα αυτο που σε τρώει και λες μπας και ειναι τοσο καλυτεροψοσο λενε και αξίζει? Συν οτι ισως θα εχει πλεον την υποστήριξη.

 

Αλλα τον χαμό και την αγωνία του καθημερινού τσεκαρισματος μηπως ήρθε επιτέλους το update δεν το δικαιολόγησε μεχρι τωρα καμια αναβάθμιση απο οσες θυμάμαι.

 

Μια χαρα γρηγορο ειναι το κινητό.

Αλλα προβλήματα θελουν επίλυση.

Ο chrome και ο στοκ browser εχουν 1 εκατομμύριο προβλήματα, η gallery με wifi κανει κανα τεταρτο να ανοιξει, και εμεις κοιταμε τις πρασινες και τις ασπρες μπαρες μπαταρίας και αν απο ενα χιλιοστο κανει μισο χιλιοστο του sec η περιήγηση στα μενού.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το smart keyboard pro. Πολύ καλό, μόνο αυτό χρησιμοποιώ χρόνια τώρα.

 

Βασικά ρε παιδιά να πω την αλήθεια, μου φαίνεται περίεργο που χρησιμοποιείτε το μαμά πληκτρολόγιο, όταν υπάρχουν άλλα καλύτερα...

Είσαι σίγουρος ότι είναι όπως το ζητάω (με τα νούμερα σε ξεχωριστή σειρά), γιατί στις φωτογραφίες του Play δε φαίνεται κάτι τέτοιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει κανείς λύση για το πληκτρολόγιο δεν μου αλλάζει γλώσσα έχει μείνει στα ελληνικά τώρα τι να κάνω

 

Γιατι δε δοκιμαζεις αυτο:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard.theme.tmegalaxynote

Ή αμα το κανεις απεγκατασταση και μετά εγκατασταση:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visionobjects.resourcemanager

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι όπως το ζητάω (με τα νούμερα σε ξεχωριστή σειρά), γιατί στις φωτογραφίες του Play δε φαίνεται κάτι τέτοιο...

 

Όντως, δεν το έχει όπως το θέλεις...

 

Γράφω πάντα με Τ9 και νόμιζα ότι στο layout που ήθελες οτι τα είχε όπως τα θέλεις...

 

Τώρα το είδα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι όπως το ζητάω (με τα νούμερα σε ξεχωριστή σειρά), γιατί στις φωτογραφίες του Play δε φαίνεται κάτι τέτοιο...

 

Αυτό ζητάς το καλύτερο πληκτρολόγιο .

Είναι beta για έναν μήνα αλλά έως τότε θα έχει βγει και το κανονικό.

http://www.swiftkey.net/en/blog/new-update-for-swiftkey-beta-with-emoji-and-number-row/

 

Αλλά για να πω την αλήθεια στην κιτ κατ το πληκτρολόγιο είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει ακόμα και από πληκτρολόγια που έχω πληρώσει και τα έχω όλα .

Έχει τα πάντα δεν του λείπει τίποτα και για τον λόγο ότι είμαι πολύ ανορθόγραφος πολύ όμως η διόρθωση του είναι τέλεια το βλέπετε κιόλας. Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Και συμβαίνει με τα πληκτρολόγια μου φαίνεται. Πήγα να κάνω αλλαγή γλώσσας και έσυραν το κενό και αυτομάτως το πληκτρολόγιο όλο μετακινήθηκε κατά το μέσο της οθόνης και από κάτω ήταν άσπρο και ένα κουτάκι που εμφάνιζε εκεί την γλώσσα που άλλαζα. Έκανα επανεκκίνηση και τώρα όλα καλά όπως πριν. Άβυσσος .... χαχα
Link to comment
Share on other sites

Και συμβαίνει με τα πληκτρολόγια μου φαίνεται. Πήγα να κάνω αλλαγή γλώσσας και έσυραν το κενό και αυτομάτως το πληκτρολόγιο όλο μετακινήθηκε κατά το μέσο της οθόνης και από κάτω ήταν άσπρο και ένα κουτάκι που εμφάνιζε εκεί την γλώσσα που άλλαζα. Έκανα επανεκκίνηση και τώρα όλα καλά όπως πριν. Άβυσσος .... χαχα

 

Θα σου το κάνει συνεχεια.Εχω την εντυπωση οτι το κανει οταν βγάζει ς το s pen .

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ζητάς το καλύτερο πληκτρολόγιο .

Είναι beta για έναν μήνα αλλά έως τότε θα έχει βγει και το κανονικό.

http://www.swiftkey.net/en/blog/new-update-for-swiftkey-beta-with-emoji-and-number-row/

 

Αλλά για να πω την αλήθεια στην κιτ κατ το πληκτρολόγιο είναι ότι καλύτερο έχω δουλέψει ακόμα και από πληκτρολόγια που έχω πληρώσει και τα έχω όλα .

Έχει τα πάντα δεν του λείπει τίποτα και για τον λόγο ότι είμαι πολύ ανορθόγραφος πολύ όμως η διόρθωση του είναι τέλεια το βλέπετε κιόλας. Χαχα

 

Φίλε είσαι θεός ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα τη βαση του νοτε 2 κ τελικα εβαλα το νοτε 3 και1) δεν δεχομαι κλησεις 2) οι ταινια παει αργα..οχι τρελα αργα αλλα αργα...καμμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από expansys το πήρα . είναι σε όλες τις γλώσσες το πρόβλημα και πολωνικά έβαλα

 

Δεν έχει σχέση το ότι έβαλες και πολωνικά .

Αν βάλεις την αρχική ρομ και πάρεις το αρχικό σου CSC και φτιάξει, τότε είναι αυτό που σου λέω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι csc είχα πριν το αναβαθμίσω εδώ είναι το πρόβλημα

 

Αυτά είναι εγκλήματα....

Στείλε email το IMEI σου στη Samsung να σου πουν το CSC.

Link to comment
Share on other sites

Ακουω για προβληματα απο δω, κολληματα απο κει...γιατι ετσι,..γιατι γιουβετσι...και γενικοτερα παρατηρω μια "ταλαιπωρια" γενικα. και αυτο το παρατηρω 4 χρονια τωρα οταν πρωτοξεκινησα να ασχολουμαι με τα smartphones απο το θρυλικο HTC desire HD. Μετα πηρα το HTC one X και τωρα το SAMSUNG Galaxy note 3. Ποτε δεν εκανα φλασαρισματα μονος μου, ειδα ομως πολλες συσκευες φιλων "φλασαριμενες" με τη καλη ή κακη εννοια. ΚΑΜΙΑ απο τις συσκευες που ειδα δεν ηταν πιο γρηγορη και καλυτερη απο τη δικη μου που παντα ηταν ελληνικη και απειραχτη. Μηπως τελικα αυτο δεν ειναι τυχαιο;;;;;;;;;

 

Απο την αλλη βεβαια δεχομαι απολυτα και σεβομαι το χομπυ με τα root.

 

Και φυσικα ...εν αναμονη τηςαναβαθμισης καθοτι και γω ειμαι ...ψιλοψυχακιας με το να ειμαι παντα up to date !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι εγκλήματα....

Στείλε email το IMEI σου στη Samsung να σου πουν το CSC.

 

Μόλις μίλησα με Samsung το τηλέφωνο μου προορίζεται για uk οπότε περιμένω αναβάθμιση σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με Samsung το τηλέφωνο μου προορίζεται για uk οπότε περιμένω αναβάθμιση σε ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες

 

Για πες μας και μας που κάναμε την ίδια πατάτα που πήρες και τι ρώτησες;

Link to comment
Share on other sites

Help me please!

 

Αναβάθμισα εχτές δοκιμάζοντας το search for updates και απο τότε θέλω να πετάξω το τηλέφωνο απο το παράθυρο. όταν έχει κλειστή οθόνη και πατάω το κουμπί για να ανοίξει αργεί να ανοίξει ενώ οταν μιλάω στο τηλέφωνο και το απομακρύνω απο το αυτί μου δεν ανοιγει η οθόνη για να κλείσω την ομιλία? Καμιά ιδέα? Με jelly όλα δούλευαν ρολόι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το note 3 μου εγινε απιστευα ασταθες σημερα, αγνωστο για ποιο λογο. Πρωτη φορα βλεπω τοσο κακη συμπεριφορα απο μια note συσκευη. Προσπαθησα να εντοπισω αν τα προβληματα οφειλονταν σε καποια εφαρμογη και ξηλωνοντας για την ωρα βλεπω οτι ισως φταιει το swiftkey (που χρησιμοποιω χρονια χωρις κανενα προβλημα) - ισως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με την 4.4.2. Ελπιζω να μη συνεχιστουν οι εκπληξεις γιατι δεν εχω διαθεση για ρουταρισματα, backup κλπ, αλλα ουτε και να ξαναστηνω απο την αρχη.

Δεν εχω διαβασει τα τελευταια posts ολα, οποτε εχει αναφερθει κατι που εχω χασει ρε παιδια?

Ευχαριστω.

 

@fliosis

ακριβως αυτα που περιγραφεις. Τι @@$#@%$%@%@#% εκαναν με την kitkat εκει στη σαμμυ???

Link to comment
Share on other sites

Help me please!

 

Αναβάθμισα εχτές δοκιμάζοντας το search for updates και απο τότε θέλω να πετάξω το τηλέφωνο απο το παράθυρο. όταν έχει κλειστή οθόνη και πατάω το κουμπί για να ανοίξει αργεί να ανοίξει ενώ οταν μιλάω στο τηλέφωνο και το απομακρύνω απο το αυτί μου δεν ανοιγει η οθόνη για να κλείσω την ομιλία? Καμιά ιδέα? Με jelly όλα δούλευαν ρολόι

 

Έκανες φορματ μετά την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το note 3 μου εγινε απιστευα ασταθες σημερα, αγνωστο για ποιο λογο. Πρωτη φορα βλεπω τοσο κακη συμπεριφορα απο μια note συσκευη. Προσπαθησα να εντοπισω αν τα προβληματα οφειλονταν σε καποια εφαρμογη και ξηλωνοντας για την ωρα βλεπω οτι ισως φταιει το swiftkey (που χρησιμοποιω χρονια χωρις κανενα προβλημα) - ισως υπαρχει καποια ασυμβατοτητα με την 4.4.2.
Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά το είχα δοκιμάσει και εγώ από περιέργεια και το τηλέφωνο άρχισε κάτι κουλά. Τύπου σαν να πατούσε κάποιος τα πλήκτρα. Τελικά έκανα hard reset και έβαλα τα μαμά 4.4 και έστρωσε.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι!! Με 4.3 είμαι μια χαρά κι από μπαταρία κι από τα πάντα, γιατί να βιαστώ να το αναβαθμίσω μέσω kies; Χρυσός κανόνας: ότι δουλεύει καλά δεν το πειράζουμε!

 

+1000 φιλε μου .Εγω με τη 4.3 δεν ειχα ποτε το παραμικρο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πάθημα δεν μου έγινε μάθημα . Τελικά η Samsung είναι αδιόρθωτη, ακόμη και στο καλύτερο τηλέφωνό της, κάνει αναβάθμιση με bugs! Τώρα αναγκαστικά θα περιμένω κάποια διορθωτική αναβάθμιση. Τελικά το note 3 θα είναι και το τελευταίο Samsung smartphone που αγοράζω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά το είχα δοκιμάσει και εγώ από περιέργεια και το τηλέφωνο άρχισε κάτι κουλά. Τύπου σαν να πατούσε κάποιος τα πλήκτρα. Τελικά έκανα hard reset και έβαλα τα μαμά 4.4 και έστρωσε.

 

Το ξήλωσα και πάει καλά πλέον. Ελπίζω να έφταιγε το SwiftKey. ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...