Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια! Καλή χρονιά σε όλους με υγεία σε εσας στις οικογένειες σας και στα κινητά σας! :lol:

Αυτοι που έχουν παρει απο σκρουτζομάγαζα το κινητό μπορούν να μου πουν διευθήνσεις; Για να έχω κατι που έχει δοκιμαστεί! Πραγματικά κανω οικονομια πολύ καιρό για να το πάρω και δεν θελω να δώσω 500Ε και να βγει ελατοματικο! Ευχαριστω!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδια! Καλή χρονιά σε όλους με υγεία σε εσας στις οικογένειες σας και στα κινητά σας! :lol:

Αυτοι που έχουν παρει απο σκρουτζομάγαζα το κινητό μπορούν να μου πουν διευθήνσεις; Για να έχω κατι που έχει δοκιμαστεί! Πραγματικά κανω οικονομια πολύ καιρό για να το πάρω και δεν θελω να δώσω 500Ε και να βγει ελατοματικο! Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εγώ το αγόρασα από το bird Phone μέσω του skroutz και μέχρι στιγμής δεν έχει κάποιο πρόβλημα. Προοριζόταν για την Ελβετία και ισχύει κανονικά η εγγύηση,το καταχώρησα ήδη στην Samsung και είναι όλα οκ. Ελληνικά έχει και τα βάζεις από την αρχή του σεταρίσματος του τηλεφώνου .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πραγματικά δεν γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω σε αυτό το πρόβλημα που έχω.

Υπάρχουν πολλά μέλη ευελπιστώ πως κάποιος ίσως γνωρίζει προκειμένου να βοηθήσει.

Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό κάποια εφαρμογή η service μου κρατά awake τη συσκευή με αποτέλεσμα να λιώνει τη μπαταρία.

Ενώ μέσα από τα Settings βλέπω ότι το Android OS έχει το μεγαλύτερο ποσοστό κατανάλωσης κι έχει κρατήσει 4 ώρες awake τη συσκευή, μέσα από το Wakelock Detector δε δείχνει κάτι τέτοιο. Παρά μόνο για κάτι λίγα λεπτά να έχει μείνει awake η συσκευή.

Καμιά ιδέα γιατί έχω βαρεθεί να κάνω reboot κάθε μέρα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και από μένα σε όλους !!! Έχω και εγώ ένα θέμα με τον συγχρονισμό των επαφών μου από το google. Έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με τον λογαριασμό μου αλλά δεν μου τις εμφανίζει όλες αλλά μόνο 68 από τις 320. Τις υπόλοιπες τις έχει μέσα στο κινητό ως "μη αντιστοιχισμενες επαφές" αλλά δεν εμφανίζονται στις επαφές μου. Και το αντιλήφθηκα αυτό όταν πληκτρολόγησα 1 νούμερο και μου το εμφάνισε σαν όνομα στην κλήση. Και τις βρήκα τις επαφές σαν "μη αντιστοιχισμένες" στην καρτέλα ομάδες. Τί μπορώ να κάνω για να τις περάσω μέσα στις επαφές??? Μία μία μπορώ να μπαίνω σε κάθε επαφή στις ρυθμίσεις και να την μετατρέπω από "μη αντιστοιχισμένη επαφή" σε "οι επαφές μου" αλλά αυτό δεν είναι λύση γιατι θα κάνω καμιά εβδομάδα έτσι!!! Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?? Τί δεν εκανα καλά κατα τον συγχρονισμό μήπως??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά και από μένα σε όλους !!! Έχω και εγώ ένα θέμα με τον συγχρονισμό των επαφών μου από το google. Έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με τον λογαριασμό μου αλλά δεν μου τις εμφανίζει όλες αλλά μόνο 68 από τις 320. Τις υπόλοιπες τις έχει μέσα στο κινητό ως "μη αντιστοιχισμενες επαφές" αλλά δεν εμφανίζονται στις επαφές μου. Και το αντιλήφθηκα αυτό όταν πληκτρολόγησα 1 νούμερο και μου το εμφάνισε σαν όνομα στην κλήση. Και τις βρήκα τις επαφές σαν "μη αντιστοιχισμένες" στην καρτέλα ομάδες. Τί μπορώ να κάνω για να τις περάσω μέσα στις επαφές??? Μία μία μπορώ να μπαίνω σε κάθε επαφή στις ρυθμίσεις και να την μετατρέπω από "μη αντιστοιχισμένη επαφή" σε "οι επαφές μου" αλλά αυτό δεν είναι λύση γιατι θα κάνω καμιά εβδομάδα έτσι!!! Ξέρει κανείς να με βοηθήσει?? Τί δεν εκανα καλά κατα τον συγχρονισμό μήπως??

 

Δοκίμασε να το κάνεις μαζικά μέσα από το gmail από pc.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό κάποια εφαρμογή η service μου κρατά awake τη συσκευή με αποτέλεσμα να λιώνει τη μπαταρία.

Ενώ μέσα από τα Settings βλέπω ότι το Android OS έχει το μεγαλύτερο ποσοστό κατανάλωσης κι έχει κρατήσει 4 ώρες awake τη συσκευή, μέσα από το Wakelock Detector δε δείχνει κάτι τέτοιο. Παρά μόνο για κάτι λίγα λεπτά να έχει μείνει awake η συσκευή.

Καμιά ιδέα γιατί έχω βαρεθεί να κάνω reboot κάθε μέρα;

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ. Έχουν αρκετοί στο xda το ίδιο. Έκανα προς το παρόν factory reset αν και δεν ελπίζω οτι θα διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ. Έχουν αρκετοί στο xda το ίδιο. Έκανα προς το παρόν factory reset αν και δεν ελπίζω οτι θα διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Είναι θέμα 4.3 Το ίδιο μου συμβαίνει στο S4 Octa. Ενώ στο Note 8 3g που είναι με 4.2.2 και έχω ίδιες ρυθμίσεις αλλά διπλάσιες εφαρμογές δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλά δηλαδή...άρα μιλάμε ότι οφείλεται στο Android και κάποιο service αυτού που τρέχει από πίσω και όχι σε κάποια 3rd party εφαρμογή.

 

Είναι υπερβολικά εκνευριστικό γιατί στην αρχή μπορεί π.χ. να μην έχει μείνει awake η συσκευή και να μου το κάνει όταν είμαι εκτός σπιτιού και να έχω μια πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας - μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω reboot - με αποτέλεσμα να είμαι στην κόψη του ξυραφιού μη μείνω από μπαταρία.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει 1200 φορές το ρημάδι το FB, πετάξτε το και μπαίνετε μέσο ιντερνέτ, είναι το ποιο αστείο πρόγραμμα που έχει βγει ποτέ σε Android

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει 1200 φορές το ρημάδι το FB, πετάξτε το και μπαίνετε μέσο ιντερνέτ, είναι το ποιο αστείο πρόγραμμα που έχει βγει ποτέ σε Android

 

Άσε, άλλη πονεμένη ιστορία το facebook μέσω browser. Για μήνες το χρησιμοποιούσα έτσι. Είχα βγάλει και μια συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας και έμπαινα πολύ εύκολα. Είχα όμως 2 πολύ σπαστικά προβλήματα. Πρώτον ότι η μπλε μπάρα στην κορυφή, με τα μηνύματα και τα notifications εξαφανιζόταν με το scroll down της σελίδας, πράγμα πολύ λογικό μιας και ήμουν μέσω browser, το πιο εκνευριστικό όμως ήταν ότι όταν έμπαινα να διαβάσω ένα θέμα, στην επιστροφή στα μηνύματά με πήγαινε ξανά στο πρώτο θέμα πάνω πάνω. Δηλαδή κατέβαινα στη σελίδα, διάβαζα το 50ο μήνυμα, και στο back με πέταγε ξανά στο πρώτο πάνω πάνω... Και μετα ξαναέτρεχα να βρω που είχα μείνει... Πολύ εκνευριστικό!

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλά δηλαδή...άρα μιλάμε ότι οφείλεται στο Android και κάποιο service αυτού που τρέχει από πίσω και όχι σε κάποια 3rd party εφαρμογή.

 

Είναι υπερβολικά εκνευριστικό γιατί στην αρχή μπορεί π.χ. να μην έχει μείνει awake η συσκευή και να μου το κάνει όταν είμαι εκτός σπιτιού και να έχω μια πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας - μέχρι να το πάρω χαμπάρι και να κάνω reboot - με αποτέλεσμα να είμαι στην κόψη του ξυραφιού μη μείνω από μπαταρία.

Δες στο screen shot μου να καταλάβεις ότι είναι καθαρά θέμα Google.

To Facebook που αναφέρθηκε προηγουμένως καταναλώνει αλλά δε είναι αυτό υπεύθυνο αφού το είχα πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.

 

Σε μένα δεν μου κάνει απότομη αύξηση της κατανάλωσης. Είναι σταθερά το ίδιο μεγάλη σ αυτές τις λειτουργίες της Google.

Βγάζω την μέρα αλλά πριν με την 4.2.2 ήμουν πολύ άνετος

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον νομίζετε πως είπα τυχαία έναν αριθμό έτσι, ξαναδείτε την εικόνα του bilviper, προσθέστε τα 2 νούμερα, όλες αυτές τις φορές το κινητό ξύπνησε λόγο FB. Επίσης αν θέλετε chat χρησιμοποιηστε ή viber ή Google talk που και τα 2 δεν τρώνε καθόλου μπαταρία.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δες στο screen shot μου να καταλάβεις ότι είναι καθαρά θέμα Google.

To Facebook που αναφέρθηκε προηγουμένως καταναλώνει αλλά δε είναι αυτό υπεύθυνο αφού το είχα πάντα με τις ίδιες ρυθμίσεις.

 

Σε μένα δεν μου κάνει απότομη αύξηση της κατανάλωσης. Είναι σταθερά το ίδιο μεγάλη σ αυτές τις λειτουργίες της Google.

Βγάζω την μέρα αλλά πριν με την 4.2.2 ήμουν πολύ άνετος

 

Κώστα δεν πρεπει να ειναι θεμα google που αφορα καθαρα τις 4.3 αλλα καποιων εφαρμογων της google που χρησιμοποιειτε εσεις (δεν ξερω ποιες, αλλα προφανως καποιες εφαρμογες της,μάλλον τις εκανε update στην 4.3 και τρεχουν ασταματητα ).Εγω δεν εχω τετοια θεματα με official 4.3 και γενικα οι περισσοτεροι που ποσταρουν στο νημα του note 2.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον νομίζετε πως είπα τυχαία έναν αριθμό έτσι, ξαναδείτε την εικόνα του bilviper, προσθέστε τα 2 νούμερα, όλες αυτές τις φορές το κινητό ξύπνησε λόγο FB. Επίσης αν θέλετε chat χρησιμοποιηστε ή viber ή Google talk που και τα 2 δεν τρώνε καθόλου μπαταρία.

 

Για τον messenger δεν ξέρω γιατί δεν τον χρησιμοποιώ.

Όμως η εφαρμογή του Facebook δεν ευθύνεται για την αύξηση της κατανάλωσης που προέκυψε με την 4.3

Άλλωστε όπως είπα δεν υπάρχει θέμα στο Note 8 όπου οι ρυθμίσεις μου είναι ίδιες.

Οι υπηρεσίες google είναι γνωστό ότι έχουν επηρεάσει όλες τις συσκευές στο θέμα αυτονομία, περισσότερο όμως σ αυτές που τρέχουν την 4.3

 

Το Google+ αποδεδειγμένα καταναλώνει περισσότερο από κάθε άλλη εφαρμογή αυτού του είδους. Το παγωνω σε όλες μου τις συσκευές από την ημέρα που κυκλοφόρησε.

 

@@ Πάρη ίσως να είναι έτσι. Αλλά και στο Note 2 έχουν ακουστεί παράπονα με την 4.3

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια. Χρησιμοποιωντας σημερα για την δουλεια μου το camscan παρατηρησα οτι στις κοντινες φωτογραφιες υπαρχει μια σκια ( φωτο σε εγγραφο) μαυρου ανοικτου χρωματος η οποια απομακρυνεται οσο παμε πιο μακρια τον φακο. Τι καινουργιο ειναι αυτο; Γνωριζει καποιος κατι;
Link to comment
Share on other sites

 

@@ Πάρη ίσως να είναι έτσι. Αλλά και στο Note 2 έχουν ακουστεί παράπονα με την 4.3

Καποια παραπονα αφορουν κυριως χρηστες που ειχαν φορτωμένη την συσκευη με εφαρμογες και καποιες απο αυτες δημιουργησαν προβλημα μετα το update.Με ενα hard reset ελειξε το θεμα σχεδον σε ολους.Η πλειοψηφια μαλιστα,αναφερουμε καλυτερευση της αυτονομιας μας Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

πως γινετε????

Ρυθμίσεις - Γενικά - Λογαριασμοί και δημανασφ - Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας - Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Αλλά θα στήσεις το τηλέφωνο πάλι από την αρχή!

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook και το Messenger κάνουν wakelocks αλλά η κατανάλωση της μπαταρίας εξαιτίας αυτών είναι ανάξια αναφοράς.

Επίσης φαίνεται καθαρά από τα screenshots που έβαλα ότι ο χρόνος των wakelocks είναι ελάχιστος.

Έκανα disable το Google+ και αναμένω να δω τι θα γίνει.

Το 80% των φορών που μένει awake η συσκευή είναι τα πρωινά που τη βγάζω από τη φόρτιση.

Να σημειώσω ότι και το βράδυ έχω τα πάντα όλα ενεργά (WiFi, mail accounts, syncs, gps κτλ.).

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Γενικά - Λογαριασμοί και δημανασφ - Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας - Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων. Αλλά θα στήσεις το τηλέφωνο πάλι από την αρχή!

 

θα χασω δεδομενα? μνμ επαφες????

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να μην ανοίγει το S-Voice, όταν γίνεται λήψη ενός μηνύματος ή μιας αναπάντητης κλήσης; Μ'ενδιαφέρει να έχω ανοιχτή την λειτουργία του HandsFree Mode, για να ακούω από ποιον είναι το μήνυμα ή η αναπάντητη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...